banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 11:55

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8789 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 436, 437, 438, 439, 440
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: eBay
PostPoslato: 26 Feb 2024, 12:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4271
Lokacija: Little Rock, Arkansas
staklo je napisao:
Oregon je jedna od saveznih država..
..koje su legalizovale vutru među prvima, nakon Kalifornije. 8)
Kul država, ali ih jebe kiša i vjetar.

Elem, riješio sam problem - pozvao ih preko Skype-a i to je odgovor na moje pitanje, besplatno sam zvao USA.
Brzo se jave i ljubazni su (znate onu američku kurtoazijsku ljubaznost, par rečenica izrecituje da me pozdravi i da ponudi kako može da pomogne).
Prvo se javila teta sa tipičnim Midwest akcentom, tražila mejl, broj, adresu, ime.. da provjeri da sam to ja.
Kaže zvaće me za par sekundi radi verfikacije broja, ali ne pozva me (možda je stvar Skype-a, nikad nisam koristio to čudo).
Drugi put se javila teta sa azijskim akcentom, slična priča, zvaće za minut, ne pozva.
Onda treća sreća, javio se Scott, bio je konkretniji, tražio je logičnija pitanja, lakše je shvatio u čemu je problem i poslao mi mejl za reset lozinke kada je shvatio da sam ja zaista vlasnik naloga.
Ja mu se fino zahvalio, posavjetovao me da promijenim eBay mejl, lozinke, da koristim 2-Step verification što sam naravno i uradio.
Osim Shipping Address, vidim da je haker promijenio i moju ličnu (billing) adresu ali na neku kalifornijsku.. jako čudno.

Dakle, zeza me Outlook mejl, svaki dan je blokiran pa mijenjam lozinke, neko je uporan da se dočepa mog mejla.
To mi je lični i službeni mejl i vjerovatno zato.. ne pretjerujem, nekad i po par puta dnevno piše da se ne mogu ulogovati jer je previše puta promašena lozinka! :roll:

A evo sad mi na Ajfoniću 6S stiže upozorenje da neko pokušava da pristupi mom Apple ID-u iz Kine. :o
Ne znam koji se qrac dešava i zašto me hakuju, nikad nisam imao problema sa ovim i smatram da sam relativno informatički pismen da pazim na sigurnost.

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: eBay
PostPoslato: 26 Feb 2024, 13:12 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1875
Lokacija: Источно Сарајево
Да не схватиш погрешно, али ниси добро пазио ако си користио исту шифру. То је главна грешка. Користи менаџер лозинки, најбоља ствар, јер не мораш памтити више лозинке, и можеш генерисати комплексне лозинке за сваки сајт који користиш.

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: eBay
PostPoslato: 26 Feb 2024, 13:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4271
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Da, u pravu si.
Ono, nisam kao tele koristio istu šifru (tipa 12345) za baš sve, nego imam par šifri i par mejlova, pa onda nešto kombinujem, međutim napadnut je Outlook/Hotmail i šifra su pobjegla i trebao sam odmah nešto poduzeti.
Ovako mi je napadnut i eBay i Apple ID (jer je isti mejl, samo što Apple ID nije tako lako probiti).
Nisam baš za password manager, nekad trebam pristupiti sa desetog uređaja pa bi bilo dobro znati šifre.
Ništa, smisliću neki način da sve profile osiguram, zamijenim šifre, ali po nekoj taktici koja se lako pamti.

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: eBay
PostPoslato: 26 Feb 2024, 14:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2370
Što se tiče vraćanja acc, ako ti je važan zovi. Ako ti je nebitan, a jeste jer ga koristiš samo za kupovinu, pravi sebi novi
Danas skoro svi koriste 2 step verifikaciju, da li preko sms, mail ili čak google authorisation app što je ekstra stvar. Jako je teško probiti acc kada imaš tu opciju uključenu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: eBay
PostPoslato: 26 Feb 2024, 15:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4271
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Aikus je napisao:
Što se tiče vraćanja acc, ako ti je važan zovi.
Pa napisah da sam ZVAO i da sam se ispričao sa likom iz eBay podrške preko Skype i da mi je vratio nalog (4 posta iznad, na vrhu stranice).....

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: eBay
PostPoslato: 26 Feb 2024, 15:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2370
Uh, nisam uopšte vidio sve ove postove od jutros :D
Onda važi drugi dio moga posta


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: eBay
PostPoslato: 27 Feb 2024, 11:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4271
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Evo apdejt u vezi mog hakovanog eBay-a, lik je sa mog profila kupio dva procesora, laptop, i neke kolekcionarske poštanske markice.
Sad mi je došao mejl u kojem piše da je laptop dostavljen.. iz Kalifornije u Oregon (zato što je izmijenio "shipping address)".
Ali ove kupovine su bile "hidden", tako da ih nisam odmah vidio.
E sad ne znam koja je ovdje furka.. svako može napraviti nalog i kupiti stvar, ne znam koji će mu moj nalog?
Evo ladno i adresa tog kupca i tracking broj.. je li neko konta šta je svrha ove "zloupotrebe" mog naloga?

Slika

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: eBay
PostPoslato: 27 Feb 2024, 12:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9228
Da vrati porez? Da kupi čipove i pošalje Rusima? Zar je bitno, samo ti čuvaj svoje pristupne kredencijale i koristi 2SA...

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: eBay
PostPoslato: 27 Feb 2024, 12:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4271
Lokacija: Little Rock, Arkansas
munja.alex je napisao:
Zar je bitno
Možda i nije, ali je u krajnju ruku neobično, jasno da bih ja bio formalno-pravno odgovoran ako bi se nešto desilo, ali ovdje nije riječ o iznudi, pokušaju krađe podataka/novca.. jednostavno se nisam susretao sa ovim.

munja.alex je napisao:
samo ti čuvaj svoje pristupne kredencijale i koristi 2SA
Da, sad sam izmijenio sve lozinke, dodao telefonski broj i backup mail (2SA), provjerio komp.. hajde bar sam naučio nešto bez posljedica (nadam se, bar). 8)

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8789 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 436, 437, 438, 439, 440

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs