banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 16:25

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 79 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: ISP ponude
PostPoslato: 28 Jun 2011, 19:50 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 19 Jun 2011, 13:37
Postovi: 15
<Enter_name> je napisao:
Druže, ne borim se ja da pobijem tvoje tvrdnje koliko se ti boriš iz petnih žila da prikažeš Eltu (u kojoj najvjerovatnije radiš, inače ne vidim razloga zašto bi ovo radio) kao superiornog kablovskog/internet/telekom operatera (što je, naravno, vrlo daleko od istine); ja samo iznosim činjenice koje zapažam kao obični korisnik. Isto tako, ovdje ne piše da su Arenasport programi besplatni kod HS-a...



http://hs-hkb.ba/index.php?option=com_c ... t&catid=38


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISP ponude
PostPoslato: 28 Jun 2011, 20:55 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 06 Maj 2009, 14:43
Postovi: 1218
evian8765 je napisao:
anoniman je napisao:
evian8765 je napisao:
Evo jedan primer. Hs kablovska. Imaju beslatne arene a nemaih na sajtu.

http://hs-hkb.ba/

nije tacno.
kod njih se arene placaju.Evo sa njihovog sajta:
Spoiler:
Slika
Slika

Osnovni paket 13,5 maraka,a osnovni paket sa arenama 2,3 i 4 je 23,5 maraka.
Prostom racunicom,cena paketa arena sport iznosi 10 maraka.

kiovva je napisao:
Мене само занима када ће Елта и Анекс постати конкуренција једни другима на пољима кабловске телевизије и кабловског интернета... ?

<Enter_name> je napisao:
Nikad, a možda ni tad (nažalost) :(

Da mozemo birati izmedju vise operatera situacija bi mozda bila bolja.



http://hs-hkb.ba/index.php?option=com_c ... t&catid=38

Evo besplatnih arena na hs. :wink:

to je promotivna ponuda koja traje do septembra.Slicnu promotivnu ponudu ima i mtel itd.
znas,to ti je kada operater da neki paket na par meseci dzabe kako bi privukao korisnike ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISP ponude
PostPoslato: 30 Sep 2011, 20:56 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
Moram i ja da se priljučim raspravi...

Trenutno sam na Elti i uskoro ću da raskinem ugovor. Sad tražim novog provajdera.
Koliko sam shvatio iz dosadašnje diskusije i iz drugih tema, uglavnom su najbolji m:tel i blic.net.

1. mtel
M:tel tradicionalno mrzim zbog njihovog dugogodišnjeg monopola. Zbog vlasničke strukture sumnjam da imaju stručne ljude i kvalitetnu tehničku podršku. Ne sumnjam da imaju dobru vezu.

2. blic.net
Blic.net mi je drag, jer sam bio njihov korisnik u periodu dial-up-a i nisam imao značajnih problema. Tada su bili dosta profesionalni, a nadam se da su i sada. Znam da je bilo primjedbi na wireless. Zanima me da li još uvijek rade bežično? Spominje se kabl? Je l' oni to zakupljuju nečiju infrastrukturu?

3. NSC
Sjajna ekipa. Tehnička podrška vjerovatno najbolja od svih. Vjerovatno bih i danas bio njihov korisnik, ali sam jedno vrijeme imao dosta problema sa vezom (koji su se pojavili odjednom, i nismo uspjeli da nađemo u čemu je problem). Vidim da trenutno imaju dosta skuplje pakete od drugih. Nedostatak je što bih opet morao stavljati antenu...

4. Elta
Već par godina sam njihov korisnik. Imao sam njihovu kablovsku TV, pa mi je bilo najlakše da kod njih probam internet. I pokajao sam se. Bilo je dosta problema ranije dok su koristili PPPoE. Poslije toga je bilo manje problema sa povezivanjem. Trenutni problem sa vezom koja varira od 7 kbps do deklarisane (nešto preko 90 kbps) pri čemu teži donjoj granici, traje već 10-tak dana. Poslao sam im email čim se problem pojavio i još nikakav odgovor nisam dobio. Na njihovoj stranici nema nikakvog objašnjenja.

Trenutno razmišljam između prva tri provajdera.
Od provajdera ne tražim mnogo.

1. Ukoliko postoji problem sa vezom, a nije u njihovoj nadležnosti, da u roku od 5 minuta objave na svojoj stranici (da znam da nije u njihovoj nadležnosti i da su u toku dešavanja).

2. Ukoliko je problem do njih da u roku od bar dva radna dana riješe taj problem.

3. Da odgovore na je*eni email, ako sam im prijavio kvar.

4. Da ne moram potpisivati ugovor na godinu dana. (Potpisaću ga, ako budem zadovoljan vezom.)

Ima li neki od provajdera koji zadovoljava najviše ovih uslova, ili moram gutati žuč i čekati neko bolje vrijeme?

Iz m:tel-a su mi rekli da se mora potpisati ugovor na godinu dana. Nisu ništa spominjali prebacivanje veze na drugi broj u okviru istog ugovora, pa podrazumijevam da ta mogućnost ne postoji.

Iz blic.net-a su mi rekli da se ugovor mora potpisati na god. dana, ali se može prabaciti na novu lokaciju. I to je podnošljivo, ali volio bih najprije da se uvjerim da želim da me šišaju godinu dana.

Kod NSC se nadam da neću morati potpisivati ugovor na god. dana (jer neću živjeti na ovoj lokaciji još godinu dana), ali me brine cijena i činjenica da sve ide bežično, ali sam voljan da plaćam skuplje za solidnu vezu i komunikativnu teh. podršku.

Može neka sugestija?

_________________
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISP ponude
PostPoslato: 30 Sep 2011, 21:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Nov 2010, 22:12
Postovi: 1221
Samo ću reći za one što znam ...
1. ELTU sam imao kablovsku (internet nisam) i nisu se nešto pokazali malo malo pa mi je nestajalo slike, mješali se kanali i slične gluposti. Komunikacija sa njima je jako teška pošto sam nailazio na prilično glupave primjerke ljuckog roda koji se u dotičnoj firmi javljaju na tel.
2. Znaci BLIC net ti je jedno obicno smeće od firme i usluge zaobiđi u širokom luku. Koji je to krš od firme treba da ti kaže sledeći podatak ... elem kad sam ih otkačio i otkazao pretplatu, stigla su dva majmuna da skinu antenu. Antenu sam lično ja montirao na krov, pa sam je tako i skinuo. Oni su pukli znači poludili kao kako sam ja to smio uraditi. Naravno da sam ih izbacio sve zajedno sa antenom. Što je još bolje nakon godinu dana dolaze opet dvojica po antenu, kao imamo nalog da skinemo antenu, reko momci ima godinu dana da ste skinuli antenu, up kao izvinite .... nakon toga opet prođe godina i jedno jutro zvoni tel kaže dečko blicnet ovdje mi bi trebali doći skinuti antenu ... mislim pta reći više o takvoj firmi
3. MTEL skupi su al stvarno nikada ni internet nije ni štucnuo za sve ove godine...Znači i tehnička podrška je ok kad ih zoveš odmah odreaguju. U firmi sam imao još bolja iskustva sa njima .. Plati pa kalti kaže naš narod ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISP ponude
PostPoslato: 01 Okt 2011, 07:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2002, 21:41
Postovi: 1592
Моје посљедње искуство, Мтел ADSL. Корисник сам око 6-7 мјесеци. Никад, али никад ми се није десило да сједнем за рачунар и имам прекид конекције, драстично велики одзив, драстично спорији проток од декларисаног (-5% је макс. за ADSL код мене), или заглупљивање ADSL модема. Након 3-4 мјесеца сам толико заборавио на проблеме са претходним провајдером, да сам заборавио све лозинке постављене на модему/рутеру. То отприлике осликава колико сам имао потребе да приступам уређају и гледам какав је проблем са конекцијом.

Прије тога сам био корисник Елте. Свакодневно пуцање конекције, проблеми са кабловским модемом, честе појаве великог одзива и смањеног протока. Техничка подршка бахата и аљкава.

Бежични интернет сам годинама уназад избацио као опцију ...

_________________
Slika
Српска - аутопутеви | Srpska - motorways


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISP ponude
PostPoslato: 01 Okt 2011, 09:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
Takođe još jedna preporuka za mtel, jesu skuplji, ali se ni meni za ove 3 godine dok sam na adsl nije desilo da pukne konekcija.

Jednom je brat prosuo pivo po modemu ( :lol: ) pa sam dobio novi modem u rekordnom roku. Prije su imali problem da npr. ako imaš 2 mbps oni ti isporuče 1.80 mbps, od posljednjeg povećanja toga nema, kada mjerim na speedtestu uvijek mi je brzina oko 3.15 mbps (imam 3 mbps paket).

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISP ponude
PostPoslato: 01 Okt 2011, 17:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Citiraj:
BERLIN, Veliki računi za internet nekima su vječita glavobolja, ali jedna Njemica skoro se onesvjestila kad je vidjela svoj račun.
Na računu koji je 28-godišnja Njemica Umit Javuz dobila, stajala je cifra za uplatu od nevjerovatnih 1.016.627.411 evra! Dakle, preko milijardu evra internet računa u periodu od 15. avgusta do 15. septembra, odnosno mjesec dana.

‘Bila sam šokirana kad sam vidjela deset cifara. Sjela sam i ponovo provjerila, da se uvjerim da je to istina. Tad sam postala jako uplašena’, rekla je Javuz, koja inače internet račun plaća 32 evra, prenosi Bild.

Da taj dug mora otplaćivati mjesečno sa 32 evra, Javuz bi ga otplatila tek za 2,5 miliona godina, a da proda sve što ima i unovči svu ostavštinu, otplatila bi tek pet dijelova te cifre.

Ipak, na kraju se ispostavilo da se radilo o grešci na računu (doduše katastrofalnoj), a njemačku javnost obuzeo je gnjev zbog greške koja je utjerala strah u kosti mnogim korisnicima interneta. To je već drugi put u kratkom periodu da se slična greška ponavlja na računu, a prethodno je to bio račun za struju jednoj porodici, koji je bio naznačen za uplatu od 250.000 evra za mjesečni račun struje, prenose agencije.


Sva sreća pa Vodafone nije ISP kod nas :D

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISP ponude
PostPoslato: 01 Okt 2011, 18:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
Meni je Aneks slao neke brljotine ali su bile simpatične...

Tipa

korekcija računa - 0,00KM


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISP ponude
PostPoslato: 01 Nov 2018, 18:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
Da pitam nesto. Koji je danas net najjeftiniji, da nije toliko los i najbitnije da ne veze ugovorom na duzi period?

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISP ponude
PostPoslato: 01 Nov 2018, 19:29 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Okt 2018, 22:04
Postovi: 23
Pa komsijski, naravno. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISP ponude
PostPoslato: 02 Nov 2018, 14:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
Imam ga, prekida cesto :D

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISP ponude
PostPoslato: 02 Nov 2018, 15:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
Pa jesi se žalio komšiji, da to malo sredi, šta misli on... :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISP ponude
PostPoslato: 02 Nov 2018, 15:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
skeva je napisao:
Da pitam nesto. Koji je danas net najjeftiniji, da nije toliko los i najbitnije da ne veze ugovorom na duzi period?


Banjaluka ili Stanari?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISP ponude
PostPoslato: 02 Nov 2018, 15:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
BL

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISP ponude
PostPoslato: 29 Nov 2019, 21:34 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Da li će možda biti nekih dobrih ponuda što se tiče internet provajdera oko Nove godine? Ima li neko neku dobru informaciju? :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISP ponude
PostPoslato: 30 Nov 2019, 14:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Ja već godinama imam elta optiku, generalno sam jako zadovoljan i da nije bilo par prekida kablova koje su trgali razni "izvođači" bilo bi odlično.

Podrška im je nula, u smislu da su nekulturni, da ih boli kurac za korisnike i tako. Radnici koji izlaze na teren korektni i znaju svoj posaom cure u administraciji takođe.
Najveđa đubrad u ISP "svijetu" su naravno u Blicu i njihova administracija, srećom riješio sam se tih parazita.
Zona je imala najbolje linkove i najbrži odziv, uprkos tome što im je mreža bežična.
MTEL adsl jeste radio solidno, ali su kasnili, drastično, za životom i vremenom, kao i uvijek.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISP ponude
PostPoslato: 30 Nov 2019, 21:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3625
Castra je napisao:
Da li će možda biti nekih dobrih ponuda što se tiče internet provajdera oko Nove godine? Ima li neko neku dobru informaciju? :D


Trion djeluje dobar i nije pod m:telom, ali dobar dio Banjaluke nije pokriven, recimo Bulevar Cara Dušana nije, a dio Petrićevca jeste.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISP ponude
PostPoslato: 30 Nov 2019, 22:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Znaš li nekoga ko ima Trion?

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISP ponude
PostPoslato: 30 Nov 2019, 23:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3625
Da. Ne žali se.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 79 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs