banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 14:27

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 31 Jan 2012, 12:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2011, 15:13
Postovi: 1719
Evo, za sve koji se boje "hvatanja" preko foruma dva odlicna foruma.

https://forums.vutra.org/content/
http://www.teraristika.org/forum/forum. ... 631c31f590

Prvi je hrvaCki, ima dosta clanaka o sadjenju, kucnim biljcicama, slikama, skoro i adrese imaju ljudi koji posjeduju pozamasne kolicine ilegalnih tvari, imaju negdje slike i moje kucne radinosti :D
Drugi je srpski, imaju galerije ljudi sa privatnim zooloskim vrtovima po podrumima, ima i moja tema, kako prosvercati tarantulu u BiH/RS i sl. (uspjesno prosvercana, ali krepala nakon mjesec dana, kad sam neozbiljan :/ )
Na granici je drzao u ruci :lol:

Ako na ovakvim masovnim forumima iz susjednih zemalja nisu ganjali ljude, prica o tome je cista paranoicnost...

Neko je pricao za prenosenje stvari, bitno je samo da nije upakovana i da se ne trazi povrat PDV-a (normalno) i nece biti problema, ja sam pored zivog pauka, prenio DVIJE gitare, jedna upakovana, druga i torbi, ni rijec na srp/hrv granici.
I da, pisao sam na YUMetalu, kako prosvercati 2 gitare, niko me nije zaganjao xD
To je bilo poodavno (nekih 5god.).
Prosle GODINE, kada sam uzimao novu gitaru, ipak sam je raspakavao, kutiju bacio, opet ni rijec nisu rekli.

Ali opet, treba biti zahvalan na dobrim namjerama.

_________________
I am Alpha & Omega, the beginning and the end, the first and the last...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2012, 19:21 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Apr 2002, 01:00
Postovi: 413
Dobar si.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2012, 19:26 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17115
Lokacija: Q5HW+6W
Sve do jednom...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2012, 20:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2011, 15:13
Postovi: 1719
^ Naravno, nicija nije do zore gorjela, ovo je samo primjer kako se nece niko cimati da preko interneta trazi potencijalne "svercere" koji su jedva skrpili pare da kupe neki proizvod i zele da ustede na carini.
Najbolje da ce neko trositi svoje vrijeme ganjajuci potencijalnog svercera svoje robe preko interneta :lol:

E jedino ako je neko vec pocinio teze krivicno djelo i ne moze mu se uci u trag (sto je u ovom slucaju nemoguce, ili te uhvate na granici, ili ne, nema treceg) onda se poteze potjerom prek svih mogucih konekcija.

Ima jos dosta primjera koje nisam "javno planirao" jer cesto kupujem u jeftinijom nam Srbiji.
Laptop sam, recimo, otpakovao u stavio u ruksak kao licnu stvar i sl.

Jedino, ako idete na povrat PDVa, tu skoro pa nema sanse izbjeci carinu jer jave na izlazima...

_________________
I am Alpha & Omega, the beginning and the end, the first and the last...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2012, 21:03 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 22 Jan 2011, 14:59
Postovi: 434
@dtb_pro
Zaboli me kurac druze i za ip i za sve :) Sta sve ljudi rade preko neta u ovoj drzavi pa nikome nista ja cu da gledam sta pisem po netu, haha :)
Nego, podsjeti me ovo sta kaze Bahamut, u jednom broju Bug-a ( hrv caspopis o informatici ) su pisali kako napraviti "IT shopping" u Austriji i isli su u Salzburg u njihov Techno markt i pokazali koliko jeftiniju robu imaju tamo, i onda su jednom naveli kako je moguce na jednom granici ( onoj sa Slovenijom ) traziti povrati poreza i to od Slovenaca, a na njihovoj granici presutiti robu.
Da li je iko isprobao tako nesto?

_________________
DJ SKYZER - Balkan Party Mix #1


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2012, 09:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
@Bahamut
Stvari se polako mijenjaju... Pa čak i kod nas. I to nagore po nas, obične smrtnike naravno. Primjera radi, prije godinu dana se takođe pričalo kako će doći do opšte legalizacije software-a pa su se svi vlasnici firmi smijali. Danas se recimo niko više ne smije. Znači, za godinu dana. A ti spominješ nešto od prije 5 godina.

Da se razumijemo, računarska oprema je još uvijek daleko jeftinija u Srbiji i isplati se ići tamo kupovati, naročito one dosta skuplje stvari. Ali igrati se sa povratom PDV-a u kombinaciji sa neprijavljivanjem robe na našoj strani je postalo apsolutno nepreporučljivo jer to više skoro uopšte ne prolazi. Dosta naših ljudi se tako igralo i u Hrvatskoj jer kad se radi povrat PDV-a, onda i roba kod njih izađe daleko jeftinija. Ali prelaz u Gradišci je među prvima uveo "vruću" telefonsku liniju za takve stvari pa dok ti carinici na HR strani rade papirologiju za povrat PDV-a, na BH strani već znaju šta imaš "za prijaviti". Stoga je u posljednje vrijeme aktuelna kupovina samo u Srbiji i to bez igranja sa povratom PDV-a (ionako je on u Srbiji samo 8% na računarsku opremu, bar je bio, pa nije vrijedan tolikog rizika).

E sad što se tiče toga da nikom neće pasti na pamet da ovdje nekog proganja zbog recimo objašnjavanja kako u*ebati državni aparat i ne platiti im nešto što oni traže, navešću ti samo jedan primjer:
Sjećaš li se priče o onoj babi kojoj su plijenili svinju jer nije izmirila obavezu plaćanja RTV takse? A neke firme bez problema naprave milionske dugove za struju/vodu/grijanje a o porezu da i ne pričamo pa se u našoj us*anoj zemlji niko ni da počeše zbog toga. A takvih žalosnih primjera imaš koliko hoćeš. U federaciji recimo sada digli frku oko onih "Glamour FB" stranica zbog "maltretiranja maloljetnih lica" (ono: poluerotske fotografije koje maloljetnice same podignu na svoj profil i postave ih na "public" pa se neko dokon dosjetio da to skupi na jednoj stranici i da pusti ljudima da pljuju po njima). Onda vjerovatno bijesni roditelji ne želeći sami sebi priznati da su im njihova rođena djeca postala tako promiskuitetna (čitaj: ćerke prave ku*ve od sebe) digli frku da se kazne osobe koje su autori pomenutih stranica. Stranice su momentalno pogašene, a zasad se to pokušava zataškati, ali ko zna šta će se u budućnosti dešavati. Isto tako nekom dokonom ko zarađuje 4-5 puta veću platu od poštenog čovjeka može pasti na pamet da umjesto milionskih carinskih prevara sa cigaretama/brašnom/žitaricama/naftom... potraži "prave" kriminalce negdje drugdje... recimo baš ovdje. Jer koliko meni prvom bilo nemoguće to priznati, ovo je ipak Bosna. A gdje počinje Bosna tu prestaje logika...


@skyzeR
To što tebe boli, je stvar vjerovatno lične higijene ili pretjeranog samozadovoljavanja... :D
Ali ako nisi znao, sada na slovenačkoj granici prilikom ulaza u SLO, odnosno prilikom ulaska u EU imaju pravo zahtjevati da upališ svoje "prenosno računalo" i pokažeš koji je OS na njemu. Ako je Windows u pitanju, imaju pravo (a imaju i obučene ljude za to, vjeruj mi) da zahtjevaju dokaz o legalnosti istog. Ne rade to često, ali ipak rade. Možeš se smijati koliko hoćeš ako želiš, ali možeš se i raspitati i provjeriti da li lupam gluposti ili stvari stvarno idu u nekom drugom smjeru.

Tako sam se i ja smijao kad mi je došao kolega iz Finske pa me molio da mu skinem Adobe Creative Suite paket sa neta, a ja zijevnuo u njega i pitao zašto da mu ja skidam sa svojom bijednom brzinom neta kad on tamo ima i 20 puta veće brzine od mene. On me pogledao još čudnije i pitao me jesam li normalan, jer ISP tamo prate sav saobraćaj i bez problema uhvate kad skidaš pirateriju pa te onda po IP-u nađu brzinom munje i u roku 24h ti pokucaju na vrata.

Ništa više nije kao što je nekad bilo...

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2012, 11:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5306
Lokacija: HEAVEN
Ali ti opet spominjes povrat PDV-a, iako sam ja pitao bez njega, a i Bahamut je isto to objasnjavao... Znaci NE TRAZITI povrat PDV-a, i da li bi tad bilo problem prenjeti... To je bit cijele price... Sve je u redu ovo sto si ti rekao, i potpuno si u pravu, ali mene to ne zanima, i to nisam pitao, niti su ljudi davali odgovore na to... Nego samo da li bi pravili problem ako bi prenosili stvar koja je kupljena negdje vani i sl...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2012, 13:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Najmanji rizik u toj varijanti (koliko god to zvučalo bezze) je da se roba šalje busom. To su već "uhodane" šeme.
Sam prenositi nešto u autu je rizik sam po sebi. Nikad se ne zna da li će te pretresati ili ne. To zavisi od mnogo faktora: Kako složiš facu na prelazu, kakve je volje carina, kakvo auto voziš (veći krš, veća šansa za pregled), koliko si dobro utrpao to što prenosiš u odjeću/hranu/ostale stvari i još puno toga.

Ko je spreman preuzeti taj rizik, OK. Stvar ličnog izbora. Ja sam samo skretao pažnju na to da je ipak potrebno pripaziti kako se ovdje iznose stavovi i prijedlozi za radnje koje su protivzakonite, ništa više.

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2012, 04:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
Hvala na upozorenju, ali nemoj ići u krajnos'. Preterano širiš paniku i demorališeš ljude da iznose svoje kreativne ideje. Zato ljudi samo nastavite, baš mi je interesantno, da naučim neke folove za tkve stvari.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2012, 03:04 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 22 Jan 2011, 14:59
Postovi: 434
@dtb_pro
Relativno glupa varijanta je govoriti da je nesto polovno a na golo oko se vidi da je ganc novo :D, zato je bolje presutiti :)
Eto ja kada sam god prelazio granicu ( u pitanju je auto opel astra classic 2009 god ) u Hrv i u Slo, nisu me pregledali, samo su pitali da li imam sta za prijaviti i ja kazem licne stvari i oni meni sretan put :) E sada, da li je to sreca, dobar "tajming" ili nesto trece ne znam, ali to je moje iskustvo.
A sto se tice toga u Svedskoj, hm, imam neku rodbinu tamo i proslu zimu sam dobio externi hdd pun piratskih igrica za PS3, tako da nzm sta da ti kazem ^^

_________________
DJ SKYZER - Balkan Party Mix #1


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2012, 10:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
@skyzeR
Jbga, ne kontam te... Ne sjećam se da sam pominjao išta novo pod polovno, ne znam na šta misliš. Rekao sam da sve to zavisi od mnogo faktora, a kad je prevozno sredstvo u pitanju, baš vole dobro pregledati starije automobile/krševe (naročito na Rači i Pavlovića ćupriji). Ako ti svoje auto smatraš pod takvo, izvini, ali ja ne :-). I nisam pominjao Švedsku (mada prati malo šta su upravo u Švedskoj uradili Piratebay-u) već Finsku.
I da se razumijemo, evo prekjuče su dvojica "mojih" prošli bez problema sa laptopom, mat. pločom, memorijom i još par sitnica. Laptop je naravno prošao pod "moj u upotrebi", ostalo nije privlačilo pažnju i to je to. I to sve kroz iz Srbije preko Hrvatske do nas. Ali da rizik postoji - postoji.

Ali hajde da ne palamudimo u nedogled. Ko bude htio nešto da radi, uradiće to. Ko ne bude, kupovaće ovdje i to je to. Meni je samo bezze da sad ovdje 'ladno na forumu iznosimo fore i fazone i podsmijavamo se/"prcamo" državni aparat.

Neću više polemisati na ovu temu, mislim da bih se samo ponavljao.

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2012, 10:28 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2003, 17:28
Postovi: 475
Lokacija: BanjaLuka
EEEEEE BRATE kakvi sve nebuloza napisaste:
da bi vratio PDV bilo gde moras svoj racun i robu da prijavis na granici da ga granicni carinik ovjeri.(e sad u zavisnosti od vrijednosti robe zavisi oce li naplatiti carinu +pdv u skracenom postupku ili ti po cpd-obrascu. carina iznosi 10%+17%pdv za svu robu.jer kako ces uopste dokazati da je roba napustila zemlju gde si je kupio.

bilo koju robu mozes unijeti u zemlju kao svoju i to na nacin da istu pobrojis(napises) na propisanom obrascu (ima da se skine na uino.gov.ba.)
i sa tim obrascom prelazis granicu *carina pregleda utvrdi stanje ovjeri ti obrazac i gas. ovo funkionise u oba smjera. posto obrazac ostaje kod vlasnika robe niko i ne pomislja da te trazi ako i istu ne vratis nazad. jedino morate dokazati da zivite negde tamo (pasos, viza...)

naravno ostaje opcija i dalje na crno ali ebga naletis nekad na nekog krivo nasadjenog carinika pa platis za sve ostale prolaske. :lol: :lol: :evil3:

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i toljagom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2012, 10:40 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17115
Lokacija: Q5HW+6W
Da je napisano svega i svačega na ovoj temi, tačno. Obrazac se ovjerava na izlasku iz strane države, dok se carina naplaćuje na ulasku u našu državu. Dakle dve carine. I radio sam to. I funkcioniše. Da je postojao rizik - jeste, da se desilo nešto - nije. Da li bi prošlo sledeći put - možda...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2012, 10:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
<Enter_name> je napisao:
Da je napisano svega i svačega na ovoj temi, tačno. Obrazac se ovjerava na izlasku iz strane države, dok se carina naplaćuje na ulasku u našu državu. Dakle dve carine. I radio sam to. I funkcioniše. Da je postojao rizik - jeste, da se desilo nešto - nije. Da li bi prošlo sledeći put - možda...

+1

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2012, 12:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
ne odajte male tajne velikih svercera:)

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2012, 13:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2011, 15:13
Postovi: 1719
dtb_pro je napisao:
A ti spominješ nešto od prije 5 godina.

Bahamut je napisao:
Prosle GODINE, kada sam uzimao novu gitaru, ipak sam je raspakavao, kutiju bacio, opet ni rijec nisu rekli.


I to u avgusti, znaci par mjeseci.

dtb_pro je napisao:
Najmanji rizik u toj varijanti (koliko god to zvučalo bezze) je da se roba šalje busom. To su već "uhodane" šeme.
Sam prenositi nešto u autu je rizik sam po sebi. Nikad se ne zna da li će te pretresati ili ne. To zavisi od mnogo faktora: Kako složiš facu na prelazu, kakve je volje carina, kakvo auto voziš (veći krš, veća šansa za pregled), koliko si dobro utrpao to što prenosiš u odjeću/hranu/ostale stvari i još puno toga.


Ovdje si u pravu 100%, zato i govorim da je busom najsigurnije.


skyzeR je napisao:
@dtb_pro
Relativno glupa varijanta je govoriti da je nesto polovno a na golo oko se vidi da je ganc novo :D, zato je bolje presutiti :)


Naravno, caka je u tome da uvijek kazes "nemam nista za prijaHvit" ako ides autom, ali ako te pretrese i nadje, moj primjer, nov laptop u ruksaku, nema teoretske sanse da ti kaze "ovo je novo", iako nije ni upaljen, jednostavno, nema dokaza, znam ljude koji su tako radili, i ja sam, ali ga nisu nasli.


dtb_pro je napisao:
I to sve kroz iz Srbije preko Hrvatske do nas. Ali da rizik postoji - postoji.


No guts, no glory!


angelo_gabriel je napisao:
EEEEEE BRATE kakvi sve nebuloza napisaste:
da bi vratio PDV bilo gde moras svoj racun i robu da prijavis na granici da ga granicni carinik ovjeri.(e sad u zavisnosti od vrijednosti robe zavisi oce li naplatiti carinu +pdv u skracenom postupku ili ti po cpd-obrascu. carina iznosi 10%+17%pdv za svu robu.jer kako ces uopste dokazati da je roba napustila zemlju gde si je kupio.

bilo koju robu mozes unijeti u zemlju kao svoju i to na nacin da istu pobrojis(napises) na propisanom obrascu (ima da se skine na uino.gov.ba.)
i sa tim obrascom prelazis granicu *carina pregleda utvrdi stanje ovjeri ti obrazac i gas. ovo funkionise u oba smjera. posto obrazac ostaje kod vlasnika robe niko i ne pomislja da te trazi ako i istu ne vratis nazad. jedino morate dokazati da zivite negde tamo (pasos, viza...)

naravno ostaje opcija i dalje na crno ali ebga naletis nekad na nekog krivo nasadjenog carinika pa platis za sve ostale prolaske. :lol: :lol: :evil3:


Ne vidim kakve newbuloze kad sve ovo sto si napisao je vec receno, ovdje se ne pominje povrat PDVa vec izbjegavanje carine.


Quotiracu sam sebe:"No guts no glory", ovdje ima osnovnih hintova, ko se usudi, usudi, ko ne, neka plati, sanse su 50-50% svaki put, ali, ako mene pitate, vrijedi pokusati, vise puta, tj. onoliko koliko vam treba, ne pricam o preprodavanju i sl.

_________________
I am Alpha & Omega, the beginning and the end, the first and the last...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2012, 14:24 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 22 Jan 2011, 14:59
Postovi: 434
Ja preko grane kupujem odjecu najcesce, nemam neke potrebe za tehnikom jer ako nesto nema ovdje onda radje narucim sa neta ( jer, realno gledano u eu i usa cijena tehnike je dosta niza nego bilo gdje u exyu), i sa odjecom nikada nisam imao problema, poskidam etikete, obucem na sebe i vozi :D, uvijek nosim i rusak sa sobom pa ako treba stavim i tu nesto, ali uvijek pomjesam sa svojim stvarima.
Meni je najgore kada vidim kad carinici bacaju hranu iz autobusa od ljudi, to sam vidio ljetos kada sam se vracao kuci na prelazu stara gradiska, neki autobus mislim da su strane tablice ( pretpostavljam Njemacka ili Svedska ) ljudi si kupili malo domace hrane da ponesu kuci i ovi majmuni im odmah bacaju, deru se na njih, bezobrazni su, mislim strasno...A svakodnevno pustaju, sto namjerno sto ne namjerno, tone i tone cigara, kafe, pa da ne idemo dalje :)
Ali jbga, to me odmah podsjeti na onu reklamu za onu cokoladu kitket :D

_________________
DJ SKYZER - Balkan Party Mix #1


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Feb 2012, 01:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2011, 15:13
Postovi: 1719
Odjeca je stvarno laka za prenijeti,, za razliku od tehnike.
Sa hranom ima problema, hrvati ne daju meso ni za vlastite potrebe (do 1kg po osobi) i u zavisnosti od epidemija i sl., a cigare i pice, to je predefinisano, steka/1l po glavi...

_________________
I am Alpha & Omega, the beginning and the end, the first and the last...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Feb 2012, 01:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
Raspakujte opremu, bacite je na zadnji sic i vozite... Osim toga nije ovo rusija pa da se putuje do granice 18 dana... Provozajte se do srbije, polukružno pa nazad :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2017, 22:44 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 16 Dec 2017, 22:40
Postovi: 2
Bahamut je napisao:
Evo, za sve koji se boje "hvatanja" preko foruma dva odlicna foruma.

https://forums.vutra.org/content/
http://www.teraristika.org/forum/forum. ... 631c31f590

Prvi je hrvaCki, ima dosta clanaka o sadjenju, kucnim biljcicama, slikama, skoro i adrese imaju ljudi koji posjeduju pozamasne kolicine ilegalnih tvari, imaju negdje slike i moje kucne radinosti :D
Drugi je srpski, imaju galerije ljudi sa privatnim zooloskim vrtovima po podrumima, ima i moja tema, kako prosvercati tarantulu u BiH/RS i sl. (uspjesno prosvercana, ali krepala nakon mjesec dana, kad sam neozbiljan :/ )
Na granici je drzao u ruci :lol:

Ako na ovakvim masovnim forumima iz susjednih zemalja nisu ganjali ljude, prica o tome je cista paranoicnost...

Neko je pricao za prenosenje stvari, bitno je samo da nije upakovana i da se ne trazi povrat PDV-a (normalno) i nece biti problema, ja sam pored zivog pauka, prenio DVIJE gitare, jedna upakovana, druga i torbi, ni rijec na srp/hrv granici.
I da, pisao sam na YUMetalu, kako prosvercati 2 gitare, niko me nije zaganjao xD
To je bilo poodavno (nekih 5god.).
Prosle GODINE, kada sam uzimao novu gitaru, ipak sam je raspakavao, kutiju bacio, opet ni rijec nisu rekli.

Ali opet, treba biti zahvalan na dobrim namjerama.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs