banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 10:09

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6401 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 312, 313, 314, 315, 316, 317, 318 ... 321  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 30 Jun 2020, 09:33 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
mara- je napisao:
Ne, Asus kačim preko kabla, a radim tako jer mi je ZTE u drugoj prostoriji, plus su 2 porta već zauzeta televizijom pa mi nije dovoljno. Asus koristi svoj DHCP, a podešen je preko static IP da se konektuje na ZTE, a DCHP na ZTE je pomjeren za par adresa tako da ne kači ovu fiksnu. To već radi tako godinama bez problema, unazad par dana je počelo da se ovo dešava. A s obzirom da se na mobitelu isto dešava koji se kači na wifi od ZTE sumnjam da je do Asusa problem, jer na telefonu isto moram da ugasim pa upalim wifi da dođe net, iako cijelo vrijeme pokazuje da je spojen.

U suštini možeš da prebaciš Asusa da ne ide na wan port nego na lan port, pa da ne radi dupli NAT, a isključiš mu DHCP server, pa će ti svi uređaji dobijati IP adrese od ZTE.
Što se tiče ZTE uređaja - moguće da ima neki problem, ali da li je isključivo vezano za renew dinamičke adrese od provajdera ili se to desi preko noći?
Probaj da ga u neko vrijeme u toku dana ugasiš na minut-dva i uključiš ponovo, pa će to biti novo vrijeme u koje će sljedeći dan da radi renew pa ti je lakše da ispratiš da li se to desi tačno poslije tog vremena sljedeći dan.
Kod tebe je posljednji T12 firmware na ZTE-u, je li tako?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 30 Jun 2020, 09:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Koja je statička IP od Asus-a? Podigni je barem na x.x.x.20. I ako ćeš ostaviti da imaš dva uređaja sa DHCP u mreži, onda bolje ASUS prebaci u drugi opseg. Ako je zte 192.168.1.xxx, prebaci ASUS u npr 192.168.2.xxx.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 30 Jun 2020, 10:25 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1874
Lokacija: Источно Сарајево
Ovo se desi kad god pukne veza neta, dakle svaka 24h ili ako ručno upalim/ugasim ZTE, Asus neće sam da se ponovo spoji, kao ni telefon direktno na wifi od ZTE. SW version na ZTE je V1.0.0T5_BOSNIA.

Asus ima statičku 192.168.2.1 i onda dijeli DHCP dalje. A ZTE ima pomjeren DHCP da kreće od 192.168.1.7, Asus se konektuje na 192.168.1.2.

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 30 Jun 2020, 10:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Probaj ovo. Stavi za ZTE da normalno ide DHCP od početka. Od 192.168.1.1. Samo stavi ASUS na 192.168.1.30 recimo, odnosno da se preko te adrese konektuje ASUS na ZTE.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 30 Jun 2020, 11:03 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1874
Lokacija: Источно Сарајево
Ali kako mobitel objašnjavaš? A da ne pričam da ovo ovako radi par godina, ništa nije pipnuto.

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 30 Jun 2020, 11:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Da li si probao ovo što sam napisao? Pa ako ne bude radilo, onda piši mtel podršci da ti odrade update firmware za početak. A to za telefon, ne mogu znati. Da li i ASUS ima Wi-Fi mrežu? Da li se telefonu isto dešava, ako je isključen ASUS?...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 30 Jun 2020, 12:46 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2011, 21:49
Postovi: 512
Šta je sa ovim mtelom, veza mi danima prekida, nemoguće ih je dobiti na telefon, zvao sam 20 puta, stalno "čekanje duže od 5-10 minuta".

Na mejl, naravno, ne odgovaraju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 30 Jun 2020, 20:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
Ide ko mlijeko. Samo mi treba noviji uređaj na wifi da gura down na 100....

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 01 Jul 2020, 20:04 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2011, 21:49
Postovi: 512
Dobro, to je optika, ovo je ADSL tema, kod mene je VDSL i nimalo nije kao mlijeko, naprotiv. :angry4:

Pokazuju zavidan nivo propadanja, ne sjećam se kada je bilo ovako - pisao na Fejsbuk u inbox, pročitali poruku prije tri dana, niko odgovorio nije.

Zvao juče najmanje 50 puta, svaki put čekanje 10+min.

Pisao na tri mejla, niko odgovorio nije.

Na kraju dobio curu u tehničkoj, ustanovila problem i to je to. Početkom juna bilo isto tako, čekao ih 10 dana, nešto su kao popravili, dva dana radilo, i opet počelo da prekida.

Užas, i to je baš ono čega sam se plašio nakon kupovine Elte kao posljednje konkurencije - zašto da se cimaju više, kada ne možeš da im zaprijetiš da ćeš da pređeš kod konkurencije... sve je njihovo i sada ih baš briga za kvalitet usluge i zadovoljstvo korisnika.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 06 Jul 2020, 21:29 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1874
Lokacija: Источно Сарајево
danijell je napisao:
Da li si probao ovo što sam napisao? Pa ako ne bude radilo, onda piši mtel podršci da ti odrade update firmware za početak. A to za telefon, ne mogu znati. Da li i ASUS ima Wi-Fi mrežu? Da li se telefonu isto dešava, ako je isključen ASUS?...


Prekidi postali sve gori u međuvremenu, i po meni je Asus odradio svoje nakon 4 godine rada. Probao sam mu fabrički reset ali ne pomaže, sad prekine 5 minuta nakon restarta. Imao sam switch u rezervi i nema više prekida. Moraće se neki drugi nabaviti, taman da nadogradim wifi na 5GHz.

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 06 Jul 2020, 21:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Vidim ima li taj ASUS neki noviji firmware. Ili probaj drugi AC/DC adapter. Ako to ne pomogne, smeće :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 07 Jul 2020, 08:30 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1874
Lokacija: Источно Сарајево
Moram kupiti tester, moglo bi biti i do kablova, jutros sam opet zatekao računar bez neta, po tome ispada da nije do Asusa. Na WIFI je bilo neta, ne vidim šta može biti sem kabla da prekida.

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 09 Jul 2020, 11:16 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
Lumber Jack je napisao:
Pokazuju zavidan nivo propadanja, ne sjećam se kada je bilo ovako - pisao na Fejsbuk u inbox, pročitali poruku prije tri dana, niko odgovorio nije.

Zvao juče najmanje 50 puta, svaki put čekanje 10+min.

Pisao na tri mejla, niko odgovorio nije.

Na kraju dobio curu u tehničkoj, ustanovila problem i to je to. Početkom juna bilo isto tako, čekao ih 10 dana, nešto su kao popravili, dva dana radilo, i opet počelo da prekida.

Užas, i to je baš ono čega sam se plašio nakon kupovine Elte kao posljednje konkurencije - zašto da se cimaju više, kada ne možeš da im zaprijetiš da ćeš da pređeš kod konkurencije... sve je njihovo i sada ih baš briga za kvalitet usluge i zadovoljstvo korisnika.


Ja već mjesec dana pokušavam da postanem novi korisnik kod njih (jer mi je Blicova konekcija katastrofa) i bezuspješno... mailovi, pozivi, odlasci u poslovnicu, zvanje prijatelja koji rade u mtel-u, to sve ponovljeno X puta, bezuspješno.

Korisnička usluga, ozbiljnost i poslovnost: -10/10.

Srećom postoji 4G pa se preko toga kačim i radim.

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 09 Jul 2020, 12:41 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
Dok nesto dobijes od mtela najedes se masnih govana. 2 godine sam ganjo optiku al kad sam je dobio nema nikakvih problema. Nije ni sa adsl bilo problema

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 09 Jul 2020, 14:01 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2016, 01:11
Postovi: 140
Kod mene u mtelovom ruteru je bila ubačena ovakva ip adresa pod dns server.
Slika
Najvjerovatnije je ruter hakovan izvana sa interneta. Ip adresa ubacuje reklame preko nekih sajtova poput N1 i radi redirekcije na neke druge sajtove (dosta od tih sajtova kaspersky blokira) i ko zna šta još (npr. možda krade lozinke). Veoma je vjerovatno da toga ima i kod drugih mtelovih korisnika.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 09 Jul 2020, 14:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Pa daj SS od postavki rutera ili postavki za IPv4 mrežne kartice.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 09 Jul 2020, 14:36 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2016, 01:11
Postovi: 140
Uklonio sam ja ovo smeće iz rutera, nema ga više. :D
Uglavnom ovaj gore je post kao upozorenje da su počeli da hakuju i rutere, pa treba i to pripaziti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 09 Jul 2020, 17:09 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2016, 01:11
Postovi: 140
Evo jedan screenshot kako to izgleda u praksi.

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 09 Jul 2020, 17:38 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Kliknuo si gdje ne treba i pokrenuo skriptu koja je postavila njihov DNS. Pa i nije baš neko hakovanje... :D

Bukvalno sam ovo isto imao kao zadatak na faksu. :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 09 Jul 2020, 17:59 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2016, 01:11
Postovi: 140
DNS je bio ubačen u ruter, a lozinku sam već prije bio promijenio. Nekontam, kako može neka skripta promijeniti podešavanja rutera bez logovanja na isti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6401 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 312, 313, 314, 315, 316, 317, 318 ... 321  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs