banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 06:32

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6401 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282 ... 321  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 23 Jan 2018, 14:21 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
Neki_to_vole_vruce je napisao:
Druze jesi ti pio nesto? Eltin internet bolji od mtel interneta? Otidji salij strave, nema drugo st biti. :)

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока

Sve je sada bolje od ADSL-a i 3G mreze. Kad optika dodje, ako spuste cijenu optike (i to znacajno) bice (ponovo) u dobrih, ali ne najboljih s obzirom da Elta ima internet do 400/200 megabita po sekundi.

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 23 Jan 2018, 14:22 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
vojopd je napisao:
Pravac u eltu i potpisuj ugovor

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Jos koji kilometar pa ce i biti tako, dok M:Tel-ove optike ni na vidiku. Tako je u mom slucaju.

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 23 Jan 2018, 15:16 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 16 Jan 2018, 06:27
Postovi: 21
Ovo mi je najzesce: Pređite u m:tel i dobićete do 220 KM na Addiko Visa poklon kartici, 50% nižu pretplatu prva dva mjeseca i 12 mjeseci uživanja u HBO sadržajima. Nemoj slucajno da se neko navuko na ovo, jeste culi! :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 23 Jan 2018, 15:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2010, 13:09
Postovi: 1656
Banujte ove botove, sto nema deset postova i krene se prospati i trovati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 23 Jan 2018, 16:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2895
Lokacija: još mAlo i tU smo
Vuk Mandusic je napisao:
Banujte ove botove, sto nema deset postova i krene se prospati i trovati.

+1

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 23 Jan 2018, 16:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2895
Lokacija: još mAlo i tU smo
Vladimir RUS je napisao:
Neki_to_vole_vruce je napisao:
Druze jesi ti pio nesto? Eltin internet bolji od mtel interneta? Otidji salij strave, nema drugo st biti. :)

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока

Sve je sada bolje od ADSL-a i 3G mreze. Kad optika dodje, ako spuste cijenu optike (i to znacajno) bice (ponovo) u dobrih, ali ne najboljih s obzirom da Elta ima internet do 400/200 megabita po sekundi.


Tvoj izbor gdje i kod koga ćeš uzeti net.Kad mogneš uzmi eltu i svi sretni.
Nemoj svo vrijeme gurati priču ko je od koga bolji(na papiru) ,kad očito nisi adekvatno potkovan i argumentovan.

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 23 Jan 2018, 16:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
Landerstorn je napisao:
Ovo mi je najzesce: Pređite u m:tel i dobićete do 220 KM na Addiko Visa poklon kartici, 50% nižu pretplatu prva dva mjeseca i 12 mjeseci uživanja u HBO sadržajima. Nemoj slucajno da se neko navuko na ovo, jeste culi! :lol:

Pa i elta daje isto 200 km i karticu za nove.

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 23 Jan 2018, 17:29 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
Landerstorn je napisao:
Ovo mi je najzesce: Pređite u m:tel i dobićete do 220 KM na Addiko Visa poklon kartici, 50% nižu pretplatu prva dva mjeseca i 12 mjeseci uživanja u HBO sadržajima. Nemoj slucajno da se neko navuko na ovo, jeste culi! :lol:

Ovo sa karticom im je stvorilo kontraefekat posto im je u medjuvremenu vrijednost pala i to trajno. Umjesto toga i ostalih uslova u fazonu veliko nista, trebali su, po mom misljenju, da stave popust u pola cijene na godinu dana na pakete sa integrisanim uslugama i 20 odsto popusta na ADSL i druge internet pakete. Tako bi imali vise posla i vecu zaradu ako se takva akcija dobro primi.Uz to da dodam i mogucnost kupovine samo iptv usluge posto ne vjerujem da su stariji ljudi i penzioneri zainteresovani i za internet, kao ni za televiziju na mobilnom. Ponuda im je neprilagodjena stvarnim potrebama stanovnistva. Kad vec "nabacivaju" usluge, nek "nabace" optiku svima i to sto prije, a u medjuvremenu neka puste televiziju da se moze uzeti samostalno. Steta, tako dobra televizija, a tako neopovoljna. Kad bi vratili da se televizija moze uzeti samostalno, ovaj put barem kao opcija pa ko hoce inttegrisanu uslugu nek uzme integrisanu, a ko hoce samostalno, neka uzme samostalno posto mislim da nema smisla ljude stavljari pred svrsen cin po principu ili sve ili nista. Dobro bi bilo kada bi se nadlezne institucije pozabavile sa ovom M:Tel-ovom praksom jer ovo je u suprotnosti sa slobodnim trzistem. Nije ovo samo kod M:Tel-a, ali posto su dominantni, kod njih je ovo najociglednije. Mislim na spajanje usluga. To je nefer praksa. Hajde i mozda sto spajaju usluge, vec sto pritom uz jednu dobru uslugu ubace drugu ili sve ostale lose i tako uvale i rog pod svijecu.

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 23 Jan 2018, 17:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Pa ja imam paket koji je sa 50% popusta dvije godine. I to za novac nije loša ideja, jer su ljudi uzimali uređaje pa ih preprodavali. Ovako odmah doibješ novac.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 23 Jan 2018, 17:48 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
krajo je napisao:
Vladimir RUS je napisao:
Neki_to_vole_vruce je napisao:
Druze jesi ti pio nesto? Eltin internet bolji od mtel interneta? Otidji salij strave, nema drugo st biti. :)

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока

Sve je sada bolje od ADSL-a i 3G mreze. Kad optika dodje, ako spuste cijenu optike (i to znacajno) bice (ponovo) u dobrih, ali ne najboljih s obzirom da Elta ima internet do 400/200 megabita po sekundi.


Tvoj izbor gdje i kod koga ćeš uzeti net.Kad mogneš uzmi eltu i svi sretni.
Nemoj svo vrijeme gurati priču ko je od koga bolji(na papiru) ,kad očito nisi adekvatno potkovan i argumentovan.

U tome i jeste problem. Moj izbor na papiru, a u stvarnosti ko prvi proturi svoju mrezu, njegovi korisnici.

A na osnovu cega si zakljucio da ja nisam adekvatno potkovan i argumentovan? :D

Izvini, ali meni brzi internet je bitniji od dobre korisnicke podrske dok korisnicka podrska mi bitna samo kad nesto zapne. Najidealnije bi bilo kada nebi imao nikako posla sa istima, a kada bi imao, najsretniji bi bio kada bi imao priliku da koristim samo za upit kada ce biti novih usluga, brzeg interneta i slicno tj. za stvari koje bi i njima omogucili vecu zaradu i meni bolje iskustvo sa njima i tako na obostrani nacin "rasti", a ne na osnovu usluge koja je po principu sivog doma uz nepostojanje konkurencije u tehnickom smislu ili postojanje po principu od goreg jos gore, a od jos goreg joa gori. Konkurencija je takva da svi putevi vode ka "manjem zlu" koje je "tesko zlo" ne uporedo sa ponudom u Amerikici, Njemackoj itd. vec i sa ponudom u "zabitima" vecim od nase poput recimo Rumunije.

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 23 Jan 2018, 18:04 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
StigoStriko je napisao:
Landerstorn je napisao:
Ovo mi je najzesce: Pređite u m:tel i dobićete do 220 KM na Addiko Visa poklon kartici, 50% nižu pretplatu prva dva mjeseca i 12 mjeseci uživanja u HBO sadržajima. Nemoj slucajno da se neko navuko na ovo, jeste culi! :lol:

Pa i elta daje isto 200 km i karticu za nove.

Daje i Blicnet i to 300 KM...

http://www.blic.net/latn/?page=66&kat=1&vijest=888

...ali i njima nista puno to nije pomoglo, a narocoto ne M:Tel-u koji uspomoc te akcije je samo jos vise propao no uprkos tome, oni i dalje nastavljaju sa tom akcijom (mislim na M:Tel). Ocigledno nije im dovoljno sto su zbog toga izgubili na trzisnoj vrijednosti kompanije pa sad ide u dublje u blato. Ne mogu da shvate da jedini nacin da pridobijes nove kupce jeste bolja usluga i to ne samo na osnovu bolje korisnicke podrske vec i na osnovu pracenja trendova u poboljsanju usluga. Neka se M:Tel ugledaalo na Eltu. Jeste da nije sve u brzini interneta, ali isto tako nema razvoja na osnovu oskudne ponude i naduvanih cijena. M:Tel se ponasa kao da je premium provajder, a nisu, jer da jesu, imali bi znatno manje korisnika. Posto su opstenarodni provajder, neka ponude i takve cijene kad vec nude usluge opstenarodnog (prosjecnog) nivoa.

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 23 Jan 2018, 18:15 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2846
Aooo smarate zesce..vratite se na temu

Sent from my SM-A720F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 23 Jan 2018, 18:27 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2030
Pajdo, smori ti sa esejima o tome kako je elta dobra, mtel ovo mtel ono. Daj uzmi vise tu eltu sa tih 400 Mbps i pingom 335 i okani se ove teme, molim te.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 23 Jan 2018, 18:35 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
danijell je napisao:
Pa ja imam paket koji je sa 50% popusta dvije godine. I to za novac nije loša ideja, jer su ljudi uzimali uređaje pa ih preprodavali. Ovako odmah doibješ novac.

A kad je to M:Tel uopste davao popust od 50 odsto na dvije godine posto ja se ne sjecam da je ikad nudio toliko.
Dobijes 200 KM, das preko 4000 KM. :D

Ja sam jos 2003 godine imao od svoje lokalne kladionice. Uplatis npr. 10 KM i prilikom predaje listica na kucanje pokazes i broj kartice i "dobijes" 0.50 KM na kartici. To se zove cash back card. To ti isto kao kada dobijes popust od 5 posto, sto je neprimjetno s obzirom da su M:Tel-ove usluge ionako prenaduvane. Da sam ja neko u M:Tel-u ja bih ukinuo ovo posto nije narod glup vec samo sporije konta, ali zato analitickije konta, a kad skonta, slijedi pad koji se i desava. Hm, pitam se zasto li je tako kada M:Tel daje dzaba 200 KM, pa cak i 220 KM. Osim toga, ko moze da odbije besplatan novac, zar ne? :))))

M:Tel ocigledno vode biseri koji su mislili da je narod jos veci biser od njih, a na kraju rukovodstvo M:Tel-a ispadose najveci biseri. Hoce oni da slusaju mlade, doduse samo kada treba iskoristiti ideje mladih o sisanju korisnika, a nece da poslusaju ideje mladih o brzem internetu i tehnickoj dostupnosti takvih usluga. M:Tel ocigledno se tusira skupim parfemom umjesto vodom i sapunom pa nije ni cudo zasto neugodan miris dobija jos jacu notu. :D

Ne gasi se pozar benzinom. Tako se situacija samo jos vise pogorsava. To je veoma neodgovoran nacin i prema dionicarima te firme, ako hoces, dakle ne samo prema korisnicima M:Tel-ovih usluga.

Samo optika i bolja ponuda moze da spasi M:Tel posto gomila korisnika koji uplacuju po 5 KM mjesecno na dopunu, kao ni gomola korisnika koji koriste na isti taj nacin i fiksnu ne mogu da iznjedre zeljene velike rezultate koliko bi moglo isti toliki broj korisnika usluga interneta i televizije da M:Tel ne nudi preskupe i oskudne usluge.

M:Tel kroz kampanju "Imate prijatelje" zadnjih godina kao da zele da poruce "odracemo vas". Zato nije ni cudo zasto sveprisutni M:Tel je slab (s obzirom na velicinu) kada je u pitanju sektor multimedije.

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 23 Jan 2018, 18:36 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
dadotb je napisao:
Aooo smarate zesce..vratite se na temu

Sent from my SM-A720F using Tapatalk

Ovo i jeste tema. Uvijek mozes da zaobidjes, ako ti se ne svidja. :D

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 23 Jan 2018, 18:37 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2846
Vladimir RUS je napisao:
dadotb je napisao:
Aooo smarate zesce..vratite se na temu

Sent from my SM-A720F using Tapatalk

Ovo i jeste tema. Uvijek mozes da zaobidjes, ako ti se ne svidja. :D
Tema je mtel adsl a ne elta

Sent from my SM-A720F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 23 Jan 2018, 18:49 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
vojopd je napisao:
Pajdo, smori ti sa esejima o tome kako je elta dobra, mtel ovo mtel ono. Daj uzmi vise tu eltu sa tih 400 Mbps i pingom 335 i okani se ove teme, molim te.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Isto vazi i za tebe, tvoje demokratsko pravo je da preskocis neke diskusije, ako zelis da preskocis. I ja ponekad ne kazem sve, suzdrzim se, ali kada vidim da neki kazu da je M:Tel (koji uz to nudi oskudne pakete sa jedne strane i preskupe sa druge) bolji od Elte (koja nudi 4 puta brzi internet), proradi mi zelja da se raspisem. M:Tel ne moze biti nikako bolji od Elte. Moze biti samo prolazno dobar, kao i Elta, ali daleko od toga da je bolji od Elte. Osim toga, za mene je definicija dobrog podrazumijeva i brzi internet, a ne em oskudan internet, em visoke cijene. Po cemu je to bolje od M:Tel-a. M:Tel je odlican samo ako npr. 4 megabita za 25 KM je odlicna ponuda, kao i samo ako paket od 170 i nesto KM je povoljna ponuda.

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 23 Jan 2018, 18:54 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
dadotb je napisao:
Vladimir RUS je napisao:
dadotb je napisao:
Aooo smarate zesce..vratite se na temu

Sent from my SM-A720F using Tapatalk

Ovo i jeste tema. Uvijek mozes da zaobidjes, ako ti se ne svidja. :D
Tema je mtel adsl a ne elta

Sent from my SM-A720F using Tapatalk

Elta je na ovoj temi spomenuta u kontekstu M:Tel-a (izmedju ostalog i njegovog ADSL-a tj. ponude interneta).

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Poslednji put menjao Vladimir RUS dana 23 Jan 2018, 18:57, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 23 Jan 2018, 18:56 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
Lik koji misli da je najpametniji ovde i prosipa neke romane, evo ja imam Eltinu kablovsku i malo mi je falilo da predjem na paket 100/4 i sva sreca nisam zato sto je govno nestabilno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 23 Jan 2018, 18:56 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2030
Nisam znao da hostujes servere i uploadujes svaki dan 100 GB pa ti treba 400/200. Mtel je za eltu izmislio internet. Imao sam i jedno i drugo, na 2 razlicite lokacija po par godina, znam o cemu pricam, a ti zapeo kao dijete neko. Udji u eltin internet pa pogledaj kakav im je internet, imas moje licne slike. Dzabe elti milion megabajta, kad je stabilnost veze i ping 0 (govorim iskljucivo za koaksijalu, jer optiku nisam imao, naravno na vise razlicitih lokacija u BL i PD situacija je ista, os 17h do 24 katastrofa). Svejedno ces i dalje pametovati, tako da predji na drugu temu o elti, pusti ljude koji imaju probleme ili neka pitanja u vezi sa temom da im se pomogne. Oni i ciljaju na takve kao sto si ti :).

Sent from my SM-N950F using Tapatalk


Poslednji put menjao vojopd dana 23 Jan 2018, 19:02, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6401 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282 ... 321  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs