banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 08:13

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2791 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129 ... 140  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Okt 2017, 15:26 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Jul 2017, 18:09
Postovi: 265
Mastazz je napisao:
Nemam odgovor, samo mi prebacuje sa foruma kablovskog na forum optičkog interneta... :-?

moj savjet ti da odeš i potpišeš i da se prijaviš...koliko znam rijetko koga zovu i nude nešto..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2017, 16:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5788
Lokacija: Banja Luka
Ovako, imam problem sa Eltom u zadnjih par mjeseci čiji je internet jako loš. Imam paket 50/3 ali samo na papiru. U stvarnosti moja brzina je 2/2 ili 1/2 i to od 16h-24h.Internet je tada stvarno loš. Noću poslije 24h. ili ujutro imam od 10/2-20/2. Nikad, ali nikad nisam izmjerio brzinu preko 40mbps. Zvao sam tehničku sluzbu milion puta. Uvijek mi kažu loš signal doći će neko uštimati ili resetovaćemo ruter odavde. Tri puta su mi dolazili za ovih par mjeseci i samo promjene ruter ali problem ostane isti.Zadnji put su danas bili dok sam bio na poslu i opet ništa. Često poslije 16h.znam koristiti mobilni internet u kući.Napominjem da je problem download dok je upload dobar. Strašno kakva firma, nevjerovatno da ne mogu zaposliti nekog stručnog da zna to uštimati. Planiram se zaliti opet ali sada nekom drugom, nevjerovatno je kako čovjek bezveze gubi vrijeme i energiju zbog Elte.

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2017, 17:03 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2030
Ma raskidaj ugovor ako mozes. Internet im je ocajan ima 3, 4 god

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2017, 17:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Ili raskidaj ili traži da te prebace na optiku.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2017, 18:40 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 22 Feb 2017, 07:07
Postovi: 75
ssaassaa je napisao:
Ovako, imam problem sa Eltom u zadnjih par mjeseci čiji je internet jako loš. Imam paket 50/3 ali samo na papiru. U stvarnosti moja brzina je 2/2 ili 1/2 i to od 16h-24h.Internet je tada stvarno loš. Noću poslije 24h. ili ujutro imam od 10/2-20/2. Nikad, ali nikad nisam izmjerio brzinu preko 40mbps. Zvao sam tehničku sluzbu milion puta. Uvijek mi kažu loš signal doći će neko uštimati ili resetovaćemo ruter odavde. Tri puta su mi dolazili za ovih par mjeseci i samo promjene ruter ali problem ostane isti.Zadnji put su danas bili dok sam bio na poslu i opet ništa. Često poslije 16h.znam koristiti mobilni internet u kući.Napominjem da je problem download dok je upload dobar. Strašno kakva firma, nevjerovatno da ne mogu zaposliti nekog stručnog da zna to uštimati. Planiram se zaliti opet ali sada nekom drugom, nevjerovatno je kako čovjek bezveze gubi vrijeme i energiju zbog Elte.


Žalba,žalba,žalba (mada nema neke vajde).......pa onda raskidaj!! Lopovska firma... :mad:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2017, 23:47 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 03 Sep 2014, 13:01
Postovi: 294
piši mail...to uvjek pali.meni ne da su popravili net već i umanjili račun. trebas samo tražiti ono što je tvoje!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2017, 20:16 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2846
Da li koga veceras zeza internet, non stop puca. Nije mi se desilo ima bar pola godine, a veceras bar 5x u sat vremena

Sent from my SM-A720F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2017, 21:19 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2009, 20:31
Postovi: 348
Lokacija: BL
Kod mene na Mejdanu sve OK


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Okt 2017, 22:04 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2017, 18:05
Postovi: 286
[quote="dadotb"]Da li koga veceras zeza internet, non stop puca. Nije mi se desilo ima bar pola godine, a veceras bar 5x u sat vremena

Sent from my SM-A720F using Tapatalk[/quote
ja sam u Boriku i sve je OK....vidi da nazoveš njihov servis 070/310-000, ja sam zvao par puta i likovi koji rade odrađuju posao..rade non stop


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2017, 08:16 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 22 Feb 2017, 07:07
Postovi: 75
Vjerovatno uspostavljaju vezu sa UFO da poboljsaju kvalitet usluga - interneta! Bruka od firme...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2017, 08:28 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2846
Ma ok.. Trajalo jedno vece.. Od tada sve ok.. Najmanje pola god nisam imao problena

Sent from my SM-A720F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Nov 2017, 21:05 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2009, 20:31
Postovi: 348
Lokacija: BL
http://www.speedtest.net/result/6779933601.png
Šta je ovo večeras?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2017, 09:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2303
Lokacija: banjaluka
avlijas je napisao:
http://www.speedtest.net/result/6779933601.png
Šta je ovo večeras?
Нека превара гарант

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2017, 10:30 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2009, 20:31
Postovi: 348
Lokacija: BL
Zvao sam ih. Već treći dan imaju problema na Mejdanu pa otklanjaju kvar. Odužilo se.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2017, 01:18 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Sep 2011, 16:51
Postovi: 71
Prebacivanje Thomson TWG-870U(bijeli sa dve antene) iz router mode u cable mode.


Zašto bi to radili?

    -Ovaj ruter nema QoS
    -Ima probleme sa port forwarding
    -Rijetko puca
    -Prebacivanje rutera u full bridge mode, odnosno cable mode(nije potrebno natovanje)
    -Izbjegavanje problema sa dodatnim NAT-om, izbjegavanje korištenje DMZ-a

U koliko ovaj ruter povežete sa drugim ruterom dolazi do određenih problema, čuo sam od par korisnika da se saobraćaj zaguši totalno.
Korištenjem ove metode ruter prebacujete iz router režima u kablovski režim(odnosno modem).

Šta je potrebno za ovo?

    -Trebate da omogućite opciju na ruteru koja se zove "Remote Config Management"
    -Program za razgovor sa ruterom putem SNMP
    Kod:
    https://sourceforge.net/projects/net-snmp/files/

Podešavanje

    1.Nakon što ste omogućili opciju na ruteru Remote Config Management, preuzmite softver na link-u iznad.
    2.Instalirajte softver na C: disk i nazovite ga snmp(zamijenite C:\usr za C:\snmp)
    3.Pokrenite Command Prompt i ukucajte kod ispod naveden
    Kod:
    cd C:\snmp\bin

    4.Nakon toga ukucajte kod ispod naveden i vaš ruter će se restartovari, i prebacit će se u režim kablovskog modema.
    Kod:
    snmpset -v2c -c public 192.168.0.1 1.3.6.1.4.1.4413.2.2.2.1.7.1.1.0 i 1

NAPOMENA: Adresa vašeg rutera će se promijeniti sa 192.168.0.1 na 192.168.100.1.

Kako da sve ovo poništim?

Uzmite čačkalicu i držite par sekundi na dugmetu reset sve dok se lampice ne ugase ili počnu da trepere.(Reset dugme se nalazi na zadnjoj strani rutera)

Nadam se da sam nekome pomogao oko ovoga, nemojte da me puno grdite, ipak nisam ekspert za Telekomunikacije, ali znam osnove :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2017, 01:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2303
Lokacija: banjaluka
avlijas je napisao:
Zvao sam ih. Već treći dan imaju problema na Mejdanu pa otklanjaju kvar. Odužilo se.
Серу. Мени већ мјесец и по дана говоре да рестартујем рутер и ништа се не дешава-веза и даље пуца по 15 пута дневно. У суштини немају они проблема са својом мрежом већ вјероватно због преоптерећења на вањском линку настају пуцања интернет сервиса...доксис функционише савршено.
Једном рјечју-говнари и по квалитету услуга и поготово по односу према крајњим корисницима за које их заболи нека ствар.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2017, 03:25 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr 2017, 13:52
Postovi: 412
Lokacija: I. Sarajevo
pulja9 je napisao:
Prebacivanje Thomson TWG-870U(bijeli sa dve antene) iz router mode u cable mode.


Zašto bi to radili?

    -Ovaj ruter nema QoS
    -Ima probleme sa port forwarding
    -Rijetko puca
    -Prebacivanje rutera u full bridge mode, odnosno cable mode(nije potrebno natovanje)
    -Izbjegavanje problema sa dodatnim NAT-om, izbjegavanje korištenje DMZ-a

U koliko ovaj ruter povežete sa drugim ruterom dolazi do određenih problema, čuo sam od par korisnika da se saobraćaj zaguši totalno.
Korištenjem ove metode ruter prebacujete iz router režima u kablovski režim(odnosno modem).

Šta je potrebno za ovo?

    -Trebate da omogućite opciju na ruteru koja se zove "Remote Config Management"
    -Program za razgovor sa ruterom putem SNMP
    Kod:
    https://sourceforge.net/projects/net-snmp/files/

Podešavanje

    1.Nakon što ste omogućili opciju na ruteru Remote Config Management, preuzmite softver na link-u iznad.
    2.Instalirajte softver na C: disk i nazovite ga snmp(zamijenite C:\usr za C:\snmp)
    3.Pokrenite Command Prompt i ukucajte kod ispod naveden
    Kod:
    cd C:\snmp\bin

    4.Nakon toga ukucajte kod ispod naveden i vaš ruter će se restartovari, i prebacit će se u režim kablovskog modema.
    Kod:
    snmpset -v2c -c public 192.168.0.1 1.3.6.1.4.1.4413.2.2.2.1.7.1.1.0 i 1

NAPOMENA: Adresa vašeg rutera će se promijeniti sa 192.168.0.1 na 192.168.100.1.

Kako da sve ovo poništim?

Uzmite čačkalicu i držite par sekundi na dugmetu reset sve dok se lampice ne ugase ili počnu da trepere.(Reset dugme se nalazi na zadnjoj strani rutera)

Nadam se da sam nekome pomogao oko ovoga, nemojte da me puno grdite, ipak nisam ekspert za Telekomunikacije, ali znam osnove
Ovo je OK, ako router kojeg planiras koristiti nema access point mode.

Sta znam, ovaj thomson je smece radio u bilo kom modu. Mnogo sam problema iskusio na elti, govorio mjesecima ali niko nista...da li je bilo do modema ili njih ne znam. Nisam imao problema da je pucala konekcija, spor internet i to, neke druge stvari su bile u pitanju. Lose podesena mreza, prikazivalo mi je da moj (njihov) IP ide preko proxy servera, mnoge web adrese su mi blacklistovali IP, mnogi servisi preko neta nisu radili itd

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2017, 05:30 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2846
Ja progledao sa ovim ruterom iskreno.. Do njega mi pucala veza svaki dan 3-5x

Sent from my SM-A720F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2017, 07:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2303
Lokacija: banjaluka
nemanja066 je napisao:

Sta znam, ovaj thomson je smece radio u bilo kom modu. Mnogo sam problema iskusio na elti, govorio mjesecima ali niko nista...da li je bilo do modema ili njih ne znam. Nisam imao problema da je pucala konekcija, spor internet i to, neke druge stvari su bile u pitanju. Lose podesena mreza, prikazivalo mi je da moj (njihov) IP ide preko proxy servera, mnoge web adrese su mi blacklistovali IP, mnogi servisi preko neta nisu radili itd

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk


Пази претпостављао сам да управо то раде. Мене као крајњег корисника у суштини није брига зашто интернета нема, мени је битно да га нема, а интернет провајдер је плаћен да зна зашто нема (мислим да знају узрок прекида) и ако нема да тај квар и отклоне. С њима једина интервенција се своди на даљинско ресетовање модема што и ја могу да урадим. Тако да мајмуни :)


Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2017, 18:22 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 22 Feb 2017, 07:07
Postovi: 75
Kad imas Eltu za operatera!! Slika

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2791 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129 ... 140  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs