banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 03 Maj 2024, 16:50

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6401 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256 ... 321  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 09 Maj 2017, 21:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23495
Pa slabljenje ti fino skoči.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 09 Maj 2017, 22:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8773
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
tisina je napisao:
i jos treba nagovoriti sve stanare, a to bas i nije lako, posebno zbog ovih radova...i nije ono samo zbog optike, sutra cemo htjeti ugraditi video nadzor ili tako nesto i ponovo kanalice jer niko od njih nece misliti na sutra, i na kraju zgrada izgleda uzasno jer naravno vremenom i te kanalice neko polomi i sl., po meni puno vise bi se moralo raditi na el. instalacijama kada se radi projekat za zgradu, a i na standardizaciji i minimumu koji traze oni koji kontrolisu ove koji grade na sve strane....


Bas zbog tih kasnijih radova(tipa video nadzor) se trebaju postaviti kanalice i to ne bilo kakve vec one kvalitetne i dovoljnoo siroke i duboke (recimo Legrand ili Panduit) i to se tako da lijepo uraditi i da se ne vidi. Uostalom vertikale se rade da se koriste vise puta. E sad sto stanari nisu slozni to je druga prica .....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 09 Maj 2017, 22:19 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 06 Nov 2016, 17:55
Postovi: 60
danijell je napisao:
Pa slabljenje ti fino skoči.


Slabljenje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 09 Maj 2017, 22:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23495
Izvini! Attenuation.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 10 Maj 2017, 09:49 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Apr 2017, 10:00
Postovi: 40
adslkorisnik je napisao:
Zasto svaki dan po nekoliko puta nestane interneta na jedno 4 minuta?
Znaci modem se ugasi dasl lampica internet i onda odma krene da ucitava, ne gasi se cjeli.. I tako cekam i kad pozelene cekam jos neko vreme da bi doso..to ima godina dana mozda kako se desava


Ono sto ja znam to je da mtel svaki dan, tacno 24h poslije uspostavljanja pppoe konekcije, namjerno prekida konekciju kako bi forsirao rotaciju IP adrese, ja sam koristio mnoge provajdere, kod nas skoro pa sve, ali i neke u Srbiji, ukljucujuci i adsl internet njihove-mtel maticne firme u Srbiji, evo upravo koristim T2 u Sloveniji, ali niko to ne radi na taj nacin, niko ne forsira rotaciju IP adrese tj.niko namjerno ne prekida konekciju, dinamicka IP je kod svih provajdera, ali do rotacije dolazi kada pukne konekcija, kada iskljucimo modem i sl., ali samo nasi mtel strucnjaci rade na ovaj nacin i meni to bas puno smeta, zalio sam se na desetine puta, ali dzaba....da bar imaju neku normalnu cijenu za fiksnu IP adresu...

Inace, ako tebi konekcija puca vise puta u toku dana onda to nije ovo, ovo se desava samo jednom svaki dan i vecina korisnika nije ni svjesna toga pa cak i kada im zbog toga bude prekinut neki download, razgovor preko neke voip aplikacije i sl....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 10 Maj 2017, 10:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23495
Istina, ne koriste svi na adsl-u rekonekciju svakih 24h. Na primjer, bh telekom je do prije par godina radio to svakih 12h.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 10 Maj 2017, 11:40 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Apr 2017, 10:00
Postovi: 40
A sada?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 10 Maj 2017, 11:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23495
Pa reci ti nama, jer očito si dosta bolje upućen. Samo ne znam kako ti je promaklo ovih 12h, a nije tako daleko. A ni davno.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 10 Maj 2017, 12:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2012, 10:48
Postovi: 1860
Lokacija: Transilvanija
Imao bi problem sa gledanjem odredjenih streamova da sam na m:telu. Hashovi koji se generisu za stream su vezani za IP...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 10 Maj 2017, 14:39 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Apr 2017, 10:00
Postovi: 40
danijell je napisao:
Pa reci ti nama, jer očito si dosta bolje upućen. Samo ne znam kako ti je promaklo ovih 12h, a nije tako daleko. A ni davno.


Nigdje nisam napisao da sam koristio adsl BH telekoma, a pitao sam te kako je sada jer si ti ocigledno koristio njihov adsl, a nesto sumnjam da je kod njih bilo podesena rotacija IP adrese svakih 12h jer i ovo sto radi mtel je totalna glupost i po ugovoru koji potpisemo sa njima oni nemaju pravo na to, ali ovdje mogu svi sve, a posebno kompanije kao sto je mtel...

drakula je napisao:
Imao bi problem sa gledanjem odredjenih streamova da sam na m:telu. Hashovi koji se generisu za stream su vezani za IP...


To njih bas i ne brine, vazno je da oni moraju da nam dodjele novu IP svakih 24h jer u suprotnom mi cemo da koristimo net za neke velike stvari, ipak imamo mi upload cak oko 1Mbit i mozemo svasta nesto da nakacimo na to, mozda da hostujemo i neki veliki sajt na kucnom serveru :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 12 Maj 2017, 20:22 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 28 Mar 2017, 04:58
Postovi: 207
Pocela optika i kod mts-a
https://www.mts.rs/privatni/internet/ku ... net-paketi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 13 Maj 2017, 00:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31214
Lokacija: Je Suis Ahmed
Nekada davno sam citao, kako se eksperimentisalo u Njemackoj sa prenosom podataka preko strujne mreze. Njihova elektrodistribucija je bila i ISP, zna li neko dokle je to stiglo.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 13 Maj 2017, 00:22 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007, 02:36
Postovi: 919
Lokacija: Banja Luka - Woking
Zorge je napisao:


Naknada za jednu statičku IP adresu iznosi 590,00 dinara mesečno.
To mu dođe oko 10KM :) A ovi u Mtelu 117km :lol:

Do 50/2 Mb/s izadje 28,5km sa PDV-om
Do 150/20 Mb/s izadje 36,5km sa PDV-om :)
Ala nas deru sa cijenama interneta :angry4:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 13 Maj 2017, 20:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2012, 22:52
Postovi: 2524
Jel ima kakvog dzabaluka za potpisivanje novog dvogodisnjeg ugovora sa nasim "prijateljima"? I koja je minimalna brzina koju bi nas prijatelj trebao isporuciti na Optima paketu?

_________________
Да волим ЦРНО-БЕЛЕ поносно кажем свима!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 13 Maj 2017, 21:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9235
tisina je napisao:
danijell je napisao:
Pa reci ti nama, jer očito si dosta bolje upućen. Samo ne znam kako ti je promaklo ovih 12h, a nije tako daleko. A ni davno.


Nigdje nisam napisao da sam koristio adsl BH telekoma, a pitao sam te kako je sada jer si ti ocigledno koristio njihov adsl, a nesto sumnjam da je kod njih bilo podesena rotacija IP adrese svakih 12h jer i ovo sto radi mtel je totalna glupost i po ugovoru koji potpisemo sa njima oni nemaju pravo na to, ali ovdje mogu svi sve, a posebno kompanije kao sto je mtel...

drakula je napisao:
Imao bi problem sa gledanjem odredjenih streamova da sam na m:telu. Hashovi koji se generisu za stream su vezani za IP...


To njih bas i ne brine, vazno je da oni moraju da nam dodjele novu IP svakih 24h jer u suprotnom mi cemo da koristimo net za neke velike stvari, ipak imamo mi upload cak oko 1Mbit i mozemo svasta nesto da nakacimo na to, mozda da hostujemo i neki veliki sajt na kucnom serveru :D

A prika imaš i one servise za dyndns koji rade ok i plaćaju se godišnje par desetina $. A imaš i nekih dlink rutera koji imaju džabni dyndns nalog za taj fazon ako ti već treba. A možeš i bez kupovine rutera da sebi namjestiš neki softether server...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 15 Maj 2017, 04:37 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Apr 2017, 10:00
Postovi: 40
To ne rjesava problem kada recimo imas ssh konekciju ka nekom serveru u US, a oni namjerno prekinu konekciju i rotiraju ip adresu, kada skidas neki fajl, cak i neki sajtovi kod kojih je potrebna prijava su osjetljivi na promjenu ip adrese, ovo ce da zeza svakoga ko u tom trenutku prica preko skypea, vibera i sl...meni licno je stotine puta ova pojava napravila problem i zbog toga sam ljut na njih i zalio sam se puno puta, ali sve moje zalbe su dolazile do osoba koje u sustini nista ne razumiju, a jos manje mogu da mijenjaju trenutno stanje...njima je dinamicka ip, o kojoj pisu u uslovima koriscenja koje imaju na sajtu ( to se ne dobija u ugovoru koji potpisujemo, bar ja nisam dobio), objasnjenje i opravdanje za ovo sto rade, ali da bi to mogli da koriste kao objasnjenje onda lijepo mora da pise da mi dobijamo forsiranu rotaciju ip adrese uz naravno kratkotrajni prekid konekcije svakih 24h, ali naravno to ne hi bilo lijepo da korisnici citaju pa toga i nema, a mi malobrojni koji se zalimo i kojima smeta ovo nismo nikakav problem jer kod nas i nema zastite potrosaca...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 15 Maj 2017, 06:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9235
Pa što kažu ljudi sriktaj to u svoje neradno vrijeme da se resetuje i mitna Bosna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 24 Maj 2017, 12:33 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Jul 2014, 12:23
Postovi: 26
Da li ima ko iz Brckog da mu je povecana brzina i da ide vdsl ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 26 Maj 2017, 12:38 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2034
E ovako.Kome se da citati, mozda mu i pomogne ovaj "dozivljaj". Prikljucih ADSL u aprilu ove godine i na moje pitanje u poslovnici za migraciju na VDSL dobio sam odgovor da to oni rade, da ja ne trebam nista. Zatim nakon prikljucenja interneta, zovu me iz mtela, kaze dolazimo prikljuciti optiku za 3 dana. To mi je bilo nelogicno jer su mi u mailu napisali da je optika planirana u drugoj polovini 2017. (Ulica Bulevar Desanke Maksimovic 16). Monter takodje rekao, da ja tu nista ne mogu... Proslo je skoro 2 mjeseca i napisem ja mail, da hocu da predjem na VDSL, jer mi je poceo stvarati probleme malen upload. kad oni meni odgovaraju, morate podnijeti zahtjev u najblizoj poslovnici. Ja se iznerviram i sve im lijepo napisem, kako svako razlicito govori, ne zna se ko pije ni ko placa. I nakon 2 h, nestane interneta, zovnem podrsku, kad ono povecana brzina (VDSL). Da se iznenadis...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 26 Maj 2017, 23:05 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
vojopd je napisao:
E ovako.Kome se da citati, mozda mu i pomogne ovaj "dozivljaj". Prikljucih ADSL u aprilu ove godine i na moje pitanje u poslovnici za migraciju na VDSL dobio sam odgovor da to oni rade, da ja ne trebam nista. Zatim nakon prikljucenja interneta, zovu me iz mtela, kaze dolazimo prikljuciti optiku za 3 dana. To mi je bilo nelogicno jer su mi u mailu napisali da je optika planirana u drugoj polovini 2017. (Ulica Bulevar Desanke Maksimovic 16). Monter takodje rekao, da ja tu nista ne mogu... Proslo je skoro 2 mjeseca i napisem ja mail, da hocu da predjem na VDSL, jer mi je poceo stvarati probleme malen upload. kad oni meni odgovaraju, morate podnijeti zahtjev u najblizoj poslovnici. Ja se iznerviram i sve im lijepo napisem, kako svako razlicito govori, ne zna se ko pije ni ko placa. I nakon 2 h, nestane interneta, zovnem podrsku, kad ono povecana brzina (VDSL). Da se iznenadis...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Blago tebi, ja imam Expert paket od 15Mbps, i u mom gradu VDSL može 500 metara. U poslovnici mi je teta rekla da sam ja udaljen 640 metara i da su oni pokušavali u jednom objektu skoro 100 metara bliže VDSL ploči i kaže da nije moglo.
Optiku još sanjamo.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6401 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256 ... 321  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs