banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 19:58

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 931 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 22 Okt 2012, 21:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5788
Lokacija: Banja Luka
DUO TV + INT 2048/256 je 34 KM
Sto ne uze ovaj em je brzi od tog tvog neta em imas dzabe kablovsku

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Okt 2012, 21:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5788
Lokacija: Banja Luka
Lumber Jack je napisao:
Philby je napisao:
Lumber Jack je napisao:
Pa, pitao sam gospodjicu u Blicu koji je najbrzi WADSL, ona rekla 1,5mbita, i ja se prebacio na taj paket sa onog osnovnog od 1mbit sto je bio godinama, bilo je to prije nekih 5 mjeseci...

Znaci moze i brze? Moze li 4 mbita, jel zna neko, ali WADSL?

Koja je cijena i koliki je upload?

Ovaj moj od 1,5 mbita je 34 KM. Upload 192 kbps

@ssaassaa - jel znas koliko kosta taj paket od 3 mbita? I koliko placas taj od 2 mbita?

DUO TV + INT 2048/256 je 34 KM
Sto ne uze ovaj em je brzi od tog tvog neta em imas dzabe kablovsku isat cijena kao taj tvoj

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Okt 2012, 21:57 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2011, 21:49
Postovi: 514
grindelwald je napisao:
Evo i ja imam ADSL od 1 mbita i placam 25 KM bez pdv...ovih dana moram preci na taj wadsl koji je brzi a iste cijene....i mene zbunjuje sto na njihovom sajtu nema cijena wadsl-a :/

Pa, ako je istina da u solo paketu bez tva i telefonije WADSL ne moze brze od 1,5 mbita, ne isplati ti se preci na WADSL. Ja naprotiv planiram obrnuto, jer koliko vidim ADSL 4096/384 je sasvim solidan paket.

p.s. TV mi ne treba jer imam total tv, a hvala bogu ni telefonija :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2012, 20:22 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2011, 21:49
Postovi: 514
OK, bio sam danas u Blicu. 1,5 mbita je najbrzi WADSL ako se uzme samo internet, bez televizije i telefonije.

Samo mi nije jasno zasto se za prelazak na ADSL, u slucaju da hoces brzi internet od 1,5 mbita, mora imati televizija, rece mi djevojka da to ide preko istog tog kabla... Zasto ADSL ne moze preko telefonskog prikljucka?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Okt 2012, 16:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2012, 10:48
Postovi: 1860
Lokacija: Transilvanija
Pale te da uzmes TRIO paket


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2012, 21:45 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2011, 21:49
Postovi: 514
Ma, mogu da pale koliko hoce, jedini paket koji cu po svemu sudeci uzeti je ADSL u mtelu :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Dec 2012, 20:04 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Avg 2011, 21:10
Postovi: 388
Da li je nekome danas kao i meni cijeli dan uzasno spor net (test kaze 0.5-0.9 MBit/s a trebalo bi da bude 3MBit/s))? U pitanju je WADSL.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Dec 2012, 20:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5788
Lokacija: Banja Luka
i ja imam wadsl i nije nesto ovih dana bas dobar

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Dec 2012, 17:30 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Avg 2011, 21:10
Postovi: 388
Danas je situacija jos gora, par sekundi imam download od nekih 0.90MBit/s a onda 30-40 sekundi brzina padne na 0, i tako cijeli dan danas. Poslao sam im mail juce (na koji naravno nisam dobio odgovor), evo saljem i danas.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Dec 2012, 20:17 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17150
Lokacija: Q5HW+6W
Nazovi tehnicku podrsku, tako je najbrze i najsigurnije...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Dec 2012, 12:27 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 13 Maj 2007, 20:17
Postovi: 353
Lokacija: Prijedor
I kod mene je tako vec par dana, kazu u tehnickoj jako ti je slab signal, stavili me na listu cekanja za tehnicku intervenciju na terenu, sad mi valja cekati par sedmica da se odluce da dodju vidjeti sta je...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Dec 2012, 15:48 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Avg 2011, 21:10
Postovi: 388
Izgleda da ce tako biti i kod mene, danas su mi odgovorili na mail, trazili da ponovo testiram brzinu i naravno situacija je i dalje ista.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Dec 2012, 19:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2006, 02:36
Postovi: 2982
@mic
Intervencije se rijesavaju po principi "jos juce" te ako te niko nije zvao od montera imam dva pitanja:
1. Da li imas propustenih poziva?
2. Da li si ti (ili ko je vec kontakt osoba), mijenjao broj telefona? Mozda te pokusavaju dobiti a zovu pogresan broj? Nazovi tehnicku pa provjeri, oni odmah jave za novi broj. Da li je fiksni iskljucen u medjuvremenu?

@LesPaul
Kada testiras brzinu da li iskljucis antivirusni i ostale programe koji koriste direktno ili indirektno net?
Meni se desavalo da na paketu od 2Mbit download ne prelazi 130Kbit/s.....Pauziram, iskljucim Avirin "aviraGuard" i nastavim taj isti download, sve ide normalno. Kaspersky isto obozava da zaglavljuje...
I kad testiras brzinu, ako imas ruter, spoji se na antenu/modem direktno jer nikada ne znas da li ti se neko nakacio (jedan moj drug vec pet godina krade net po komsiluku bez obzira na lozinke i modele rutera ..... zaboravio kad je dao marku za net ;))

I ako je neko od vas dvojice na wirelessu, moze mi se javiti i na pp da pomognem ako mogu.

monter ;)

_________________
Popokatepetl je napisao:
...мени очи углавном служе да не упаднем у шахт ходајући улицом...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Dec 2012, 20:29 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 13 Maj 2007, 20:17
Postovi: 353
Lokacija: Prijedor
Danas kad sam dosao s posla, internet proradio, evo kako radi 1.5 Mbit/s

Slika

Nisu me zvali, nemam propustenih poziva, nisam mjenjao telefon, prosli mjesec sam potpisao novi ugovor sa 1 na 1.5 Mbit/s.
Valjda ce se popraviti brzina, ko zna..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Dec 2012, 22:26 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Avg 2011, 21:10
Postovi: 388
NiZ je napisao:
@mic
Intervencije se rijesavaju po principi "jos juce" te ako te niko nije zvao od montera imam dva pitanja:
1. Da li imas propustenih poziva?
2. Da li si ti (ili ko je vec kontakt osoba), mijenjao broj telefona? Mozda te pokusavaju dobiti a zovu pogresan broj? Nazovi tehnicku pa provjeri, oni odmah jave za novi broj. Da li je fiksni iskljucen u medjuvremenu?

@LesPaul
Kada testiras brzinu da li iskljucis antivirusni i ostale programe koji koriste direktno ili indirektno net?
Meni se desavalo da na paketu od 2Mbit download ne prelazi 130Kbit/s.....Pauziram, iskljucim Avirin "aviraGuard" i nastavim taj isti download, sve ide normalno. Kaspersky isto obozava da zaglavljuje...
I kad testiras brzinu, ako imas ruter, spoji se na antenu/modem direktno jer nikada ne znas da li ti se neko nakacio (jedan moj drug vec pet godina krade net po komsiluku bez obzira na lozinke i modele rutera ..... zaboravio kad je dao marku za net ;))

I ako je neko od vas dvojice na wirelessu, moze mi se javiti i na pp da pomognem ako mogu.

monter ;)


Problem definitivno nije do racunara jer sam sve moguce istestirao (nemam ruter vec se kacim direktno na anetnu, koliko sam upoznat zbog frekvencije na kojoj radi WADSL ne postoji mogucnost da se neko ''nakaci'' - barem meni nije nikad u ovih 4-5 godina koliko ga koristim). Inace stanje je sve gore, zanima me da li ima neko ovdje iz Borika da koristi WADSL pa da napise da li je sve u redu kod njega?
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Dec 2012, 09:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2006, 02:36
Postovi: 2982
Dajte korisnicka imena na pp...

_________________
Popokatepetl je napisao:
...мени очи углавном служе да не упаднем у шахт ходајући улицом...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2013, 12:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5788
Lokacija: Banja Luka
Danas ja zovem blic da vidim sta je ovo sto pise da na sajtu njihovom da je akcija 1KM pretplata fiksne telefonije za duo i trio pakete,posto i sam imam duo paket kad ono pita me teta sa druge strane jel imam preko wadsl ili preko kablovske fiksni tel. ja kazem preko wadsl,a ona mi ladno rece da je to popust samo za one preko kablovske.Pa kakve to veze imam,trosim isto ko oni,kakvi su to smecari i onda nesto prelomi u meni i odlucim da ukinem fiksni kod njih,zvao sam ih ponovo i kazu mi da donesem tel i ono uz njega pa da predjem samo na net,al sad se razmisljam i net da ukinem i da predjem na eltin kablovski.Evo kako jedna njihova prevara moze uticati na korisnika

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2013, 15:19 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2012, 21:18
Postovi: 574
Zvao triput tehnicku podrsku u zadnje dve sedmice, bogami cu preci na eltu...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Feb 2013, 17:05 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Avg 2011, 21:10
Postovi: 388
Ne treba mi vremenska prognoza na TV-u, dovoljno mi je da odradim speedtest i da saznam kakve su vremenske prilike napolju. Da li je ovo neka dodatna pogodnost u BLIC net-u i ako jeste koga da nazovem da je iskljuce (jer cijeli dan zovem call centar ali niko se ne javlja)

Slika

U pitanju je 3MBit paket


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Feb 2013, 17:15 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 28 Dec 2012, 11:11
Postovi: 203
Jednostavno predjite na mtel i rijesite se muka sa blicom :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 931 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs