banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 08 Maj 2024, 15:35

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 28 Jul 2003, 16:11 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Jul 2003, 14:56
Postovi: 33
Molio bih pomoc jer kad otvaram nove prozore u Iexploreru otvaraju se najminimalniji bez uopste vidljivog dijela, vec samo prozor od 0.5 cm visine I 3-4 cm duzine, dakle skoro samo za gasenje, tako da uvijek moram rucno ici na maximize da ga uvecam

Fala ti pobratime!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Jul 2003, 17:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Ma i meni se to desava i nervira me strasno
fora je u tome sto otvori jedan prozor te velicine
razvuci ga rucno po ekranu i onda zatvori
i svi ostali ce biti takvi, do ponovnog resize-a
A ima i neka fora sa CTRL ili SHIFT kod zatvaranja da
ostane maximiziran ali ne znam tacno kako.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Jul 2003, 23:27 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
Ovako :)

Stisni (i drzi) CRTL+SHIFT+ALT i onda uhvati prozor za title bar, povuci da u gorni lijevi cosak (pocetak prozora poravnas sa gornjim lijevim coskom, naravno) e onda drzeci i dalje ctrl+shift+alt razvuci prozor misem drzeci za donji desni cosak tog malog prozora, sve do donje desne granice, tj. do pocetka start menija odnosno tray-a sa satom .. Tako dobijes izgled kao da je prozor maksimajzovan.. E sad i dalje drzeci stisnute ctrl+shift+alt klikni na X prozora da bi ga zatvorio .. ;)

Sad ponovo pokreni IE i otvori neku stranicu, klikni desnim na neki od linkova i izaberi "open in new window" trebalo bi da otvori velicinu stranice tacno onakvu kakvom si je podesio gore navedenom procedurom :) I naravno - svaki dokument koji otvoris bilo kojim drugim putem osim iz IE address bar-a [npr otvoris .html stranicu sa diska ili diskete iz windows explorera] otvarace se u prozoru tacno onih dimenzija koje si podesio opet gore navedenom procedurom - tj. uz kombinaciju magicnih tipkica :)

p.s. klikni desnim na ikonu IE-a u quick launch bar-u, iaberi properties i kod opcije "Run:" iz padajuceg menija izaberi 'Maximized'.. tako da svaki put kad budes pokretao IE iz quick lanunch bar-a dobijes IE maksimajzovan (bar ja preferiram maximize, ne volim kad su prozori malih dimenzija i iz njih pokusavam surfati :))))

Toliko od mene ... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Jul 2003, 16:22 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Jul 2003, 14:56
Postovi: 33
Dzaba nista
Kad idem na open in new widow non stop otori se minijaturan (neprimjetan) 1 x 3-4 cm prozor I posebno moram ici na srednje maximize pored close da bih otvorio svaki prozor
:cry:


Poslednji put menjao lisina dana 29 Jul 2003, 16:24, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Jul 2003, 18:36 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
Heh .. koja verzija IE-a ..
Inace praktikujem napisanu "proceduru" vec dugo tako da sigurno znam kako sljaka :> Mora da si nesto propustio u proceduri :)

Pozdrav...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Jul 2003, 20:30 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Jul 2003, 14:56
Postovi: 33
IE 6, WINDOWS ME, valjda je shift ovo izmedju ctrl i caps look pri kraju tastature, razvucem drzeci i ugasim i pri novom paljenju nista - po starom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Jul 2003, 20:57 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Jul 2003, 14:56
Postovi: 33
E brate Mirko, hvala uspjelo je,
Prvo sam stisnuo ctrl pa kratko plus pa stisnuo shift pa na to kratko stisnuo plus I zatim alt I razvukao I ko soko sivi sad se otvara,
Mislim da je bitno ovo plus stiskati pojedinacno izmedju, jer pre ga nisam stiskao,
hvala pobratime


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Jul 2003, 00:42 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
Heh .. znao sam ja da nisi nesto dobro odradio ..
Elem ..
ctr+shift+alt to je oznaka za kombinaciju tipki a "+" je samo virtualni veznik da se objasni kako je kombinacija u pitanju, prava sekvenca stiskanja tipki bila bi:
stisni CTRL, drzeci CTRL stisni SHIFT, drzeci zajedno CTR i SHIFT stisni ALT i drzeci sve troje zajedno odradi gore navedenu proceduru ..
Malo te je zbunio taj plus (+) sto sam ga spominjao - cisto da znas inace, on se navodi cisto kao "veznik" i ne stisce se pravo osim ako eksplicitno nije naznaceno :)

A sada - uzivaj u carima rasirenog prozora "uvijek i uvijek" (ako se ponovo desi tak onesto samo ponovis proceduru i miran si ..)

Toliko od mene ... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Jul 2003, 23:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1756
Lokacija: .:Njemacka:.
A sta je tu taj + :o


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs