banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 09:54

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6401 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255 ... 321  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 30 Apr 2017, 11:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Samo Moj Mix Standard je 34 KM, a uključen je u taj paket. Neka ganja da ga prebace na VDSL da ima 20/4 Mbps, ako ga sami ne prebace. Uzme HD paket za manje od 5 KM i ok. Ili neka ganja novi ugovor sa popustom ili ako bude opet neka akcija kao što ja imam za 50 KM 100/20 i HD kanale, 30 min besplatno prema mob mrežama... A prije toga plaćao 5 Mbps i bez HD kanala i šta još... samo pretplatu 65 KM.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 30 Apr 2017, 12:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2190
To je super ponuda za 50KM, samo je problematika što veoma mali broj korisnika ima mogućnosti za taj paket, barem ovo što čujem na području grada BL.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 30 Apr 2017, 12:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Nije mali broj, nego tada tek krenula optika pa brzo došli.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 30 Apr 2017, 13:43 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Apr 2017, 10:00
Postovi: 40
Problematika je i to sto recimo i zgrade koje su novije grade se tako da se uopste ne misli na sutra, bar je tako u mom slucaju, ja bio sve dogovorio da firma koja radi opticke instalacije za mtel po zgradama dodje i u nasu zgradu i besplatno sve odradi sto se tice same zgrade i onda se samo spojimo na mtel opticki vod, ali kada je dosao njihov covjek da provjeri stanje utvrdio je da mora da busi i po vertikali i po stanovima i postavlja kanalice da bi se to odradilo, a to naravno vecina nas ne moze da prihvati i sta sada, ljudi su uradili instalacije tako da nisu ostavili ni jedno jedino rebrasto crijevo slobodno ni po vertikali ni u stanu, kao da nikad nista nece da se mijenja, a da stvar bude gora i rebrasta koja su ugradjena i iskoristena oni su zagipsali sa obe strane pa i na taj nacin su onemogucili/otezali provlacenje novih kablova, a i izvlacenje postojecih, ja bih recimo rado izvukao kabal za satelitsku antenu, a provukao optiku, ali mislim da je to veoma tesko da se izvede...i sta sada covjek da radi???
Investitor i izvodjac ustedili su manje od 500KM na cijeloj zgradi, a mi sada imamo veliki problem...

I ja sam ciljao taj paket 100/20 dok je bila akcija, ali nista od optike u mojoj zgradi....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 30 Apr 2017, 13:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9295
A sto je problem da izbuse vertikale po stubistu i pruze kanalice do stanova, kao i svima nama? Dobro, ruzno i neuredno rade, ali da se i to srediti. Po stanu sam sebi kupis kanalice lijepe, tanke, uredno ih sam zalijepis ako nece oni, nije neki trosak ni posao. Za stubiste ti i nije bitno koliko je lijepo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 30 Apr 2017, 14:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
Kanalice su ti postale najveći neprijatelj u Srba odmah poslije Turaka i promaje....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 30 Apr 2017, 14:17 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Apr 2017, 10:00
Postovi: 40
A zasto to raditi kada moze lijepo kroz rebrasto crijevo, u mom slucaju te kanalice moraju da se provlace kroz pola stana i da se buse zidovi na dva mjesta i da u dnevnom boravku imam ukras u vidu kanalice na zidu i zakrpljene rupe, meni to nije lijepo i nepotrebno je, a takodje samo smeta...a nisam jedini ovog misljenja u mojoj zgradi...po vertikali hajde i nekako ako bi se neko potrudio da to lijepo uradi, ali za to su male sanse...ali opet se vracam na ono sto sam vec napisao, koliko su ustedili na tom rebrastom, pa za vertikalu to ih ne bi kostalo ni 50KM, a nista vise posla...po meni ovo bi moralo biti obavezno, da se cak vrsi inspekcija prije dobijanja upotrebne dozvole, cak da se ostave i rebrasta do svake sobe jer to je danas jednostavno potrebno, da to ima ja bih recimo provukao utp kablove do svake sobe jer wifi i zica ne mogu da se porede, ali...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 30 Apr 2017, 14:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9295
Pa dobro, trebali su, ali sta su jos sve trebali pa nisu, to je sitnica. Ako ti vrijedi biti bez optike samo da ne bi gledao kanalice, ti odaberi tako. Ja sam odabrao suprotno zbog optike - i meni kanalica ide kroz pola stana (a mrzim kablove i kanalice), ali sam provukao tako da je i ne primjecujem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 30 Apr 2017, 15:12 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Apr 2017, 10:00
Postovi: 40
i jos treba nagovoriti sve stanare, a to bas i nije lako, posebno zbog ovih radova...i nije ono samo zbog optike, sutra cemo htjeti ugraditi video nadzor ili tako nesto i ponovo kanalice jer niko od njih nece misliti na sutra, i na kraju zgrada izgleda uzasno jer naravno vremenom i te kanalice neko polomi i sl., po meni puno vise bi se moralo raditi na el. instalacijama kada se radi projekat za zgradu, a i na standardizaciji i minimumu koji traze oni koji kontrolisu ove koji grade na sve strane....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 30 Apr 2017, 15:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9295
Ma ne treba nagovoriti sve stanare. Ja sam prvi u zgradi trazio, oni došli i krenuli odreda ljudima po stanovima razvoditi. Kad su neke babe odbile oni ostavili bunt kablova da visi pred stanovima koji nisu dali da im uvode optiku. Mi iz zgrade reagovali, rekli da nam se to ne svidja i dogovorili se sa njima da sprovode kablove samo u stanove koji hoce optiku, i tako je i napravljeno. Ko je htio dobio je, ko nije nisu mu busili.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 30 Apr 2017, 15:53 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Ljudi prave zgrade sa stanovima bez dovoljno utičnica, a vi hoćete da vam se obezbijedi mjesto za optiku i video nadzor. Pa nije ovo Finska da je dobar internet ustavno pravo.

Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 30 Apr 2017, 16:10 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Apr 2017, 10:00
Postovi: 40
Znam ja da se zgrade prave tako da je dobro da se ne sruse i bez zemljotresa, samo eto kazem da su ovo mogli da urade bez puno ulaganja i posla, a nije ovo samo za optiku, kroz rebrasto crijevo mozes da provlacis i druge kablove po potrebi pa cak i za dodatnu uticnicu po potrebi :)

Posto moze i tako da rade, da, ne moraju svi - vecina stanara, moracu da vidim da bar za svoj stan pokusam da iskoristim ugradjena rebrasta, bice puno posla, ali se nadam da ce se isplatiti...jer optika je puno bolja od VDSL-a, a VDSL i nema sanse da dobijem...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 30 Apr 2017, 17:44 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Nov 2016, 17:02
Postovi: 91
Moja trenutna brzina danas povecali sa 8 na 11mbps..
http://www.speedtest.net/result/6260456061.png
Mene zanima tamo mi pise authention 23.0 db..
Kako da dobijem opticki internet i koja bi mi brzina bila za istu cenu ovu paketa od 30km?
Jel moraju prvo doci provlacit kablove za ovaj VDSL?
Imam JET SPEED IAD modem.. Mislim da on ne podrzava VDSL, pa da li ce mi dati drugi modem bez produzenja ugovora?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 30 Apr 2017, 18:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
tisina je napisao:
Znam ja da se zgrade prave tako da je dobro da se ne sruse i bez zemljotresa, samo eto kazem da su ovo mogli da urade bez puno ulaganja i posla, a nije ovo samo za optiku, kroz rebrasto crijevo mozes da provlacis i druge kablove po potrebi pa cak i za dodatnu uticnicu po potrebi :)

Posto moze i tako da rade, da, ne moraju svi - vecina stanara, moracu da vidim da bar za svoj stan pokusam da iskoristim ugradjena rebrasta, bice puno posla, ali se nadam da ce se isplatiti...jer optika je puno bolja od VDSL-a, a VDSL i nema sanse da dobijem...

Pokušaj, ne znam u koliko staroj zgradi živiš ali u većini ovih novijih u zadnjih 10ak godina kolege kažu da kad god su pokušavali iskoristiti tel.kabl i koaks pa sa njim izvući iz stubišta u stan dal optiku dal utp imali su problema u prelazima rebrastog crijeva sa plafona u zid zato što su ga monteri tu znali razrezat i možda nastavljati i zagletovati pa su tu morali x puta štemati da pročepe. Nerijetko da se ne zezaju spuste gole kablove baz crijeva do utičnice itd.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 30 Apr 2017, 22:55 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2012, 21:18
Postovi: 574
tisina je napisao:
Da li neko zna da li je moguce namoliti mtel strucnjake da provjere da li ce kod mene VDSL raditi na udaljenosti od centrale, po njihovim podacima, oko 900m? Po onom sto ja vidim oni nece ni da probaju ako je udaljenost veca od 700m, a na net-u pronalazim clanke gdje ljudi imaju solidnu brzinu tj. puno vecu od one koju ja sada imam sa adsl-om i ako je udaljenost i veca od kilometra...

A nasao sam i ovaj graf:
Slika

Da li neko koristi VDSL a da je udaljen od centrale oko 900m?

Da li neko zna da li je kod njih VDSL ili VDSL2 standard?

Takodje, cudno mi je da sam ja udaljen od centrale 900m, a zivim u Novoj Varosi, pa zar nemaju neku blize centralu, ne mogu da vjerujem da sam toliki baksuz :(


Ja sam negdje malo vise od 900metara od centrale koja se nalazi kod parka mladen stojanovic, a nalazim se u centru. Net radio 30/3mb fino, nekad je download brzina padala na nekih 27-28mb te time su me spustili na 15/1.5mb zbog "gresaka" koje dobijaju tako da nisam prihvatio tu ponudu i vratio se na eltu.

Slika Slika

^^


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 30 Apr 2017, 23:48 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
Expert paket, udaljen od centrale oko 640 metara, tako kaže teta u poslovnici, zgrada iz komunizma
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 09 Maj 2017, 17:32 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Nov 2016, 17:02
Postovi: 91
Zasto svaki dan po nekoliko puta nestane interneta na jedno 4 minuta?
Znaci modem se ugasi dasl lampica internet i onda odma krene da ucitava, ne gasi se cjeli.. I tako cekam i kad pozelene cekam jos neko vreme da bi doso..to ima godina dana mozda kako se desava


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 09 Maj 2017, 18:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Nakon godinu dana ti ovdje pišeš? Pa nazovi podršku i neka zamjene ac/dc adapter ili adsl ruter.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 09 Maj 2017, 20:08 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2030
adslkorisnik je napisao:
Zasto svaki dan po nekoliko puta nestane interneta na jedno 4 minuta?
Znaci modem se ugasi dasl lampica internet i onda odma krene da ucitava, ne gasi se cjeli.. I tako cekam i kad pozelene cekam jos neko vreme da bi doso..to ima godina dana mozda kako se desava

Ako ti nestaje uvijek u isto vrijeme ugasi iz struje i restartuj ga ujutru kada ne koristis internet, jer je ruter je namjesten da se restartuje svaki dan u isto vrijeme, tj. svaka 24h. Ja sam svoj nastimao ujutru oko 8 kad nisam kuci i ne nestaje vise. Ako ne, onda zovi njih :).

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 09 Maj 2017, 21:10 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 06 Nov 2016, 17:55
Postovi: 60
Meni se u zadnje vrijeme desava da brzina opadne kada je losije vrijeme npr danas.Dva puta su dolazili jednom prmjenuli modem opet stavili ovaj praistorijski HG530 a drugi put kobajage provjeravali liniju i kaze sve u redu nikakvih smetnji.

Ovo je kada je fino vrijeme i sve bude normalno
Slika

A ovako kada pada kisa
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6401 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255 ... 321  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs