banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 23:01

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 977 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 49  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: BLIC TRIO
PostPoslato: 13 Jan 2011, 19:26 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
Ima li neko blic trio i da li je zadovoljan?Ima li sta pozitivno a ima li sta negativno?

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 13 Jan 2011, 20:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
Kablovska TV im radi odlično i svakako je preporučujem. Mjesecima nije bilo nikakve greškice niti problema.

No, mene zanima njihov telefon pa da ne otvaram novu temu. Pretplata im je puno jeftinija nego na Mtel-u i razmišljam da prenesem broj kod njih čim se pusti prenos brojeva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 13 Jan 2011, 20:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2006, 02:36
Postovi: 2982
http://www.blic.net/latn/?page=10
Za sad telefon ide preko canopy (wireless) i preko kablovske (modem). Postavi se sipura u koju ide kabl od antene ili modema i na nju se spaja komp i telefon, koji se dobije na koristenje bez naknade. Kad, kako i da li ce krenuti "telekomovom" infrastrukturom, ne zna se. Mozda sutra, mozda sledece godine .....

_________________
Popokatepetl je napisao:
...мени очи углавном служе да не упаднем у шахт ходајући улицом...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 13 Jan 2011, 20:26 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Koliko se ja sjećam, "Sipura" ide samo u slučaju WADSL-a, kod kabla je VoIP adapter integrisan u kablovski modem.

Slika

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 13 Jan 2011, 20:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2006, 02:36
Postovi: 2982
Tacno. Ima izlaz za dva telefona, kao i sipura. Nije do mene, to je moja shauma :)

_________________
Popokatepetl je napisao:
...мени очи углавном служе да не упаднем у шахт ходајући улицом...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 13 Jan 2011, 22:35 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
mangia je napisao:
Kablovska TV im radi odlično i svakako je preporučujem. Mjesecima nije bilo nikakve greškice niti problema.

No, mene zanima njihov telefon pa da ne otvaram novu temu. Pretplata im je puno jeftinija nego na Mtel-u i razmišljam da prenesem broj kod njih čim se pusti prenos brojeva.


I ja isto razmisljam...zavrsava mi ugovor u junu od Mtela, i odmah cu ici u BLIC...da li mogu izabrati broj kao fin broj fiksnog u Blicu?Naravno je jeftiniji daleko od MTeloveeee.

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 14 Jan 2011, 10:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
<Enter_name> je napisao:
Koliko se ja sjećam, "Sipura" ide samo u slučaju WADSL-a, kod kabla je VoIP adapter integrisan u kablovski modem.

Slika


Ako se ne varam ovo je epc2203 koji nema wifi...

Da li postoji šansa da se uz telefon i net dobije epc2425?
Slika

Što se tiče telefona valjda je od 1.8. dozvoljen prenos brojeva i Sarajevski QSS je odabran (dobio tender) kao neki registar... Prijatelji koji rade u Aneksu mi rekoše da sve ide kilavo i da skoro niko ne zna kada će konačno i krenuti prenos brojeva...

A opet ko zna... Možda za 20 dana i oni podignu pretplatu za telefon pa se kompletno natezanje ispostavi kao uzaludan trud...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 14 Jan 2011, 11:30 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
Cuo sam da je prenos istih broja na blic je velik problem...to mi je rekao serviser Blica...da je duga procedura.

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 20 Jan 2011, 20:25 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2009, 20:05
Postovi: 25
Procitao sam jedno 1000 postova o Blicu napisanih na ovom forumu od 2007. pa na ovamo, nekako se namece zakljucak da su sada ozbiljnija firma jer broj kritika opada s vremenom. Mada su se mozda ljudi i umorili zbog cinjenice da ne mogu puno promjeniti, ono je "zlo i naopako" kako su ih kudili prije par godina! :confused2:

Sad da predjem na pitanja, kao korisnik mtel-a koji dobija manje nego sto placa po vazecem ugovoru:
1) Imate li iskustva sa blic telefonijom, pretplata ce im biti oko 4 KM niza od mtel-a + pdv sto dodje oko 50 maraka godisnje, plus sto su cijene prema fiksnoj mrezi Srbije nize (mtel 0,30 KM / blic 0,20 KM) sto je meni dosta povoljnije i potrebnije. ( Logicki gledano, Telekom Srbije je kupio Telekom Srpske, znaci jedna firma u 2 drzave, a opet skuplji pozivi nego u blicu ](*,) )
2) Kakav je kvalitet kablovske? Imam 3 tv-a u kuci i najvise mi se isplati upravo kablovska.
3) Kakav je internet? Kakav je odnos izmedju brzina koje placas i koje dobijes, zbog iskustva sa mtelom znam da nije sve crno-bijelo?!
4) Postoji li vremensko ogranicenje blicovih paketa, pise da neke usluge mogu imati minimalan obavezni period pa poslije kud koji...

Istice mi 01.03. ugovor sa mtelom i sad provjeravam malo opcije. Mozda bi pitanja vise prilicila blicovom forumu, ali nesto ne vjerujem da cu dobiti sve iskrene odgovore (mada ne vjerujem ni ovde, u principu ne vjerujem nikome :lol: ). Sala mala, zanimaju me iskustva sa blicom jer sve izgleda ok na papiru, ali realnost je drugo. Moja pitanja su upucena ljudima koji koriste usluge blica, ostavite se prica rekla-kazala. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 20 Jan 2011, 21:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
Analogna kablovska radi k'o sunce... Za ostale usluge ne znam...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 21 Jan 2011, 00:54 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
[quote="mindbreaker"]

1. ne znam
2. odlicna slika...imam digitalnu televiziju-jako sam zadovoljan.bas glatka glatka slika ma savrsena a usluga je perfektna!
kad je u kvaru odmah su dosli i popravili! Skidam kapu Blicu!
3. ne znam, samo je preko mtela od propisane brzine uvijek manje 20% brzine dobijes, a kod kablovskog Blica kako propisano tako dobijes!
4. ima ogranicenje po tvojoj volji na 12mjeseci ili na 24 mjeseci.

Jesi li zadovoljan:)

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Poslednji put menjao solaris dana 21 Jan 2011, 00:55, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 21 Jan 2011, 00:55 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
mangia je napisao:
Analogna kablovska radi k'o sunce... Za ostale usluge ne znam...


Slazem se s Tobom!

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 21 Jan 2011, 13:07 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2009, 20:05
Postovi: 25
@mangia, @solaris
hvala puno, zadovoljen sam! :lol: Jos samo da cujem nesto dobro oko ove telefonije i odoh u blic da potpisujem ugovor, ponuda im je bas kakva mi treba. Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 21 Jan 2011, 14:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
Problem je što me do sada samo jednom neko zvao sa 92x-xxx grupe brojeva koja je njima dodijeljena tako da nemam koga ni pitati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 21 Jan 2011, 15:49 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2009, 20:05
Postovi: 25
mangia je napisao:
Problem je što me do sada samo jednom neko zvao sa 92x-xxx grupe brojeva koja je njima dodijeljena tako da nemam koga ni pitati.

OK, hvala u svakom slucaju, naci ce se valjda neki korisnik ili sl. Pocece sad sa primjenom i taj zakon o promjeni tel. brojeva tako da ce to sve biti mnogo lakse realizovano nego do sada. Bas sam postavio novu temu oko Blic telefonije kao i poredjenje cijena blica i mtela, nadam se da cu mozda tako privuci vise paznje pa mozda i dobiti neke odgovore. Na strani blica su cijene, na strani mtela sigurnost i pouzdanost imajuci u vidu koliko drugo pruzaju te usluge i kakvu infrastrukturu imaju, bar po mom misljenju. Imam jos nesto jace od mjesec dana ugovor sam mtelom (ADSL), pa bih volio znati nesto vise do tada da uzmem odmah ovaj TRIO paket i zdravo.
P.S. Iznenadila me i pokrivenost blica, pokrivaju i grad i prigradska naselja sto ce reci da idu dosta ozbiljno, mada malo vise reklame im ne bi naskodilo. Ipak je reklama vise od pola posla! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 22 Jan 2011, 09:29 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
Ne sikiram se jer ce svi preci na blic komplet...jer je mtel ludilo!!!!prije mjesec dana su dosli ljudi iz RTV takse.pitali su me ko zivi na prizemlju, ja kazem JA.pa pitali su me ko zivi na spratu, ja kazem JA. pitali su me ko zivi na drugom spratu, ja kazem JA. pitali su me ko zivi u letnjoj kuhinji, ja kazem JA. Ja sam samac. Oni su vidjeli lijepu kucu pa su navalili. I na kraju su me rekli da cu morati platiti rtv taksu za svaki sprat. Ja im kazem necete mi to raditi ja predjem na blic :)

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 22 Jan 2011, 12:48 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 11 Jul 2001, 01:00
Postovi: 634
solaris je napisao:
Ne sikiram se jer ce svi preci na blic komplet...jer je mtel ludilo!!!!prije mjesec dana su dosli ljudi iz RTV takse.pitali su me ko zivi na prizemlju, ja kazem JA.pa pitali su me ko zivi na spratu, ja kazem JA. pitali su me ko zivi na drugom spratu, ja kazem JA. pitali su me ko zivi u letnjoj kuhinji, ja kazem JA. Ja sam samac. Oni su vidjeli lijepu kucu pa su navalili. I na kraju su me rekli da cu morati platiti rtv taksu za svaki sprat. Ja im kazem necete mi to raditi ja predjem na blic :)


da to je jako dobar način za izbjeći plaćanje TV pretplate. Bar za sada. Koliko sam čuo, to bi se uskoro moglo promijeniti, pošto će se javni RTV servis naplaćivati i preko alternativnih operatora fiksne telefonije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 22 Jan 2011, 13:36 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2009, 20:05
Postovi: 25
mirko je napisao:
solaris je napisao:
Ne sikiram se jer ce svi preci na blic komplet...jer je mtel ludilo!!!!prije mjesec dana su dosli ljudi iz RTV takse.pitali su me ko zivi na prizemlju, ja kazem JA.pa pitali su me ko zivi na spratu, ja kazem JA. pitali su me ko zivi na drugom spratu, ja kazem JA. pitali su me ko zivi u letnjoj kuhinji, ja kazem JA. Ja sam samac. Oni su vidjeli lijepu kucu pa su navalili. I na kraju su me rekli da cu morati platiti rtv taksu za svaki sprat. Ja im kazem necete mi to raditi ja predjem na blic :)


da to je jako dobar način za izbjeći plaćanje TV pretplate. Bar za sada. Koliko sam čuo, to bi se uskoro moglo promijeniti, pošto će se javni RTV servis naplaćivati i preko alternativnih operatora fiksne telefonije.


Da, RTV taksa je zakonska obaveza i mora se placati bilo preko mtela, blica ili na poseban racun RTRS-a. Nije jos zazivjelo placanje preko manjih operatera, ali i ako ne zazivi placace se na posebni racun. To je taksa na posjedovanje RTV prijemnika i klasicni namet, ali jbg sto se mora nije tesko. Kod mene je slicna situacija, mada ne brojim toliko spratova, ti si bas neki burzuj @solaris! :laughing5: Sala mala, kod mene su kucu iz dva dijela i dvorisnu gledali kao domacinstvo i placamo jednu RTV taksu, malo je reci da bi se posvadjao kad bi mi dosli i brojali televizore i odredjivali koliko stambenih cjelina ima. Mi smo porodica i svi se volimo, prema tome jedna cjelina! :lol: Nego ova ponuda Blica je extra stvar, posebno telefon jer ne pricam puno u lokalu, to rijesavam preko mob., a pozivi prema inostranstvu su mi potrebni i jeftiniji su na blicu nego kod mtel-a (udjite na mtelov sajt i nadjite novi rebalans cijena pa cete vidjeti da pise i dalje najpovoljniji u BiH - to je reklama, to fali blicu).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 22 Jan 2011, 16:54 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
"kod mene su kucu iz dva dijela i dvorisnu gledali kao domacinstvo i placamo jednu RTV taksu"....naravno da je jedna rtv taksa za nosilac kuce, samo da me jebu u glavu, ti mali placenici kuriri iz RTV takse!!!

E Mindbreaker, gdje si postavio post za blic telefoniranje?

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 22 Jan 2011, 22:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
Moze li mi neko reci kakav je internet blicov koji ide preko wirelessa?
Da li je kvalitetan, mislim na ping i variranje brzine, odnosno odnos onoga sto
nude i koliko isporuce? Imaju li zagusenja navece i tako to?
Udaljenost bi bila otprilike izmedju 5 i 10km.
Zvao sam ih da se raspitam i oni kazu da bi to islo posto postoji vidljivost pa me interesuje
smije li se upustati u takvu avanturu?
Vase misljenje?

Hvala

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 977 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 49  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs