banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 26 Apr 2024, 02:40

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2791 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113 ... 140  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 23 Jan 2017, 14:16 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2846
vverbatim je napisao:
dadotb je napisao:
ocito u manjim sredinama nema problema sa brzinama... vecina zalbi je BL

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk


ima, ima... vec rijetko ko se zali, neko nema vremena za te stvari, neko ne zna kako se zaliti, nekog nejavljanje/izvrdavanje/muljanje operatera na korisnickom servisu obeshrabri u startu da ganja bilo sta.
A BL ima malo vise korisnika od ostalih mjesta pa zbog toga se iz tog broja izvuce i vise zalbi

3.razlog..sokirali bi se koliko ljudi nije culo za speedtest

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2017, 22:07 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2030
Speedtest.net izmjereno 7 MB sa 0.4 MB, upola manje od 15/1 MB. Ping je strasan, sramote me uslikati ovo i pokazati. Mjereno u dosu google.com ping skace sa 24ms na 35,50,80,120,250,300 i tako u krug... dok se ne smiri oko 1 poslije ponoci. Ruter mi je pokvaren vec 7 dana, 4 puta zvao eltu da dodju da zamijene, restartuje se sam od sebe i niko nece da dodje. Sta se desava sa papcima? Mogu li raskinuti ugovor, ako nisam vlasnik stana (ugovor je istekao prije godinu dana) ili mora bas vlasnik doci ?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2017, 22:23 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007, 02:36
Postovi: 919
Lokacija: Banja Luka - Woking
Ako si ti potpisnik ugovora onda ne mora vlasnik stana.Ako je na njemu ugovor onda mora on.

Poslato sa komsijinog fiksnog telefona uz pomoc Tapatoka


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2017, 22:35 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2030
Ma ne moze se potpisati ugovor kod Elte ako nisi vlasnik stana, dok kod Mtela moze.
Nema druge nego igrati karte na racunaru.

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2017, 23:39 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 07 Jan 2017, 15:30
Postovi: 186
Lokacija: Banja Luka
Ja danas mjerio brzinu, kad ono piše da sam na Elnet doo Laktaši, pa me malo iznenadi. Zna li iko je li to neka firma sa kojom je Elta u kooperaciji ili tako nešto? Prvi put to vidim, svašta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2017, 23:42 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 19 Nov 2013, 23:52
Postovi: 48
Lokacija: Doboj
Mastazz je napisao:
Ja danas mjerio brzinu, kad ono piše da sam na Elnet doo Laktaši, pa me malo iznenadi. Zna li iko je li to neka firma sa kojom je Elta u kooperaciji ili tako nešto? Prvi put to vidim, svašta...



Posto u svijetu nedostaje ip adresa i nema ih u slobodnoj prodaji, sve firme koje propadnu tog tipa i slicno vece firme kupe njihove ip adrese.

_________________
Slika Da ne povjerujes :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2017, 08:38 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 15 Dec 2016, 14:15
Postovi: 68
Mastazz je napisao:
Ja danas mjerio brzinu, kad ono piše da sam na Elnet doo Laktaši, pa me malo iznenadi. Zna li iko je li to neka firma sa kojom je Elta u kooperaciji ili tako nešto? Prvi put to vidim, svašta...


Elta ocigledno http://www.elnetrs.ba/internet/opticki-internet/, sa ciljem da se prikrije stvarni udio na trzistu i broj korisnika. Jer veci broj korisnika stvara dominantniji polozaj na trzistu, sto znaci vece cijene za dozvole Regulatorne agencije za komunikacije i druge dozvole, drugacije cijene za kupovinu TV kanala i sl.

Ovo su podaci o korisnicima firmi koje se vezu za Eltu / podaci samo za kablovsku TV:
Elta 48 900
TXTV 23 300
Elnet 2 500
Elta MT 750

Nego se malo zapetljali u svojim lazima. Nisu to tako bezazlene stvari. Sta npr. da se sa te adrese izvrsi neko djelo iz domena krsenja internet pravila, kriminal? Policijske strukture ce traziti provjeru podataka od koga, Elneta?
Druga stvar, potpuno pravo je ne platiti Elti racun za taj dio usluge, jer ona nije izvrsila svoju uslugu.

Ne znam kako bih uporedio ovu situaciju. Ti npr. imas Eltinu kablovsku i ukljucis TV jedno vece i ono odjednom Blic (ne bi se usrecio ni sa njima). Al zamisli, prebaci ti na Total ono Sport Klub, HBO, Nacionalna geografija :lol:

@vojopd
originalno ime foldera na desktopu :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2017, 08:42 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2846
da, i onda krenem da gledam omiljeni kviz Potjera, a ono zamraceni HRT i RTS1... toliko o totalu.. nema idealnih definitivno

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2017, 09:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Zna li neko šta se dešava sa pingom zadnjih dana? Svako veče divlja.
Ima li ikakve veze ako se promijeni paket,recimo da uzmem znatno brži,popravlja li se ping išta?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2017, 10:15 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 15 Dec 2016, 14:15
Postovi: 68
srda83 je napisao:
Zna li neko šta se dešava sa pingom zadnjih dana? Svako veče divlja.
Ima li ikakve veze ako se promijeni paket,recimo da uzmem znatno brži,popravlja li se ping išta?


Normalno je to za Eltu, pogotovo od 17 do 23 sata. Ping 100, 200, 500, meni prekida online radio. Na kablovskoj imam samo domace stanice, 3 Biga, Uno, Nes i naravno radio Doboj.
Pa onaj nesrecni Blic kod koga kad ukljucis teletext pojave se smetnje na zvuku, ima TDI, Otvoreni i Antenu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2017, 10:21 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 15 Dec 2016, 14:15
Postovi: 68
dadotb je napisao:
da, i onda krenem da gledam omiljeni kviz Potjera, a ono zamraceni HRT i RTS1... toliko o totalu.. nema idealnih definitivno

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk


Ovo u maniru nasih politicara, uzimas sa svedskog stola ono sto ti odgovara. Da li je po tebi problem sto se korisnicima internet provajdera Elta kabel kao IP adresa pojavljuje drugi operater Elnet? Nastranu ova prica ko stoji ili ne stoji iza njih, pravno gledano to je potpuno drugi pravni subjekt.
Ja potpisem ugovor sa Eltom sa brojem svoje licne karte. I necu da placam pretplatu i oni me tuze. na sudu se pojavim sa licnom kartom svog brata, i kazem e to je to.

Nema potrebe za odbranom neodbranjivog i spamovanjem po zadatku.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2017, 11:02 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2030
vverbatim je napisao:
Mastazz je napisao:
Ja danas mjerio brzinu, kad ono piše da sam na Elnet doo Laktaši, pa me malo iznenadi. Zna li iko je li to neka firma sa kojom je Elta u kooperaciji ili tako nešto? Prvi put to vidim, svašta...


Elta ocigledno http://www.elnetrs.ba/internet/opticki-internet/, sa ciljem da se prikrije stvarni udio na trzistu i broj korisnika. Jer veci broj korisnika stvara dominantniji polozaj na trzistu, sto znaci vece cijene za dozvole Regulatorne agencije za komunikacije i druge dozvole, drugacije cijene za kupovinu TV kanala i sl.

Ovo su podaci o korisnicima firmi koje se vezu za Eltu / podaci samo za kablovsku TV:
Elta 48 900
TXTV 23 300
Elnet 2 500
Elta MT 750

Nego se malo zapetljali u svojim lazima. Nisu to tako bezazlene stvari. Sta npr. da se sa te adrese izvrsi neko djelo iz domena krsenja internet pravila, kriminal? Policijske strukture ce traziti provjeru podataka od koga, Elneta?
Druga stvar, potpuno pravo je ne platiti Elti racun za taj dio usluge, jer ona nije izvrsila svoju uslugu.

Ne znam kako bih uporedio ovu situaciju. Ti npr. imas Eltinu kablovsku i ukljucis TV jedno vece i ono odjednom Blic (ne bi se usrecio ni sa njima). Al zamisli, prebaci ti na Total ono Sport Klub, HBO, Nacionalna geografija :lol:

@vojopd
originalno ime foldera na desktopu :D :D :D


Najgore sto stvarno ima milion foldera unutra, hahah.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2017, 11:04 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2030
srda83 je napisao:
Zna li neko šta se dešava sa pingom zadnjih dana? Svako veče divlja.
Ima li ikakve veze ako se promijeni paket,recimo da uzmem znatno brži,popravlja li se ping išta?


run/cmd/ ping google.com -n 25 pa vidi koje su ti vrijednosti pinga. Meni je tu redovno ping 250+ u zadnjih 20 dana... A o ostalim serverima da ne pricam. Uzmes sebi m:tel i miran.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2017, 11:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2194
Tacno je da nema idealnih i svako po svom licnom izboru bira provajdera. Isto tako forsiranje price i kritikovati samo jedne je neobjektivno i spamerski.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2017, 13:49 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 15 Dec 2016, 14:15
Postovi: 68
Administrator ce odluciti sta je spam, ja odlucujem o svojim parama kako cu ih potrositi. Ako trenutno svoj novac dajem placajuci pretplatu ovom operateru, naravno da hocu da imam uslugu koju placam. Ovo je jedan vid zastite prava, jer tjera ipak na neki nacin operatera da uvodi korekcije. Jer nije sv(ej)edno kada u google-u ukucate "elta kabel" na petom mjestu se pojavi youtube video "Elta Kabel - signal - bjezite od ovih". I ovaj forum je "visoko" na pretrazivacima, zasto bi inace bilo ovoliko dezurnih branilaca?

Problem je bas sto nema mogucnosti izbora. Kablu (televiziji, internetu) konkurencija moze biti samo kabal - sto znaci u citavoj BL moraju biti dostupni operateri koji pruzaju uslugu kablovske distribucije Elta, Blic i Elnet. E tad se stvara konkurencija. Trenutno je trka izmedju Blica i Elte ko ce biti losiji. Doci ce to vrijeme, samo je pitanje da li mozemo ista ubrzati. Svi pamtimo monopol u oblasti fiksne i mobilne telefonije, sporo, traljavo, ali konkurencija je dosla. Clan 4 http://bihkonk.gov.ba/datoteka/zok-nesl-prec-srp.pdf

Ne zivim na obroncima Manjace (nista lose ne mislim) da mi alternativa kablovskoj televiziji bude satelitska antena Totala ili Mtel IPTV gdje se moze samo jedan TV gledati. Pa da gledam imam li otvor prema jugu i sta ja znam.

Da se vratim na temu. Sta nam pokazuje to sto se pretplatnicima internet provajdera Elta-Kabel d.o.o. Doboj pojavljuje IP adresa ciji je vlasnik Elnet d.o.o. Laktasi?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2017, 14:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2194
Ti si prvi spomenuo spamovanje po zadatku. Zalis se, to je normalno, samo kilometarski postovi i stalno elta bez spomena drugih je neobjektivno. Svako ima svoje prednosti i mane, prosaraj i po drugim temama ima i za ostale podobro napisanih stranica, to ti sve govori, nema idealnog. Iskombinujes sebi kako ti odgovara, sto se tice totala ima dosta antena po gradu, kada se mogu kaciti klime po zgrada sta onda fali antenama.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2017, 14:29 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2016, 17:26
Postovi: 107
Centar 1 , zadnja dva dana konstantno sjece internet , nekada i po dva tri h...ima neko lsicnih problema?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2017, 14:38 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Nov 2016, 15:44
Postovi: 582
Trapi je napisao:
Centar 1 , zadnja dva dana konstantno sjece internet , nekada i po dva tri h...ima neko lsicnih problema?


Borik, posljednjih nekoliko dana naveče očajan net. Čak i youtube šteka, a loyalty paket. Ozbiljno razmišljam o prelasku na optiku, ali kad mtel još nije došao do zgrade (kuliraju mail-ove - posebna priča njihov odnos prema potencijalnim klijentima). Razmislio bih čak i o eltinoj optici ali mi se ne potpisuje ugovor ako će ovako biti. Stvarno nema smisla, džaba im velike cifre u najavi, kad je u praksi situacija katastrofalna. Pričekaću da vidim kakva su iskustva drugih pa da izaberem najmanje lošu opciju. Kao što je neko već napisao, ovdje se bira najmanje zlo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2017, 14:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7808
Lokacija: Mejdan
vverbatim je napisao:
srda83 je napisao:
Zna li neko šta se dešava sa pingom zadnjih dana? Svako veče divlja.
Ima li ikakve veze ako se promijeni paket,recimo da uzmem znatno brži,popravlja li se ping išta?


Normalno je to za Eltu, pogotovo od 17 do 23 sata. Ping 100, 200, 500, meni prekida online radio. Na kablovskoj imam samo domace stanice, 3 Biga, Uno, Nes i naravno radio Doboj.
Pa onaj nesrecni Blic kod koga kad ukljucis teletext pojave se smetnje na zvuku, ima TDI, Otvoreni i Antenu.

Ja nemam Uno radio na Elti već par sedmica. Stoji oznaka, al' zvuka nema.
A i ne fali mi :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2017, 16:54 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2030
Danas zamijenjen ruter nakon prijavljenog kvara 16.01. ispostavilo se da taj papak sto se javio uopste nije izdao nalog,vec je tek 24. 01. nakon mog 4. poziva to uradjeno. Tuzna prica, ping isto 250+ms, jitter +50ms. Sada uopste ne radi internet,radi 3 min pa prekid, pa radi. Brzina jedva 1MB od 15 MB. Ugovor raskinut, lakse, nego se sa budalama zajebavati. A ti gishas kad budes koristio mtel, eltu i blic net 4,5 godina onda mozes pricati. Ja sam koristio sva 3 providera i znam sta pricam. Tebi ako 50 KM pada sa neba, tebe nek sisaju kao one babe i djedove sto dolaze u eltu da im otkljucaju happy. Radije cu imati 10MB od mtelovih 12, ali da internet radi 99% vremena, nego da imam eltinih 15 MB od 15, a da ne mogu odigrati partiju kantera ili odgledati film online bez konstantnih lagova.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2791 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113 ... 140  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs