banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 09:49

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6401 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265 ... 321  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 21 Sep 2017, 22:10 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Nov 2016, 17:02
Postovi: 91
danijell je napisao:
Ti si pisao direktoru zbog modema?

Nisam. Njemu sam se samo zalio tj napisao da ovi nista ne rade, ne odgovaraju niti slusaju sta ja pricam kad ih nazovem da prijavim problem..em su glupi najvise sto znaju je sta je ping i to samo par njih, ostali ni to ne znaju. Samo sam to ukratko napisao i poslo, a nisam problem navodio njemu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 21 Sep 2017, 22:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 20:33
Postovi: 1635
Bravo, jako si pametan ispao.

_________________
http://www.studiosaycheese.com www.facebook.com/saycheesebch


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 21 Sep 2017, 23:39 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Nov 2016, 17:02
Postovi: 91
Sta me boli? Jesam izgubio nesto? Ko ih jebe ima da spamujem i da pisem sta hocu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 22 Sep 2017, 01:48 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:42
Postovi: 876
adslkorisnik je napisao:
Da li vi imate od juce problema sa pingom?
Ako neko moze da iskljuci wifi i program na racunaru i da pinguje ovako kao ja http://www.google.com i ostavi minutu da vidi da li ce imati ovako velike skokove pinga? Od juce mi se ovo pocelo desavati. Nije do racunara jer sam i preko telefona pingovo google i na telefonu isto skace svako pola minute..
Slika
https://imgur.com/a/bIsln


172.17.23.206 nema tih problema.

Biće da je problem ili Google ili drugi ISP(ovi) koj isu između m:tela i Google servera.

EDIT: Testirao i sa 216.58.214.228, nema problema. A da ti ipak za svaki slučaj ostaviš samo jedan uređaj prikopčan na net i sa njega testiraš tako?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 22 Sep 2017, 13:26 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
Ja sam m:tel branio kako sam znao i umio, al evo im sad k****, još malo i ističe ugovor.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 22 Sep 2017, 13:42 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2030
Sretno sa eltom!

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 22 Sep 2017, 19:43 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 28 Mar 2017, 04:58
Postovi: 207
Ovde su mene napali neki clanovi da sam bot, jer sam napao Mtel. Oni su prije 4 godine prokopali cijeli grad za VDSL tek su krajem prosle godine korisnicima poceli pustati ko ima tehnicke uslove. Samo ljudi koji su blizu centrale mogu da imaju VDSL , ja sam 1 km od centrale i citavo moje naselje moze da sanja VDSL ili brzi internet. Da su te pare poceli da ulazu u optiku ove i sledece godine sve bi ove manje provajdere pogasili. Ja zvao da mi puste VDSL da probam ali kazu nemaju tehnicke mogucnosti da sam daleko od centrale .
E sada kada bi mi pustili VDSL , da li bi se promjenili moji parametri?
Ovo su moji parametri , OPTIKA u Vlasenici nece doci za 10 godina. Blic je kupio prije pola godine lokalnu kablovsku i poceo je da pusta net ali mi se ne prelazi kod njih

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 23 Sep 2017, 12:30 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2005, 00:21
Postovi: 614
Lokacija: BL-BG
Ma, mene je šokirao taj bezobrazluk da mi kažu da imam tehničke mogućnosti, podignu sa 15 (ADSL) na oko 18 (VDSL) download, a upload ostane do 1 Mbps, i kažu: dođite da potpišete ugovor za Expert paket! Ni po čemu to nisu karakteristike Expert paketa. Nisu ni Optima paketa (20/4), koji bi bar 2 Mbps upload morao da ima, ako ne 4... I ok, da kažu, nemate baš mogućnost za 30/6 pa možete da se prebacite na 10 KM jeftiniji paket, nego hoće da uvale Optima paket po ceni Expert paketa... Mislim :roll:

Onda, poprilično sam ubeđen da ta priča "tehničke mogućnosti" je za malu decu. Ko to može zaista da zna, ko može zaista da proveri? Jedino možeš da im veruješ na reč i da prihvatiš da ćeš da dobiješ skoro 50% sporiji net u odnosu na napisani, jer, eto, "nemate tehničke mogućnosti".

Ispravite me ako grešim što se ovog poslednjeg tiče - da li postoji način da zaista lično istestiram kvalitet veze i mogućnosti, umesto da verujem na reč nekom radniku u mtelu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 24 Sep 2017, 09:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2251
Lokacija: Trn
VDSL2 permits the transmission of asymmetric and symmetric aggregate data rates up to 300+ Mbit/s downstream and upstream on twisted pairs using a bandwidth up to 35 MHz. It deteriorates quickly from a theoretical maximum of 350 Mbit/s at source to 100 Mbit/s at 0.5 km (1,600 ft) and 50 Mbit/s at 1 km (3,300 ft), but degrades at a much slower rate from there, and outperforms VDSL. Starting from 1.6 km (1 mi) its performance is equal to ADSL2+.

Послато са LG-D605 уз помоћ Тапатока

_________________
They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 24 Sep 2017, 10:11 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2005, 00:21
Postovi: 614
Lokacija: BL-BG
OK, znači udaljenost je glavni faktor. Pa dobro, oko 1 km sam od centrale, rekoše mi tako jednom prilikom, u teoriji bi onda moglo do 50 Mbps, a paket je svakako 30 Mbps...

Uz tu činjenicu da ne prebacuje 18 trenutno, počela je i veza da puca... a nije pucala godinama.

Prijavio sam kao kvar, videćemo šta će biti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 24 Sep 2017, 11:49 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
ApeiroN je napisao:
OK, znači udaljenost je glavni faktor. Pa dobro, oko 1 km sam od centrale, rekoše mi tako jednom prilikom, u teoriji bi onda moglo do 50 Mbps, a paket je svakako 30 Mbps...

Uz tu činjenicu da ne prebacuje 18 trenutno, počela je i veza da puca... a nije pucala godinama.

Prijavio sam kao kvar, videćemo šta će biti.


Ne daju meni na 640 metara, još mi kaže da nije moglo 30mbps u jednom lokalu koji je više od 100 metara bliže centrali nego ja. I još kaže da su stare žice problem valjda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 24 Sep 2017, 12:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23488
Pa ako je loša parica nema tu pomoći, osim promjene parice :)
Ali jedns stvar oko udaljenosti.

Ja dok sam bio na ADSL-u Ovo su bili parametri
Citiraj:
Max. Bandwidth Down/Up(kbps) 6828 / 1041
Attenuation Down/Up(dB) 6.6 / 8.6


Ako se gleda downstream attenuation ja sam ispod 500 m od centrale. To je bilo još prije pet godina.

Kada su me prošle godine prebacili na VDSL ovo su bili parametri.

Citiraj:
Attainable Rate(Up/Down) 10411/59068 kbps
Line Attenuation(Up/Down) 28.5/13.3 dB


To je preko 950 m udaljenosti. Ne znam šta su radili, da li su u međuvremenu novu mrežu odradlli ili imaju uticaj na slabljenje više frekvencije kod vdsl, uticaj susjednih parica... Možda pronađem od ADSL2+ parametre prije prebacivanje na VDSL, pa da uporedim. Ali uz ovakve parametre za VDSL2 ja sam imao stabilnih 30/6.

I kada sam prešao na optiku, tačno su izmjerili 931 m. Tu nema greške. Inače sam od centrale 300 m pjehe :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 24 Sep 2017, 14:39 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2005, 00:21
Postovi: 614
Lokacija: BL-BG
Rešena je (moja) agonija :)

Sinoć prijavim kao kvar, kažem momku da bih po ugovoru trebao da imam 30/6, a zapravo jedva da imam 16/1, i dođe danas čovek i zapravo je problem bio do ZTE starog modema koji ne podržava VDSL... Promenio čovek modem, i imam uredno sada:

Slika

:D

Nesporazum je očito bio na relaciji poslovnica / tehnička podrška, jer ovi iz poslovnice nisu pominjali ništa, samo rekli da je sve sređeno, a nije bilo.

Uglavnom, eto, maksimalna VDSL Expert paket brzina. Godinu dana borbe i konačno pozitivan ishod... Pa do sledeće prilike kada optiku odluče da puste ljudima i van centra, tamo negde za nekoliko godina :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 25 Sep 2017, 16:19 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2005, 00:21
Postovi: 614
Lokacija: BL-BG
Brzinsko pitanje za tumače ovih modemskih podataka, da li je ovo ok za vdsl 30/6? :)

Slika

Imam toliko od kako su me prebacili, ali veza puca povremeno (nikad ranije nije pucala), pa ne znam vidi li se šta u ovim podacima koji bi dali objašnjenje zašto puca?

Prijavio sam svakako, čekam tehničara.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 25 Sep 2017, 17:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
Ok je za VDSL2.

Probaj,
idi na WAN
DSL Modulation Parameters
cekiraj Bitswap
pa apply

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 25 Sep 2017, 17:39 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2005, 00:21
Postovi: 614
Lokacija: BL-BG
StigoStriko je napisao:
Ok je za VDSL2.

Probaj,
idi na WAN
DSL Modulation Parameters
cekiraj Bitswap
pa apply

Hvala na savetu. :) Odradio sam, pa javim kako je prošlo, tj. hoće li pucati.

Zvao sam sinoć teh. podršku, ništa preporučili nisu od ovih akcija i podešavanja po modemu, već pisali nalog da dođe tehničar.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 27 Sep 2017, 00:42 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Nov 2016, 17:02
Postovi: 91
A zasto ne puste svima vdsl pa kolika god da bila brzina? Ako ne moze nekome 30/6 neka bude i 18/1 bar ce biti veca nego adsl kad je vec ista cijena paketa?
Ja na 23authention mogu imati 18mbps a imam sad 11mbps adsl.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 27 Sep 2017, 14:46 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2011, 21:49
Postovi: 514
Nisam "stručnjak", ali laički pretpostavljam da na ovakvoj situaciji oni ekstra zarađuju. Link se zakupljuje negdje u inostranstvu po određenom cjenovniku (toliko i toliko za 1 Mbps ili 1 Gbps, štagod), i samim tim što si ti na sporijoj brzini, manje trošiš, i eto njima ekstra zarade na tome. Ako ti stave duplo brži net, u teoriji duplo brže/više trošiš na download/upload, i to je to.

Ako ima neko stručniji odgovor, neka navede, ali meni sve na to "smrdi" :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 27 Sep 2017, 16:38 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2030
Sto bi onda svima na optici pustali 3-5 Mbps vise, bolje dati brzinu kao sa papira, da "zarade", ili... ?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 27 Sep 2017, 18:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
http://www.mtel.ba/single-article/4218

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6401 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265 ... 321  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs