banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 11:35

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6401 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253 ... 321  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 24 Apr 2017, 20:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
Ok, hvala.

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 25 Apr 2017, 10:08 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Apr 2017, 10:00
Postovi: 40
Da li neko zna da li je moguce namoliti mtel strucnjake da provjere da li ce kod mene VDSL raditi na udaljenosti od centrale, po njihovim podacima, oko 900m? Po onom sto ja vidim oni nece ni da probaju ako je udaljenost veca od 700m, a na net-u pronalazim clanke gdje ljudi imaju solidnu brzinu tj. puno vecu od one koju ja sada imam sa adsl-om i ako je udaljenost i veca od kilometra...

A nasao sam i ovaj graf:
Slika

Da li neko koristi VDSL a da je udaljen od centrale oko 900m?

Da li neko zna da li je kod njih VDSL ili VDSL2 standard?

Takodje, cudno mi je da sam ja udaljen od centrale 900m, a zivim u Novoj Varosi, pa zar nemaju neku blize centralu, ne mogu da vjerujem da sam toliki baksuz :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 25 Apr 2017, 10:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Ja sam nešto preko 900 m od centrale i dok sam imao vdsl2 bilo je stabilnih 30/6 Mbps. Bilo je prostora da puste još veću brzinu. Profil 17a daje te veće brzine na većoj udaljenosti.

viewtopic.php?f=13&t=41129&p=2533711&hilit=vdsl2#p2533711

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 25 Apr 2017, 11:53 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Apr 2017, 10:00
Postovi: 40
Znaci, moze to da radi, ali posto sada imaju guzvu da svima puste vdsl/optiku oni su dali instrukcije damama na salterima da preko 700m nije moguce...ne znam kako da ih natjeram da neko dodje i da se odradi test...kako si ti uspio da dobijes vdsl?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 25 Apr 2017, 12:15 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Apr 2017, 10:00
Postovi: 40
Ludnica je sa ovim mtel strucnjacima, podrskom, osobama u prodaji, sada zvao njihovu tehnicku podrsku i sada niko nije spomenuo 700m, ali su mi pricali o automatskom prebacivanju do 31.5., ja njima kazem da je to automatsko prebacivanje na vecu adsl brzinu, ali ne i na vdsl paket, ona se tu nadje zbunjena, zatim me prebaci na tehnicku podrsku, tu mi neki momak prica pricu da ne mogu da predjem na vdsl dok ne prodje optika jer to ide preko optike, a ne bakarne parice :) i sta cu, ja prekinem, vidim da od njih ne mogu nista korisno da izvucem, moram ponovo da idem do prodajnog mjesta pa da vidim kakve cu biti tu srece...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 25 Apr 2017, 12:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
I prije je bila ta granica 700m. Kako su došli do nje, ne znam. Možda ako se uzme kvalitet linija i uticaj ostalih, da je to uz određenu marginu sigurna daljina :)
Idi u poslovnicu, piši im na e-mail. Meni je isticao stari ugovor, pa oko ganjanja novog paketa to mi privremeno uključili. Možda je novi ugovor ključna riječ.
I ja sam vizuelno blizu centrale, ali je pitanje kuda idu instalacije... pa se skupi skoro kilometar.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 25 Apr 2017, 13:05 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 13 Maj 2007, 20:17
Postovi: 353
Lokacija: Prijedor
Idi na benchmark forum tema vdsl da vidis sta su ljudi sve pokusavali i kakve su muke prosli da im se aktivira vdsl, mozda tamo dobijes kakvu ideju, jer sa ovim nasim stvarno treba cudo da se desi..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 25 Apr 2017, 13:32 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Apr 2017, 10:00
Postovi: 40
Znam ja sta je njima najveci problem, njihov najveci problem je monopol u RS, nije bukvalno monopol, ali ipak niko drugi u RS nema slicne mogucnosti kao oni i ne moraju da se bore za svakog korisnika...

Meni je odavno istekao ugovor, ali ne spominju to, moracu da ja spomenem to i da im dosadjujem stalno pa mozda neko i dodje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 25 Apr 2017, 13:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Tražiš da se ispitaju tehničke mogućnosti za paket koji hoćeš.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 25 Apr 2017, 13:41 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Apr 2017, 10:00
Postovi: 40
Pokusacu to danas, a znam ja da je sa svima natezanje, kod nas vecinom moras da molis za svoj novac, jedino ne moras ako ti ga bas lako mogu uzeti bez rada :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 25 Apr 2017, 19:30 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 28 Mar 2017, 04:58
Postovi: 207
I ja pratim temu na benchmarku. Jedan mi ovde rece da sam bot a i ja sam iskritikovao mtel. Pa prije 30 god. su ljudi davali 1000 njemackih maraka da im uvedu telefon. Imaju ljudi pare imaju sve ali nece, moj su grad 2013 uzrovili cijeloga da razvuku kablove i optiku a mi sada u 2017 pricamo o tome.
Gurali ljidi ADSL dokle je moglo.
Jedan od likova sto radi u Mtelu prije par godina mi je rekao da iz ovoga naseg salju u srbijanski , kaze najvise se finansiraju politicke partije.
Jedno pitanje , ako moze VDSL 2, je li onda moze i optika , ili idu posebni kablovi sa optiku?
Ajde mi ovde da napisemo sta hocemo, da se dogovorimo.
Da jedan nazove mtel podrsku i da im postavi par pitanja.
Sta vise guraju taj ADSL kada ne moze normalno da radi vise od 10 mbit/s Sledece godine opet moraju povecavati brzinu neta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 26 Apr 2017, 08:54 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
Isto sranje
Kod mene kažu granica 500 metara.
Na šalteru kaže žena vi ste udaljeni oko 640 metara i eto oni su probavali i 100 metara prije mene i nikako nije moglo.
Jbg sad čekam valjda će nekad moći
Inače imam Expert paket


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 26 Apr 2017, 18:54 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Dec 2014, 15:35
Postovi: 58
Evo ubrzaše i u ovim ruralnim krajevima, sa 10 Mb/s na 12.40 Mb/s. Ovo je izgleda i maksimum od ove moje linije i siguran sam da za života VDSL-a vidjeti neću. Daj šta daš. Inače, radi se o Open Quadro Standard paketu. :D

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 26 Apr 2017, 23:54 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 09 Jan 2010, 18:34
Postovi: 64
Evo povećali su i u Modriči, max paket je u pitanju...
http://imgur.com/a/PZWHw
Samo još čekam da me prebace na optiku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 27 Apr 2017, 06:18 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Apr 2017, 10:00
Postovi: 40
Da li neko zna lokacije tel.centrala u BL? Sada kada zam otisao do njih kazu mi da sam udaljen 1300m od centrale, a zakleo bih se da su mi prvi put na drugom prodajnom mjestu rekli 900m, e sada da li je do mene ili do njih to ne znam i naravno sada nisu htjeli ni da dodju da provjere da li je moguce da ja koristim vdsl...

Ja sam u Novoj Varosi i ne kontam gdje bi mogla biti centrala na koju sam spojen jer od mene ni do centra BL nema 1300m...mogli su da nas spoje i na centralu u PD...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 27 Apr 2017, 06:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9225
Park M.Stojanović?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 27 Apr 2017, 07:32 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2030
tisina je napisao:
Da li neko zna lokacije tel.centrala u BL? Sada kada zam otisao do njih kazu mi da sam udaljen 1300m od centrale, a zakleo bih se da su mi prvi put na drugom prodajnom mjestu rekli 900m, e sada da li je do mene ili do njih to ne znam i naravno sada nisu htjeli ni da dodju da provjere da li je moguce da ja koristim vdsl...

Ja sam u Novoj Varosi i ne kontam gdje bi mogla biti centrala na koju sam spojen jer od mene ni do centra BL nema 1300m...mogli su da nas spoje i na centralu u PD...

Nemaju sta dolaziti... Posaljes mail i dobijes odgovor koliko si udaljen...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 27 Apr 2017, 07:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2012, 10:48
Postovi: 1860
Lokacija: Transilvanija
vojopd je napisao:
tisina je napisao:
Da li neko zna lokacije tel.centrala u BL? Sada kada zam otisao do njih kazu mi da sam udaljen 1300m od centrale, a zakleo bih se da su mi prvi put na drugom prodajnom mjestu rekli 900m, e sada da li je do mene ili do njih to ne znam i naravno sada nisu htjeli ni da dodju da provjere da li je moguce da ja koristim vdsl...

Ja sam u Novoj Varosi i ne kontam gdje bi mogla biti centrala na koju sam spojen jer od mene ni do centra BL nema 1300m...mogli su da nas spoje i na centralu u PD...

Nemaju sta dolaziti... Posaljes mail i dobijes odgovor koliko si udaljen...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Na koju adresu saljes e-mail? Zelio bih da provjerim nekoliko lokacija i dostupnost njihovih usluga, generalno, ne samo internet.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 27 Apr 2017, 13:19 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 13 Maj 2007, 20:17
Postovi: 353
Lokacija: Prijedor
Nemas sta slati mail, udjes u postavke rutera i provjeris koliko si udaljen od centrale..posredno preko parametara


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 27 Apr 2017, 13:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
drakula je napisao:
vojopd je napisao:
tisina je napisao:
Da li neko zna lokacije tel.centrala u BL? Sada kada zam otisao do njih kazu mi da sam udaljen 1300m od centrale, a zakleo bih se da su mi prvi put na drugom prodajnom mjestu rekli 900m, e sada da li je do mene ili do njih to ne znam i naravno sada nisu htjeli ni da dodju da provjere da li je moguce da ja koristim vdsl...

Ja sam u Novoj Varosi i ne kontam gdje bi mogla biti centrala na koju sam spojen jer od mene ni do centra BL nema 1300m...mogli su da nas spoje i na centralu u PD...

Nemaju sta dolaziti... Posaljes mail i dobijes odgovor koliko si udaljen...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Na koju adresu saljes e-mail? Zelio bih da provjerim nekoliko lokacija i dostupnost njihovih usluga, generalno, ne samo internet.


Koliko znam postoje tri velike centrale (ATC ) u BL , prva u parku M.Stojanovic , druga u Posti u centru i treca upreko Vrbasa . Da li N.Varos ima neku mini centralu nisam siguran.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6401 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253 ... 321  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs