banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 09:10

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2791 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130 ... 140  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 16 Nov 2017, 01:00 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 03 Sep 2014, 13:01
Postovi: 294
imao sam slično iskustvo u vezi mjenjanja modema...problem je jedino bio riješen promjenom kablova...jedva sam pristao na to jer živim u zgradi u kojoj su kablovi u zidu..to što ti kao investitor obezbijedi je totalni sh*t. znam sto priča gdje je instalacija bila problem samo malo ko će pristati da ih mjenja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2017, 01:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2303
Lokacija: banjaluka
miki977 je napisao:
imao sam slično iskustvo u vezi mjenjanja modema...problem je jedino bio riješen promjenom kablova...jedva sam pristao na to jer živim u zgradi u kojoj su kablovi u zidu..to što ti kao investitor obezbijedi je totalni sh*t. znam sto priča gdje je instalacija bila problem samo malo ko će pristati da ih mjenja.
U mojoj zgradi recimo, bez obzira na instalaciju u zgradi elta je razvlacila svoje kablove (i to bez saglasnosti kucnog savjeta). U svakom slucaju, tebe kao krajnjeg korisnika ne bi trebala da zanima njihova instalacija i kako oni doture uslugu do tebe vec samo i iskljucivo sama usluga tj. Kvalitet iste.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2017, 18:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Dobar novi ruterSlika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2017, 19:50 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
Koje modeme Elta sad dijeli?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2017, 19:40 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 07 Jan 2017, 15:30
Postovi: 186
Lokacija: Banja Luka
Ovo sam i prije prijavio, ali niko mi nije mogao pomoći, pa da probam opet, ovaj put plaćam 50 KM ako mi neko od vas uspije dati neki pametan savjet kako da riješim ovaj problem, a radi se o gledanju IPTV kanala preko elta kablovskog interneta.
Inače mi internet radi normalno, sve ok, ali kad sam jednom prilikom uplatio mjesec dana jednom IPTV provajderu, ti kanali su mi radili 2-3 dana i od tada više nikako (inače gledao sam kanale preko samsung smart tv). Poslije sam prebacio tu listu kanala kod nekoliko svojih jarana koji isto imaju elta kablovski internet, kod njih sve radilo normalno, a oni su i prije koristili te IPTV usluge, kažu da nikad nisu imali problema. Prebacio sam tu istu listu i kod par jarana koji su na blicu, isto sve ok, samo kod mene ne funkcionira. Eto, ako neko ima dobar prijedlog, plaćam 50 KM ako uspije ustanoviti šta je problem kod mene i kako ga riješiti. Hvala.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2017, 20:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2180
Preko koje aplikacije puštaš listu na TV?

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2017, 10:09 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 07 Jan 2017, 15:30
Postovi: 186
Lokacija: Banja Luka
Preko smart iptv ili siptv, a na računaru preko vlc player-a. Ako radi na računaru onda radi i na tv-u, ako ne radi na računaru, onda ne radi ni na tv-u, logično.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2017, 10:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2180
Pitao sam te jer znam da su izbrisali ssiptv koja je radila zadovoljavajuce i bila besplatna.Ova siptv se placa nešto oko 5€ jednokratno. Kod mene elta i siptv rade bez problema, a ako je isti problem na računaru onda ti je do podešavanja rutera i adresa. Svakako isprobaj više različitih listi pa vidi možda neka i prodje.

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2017, 10:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2303
Lokacija: banjaluka
Moguce da su te nakacili na neki nat ili proxy pa zato iptv ne prolazi.
Nazovi elta tehnicku podrsku, obavezno spomeni seks sa njihovom majkom i iptv ce sigurno proraditi.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2017, 10:58 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 07 Jan 2017, 15:30
Postovi: 186
Lokacija: Banja Luka
Probao sam test raznih iptv provajdera, ništa ne radi. Mogu li ja izvršiti neka podešavanja rutera ili je bolje da ne čačkam da ne dođe do još većih problema?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2017, 11:00 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 07 Jan 2017, 15:30
Postovi: 186
Lokacija: Banja Luka
Postoji li mogućnost da ja nekako saznam jesu li me nakačili na nat ili proxy, bez da njih zovem?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2017, 12:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2303
Lokacija: banjaluka
Mastazz je napisao:
Postoji li mogućnost da ja nekako saznam jesu li me nakačili na nat ili proxy, bez da njih zovem?
Jebanje keve pali kako god da okrenes. Sta ako i saznas da si na proksiju? ;)

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2017, 13:47 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 07 Jan 2017, 15:30
Postovi: 186
Lokacija: Banja Luka
Znači ako sam na proxy, onda me to koči da gledam iptv? Ako je tako, da li me samo oni mogu skinuti sa tog proxy, ili postoji neka mogućnost da i ja to nekako odradim?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2017, 18:01 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2009, 20:31
Postovi: 348
Lokacija: BL
U ruteru-modemu ukini firewall za sve stavke i mozda ce ti proraditi. To sam ja uradio i proradilo je.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2017, 18:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2303
Lokacija: banjaluka
Fw na routeru bi trebao biti po defaultu iskljucen.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2017, 19:20 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 07 Jan 2017, 15:30
Postovi: 186
Lokacija: Banja Luka
Provjerio sam, firewall je isključen za sve stavke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2017, 06:10 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr 2017, 13:52
Postovi: 412
Lokacija: I. Sarajevo
Nakacili te na proxy, znam jer su i mene bili svojevremeno. To mi je pravilo problem sa drugim stvarima, doduse ne sa iptv.

Mozes se zaliti kome hoces, kao sto sam i ja, ali to je to. Izmedju ostalog i to je uticalo da promjenim provajdera.

Pa provjeri svoju IP na netu /kucaj my ip u google, ima raznih sajtova vidjeces za info o IP/, pisace da li si na proxy.


Orovjeri ovde svoju IP i vidi da li dolazi iz BiH i da li je na crnoj listi:

http://www.projecthoneypot.org/search_ip.php

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2017, 15:56 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 12 Avg 2011, 17:31
Postovi: 137
Mastazz je napisao:
Ovo sam i prije prijavio, ali niko mi nije mogao pomoći, pa da probam opet, ovaj put plaćam 50 KM ako mi neko od vas uspije dati neki pametan savjet kako da riješim ovaj problem, a radi se o gledanju IPTV kanala preko elta kablovskog interneta.
Inače mi internet radi normalno, sve ok, ali kad sam jednom prilikom uplatio mjesec dana jednom IPTV provajderu, ti kanali su mi radili 2-3 dana i od tada više nikako (inače gledao sam kanale preko samsung smart tv). Poslije sam prebacio tu listu kanala kod nekoliko svojih jarana koji isto imaju elta kablovski internet, kod njih sve radilo normalno, a oni su i prije koristili te IPTV usluge, kažu da nikad nisu imali problema. Prebacio sam tu istu listu i kod par jarana koji su na blicu, isto sve ok, samo kod mene ne funkcionira. Eto, ako neko ima dobar prijedlog, plaćam 50 KM ako uspije ustanoviti šta je problem kod mene i kako ga riješiti. Hvala.


Koju kombinaciju ruter modem koristiš? Koji operativni sistem? Da li je uključen Windows FW (po defaultu jeste) ili neki drugi fire wall? Imaju li druge aplikacije na TV'u pristup netu?

Par ideja:
Jesi li pokušao resetovati win fw na fabrička podešavanja? Jesi li pokušao resetovati ruter-modem na fabrička podešavanja pa pokušati pristupiti servisu? Jesi li pokušao dodijeliti specifičnu IP televizoru i staviti ga u DMZ?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2017, 16:03 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr 2009, 12:08
Postovi: 300
Mastazz je napisao:
Provjerio sam, firewall je isključen za sve stavke.



Instaliraj Kodi ili VLC na neki telefon pa ubaci listu tu i probaj preko kucne wlan mreze.
Onda se prsaltaj na 3g pa probaj preko 3g.
Sa 3g bi trebalo da si na javnoj vanjskoj IP adresi. Ako bude radilo 99% je do Elte.
Mozes i tog lika od koga si kupio listu pitati da provjeri zasto je zaglavilo na tvojoj listi, mozda ima nesto u svojim logovima sto bi ti moglo pomoci.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2017, 20:40 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 07 Jan 2017, 15:30
Postovi: 186
Lokacija: Banja Luka
@ havit

Imam onaj bijeli thomson ruter/modem sa dvije crne antene. Na jednom pc-u mi je windows xp, na drugom windows 7, ali to ne igra nikakvu ulogu, jer kad lista ne radi na pc-u (vlc player), onda ne radi ni na tv-u i obratno. Firewall je iskljucen i u windows i u ruter podešavanjima po svakoj stavci. Sve aplikacije na tv-u imaju pristup internetu preko wi-fi, i sve rade normalno. I win fw i ruter/modem sam pokušao resetovati na fabrička podešavanja, ništa ne pomaže. Nisam pokušao dodijeliti specifičnu ip televizoru i staviti ga u dmz. Kako se to radi i šta je dmz?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2791 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130 ... 140  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs