banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 00:33

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6401 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260 ... 321  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 18 Jul 2017, 10:25 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Nov 2016, 17:02
Postovi: 91
Vec smo 1 produzili i samo su nam spustili mjesecnu pretplatu za 4km jer nemamo fiksni telefonon pa smo placali +4km, kad smo produzili ugovor samo su nam to smanjili za 4km a nista drugo nisam dobio jer su mamau zvali, na njoj je internet i ja nisam bio tu, ona to meni rekla posle mjesec dana da su zvali i produzili.
Nego sta sve dobijam sad ako odem i kazem hocu da produzim ugovor, sta sve mogu ocekivati i traziti za uzvrat?
I da li ako sad recimo imam godinu dana do isteka ugovora, ako ga sad produzim je li se on produzava na 2 godine ili na 3 godine jer imam vec ovu 1 godinu naprimer sto jos nije istekla?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 22 Jul 2017, 15:48 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 16 Dec 2015, 22:50
Postovi: 37
Stigao VDSL2 i kod mene

Slika

Slika

Zadovoljan sam u odnosu na ranije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 28 Jul 2017, 07:25 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Apr 2017, 10:00
Postovi: 40
Da li neko zna da li oni imaju neki plan za nas koji smo previse udaljeni od centrale (oko 1Km) pa nije moguce da dobijemo vdsl konekciju, a nema ni optike???
Ja njima placam preko 100KM, a sada oni koji placaju puno manje, a imaju vdsl ili optiku, imaju puno brzi net...ako vec nije moguce da svi korisnici dobiju isti kvalitet i brzinu zasto onda da dobijamo iste ili vece racune za njihove usluge???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 28 Jul 2017, 13:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 20:33
Postovi: 1635
Bas zvuci glupo, ali ti potpisujes ugovor o isporuci servisa po tehnologiji koja je dostupna na TVOJOJ lokacij, ne kod komsijei. Ja sam prvi rekao da to nije fer i da svi treba da imaju iste brzine i to po adsl paketima. Elta sad nudi 400/200 za 100KM, triple play, sto ne uzmes to?

_________________
http://www.studiosaycheese.com www.facebook.com/saycheesebch


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 31 Jul 2017, 00:02 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Apr 2017, 10:00
Postovi: 40
Problem je sto u mojoj zgradi nema dostupnih uluga kablovskih operatera KABLOM i ako je elta uradila instalacije za kabovsku u zgradi, ali oni nemaju svoje kablove u blizini zgrade tj.zgrada se u sustini nalazi na lokaciji gdje blic ima svoju mrezu, veoma pametno i od investitora i od elte, glupo je i to sto su ova dva kablovska operatera zauzeli odredjene lokacije u gradu i to je to, ili imas eltu ili blic, nema oboje, gdje je tu konkurencija? Imaju dogovor i to je to!
Inace, prije ~3 godine koristio sam kablovsku mrezu elte i to je bilo uzasno...

A sto se tice istih cijena kod mtela i za 10 i 40 i 100Mbps (trio plus paket) - http://www.mtel.ba/single-article/3876 po meni to nije normalno, eto recimo sto se tice adsl-a oni su dosli do maksimalno moguce brzine, ja vec 3+ godine placam preko 100KM trio plus paket, sta sada? Da li cu jos godinama da placam tu istu cijenu i biti ogranicen ovom istom brzinom jer adsl ne moze brze, dok ce inace kod svih cijene da padaju, a brzine da rastu...inace, ja sam udaljen 10min hoda od centra grada (BL), ali centrala je ko zna gdje i ne mogu da dobijem vdsl, zasto ne prave neka dodatna cvorista, neke mini centrale kako bi povecali broj korisnika za vdsl....ja sada razmisljam sta da radim, wifi mi nije opcija, a preko zice imam samo mtel opciju...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 02 Avg 2017, 22:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 20:33
Postovi: 1635
tisina je napisao:
Zasto ne prave neka dodatna cvorista, neke mini centrale kako bi povecali broj korisnika za vdsl....ja sada razmisljam sta da radim, wifi mi nije opcija, a preko zice imam samo mtel opciju...


Pa prave se, bukvalno jedna za drugom. Svaka "mini centrala" vuče za sobom ogroman broj novih korisnika i prelazak postojećih sa duo na trio, sa 1 na 2 tv-a itd itd, tako da je to vjerovatno prioritet za mtel (pretpostavljam). Određivanje prioriteta i lokacija je vjerovatno posao jednog doobro plaćenog inženjera, a isto tako pretpostavljam da tu dobru ulogu igraju korisnici kao ti, što plaćaju 100+KM mjesečno zadnjih x godina i ne žale se. Opet kažem, pretpostavljam.

_________________
http://www.studiosaycheese.com www.facebook.com/saycheesebch


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 06 Avg 2017, 20:04 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Avg 2005, 19:20
Postovi: 344
Jel iko primjetio da nema javnu IP adresu na MTel Adsl. Mene prebacili na NATovanu i ne radi mi vise port forwarding. Sa tim da nisam primjetio od kad.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 06 Avg 2017, 23:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
Pa jel plaćaš mtelu javnu IP adresu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 07 Avg 2017, 04:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
Pa jel se to dodatno placa?

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 07 Avg 2017, 06:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
Pa naravno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 07 Avg 2017, 10:10 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
Hellas je napisao:
Jel iko primjetio da nema javnu IP adresu na MTel Adsl. Mene prebacili na NATovanu i ne radi mi vise port forwarding. Sa tim da nisam primjetio od kad.


Moraš tražiti javnu dinamičku IP adresu. Ja sam nazvao MTel i samo rekao da mi treba javna dinamička IP adresa i "kulturna" gospođa me prebacila kolegi. Onda sam i njemu objasnio šta mi treba. Tražio mi je korisničko ime i razlog za javnu adresu. Rekao sam da mi treba za server i to je to. Nakon 2 sata su me prebacili.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 07 Avg 2017, 11:20 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Avg 2005, 19:20
Postovi: 344
munja.alex je napisao:
Pa jel plaćaš mtelu javnu IP adresu?


Javna IP adresa se ne placa. To si ti pobrkao sa statickom IP adresom.

nikola29_06 je napisao:
Hellas je napisao:
Jel iko primjetio da nema javnu IP adresu na MTel Adsl. Mene prebacili na NATovanu i ne radi mi vise port forwarding. Sa tim da nisam primjetio od kad.


Moraš tražiti javnu dinamičku IP adresu. Ja sam nazvao MTel i samo rekao da mi treba javna dinamička IP adresa i "kulturna" gospođa me prebacila kolegi. Onda sam i njemu objasnio šta mi treba. Tražio mi je korisničko ime i razlog za javnu adresu. Rekao sam da mi treba za server i to je to. Nakon 2 sata su me prebacili.


Prva stvar koju cu probat sutra.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 07 Avg 2017, 12:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
Jeste, my bad. Samo nazovi i traži da te prebace, obave promptno. Ali dosad sam čuo samo Elta da radi Nat-ovanje a ne Mtel


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 07 Avg 2017, 12:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Ma odavno mtel koristi CGN.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 08 Avg 2017, 08:56 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Avg 2005, 19:20
Postovi: 344
nikola29_06 je napisao:
Hellas je napisao:
Jel iko primjetio da nema javnu IP adresu na MTel Adsl. Mene prebacili na NATovanu i ne radi mi vise port forwarding. Sa tim da nisam primjetio od kad.


Moraš tražiti javnu dinamičku IP adresu. Ja sam nazvao MTel i samo rekao da mi treba javna dinamička IP adresa i "kulturna" gospođa me prebacila kolegi. Onda sam i njemu objasnio šta mi treba. Tražio mi je korisničko ime i razlog za javnu adresu. Rekao sam da mi treba za server i to je to. Nakon 2 sata su me prebacili.


Odradili kako si rekao. Zahvaljujem na savjetu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 08 Avg 2017, 14:06 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Apr 2017, 10:00
Postovi: 40
GTK_Marko je napisao:
tisina je napisao:
Zasto ne prave neka dodatna cvorista, neke mini centrale kako bi povecali broj korisnika za vdsl....ja sada razmisljam sta da radim, wifi mi nije opcija, a preko zice imam samo mtel opciju...


Pa prave se, bukvalno jedna za drugom. Svaka "mini centrala" vuče za sobom ogroman broj novih korisnika i prelazak postojećih sa duo na trio, sa 1 na 2 tv-a itd itd, tako da je to vjerovatno prioritet za mtel (pretpostavljam). Određivanje prioriteta i lokacija je vjerovatno posao jednog doobro plaćenog inženjera, a isto tako pretpostavljam da tu dobru ulogu igraju korisnici kao ti, što plaćaju 100+KM mjesečno zadnjih x godina i ne žale se. Opet kažem, pretpostavljam.


A stvarno ne znam koliko i kako oni to prave jer ja sam bas blizu centra BL tj. naselje NV, ali centrala je udaljena 1+Km od mene i nista od VDSL, a na sve moje upite niko nikada nije rekao da rade na nekim mini centralama i sl...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 08 Avg 2017, 22:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 20:33
Postovi: 1635
Koliko si daleko od malbašićeve zgrade?

_________________
http://www.studiosaycheese.com www.facebook.com/saycheesebch


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 13 Avg 2017, 15:24 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Apr 2017, 10:00
Postovi: 40
Pa, vazdusnom linijom mozda 200m...zasto?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 28 Avg 2017, 20:16 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Nov 2016, 17:02
Postovi: 91
Kakve su sanse za vdsl da napomenem da nemam modem koji podrzava vdsl opciju, samo adsl2+.
Trebaju mi prvo modem donjeti pa to da urade. Kakve su sanse recimo kad bi zatrazio i rekao da mi produze ugovor i da mi puste vdsl i novi modem?
Udaljen sam oko 1600-1700 metara od centrale.
Maximalna brzina koju mogu izvuci iz adsl2+ je oko 19mbps a i sa vdsl isto tako provjerio sam na nekom kalkulatoru.
E sad, zar nije logicno da mi puste vdsl pa ne mora biti 20mbps neka bude i tih 19mbps bolje i to nego sad ovih 10mbps..?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 28 Avg 2017, 20:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 20:33
Postovi: 1635
Ne može vdsl preko 1000m...

_________________
http://www.studiosaycheese.com www.facebook.com/saycheesebch


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6401 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260 ... 321  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs