banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 20:31

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6401 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294 ... 321  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 10 Apr 2018, 20:36 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2011, 16:54
Postovi: 39
adoke je napisao:
Pozdrav, želim da uvedem M:tel-ov Internet na lokaciji Ranka Šipke,naselje Mjesec (Banja Luka) pa me interesuje da li je neko od forumaša "blizu", da mi kaže kakve su tehničke mogućnosti na navedenoj lokaciji? ""ADSL,VDSL,Optika"?


Pozdrav,

nisam blizu naselja Mjesec, ali ako imas bilo kojeg drugog provajdera ne uzimaj mtel jer ce te kad tad prevesti zednog preko vode :)

_________________
Ljudska pamet je ograničena. Glupost nije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 10 Apr 2018, 22:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2246
Lokacija: Trn
Daj tera ne zezaj. Iako mi je mtel mrzak, kao uostalom i svi operateri, adsl im je sjajan. Godinama ga imam i ne sjecam se kada je veza pukla. Stabilan i brz.

Послато са LG-D605 уз помоћ Тапатока

_________________
They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 10 Apr 2018, 22:53 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
To nema veze sa M:Tel-om koliko mislis vec i sa vrstom tehnologije. Ja sam koristio njihov 3G USB internet i imao sam isti utisak kao kad sam koristio bezicni internet jednog lokalnog provajdera koji je uz to u medjuvremenu propao. Pitam se zasto? Da ima bar jos jedan provajder ASSL interneta u RS i da ima povoljniji ponudu, ja mislim da bi mnogi presli kod tog provajdera. Ja se sjecam da je u doba dial upa bilo nekoliko provajdera koji su se oskanjali na infrastrukturu Telekoma Srpske (Spinter, Rstel, Paleol...). Ako je i ona koristila M:Tel-ov 3G USB internet onda je potpuno razumijem.

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 10 Apr 2018, 23:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Znači kada bi elta na primjer pružala adsl usluge, onda bi to bilo sve ok? Jer je do tehnolgije... Pa što se onda pate sa kablovskim internetom... Pošalji im e-mail i objasni kako stvari stoje.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 11 Apr 2018, 01:07 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
danijell je napisao:
Znači kada bi elta na primjer pružala adsl usluge, onda bi to bilo sve ok? Jer je do tehnolgije... Pa što se onda pate sa kablovskim internetom... Pošalji im e-mail i objasni kako stvari stoje.

Lako je imati odlicnu korisnicku podrsku sa nekih 2000 radnika koliko ih ima M:Tel i infrastrukturom zadnji put gradjenom u doba kad je isti bio drzavno vlasnistvo tj. vlasnistvo RS. Zato sada M:Tel nema sansu da do skoro pokrije optikom sve vodove uspostavljene jos prije nekoliko decenija i gradjene decenijama i veoma rasprostranjene tako da je Elta tu u prednosti posto ima manju infrastrukturu i manje radnika sto im cini da mogu lakse preci sa kabla na optiku dok M:Tel mora da zamjeni ogromnu gomilu kablova optikom, a sto je sa tolikim brojem radnika samo jos nemogucija misija. Pa kad Telenor koji u regionu centralne i i istocne Evrope ima 9 miliona korisnika ima 3500 radnika, jasno je kao dan da M:Tel koji ima manje od milion i po korisnika, oko 80 odsto sadasnjih radnika u toj kompaniji je visak posto 2000 radnika rade posao koji je dovoljan za nekih 600-700 radnika, a ne vjerujem ni da M:Tel ima vise posla nego Telenor sto dodatno govori da sadasnje stanje u M:Tel-u ne da je neodrzivo vec samo pitanje je dana kada ce se ta kompanija urusiti i samim tim dionice vredjeti kao dionice Rafinerije nafte u Brodu. Nije ni cudo zasto je M:Tel najskuplji u regionu po onome sta nudi. Valja placati toliki broj radnika i to u sektoru koji nije sa nimalo malim platama za nas standard. Broj radnika i ogromna fizicka mreza koju treba zamijeniti i postaviti nove kablove unistice M:Tel, a da ne ulazu u optiku to bi ih tek kostalo gubitka korisnika. Kako bilo i u jednom i u drugom slucaju kompanija, bez ulaska novog investitora koji bi dobio tu kompaniju po znatno nizoj od one iz 2006, kao i manjoj od trenutne i ulozio ogromna svoja sredstva, za koju godinu bice skoro pa bezvrijedna posto 90 odsto M:Tel-ove sadasnje infrastrukture zrelo je za bakar, a to je ujedno i 90 odsto vrijednosti te firme. Napustajte brod koji tone!

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 11 Apr 2018, 06:16 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2013, 09:17
Postovi: 542
Samo sto kablove ne mijenja mtel.

Sent from my LG-LS993 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 11 Apr 2018, 06:27 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
Mtel je dosta brzi sto se tice optike. Poceli su raditi gradove za koje Elta jos nema plan za uvodjenje optike


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 11 Apr 2018, 10:59 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
00dragan00 je napisao:
Samo sto kablove ne mijenja mtel.

Sent from my LG-LS993 using Tapatalk

Jos gore.

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 11 Apr 2018, 11:12 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
nikola29_06 je napisao:
Mtel je dosta brzi sto se tice optike. Poceli su raditi gradove za koje Elta jos nema plan za uvodjenje optike

Koliko brzo ide, vidim na primjeru Brckog gdje koliko ja znam nisu jos ni poceli sa optikom dok Elta se siri i na prigradska naselja sa optikom.

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 11 Apr 2018, 13:18 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
Vladimir RUS je napisao:
nikola29_06 je napisao:
Mtel je dosta brzi sto se tice optike. Poceli su raditi gradove za koje Elta jos nema plan za uvodjenje optike

Koliko brzo ide, vidim na primjeru Brckog gdje koliko ja znam nisu jos ni poceli sa optikom dok Elta se siri i na prigradska naselja sa optikom.


Poredis jedan grad a ne poredis ostale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 11 Apr 2018, 14:17 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Jul 2014, 12:23
Postovi: 26
Gdje to u Brčkom elta radi optiku u prigradskim naseljima . Naselje Grcica prosli samo kablovski net i to jednu stranu ulice samo. I ko ih je uzeo jedva dočekao da ih se riješi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 11 Apr 2018, 16:32 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
nikola29_06 je napisao:
Vladimir RUS je napisao:
nikola29_06 je napisao:
Mtel je dosta brzi sto se tice optike. Poceli su raditi gradove za koje Elta jos nema plan za uvodjenje optike

Koliko brzo ide, vidim na primjeru Brckog gdje koliko ja znam nisu jos ni poceli sa optikom dok Elta se siri i na prigradska naselja sa optikom.


Poredis jedan grad a ne poredis ostale.

Poredim sta znam. Ne mogu sta ne znam.

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 11 Apr 2018, 16:35 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
Pa care ne mozes onda govorit za Mtel na nivou RS. Njihova optika prednjaci uveliko


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 11 Apr 2018, 16:49 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
Mrgud je napisao:
Gdje to u Brčkom elta radi optiku u prigradskim naseljima . Naselje Grcica prosli samo kablovski net i to jednu stranu ulice samo. I ko ih je uzeo jedva dočekao da ih se riješi.

Ima i u Donjem Breziku i na ulazu u Potocare. Sire se. Ne znam sta je, ali do 100 megabita moze kablo i 35 KM je dok ADSL moze do 24 megabita. Cak i sa kablom, Elta je u prednosti nekoliko puta sparam izvikanog M:Tel-a. Nije da hvalim Eltu koliko me nervira M:Tel-ova sporost uvodjenja optike. Evo i kablovske mreze u Brckom, mnogo je veca od jedne ulice, fakticki dobar dio grada plus vec spomenuta prigradska naselja (sto se ne vidi na ovoj.mapi koja je malo stara).

Slika

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Poslednji put menjao Vladimir RUS dana 11 Apr 2018, 16:54, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 11 Apr 2018, 16:51 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
nikola29_06 je napisao:
Pa care ne mozes onda govorit za Mtel na nivou RS. Njihova optika prednjaci uveliko

Vidim po komentarima na internetu da ne pokrivaju ni 10 odsto RS.

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 11 Apr 2018, 17:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Kako je elta to povezala. Sve kablovska kanalizacija ili krvo-bandera-bandera-krov-krov šema.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 11 Apr 2018, 17:17 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Nov 2016, 17:02
Postovi: 91
Kakva podrska mtelovih radnika? Onde kao da rade 3 covjeka. Nikada nisam dobio potpune odgovore i resenja za sta sam ih pitao ili zvao. Moras im hiljadu puta slati, svaki 10ti email odgovore. Kada ih nazoves, ne mozes potrefiti nikog da se razumije u ono sto treba da se razumije. Kod Telenora sam samo 2 puta slao email, i oba puta u roku od 24h su resili probleme i to bezveze neke, koji nisu ni bitni bili, jedan od njih je bio problem sa deezerom, nije htjeo da se deaktivira. Odma su odgovorili, ja im poslo sve podatke, i posle par sati sve zavrsili. A dok mtel postavi optiku do mene jos sam u gradu, docice vreme za neke nove tehnologije i kablove..Optika ce ostariti do tad.. Sto nisu to ranije poceli, prije par godina, pa sad da kad dobiju mogucnost, da mogu pustiti.. Ovako nam oduzimaju par godina uzivanja na optic, a placam cijene iz 2014te i tehnologiju koja je do 2012 2013 bila popularna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 11 Apr 2018, 17:58 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
danijell je napisao:
Kako je elta to povezala. Sve kablovska kanalizacija ili krvo-bandera-bandera-krov-krov šema.

Negdje kanalizacija, nesto rasvjeta, nesto bandere. U skladu sa mogucnostima na terenu.

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 11 Apr 2018, 19:09 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
Eto Elta pokriva 90% :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 11 Apr 2018, 21:07 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 28 Mar 2017, 04:58
Postovi: 207
nikola29_06 je napisao:
Mtel je dosta brzi sto se tice optike. Poceli su raditi gradove za koje Elta jos nema plan za uvodjenje optike

Koji gradovi ?
Pa ni vece gradove nisu zavrsili, a šta mi da radimo u istocnom dijelu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6401 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294 ... 321  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs