banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 08:41

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6401 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263 ... 321  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 08 Sep 2017, 19:12 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 28 Mar 2017, 04:58
Postovi: 207
Ovo se nalazi 30 metara od moje kuce , maksimalna brzina mi moze 20 mbit/s

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 08 Sep 2017, 19:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr 2012, 12:39
Postovi: 2191
Lokacija: Бања Лука
A jest imamo s*eban mentalitet to je cudo jedno.
Ovaj dijeli sliku po temama ormarica u svom komsiluku i kuka za 20 Mbita.
Pa ljudino zovi, prijavi smetnju, predji na boljeg operatera...sta peglas ovdje.
Eto Elta ti nudi 100Mbita predji kod njih pa da vidis sta je patnja, mada vjerovatno ti ni to nije dovoljno jer poslujes preko neta i treba ti DPI...

Tacno na ovim temama o operaterima ima vecih pacijenata od sportskih tema.

_________________
Ана Карењина и друге жене све,
нек` знају да си ти за мене једини!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 08 Sep 2017, 19:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
@Zorge

kablovski pravac 7 - Izvod broj 3.(ili izvodni ormar br.3)

Gdje je ovo, Zorge????

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 08 Sep 2017, 19:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23488
Mislim da ima još par tema gdje bi mogao ovu sličicu da okačiš, pa da dobiješ pristup većim brzinama.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 08 Sep 2017, 19:31 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 28 Mar 2017, 04:58
Postovi: 207
Vlasenica
Prije par mjeseci se pojavio Blic.net
Samo sam mogao da biram mrtvu Zona.ba i Mtel

Gledam TV preko strimova i oni mi vuku oko 7 mbit/s pa drugu ukucani ne mogu nista da radi, kada se nakace dva uredjaja slika pocne da mi sjecka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 08 Sep 2017, 20:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Zorge je napisao:
Vlasenica
Prije par mjeseci se pojavio Blic.net
Samo sam mogao da biram mrtvu Zona.ba i Mtel

Gledam TV preko strimova i oni mi vuku oko 7 mbit/s pa drugu ukucani ne mogu nista da radi, kada se nakace dva uredjaja slika pocne da mi sjecka.


E ovako Zorge.
Posto sam radio za firmu i bio u Vlasenici kad je zadnji put radjena velika kopacina za telefone i vodu , poznajem situaciju. trenutno se ne mogu sjetiti u koje ulice zalazi kablovski pravac 7 ali znam sledece.
1.Sto se tice bakra ugradjivani su tad xdsl bakarni kablovi , kvalitet istih je solidan a proizvela ih je fabrika kablova iz Jagodine.
2.Prema svakom Izvodnom ormaru (pa i tvom ormaru 7-3) je pored bakarnih kablova dosla bar jedna cijev fi50 koja je namjenjena za uvlacenje optickih kablova.
Znaci od zgrade Telekoma do tvog izvodnog ormara POSTOJI POTPUNO SLOBODNA CIJEV fi50 za optiku. U taj izvodni ormar se moze ubaciti spliter za optiku.
Problem je sledeci , od izvodnog ormara ka tvojoj kuci je dosao SAMO bakarni xdsl kabl a nije i cijev fi50.
Da bi dobio optiku na kucu mora se iskopati novi rov i poloziti ili cijev (pa da se kroz nju provuce optika) ili da se optika direktno polaze u rov prema tvojoj kuci.
Medjutim , poznavajuci telekom i njihovu inertnost tesko da ce se to brzo uraditi. Pomoglo bi sigurno kada bi kompletna tvoja ulica podnijela zahtjeve za brzi internet i kablovsku( da se ugrade opticki kablovi).

Nadam se da sam bar malo pomogao.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 08 Sep 2017, 20:23 
Zorge je napisao:
Vlasenica
Prije par mjeseci se pojavio Blic.net
Samo sam mogao da biram mrtvu Zona.ba i Mtel

Gledam TV preko strimova i oni mi vuku oko 7 mbit/s pa drugu ukucani ne mogu nista da radi, kada se nakace dva uredjaja slika pocne da mi sjecka.


pih, bas te zeza internet....ja na Sokocu i przi sve bez problema, mislim na internet...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 08 Sep 2017, 20:34 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 28 Mar 2017, 04:58
Postovi: 207
motozeljo je napisao:
Zorge je napisao:
Vlasenica
Prije par mjeseci se pojavio Blic.net
Samo sam mogao da biram mrtvu Zona.ba i Mtel

Gledam TV preko strimova i oni mi vuku oko 7 mbit/s pa drugu ukucani ne mogu nista da radi, kada se nakace dva uredjaja slika pocne da mi sjecka.


E ovako Zorge.
Posto sam radio za firmu i bio u Vlasenici kad je zadnji put radjena velika kopacina za telefone i vodu , poznajem situaciju. trenutno se ne mogu sjetiti u koje ulice zalazi kablovski pravac 7 ali znam sledece.
1.Sto se tice bakra ugradjivani su tad xdsl bakarni kablovi , kvalitet istih je solidan a proizvela ih je fabrika kablova iz Jagodine.
2.Prema svakom Izvodnom ormaru (pa i tvom ormaru 7-3) je pored bakarnih kablova dosla bar jedna cijev fi50 koja je namjenjena za uvlacenje optickih kablova.
Znaci od zgrade Telekoma do tvog izvodnog ormara POSTOJI POTPUNO SLOBODNA CIJEV fi50 za optiku. U taj izvodni ormar se moze ubaciti spliter za optiku.
Problem je sledeci , od izvodnog ormara ka tvojoj kuci je dosao SAMO bakarni xdsl kabl a nije i cijev fi50.
Da bi dobio optiku na kucu mora se iskopati novi rov i poloziti ili cijev (pa da se kroz nju provuce optika) ili da se optika direktno polaze u rov prema tvojoj kuci.
Medjutim , poznavajuci telekom i njihovu inertnost tesko da ce se to brzo uraditi. Pomoglo bi sigurno kada bi kompletna tvoja ulica podnijela zahtjeve za brzi internet i kablovsku( da se ugrade opticki kablovi).

Nadam se da sam bar malo pomogao.


Hvala brate, prije par godina su cijeli nam grad uzrovili da stave bakar. Ja sam prije komentarisao da su odma trebali sa ADSL-a da preci na optiku. Ali sta boli briga ljude u mtel-u kada imaju optiku. Mada mtel u zadnji pola godine se popravio sto se tice promocija , valjda je konkurencija pocela da uzima dio kolaca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 08 Sep 2017, 20:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23488
Prije par godina si mogao dobiti optiku da si šef u mtel-u.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 08 Sep 2017, 20:58 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 28 Mar 2017, 04:58
Postovi: 207
Mislim da ce za 2-3 godine optiku razvlaciti preko bandera. 2013 je bila kada se razvlacili koaksijalni kabal tada u Vlasenici, opticki kabal je sigurno tada bio skup. Makar da imaju mape gde imaju optiku i gde ce uskoro da postavljaju novu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 08 Sep 2017, 23:30 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Nov 2016, 17:02
Postovi: 91
Niko nije rekao da onim sa optikom povecaju cenu, nego NAMA DA SMANJE!
Ko ima vdsl neka ostane ta cijena trenutna i to je u redu za tu brzinu u 2017toj ali nama koji ne mozemo imati vdsl neka smanje cijene, neka mi donesu novi modem? Nece, pitao ih kazu jedino ako produzim ugovor na 2 godine donjece novo. Po njima cijeli grad i okolina bi trebala da se naseli u centar da bude ko mravinjak da bi imali vdsl?
Sta mene boli k... sto nisu razvukli vdsl.. Ne vjerujem ni da u centru grada u manjim gradovima ima vdsl..Ja sam udaljen kilometar ipo i to nije nista daleko nisam izvan grada pa da nemam vdsl sta onda oni izvan grada nikada nece dobiti vdsl jer eto ko ce razvlacit kablove 10 kilometara kad ne mogu kilometar ipo da razvuku.
Rade sporo kao da njih trojica razvlace kablove po cijeloj RS. Svaki grad ima svoje radnike i nek razvlace u isto vreme. Logicnije mi da razvuku u manjim gradovima prije nego u vecim jer je manji grad, svoje radnike ima koje to rade prije ce zavrsiti nego oni u banja luci onolikoj.
Ili neka povecaju adsl na maxinalnu brzinu. Ja uvek imam 11.2mbps net a onaj mi je od 10mbps. Uvek sam imao vise i mogu 19mbps izvuci iz adsl-a na ovoj daljini i isto toliko i vdsl.
E pa ima veze PING logicno ako neko pusti film da ce mu prije ucitati i nece mu trebati internet dok gleda ostatak film i ping ce biti normalan, dok ako je manja brzina treba ce vise vremena da ucita cijeli film i samim ti vise vremena-stalno ce opeterecivati ping.
I da objasnim za ping. Pre kad sam imao 100kb/s download i upload oko 11kb/s 2010 godine otprilike tad nekad, ako jos neko koristi internet bilo sta otvara stranice ili slicno ping u igrici skoci na 100-150, i svakim povecanjem brzine to se smanjilo... Sad evo njih 2-3 koristi internet, youtube itd meni ping retko kad da skoci uvek je 20-ak ms pa ako skoci to je do 35-40ms.. A pre samo sto otvori 1 stranicu ping ode u pm. I sad kad bi povecali i plus dali vdsl vjerujem da ne bi skakao ping skoro nikad!Ako skoci to je 1-2ms do 5 to nije nista.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 09 Sep 2017, 01:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 20:33
Postovi: 1635
Ne znam kako vi, ali ja uživam :D

Adsl, znaš da možeš da pišeš žalbu pa da ti umanje račun? Ja mislim da bi ti trebao pisati te žalbe i sve im tako fino objasniti, pa neka ti umanje račun za taj novac za koji si oštećen... Obavezno spomeni taj ping.
Ali opet, vjerovatno će ti odbiti žalbu jer nemaš ama baš nikakve osnove, čak imaš i brži internet od onog što ti piše u ugovoru. A i ugovor ti je istekao, tako da ti svakako neće odgovoriti... Vdsl-a i optike ima više van grada nego u centru i na novim centralama se radi bez dana pauze, planirano ih je baš puno do kraja godine, tako da baš nemaš pojma o čemu pričaš, samo se zakopavaš sve više.

Ali šta je najjača stvar od svega ovog ovdje, čovjek traži da mu:
1. smanje cijenu
2. donesu novi modem

Produžiš ugovor:
1. dobiješ u startu 20% popusta prvu godinu
2. dobiješ u startu novu opremu

Ovo je neki graf daljina/brzina, trebalo bi da svako razumije
https://i2.wp.com/blogthinkbig.com/wp-c ... =610%2C281

_________________
http://www.studiosaycheese.com www.facebook.com/saycheesebch


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 09 Sep 2017, 05:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
@adslkorisnik
Telekom srpske od 2000.godine pa naovamo je drasticno smanjio broj zaposlenih radnika. Kad to kazem ne mislim na salterske i administrativne radnike nego na kabl montere i radnike u ATC-ma.
Primjer , kad sam prvi put dosao da radim u Vlasenicu bilo je zaposleno oko 20-tak ljudi. Kad sam bio zadnji put ostalo je da rade jedan covjek u ATC-li na razdjelniku za ranziranje i dva kabl montera.Tog radnika na razdjelniku kada treba na godisnji odmor dolazi zamjeniti radnik iz Milica , a dvojica kabl montera odrzavaju vazdusnu mrezu prema Sekovicima. Za odrzavanje i popravke podzemne mreze dolaze kabl monteri iz Zvornika.
Odavno Telekom NEMA svoje ljude koji provlace i polazu kablove nego to rade druge firme za Telekom. Radnik telekoma dolazi na gotovo samo da postavi spliter u kucu.....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 09 Sep 2017, 19:36 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 28 Mar 2017, 04:58
Postovi: 207
Evo mojih parametara, mozda bi bili drugi kada bi me prebacili na VDSL

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 10 Sep 2017, 07:40 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 06 Nov 2016, 17:55
Postovi: 60
Da li ja mogu da napisem zalbu da mi umanje racun?Vec neko vrijeme imam problem sa kvalitetom interneta kada su losi vremenski uslovi(kisa),tj internet bude normalan sve dok ne padne kisa,tada brzina downloada padne na 2-3 mbita(optima solo) i dok sunce ne ugrije to se ne vraca na normalu.Prijavljivao sam nekoliko puta i svaki put posalju covjeka da dodje provjeriti kod mene kuci tj restartovati modem,pa da li oni imaju i jednog radnika koji se razumije sta je u pitanju kada se prijavi kvar ili su svi eksperti za restartovanje rutera?Nalazim se oko nekih 1700m od centrale a 400m od tog izvodnog ormarica.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 10 Sep 2017, 10:49 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Nov 2016, 17:02
Postovi: 91
GTK_Marko je napisao:
Ne znam kako vi, ali ja uživam :D

Adsl, znaš da možeš da pišeš žalbu pa da ti umanje račun? Ja mislim da bi ti trebao pisati te žalbe i sve im tako fino objasniti, pa neka ti umanje račun za taj novac za koji si oštećen... Obavezno spomeni taj ping.
Ali opet, vjerovatno će ti odbiti žalbu jer nemaš ama baš nikakve osnove, čak imaš i brži internet od onog što ti piše u ugovoru. A i ugovor ti je istekao, tako da ti svakako neće odgovoriti... Vdsl-a i optike ima više van grada nego u centru i na novim centralama se radi bez dana pauze, planirano ih je baš puno do kraja godine, tako da baš nemaš pojma o čemu pričaš, samo se zakopavaš sve više.

Ali šta je najjača stvar od svega ovog ovdje, čovjek traži da mu:
1. smanje cijenu
2. donesu novi modem

Produžiš ugovor:
1. dobiješ u startu 20% popusta prvu godinu
2. dobiješ u startu novu opremu

Ovo je neki graf daljina/brzina, trebalo bi da svako razumije
https://i2.wp.com/blogthinkbig.com/wp-c ... =610%2C281


Jesam, pod ugovorom sam i placao sam 34.90KM i zvali mamu ona se javila, pitali da produze i ona produzila na 2 godine i samo su cenu smanjili za 4km sad placam 30.90km.
A ovaj grafikon po njemu vdsl1 dobaci do 1.75km.. Ja sam udaljen 1.6 od centrale glavne u gradu, a od ovih mini ne znam ni gde su niti sam ih vidjo niti trazio da ih nadjem. Zivim u zgradi. Po njemu dobacuje vdsl1 preko 40mbita do 1.7km? Sto onda prave probleme preko 600 metara kad moze do 1.7 1.8km?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 10 Sep 2017, 15:53 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
adslkorisnik je napisao:
GTK_Marko je napisao:
Ne znam kako vi, ali ja uživam :D

Adsl, znaš da možeš da pišeš žalbu pa da ti umanje račun? Ja mislim da bi ti trebao pisati te žalbe i sve im tako fino objasniti, pa neka ti umanje račun za taj novac za koji si oštećen... Obavezno spomeni taj ping.
Ali opet, vjerovatno će ti odbiti žalbu jer nemaš ama baš nikakve osnove, čak imaš i brži internet od onog što ti piše u ugovoru. A i ugovor ti je istekao, tako da ti svakako neće odgovoriti... Vdsl-a i optike ima više van grada nego u centru i na novim centralama se radi bez dana pauze, planirano ih je baš puno do kraja godine, tako da baš nemaš pojma o čemu pričaš, samo se zakopavaš sve više.

Ali šta je najjača stvar od svega ovog ovdje, čovjek traži da mu:
1. smanje cijenu
2. donesu novi modem

Produžiš ugovor:
1. dobiješ u startu 20% popusta prvu godinu
2. dobiješ u startu novu opremu

Ovo je neki graf daljina/brzina, trebalo bi da svako razumije
https://i2.wp.com/blogthinkbig.com/wp-c ... =610%2C281


Jesam, pod ugovorom sam i placao sam 34.90KM i zvali mamu ona se javila, pitali da produze i ona produzila na 2 godine i samo su cenu smanjili za 4km sad placam 30.90km.
A ovaj grafikon po njemu vdsl1 dobaci do 1.75km.. Ja sam udaljen 1.6 od centrale glavne u gradu, a od ovih mini ne znam ni gde su niti sam ih vidjo niti trazio da ih nadjem. Zivim u zgradi. Po njemu dobacuje vdsl1 preko 40mbita do 1.7km? Sto onda prave probleme preko 600 metara kad moze do 1.7 1.8km?


Nisu meni dali na 640m VDSL, kaže nemoguće, stare valjda žice. Tako su meni rekli. Zadnji put Nikola Tesla postavlj'o žice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 10 Sep 2017, 16:43 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1875
Lokacija: Источно Сарајево
adslkorisnik je napisao:

Jesam, pod ugovorom sam i placao sam 34.90KM i zvali mamu ona se javila, pitali da produze i ona produzila na 2 godine i samo su cenu smanjili za 4km sad placam 30.90km.
A ovaj grafikon po njemu vdsl1 dobaci do 1.75km.. Ja sam udaljen 1.6 od centrale glavne u gradu, a od ovih mini ne znam ni gde su niti sam ih vidjo niti trazio da ih nadjem. Zivim u zgradi. Po njemu dobacuje vdsl1 preko 40mbita do 1.7km? Sto onda prave probleme preko 600 metara kad moze do 1.7 1.8km?


Haj ti još jednom pogledaj graf. Najprije, vdsl1 se ne koristi, nego vdsl 2 a u oba slučaja, ne mogu 40mbita na 1.7km. Već na 1km to je 34 megabita, na 1.7 to je 19 megabita. E sad sigurno postoji razlog što oni neće da idu preko 600-700m (meni može na 700). Evo ti kalkulator pa računaj sebi: https://www.speedguide.net/dsl_speed_calc.php

Mada ako si preko 700m, zaboravi.

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 15 Sep 2017, 11:14 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2005, 00:21
Postovi: 614
Lokacija: BL-BG
Prijatelji, da li može ko da mi kaže koliko ste otprilike čekali da vas prebace sa ADSL-a na VDSL, nakon podnošenja zahteva?

Zvali su me, rekli da je tehnički izdovljivo i da će da se jave opet, međutim, sedam dana prošlo, pa nisam pametan da li da ih zovem ili da čekam... Prethodna iskustva sa mtelom su otprilike takva da sam dva puta već podnosio zahtev i nikad niko nazvao, niti bilo šta javio nije. :)

Čak pokušavam i sa nekim vezama tamo, ali izgleda da je čekanje jedino što preostaje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 15 Sep 2017, 11:33 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2846
7×dana,cekaju ljudi mesecima, da li si realan???

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6401 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263 ... 321  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs