banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 16:18

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 89 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: ZONA.BA
PostPoslato: 18 Dec 2011, 19:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Hard and Heavy je napisao:
Mene zanima je li treba postojati opticka vidljivost sa predajnikom ili kako-se-vec-zove kod Zone?

Као и код сваке радио комуникације на високим фреквенцијама - нормално да треба. Мада ти то код Зоне не гарантује баш ништа по питању квалитета везе...

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZONA.BA
PostPoslato: 18 Dec 2011, 20:17 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Dec 2010, 22:36
Postovi: 19
http://www.speedtest.net/result/1656057477.png adsl paket 1024/128 20 km sta reci za zonu net kad i na zici steka od 19 sati pa nadalje!! bljakkkkkkkk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZONA.BA
PostPoslato: 18 Dec 2011, 20:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
Ping ti je strasno veliki, kao da pingas San Francisko.

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZONA.BA
PostPoslato: 18 Dec 2011, 21:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
StigoStriko je napisao:
Ping ti je strasno veliki, kao da pingas San Francisko.

Ма тај сервер у Зеници има увијек монструозан пинг, тако да за тестирање треба користити нормалне локације, Словенија или Србија од ближих а онда правац Швабе или Скандинавци...

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZONA.BA
PostPoslato: 18 Dec 2011, 21:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
Kod mene je dobar na Zenicu.
Spoiler:
Slika
Ide u pozadini youtube pa je brzina nesto manja.

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZONA.BA
PostPoslato: 19 Dec 2011, 00:50 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Dec 2011, 18:21
Postovi: 58
nino hrastek je napisao:
http://www.speedtest.net/result/1656057477.png adsl paket 1024/128 20 km sta reci za zonu net kad i na zici steka od 19 sati pa nadalje!! bljakkkkkkkk


Ovo kod tebe totalka skroz. Shebo si zonu :lol:
Bas vidim da su ti preporucili test od zone, pa pokusaj od nekoga naci opremu od 2.4 i namontiraj i trazi signal, vidi kako ce se ponasati. Od ove tvoje brzine i pinga ce sigurno biti bolje, mada i zona zna biti problematicna sa pingom
Evo kad nije optereena mreza
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZONA.BA
PostPoslato: 19 Dec 2011, 10:24 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Dec 2010, 22:36
Postovi: 19
Ma meni taj ping nije ni potreban ne igram igre uopste,na internetu samo /vecinom surfam,pogledam neki film i cesto sam na youtube/ e to me interesuje za zonin paket extra 2048/256 da li on to moze vuc bez stekanja npr sinoc na ADSL hocu da gledam film i pustio prije da napuni i kreno da gledam kad ono na sredi filma podje stekanje i prosto ne moguce gledat a svi sto su na bezicnom misle da je ADSL nesto,LJUDI ne zavaravajte se smece je i to,nikad ne dobijes ono sto placas!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZONA.BA
PostPoslato: 19 Dec 2011, 15:20 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Dec 2011, 18:21
Postovi: 58
Vidim da je wirac dosta slab sa ponudom paketa pa ti se i ne isplati njega da uvodis.
Samo nista neces dobiti ovako na forumu catati i kukati dok ne isprobas prakticno, barem kod nekoga. Jesi stupao u kontakt sa zoninim partnerom na nasem podrucju
Evo ti link pa dogovori da ti dodje pogledati
http://www.zona.ba/index.php?option=com ... d=19&id=59


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZONA.BA
PostPoslato: 19 Dec 2011, 19:13 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Dec 2010, 22:36
Postovi: 19
Stupio sam u kontakt sa partnerom ime mu je bojan e sad imam problem posto mi je adsl da li bi on doso izmjerit signal da li moze jer ako ne moze da ne odjavljujem ADSL poslo sam mail ne odgovaraju ma meni samo treba u tom paketu ono sto sam gore naveo i da ne prekida veza kad je ovako snijeg,kisa al kad pogledam koliko mi je lose sa adsl mislim da ne moze bit gore na zoni na ovom paketu 2048/256


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZONA.BA
PostPoslato: 19 Dec 2011, 19:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
nino hrastek je napisao:
Stupio sam u kontakt sa partnerom ime mu je bojan e sad imam problem posto mi je adsl da li bi on doso izmjerit signal da li moze jer ako ne moze da ne odjavljujem ADSL poslo sam mail ne odgovaraju ma meni samo treba u tom paketu ono sto sam gore naveo i da ne prekida veza kad je ovako snijeg,kisa al kad pogledam koliko mi je lose sa adsl mislim da ne moze bit gore na zoni na ovom paketu 2048/256

Једном рјечју - МОЖЕ. :) Немам појма зашто ти је АДСЛ толико лош, овде ради сасвим ок. Каква ти је телефонска инсталација до/по кући? Јеси'л кад звао подршку и жалио се?

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZONA.BA
PostPoslato: 19 Dec 2011, 22:29 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Dec 2011, 18:21
Postovi: 58
nino hrastek je napisao:
Stupio sam u kontakt sa partnerom ime mu je bojan e sad imam problem posto mi je adsl da li bi on doso izmjerit signal da li moze jer ako ne moze da ne odjavljujem ADSL poslo sam mail ne odgovaraju ma meni samo treba u tom paketu ono sto sam gore naveo i da ne prekida veza kad je ovako snijeg,kisa al kad pogledam koliko mi je lose sa adsl mislim da ne moze bit gore na zoni na ovom paketu 2048/256


Moraces jedino biti uporan da ti dodje posto je tip lijen sto se tice dolazaka. Uradi kvalitetno, samo je problem docekat ga
Evo sad bas pada snijeg, lose vrijeme totalno ali su brzine u tom okviru koji placam, jedino ping skace. Antena do bazne je oko 2 km manje vise.

Spoiler:
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZONA.BA
PostPoslato: 19 Dec 2011, 22:38 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Dec 2010, 22:36
Postovi: 19
Meni moze samo prestavljat problem daljina ja sam npr kod stadiona u gracanici a gdje je sockovac ili karanovac i to jos ako su im bazne na nekom niskom mijestu onda je to veliki upitnik,a prije bi mozda ufatio signal iz sockovca vidim malo staru ciglanu a sad gde im je ta bazna ko ce znat


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZONA.BA
PostPoslato: 04 Jan 2012, 19:48 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Dec 2010, 22:36
Postovi: 19
http://zona.ba/ Novi cjenovnici i paketi od 01.02.2012 odgovor BHtelekomu koji ja i danas cekam s tim povecanjem paketa ali nista najavili 01.01.2012 a ono jos gore,valja sacekat ovaj cjenovnik,sad neki na ovo mforumu nece vjerovat da jos nisam proobo zonu hheeheh


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZONA.BA
PostPoslato: 05 Jan 2012, 13:11 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Jul 2011, 10:31
Postovi: 440
kakvi su novi cjenovnici?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZONA.BA
PostPoslato: 05 Jan 2012, 13:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
gringo22 je napisao:
kakvi su novi cjenovnici?

Нису лоши, 5GHz опсег је коначно са неограниченом потрошњом, али ја неБиХ Зону више такнуо ни говњивом мотком. :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZONA.BA
PostPoslato: 05 Jan 2012, 13:48 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Jul 2011, 10:31
Postovi: 440
jesu li povecali brzine sa 2mb na 3mb ili su samo opremu menjali?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZONA.BA
PostPoslato: 05 Jan 2012, 16:40 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2325
Povećali su samo Extra pakete, Flex ostali isti :angry3:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZONA.BA
PostPoslato: 05 Jan 2012, 18:10 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Jan 2012, 15:26
Postovi: 10
Koristim Zonu Ekstra m paket na 5GHz mjesec dana , s tim da mi mikrotikova skripta nije htjela pustiti IP zbog jačine signala od 75dbi , kada sam priključivao net ,ali ja sam ipak zamolio servisera da je puste , jer mi se nije dalo da pravim nosač i da izbacujem ruter na krov ( jačina signala mora biti 70 dbi , eventualno do 73dbi ). Optička vidljivost je dakle obavezna . Speedtest mi je pokazivao uvijek brzinu za koju sam platio sa vrlo malim odstupanjem , ping mi se kretao između 22 ms za beogradski server do 41-49 ms za Zenicu .Ako imate mogućnost da idete na adsl uradite to , ja nisam želio fiksni telefon i sve obaveze koje idu uz to , a ne želim ADSL da plaćam 20% skuplje pošto nemam fiksni . Na youtube-u klipovi u relnom vremenu štekaju samo na 1080p . Vidjeću šta će biti poslije , ali poredeći m'tel pakete u istom cjenovnom rangu , mislim da sam profitirao . Za 25 KM mjesečno sa PDV-om (to je važno ) , prosječan korisnik interneta ne mora bolje tražiti .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZONA.BA
PostPoslato: 05 Jan 2012, 22:01 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Jul 2011, 10:31
Postovi: 440
mozete li mi reci kako izgledaju povecane brzine sada posto nisam nasao na njihovoj stranici?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZONA.BA
PostPoslato: 05 Jan 2012, 22:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2006, 20:17
Postovi: 2740
Lokacija: BN (Serbian Republic)
gringo22 je napisao:
mozete li mi reci kako izgledaju povecane brzine sada posto nisam nasao na njihovoj stranici?



Izvoli zonin cjenovnik

http://www.zona.ba/ba/cjenovnici/kucni-korisnici.html


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 89 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs