banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 10:29

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 46 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 02 Jun 2011, 13:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
Ha ha ... :)

Evo ja baš lansiram jednu sa krova Kosmosa... :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2011, 18:59 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 22 Jan 2011, 14:59
Postovi: 434
E ljudi, da li zna neko kako filtrirati pretrazivanje na amazonu na proizvode koji se salju u BiH?
Sta god probam kliknuti da kupim, Sorry this item cannot be shipped bla bla ...
Bas smori :S I to neke sitnice tipa magneta za frizider, ukrasa i slicno :S Pa to stane u pisamce... :S

_________________
DJ SKYZER - Balkan Party Mix #1


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2011, 19:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2009, 09:41
Postovi: 3659
Lokacija: House of Pejin
idi na ebay.co.uk , oni salju u 90% slucajeva, postarina je do 2-3 funte, a stigne do nedelju dana. ja sam se ranije backao na amazonu, ali sam odustao upravo iz tog razloga.

_________________
Ne idem više u školu, idem samo u džamiju i na igranke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2011, 21:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Nov 2010, 22:12
Postovi: 1221
ja nisam provalio ... svaki put i mene iznervira ista stvar .... bas me nedavno sestra izmaltretirala da joj porucim neku knjigu em sto ima ista knjiga na francuskom i na engleskom em sto joj je naslov u oba slucaja isti em svaki drugi prodavac ne salje za BH.
Malo im je sajt bezveze al ima i pametni stvari za tamo uzet ebay su ionako pokvarili kinezi :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jul 2011, 06:18 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 06 Feb 2010, 13:02
Postovi: 183
Posto imam jako veliko iskustvo sa internet kupovinom, nikad necu zaboravit kada sam narucio moto jaknu sa www.hein-gericke.de koja je placena 120 evra sto je za takvu jaknu smijesno. Jakna je placena preko pay pala i stigla je za nekih 15 dana. Odmah sam dobio carinsku obavijest da se javim radi carinjenja robe :(

Znao sam da je jakna stigla. Odem dole pitam tetu koliko i sta, ona tipka tipka racuna gleda u mene, kaze 44 Evra ili 87 zarez nesto KM da se plati carine na Jaknu!!!!! Vidim nemam gdje tuzno gledam u nju, kad,kao metak ulijece lik u taj ofis i moli me da preko reda digne neki rucni sat sto mu je stigao sa ebay ! Hajd reko upadaj, taman da odgodim oprost od 88 KM na jos koji minut i gleda ja tako u njih i u daljini skontam da se lik svadja sa tetom, naime i njemu oce da naplati carinu, sjecam se dobro, 24 marke! Kaze lik ajdeeeeeeeeeeeeeeeeeeee oprosti mi ovaj put moooooooooooooolim te, ona spusta cvike na pola nosa i okrece glave i kaze : JOJ JOJ, a kako cu oprostiti tebi a ovaj momak gleda pokazavsi prstom na mene?
Kad ce ti ova budala sto je upala preko reda: Pa lako. Oprostite i njemu i pogleda u mene i namignu mi!!! Kaze ona, Ajd ajd ajd , dobro, bjezite mi s ociju djavo vas ne odnio ne morate nista platiti!!! Ah srece nase, jedva joj utrpasmo 20 KM na kavu :)

Naravoucenije je da vam prodavac nikad ne salje fakturu a posebno da je ne nalijepi odozgo na paket ko ovi moji iz hein-gericke.de


Pozzz


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jul 2011, 21:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
Ja koliko znam jedino kinezi ne šalju fakturu..

Pričao ne pričao, oni šarnu GIFT taman da ti pošalju kineski zid poštom..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2012, 15:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Koliko treba da stigne narudžba u BL? Jeste li ikako naručivali kod talijanskog Amazona, koliko ste čekali da stigne?

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Mar 2013, 17:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jul 2007, 11:36
Postovi: 1658
Желим да купим књигу са Амазона, глобална страница. Укупна вриједност неће прећи 50 КМ, стим да превоз буде бесплатан. Генерално, књиге се достављају у БиХ, бар тако кажу искуства са нета. Цијена ми одговара стим да, као што рекох, превоз буде бесплатан. Пронашао сам ово: FREE Super Saver Shipping. Је ли неко пробао? Генерално неки савјет?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Mar 2013, 18:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
Gocias je napisao:
Желим да купим књигу са Амазона, глобална страница. Укупна вриједност неће прећи 50 КМ, стим да превоз буде бесплатан. Генерално, књиге се достављају у БиХ, бар тако кажу искуства са нета. Цијена ми одговара стим да, као што рекох, превоз буде бесплатан. Пронашао сам ово: FREE Super Saver Shipping. Је ли неко пробао? Генерално неки савјет?


To je, ako ne grijesim, samo za slanje u okviru Amerike.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Mar 2013, 18:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jul 2007, 11:36
Postovi: 1658
Timotic je napisao:
Gocias je napisao:
Желим да купим књигу са Амазона, глобална страница. Укупна вриједност неће прећи 50 КМ, стим да превоз буде бесплатан. Генерално, књиге се достављају у БиХ, бар тако кажу искуства са нета. Цијена ми одговара стим да, као што рекох, превоз буде бесплатан. Пронашао сам ово: FREE Super Saver Shipping. Је ли неко пробао? Генерално неки савјет?


To je, ako ne grijesim, samo za slanje u okviru Amerike.


На жалост, тачно.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2013, 13:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2303
Lokacija: banjaluka
E ovako: stvari vrijednosti preko 50 maraka podlijezu carinjenju i to: cijena robe+10% carina i na to sve 17% pdv + 10 maraka nekih carinskih troskova i naravno 3,1 marka za "otvaranje paketa" (nisam siguran sta im to znaci).
Bitno je naglasiti prodavcu da na pakovanju napise sto manju cijenu, pozeljno ispod 30 dolara, jer tad i jedino tad necete dobiti poziv s carine, u suprotnom pozvace vas i traziti izvod sa paypala i/ili izvod s bankovnog racuna.
Ako vas pozovu, teti cvaju za kafu i rijesen problem ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2013, 14:01 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17142
Lokacija: Q5HW+6W
Carina ne mora biti 10%; carinska stopa zavisi od vrste robe...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2013, 18:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
<Enter_name> je napisao:
Carina ne mora biti 10%; carinska stopa zavisi od vrste robe...


Ja sam je uvijek placao 10%, a tu je jos i PDV, pa neke takse, pa malo ovom, malo onom... Na kraju najlosije predjemo ja i onaj Kinez sto je napravio robu...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2013, 18:37 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 12 Jan 2007, 00:30
Postovi: 253
Ja sam prije par mjeseci naručio knjigu sa Amazona. Preporučujem da pogledate ono "all bying options" jer ako neka od radnji ima ugovor "fullfilment" sa Amazonom postoji šansa i da kupite polovnu ili novu knjigu za manje para od prodavača. Ovi sa ugovorom šalju i kod nas zato sto je amazon posrednik u prodaji.

Ne sjećam se tačno ali mislim da Amazon meni nije stavio cijenu na paket, ali je zato unutra bio uredno račun sa cijenom tako da taj fazon da zamolite da se stavi niža cijena ne ide na Amazonu :)...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2013, 22:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jul 2007, 11:36
Postovi: 1658
epek je napisao:
E ovako: stvari vrijednosti preko 50 maraka podlijezu carinjenju i to: cijena robe+10% carina i na to sve 17% pdv + 10 maraka nekih carinskih troskova i naravno 3,1 marka za "otvaranje paketa" (nisam siguran sta im to znaci).
Bitno je naglasiti prodavcu da na pakovanju napise sto manju cijenu, pozeljno ispod 30 dolara, jer tad i jedino tad necete dobiti poziv s carine, u suprotnom pozvace vas i traziti izvod sa paypala i/ili izvod s bankovnog racuna.
Ako vas pozovu, teti cvaju za kafu i rijesen problem ;)


Хвала, упознат сам са процедуром :). Већ сам написаo, желим то да упакујем на начин да ме са превозом не кошта више од 50 КМ да не бих платио царину и ПДВ.

Што се тиче цијене, ја сам нашао најјефтинију и то Амазон је продавац. Достава је 3.99$ ако сам ја добро протумачио. То и могу некако поднијети, али више ни цент :). Углавном, детаљи су одавде:

http://www.amazon.com/gp/help/customer/ ... eId=596194
http://www.amazon.com/gp/help/customer/ ... =201118410

ПС. штампање у локалној копирници ме кошта око 30-35 КМ, ал ајде :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2013, 14:21 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2012, 17:26
Postovi: 557
Lokacija: Бања Лука, Југославија
Kako se kupuje sa Amazona, odnosno naplaćuje? Nigdje se ne spominje PayPal, a ništa mi ne skine sa kartice koju sam registrovao (NLB Internet Kartica)... :roll:

_________________
The funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything, it's to late to stop reading it.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2013, 14:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
Bik koji sedi je napisao:
Kako se kupuje sa Amazona, odnosno naplaćuje? Nigdje se ne spominje PayPal, a ništa mi ne skine sa kartice koju sam registrovao (NLB Internet Kartica)... :roll:


Moras im faksom poslati kod notara ovjerenu narudzbenicu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2013, 14:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
Za*ebavam se. Narucujes normalno, placas karticom. Istina je da ne skidaju odmah, ali obicno pare skinu posle par sati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2013, 15:13 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2012, 17:26
Postovi: 557
Lokacija: Бања Лука, Југославија
LoL :D Zbunio me nedostatak verifikacije kartice (kao kod PayPal-a) i nisam siguran da li moja kartica može da se registruje pošto na istoj nema Card holder name, ima samo neka šifra na tom mjestu... probaću sa svojim imenom ili tom šifrom. Hvala.

_________________
The funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything, it's to late to stop reading it.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jun 2013, 21:34 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2011, 23:46
Postovi: 223
Узимам доста ствари с ebay-a, кина рулз :D

Не знам шта им је али су одједном брзи.. мислим на наше..

Задње шта сам узео је гумена тастатура, стигла за 6 дана..

А пази сад...

Таблет сам наручо и вјеровали или не за 4 дана ми је стигао позив за царину, код аутобуске тамо, обрачунавали су ми 10% царине и 17% пдв + 5 марака такса нека..

Таблет је био око 60 долара- око 90 КМ на крају ме изашао 120..

Невјероватно каква су ђубрад, наручиш фолије за телефон, чекаш по 30 дана, једоставно им се не да доносити, ал зато кад треба платити пдв и царину позив одма..

У једној размјени порука са чин чином :D Рече ми да све пошиље иду за Њемачку, па из Њемачке даље распоређују овде :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 46 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs