banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 08:13

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8789 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 440  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 02 Jul 2008, 10:54 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2005, 18:04
Postovi: 597
Lokacija: BL
jesi li dobio neki tracking ili shipping kod od prodavača? Ako jesi, možeš vidjeti na FedEX-ovom ili čijem već sajtu kada tačno stiže. A ako nisi... kucaj poruku :wink:

_________________
Life would be much easier if I had the source code!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 20 Avg 2008, 17:43 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Avg 2001, 01:00
Postovi: 26
Ako pristupate mislima o online shopingu u nadi da cete da nadjete super turbo dzidzi midzi dilove i kombinacije, prekinite sa citanjem ovoga posta, a takodje i sa "mislima" jer The mighty Online nudi samo ono sto nema kod tvog komshije u "Fontani" i cijenu/kvalitet na kojima komshija cesto nece imati zasto da zavidi.

Evo iskustva:

cesto i odavno kupujem online; sve mi je stiglo; placam samo putem "paypal" servisa, zbog svoje sigurnosti a i zbog kredibilnosti prodavaca i neke, heh, zastite koju ebay pruza za paypal korisnike (bla,bla..), kupujem samo od renomiranih prodavaca (sa mnogo prometa/pozitivnih ocjena)...

Nekada je granica bila 100 USD... Sada je 50 BAM i gleda se PROCIJENJENA ili FAKTURISANA vrijednost posiljke (primijetite:PAKETA ili PISMA)... kada se navedena granica prekoraci, podlozni ste raznoraznim "metodama" iz 1478. koje mogu, u svom vrhuncu, da rezultiraju procentom=40 od prethodno "strucno ustanovljene" vrijednosti posiljke.
Zasto ja nikada nisam bio podvrgnut "metodama"... mozda zbog toga sto kada dodjem pred inkviziciju, ja sam student, fizicko lice, ne radim.... lagati je grijeh! Da, jesam narucivao robu sa fakturom u vrijednosti koja prelazi navedeni limit.

postarina je 4 KM za PISMA koja vam donesu na kucni prag.
postarina je 7-10 KM za PAKETE koje podizete u posti "kod zeljeznice" (uz pismeno) ili platite JOS vise za kucnu dostavu.

klasifikacija PISMO / PAKET se vrsi od strane posiljaoca i cini prilicno veliku razliku u ocima nasih zakona, a i kontrolnog osoblja. PAKETE pregledaju, PISMA ne ili rijetko. Moguce da postoji razlika u klasifikaciji po kilazi i gabaritima i zakonima u zemlji porijekla, ali je sigurno da kartonska kutija iz Njemacke velicine klasicnog DVD playera i male tezine PROLAZI kao pismo i NE bude otvarano i isto vam donese postar na kucnu adresu za 4 KM, a sa druge strane kutijica iz US of A velicine male kutijice :) (recimo CD okvira) biva provjerena na carini i podlozna vecoj postarini, samo zato sto je deklarisana od strane posiljaoca kao PAKET.

neko pomenu razlike ebay.com : ebay.de ....
Najveca sansa za ostvarenje one magicne kombinacije, dobri i kvalitet i cijena, je na americkom trzistu, citaj "ebay.com", Amerikanci uglavnom rade po propisima i zaista je what you see is what you get. Zadnjih dva mjeseca tendencija je da ne zele da salju van USA bez osiguranja posiljke, sto znaci oko 20 USD minimalno za bilo kakvu isporuku.

Sve ostalo je uglavnom ili fush ili prevara. Primijeti: prodavci iz npr. Kine mogu da se registuju u Teksasu i da izgleda da prodaju iz TX - samo malo paznje tokom pregleda prodavca.

Kupovina sa azijskih trzista je OK, dok god se drzimo malih suma i ocekivanja i obracamo paznju na rejting prodavca.

Njemacka, Francuska, Kina, Australija.... : max 10 dana, haj' sad, mozda nekada i MALO vishe;
Ali Amerika, minimalno 30 dana! (doduse, sa ovim "izforsirano jacim" troskovima dostave bi trebalo da ide brze, ali ja sam trenutno tek u trecoj sedmici...)


Savjet: ako za nesto osjecate da smrdi, ODMAH budite sigurni da ne mirise, a uhvatite li se u mislima kako bi na neki nacin ipak moglo da zamirise, onda ste jednostavno [cenzurisano] i treba da vas prevare kako bi naucili. Takodje, kada stavite mnogo parfema = S.M.R.D.I.T.E.

sigurnost jeste i bice relativan pojam...


Zakljucak: Opustite se, budite bRezobrazni, dajte si odushka, izvadite kreditne kartice, registrujte se na paypal/ebay i pocnite sa sagacioznim izljevima konformizma.
Procitajte pravila trgovine/aukcije ebay-a!
Prodavace UVIJEK i prije obavezivanja pitajte za troskove dostave u Bosnia and Herzegowina i dogovorite se o eventualnoj dostavi vise predmeta u jednoj posiljci!
Drzite se malih cifara (za znacajnije sume, drzite se rodjaka iz vana, a ako ga nemate - zapocnite rat), ogranicite vase kreditne kartice po iznosu, ne dajte nikome i nikada vashe sifre za pristup ebay/paypal sistemima. Naravno, na racunar sa koga mislite da kupujete, ponovo instalirajte operativni sistem i zastitite se antivirusom i ne setajte vise po sajtovima lascivnog sadrzaja, ne koristite piratski softwer. Ne pristupajte online trgovini sa drugih racunara (internet cafea/igraonica)! (Ne) nervirajte se i (ne) nervirajte postanske sluzbenike u iscekivanju posiljke, (ne) psujte drzavu i propise prilikom placanja troskova, poreza i zareza, jer uvidom u lose, spoznajemo dobro i ka njemu tezimo!



Did you find this artice useful? Please rank it! [1] [2] [3] [4] [5]
(Homer, are you still trying to rank?)

_________________
Something, something, something DAAaRK SIDE!
Somehing, something, something COMPLETE.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 21 Avg 2008, 12:34 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2005, 18:04
Postovi: 597
Lokacija: BL
mix je napisao:
Ako pristupate mislima o online shopingu u nadi da cete da nadjete super turbo dzidzi midzi dilove i kombinacije, prekinite sa citanjem ovoga posta, a takodje i sa "mislima" jer The mighty Online nudi samo ono sto nema kod tvog komshije u "Fontani" i cijenu/kvalitet na kojima komshija cesto nece imati zasto da zavidi.

postarina je 4 KM za PISMA koja vam donesu na kucni prag.
postarina je 7-10 KM za PAKETE koje podizete u posti "kod zeljeznice" (uz pismeno) ili platite JOS vise za kucnu dostavu.

sa ove dvije teze se ne bih usaglasio... do sad sam uvijek dobijao kvalitetnu robu, čak i bolju nego u BL :)

a poštarina je 3,10 KM za pisma i male paketiće koje čika-poštar donese.

_________________
Life would be much easier if I had the source code!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 21 Avg 2008, 13:57 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 25 Okt 2006, 13:07
Postovi: 295
mix je napisao:

A koliku proviziju uzima banka?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 23 Avg 2008, 18:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2007, 11:08
Postovi: 1686
Lokacija: Banja Luka
daamir je napisao:
mix je napisao:

A koliku proviziju uzima banka?


Uslovi korišćenja kreditne kartice zavise od banke do banke i možeš ih naći na sajtovima banaka!
Njima je otprilke svejedno da li karticom plaćaš u Los Andjelesu (LA) ili Laktašima (LA)! :lol:

_________________
'The Funk' is the space that lives between the notes!

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 23 Avg 2008, 22:14 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2005, 18:04
Postovi: 597
Lokacija: BL
upravo tako... ne sjećam se da su ikada skinuli neku proviziju... a radio sam prvo sa NLB Razvojnom, a sada sa UNICREDIT :)

_________________
Life would be much easier if I had the source code!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 23 Okt 2008, 08:26 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Jul 2008, 13:51
Postovi: 125
moze li mi iko poruciti 2 xbox 360 preko ebaya platio bi nije problem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 28 Okt 2008, 15:35 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 20 Okt 2006, 09:00
Postovi: 94
Ja i kupujem i prodajem preko E-Baya-a, do sada nisam imala nikakvih problema,
ne znam cemu komplikacije oko svega.

Imam debitnu karticu Raiffeisen banke, Pay Pal racun i to je to.
Ne mogu podici novac, ali ga mogu trositi. :D meni opet dobro

Za Animal 85: debitna kartica Raiffeisen banke ti je 5 KM, i dobijas je za max 15 dana,
za 1 sat mozes da otvoris Pay Pal racun, 3 dana ti treba da ga verifikujes, ali to je do nasih
banaka, ali to ti i netreba.

Mene interesuje koliko ce da me kosta laptop pri preuzimanju, s obzirom da mu je cijena
od 5 do 30 KM, postarina je 60 dol, standardno. Koliko je carina? Znam da je za ostale stvari
do 100 KM vrijednosti carina max 9KM, ali ne znam nista o carini, naknadama za CD-ove, laptope,
X-box-ove, uopsteno za tehnologiju.

_________________
Bene legere saecla vincere.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 28 Okt 2008, 15:46 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2007, 17:13
Postovi: 1266
Lokacija: Бања Лука
Kako sad to ustvari funkcijonise.Otvorim debitnu karticu Raiffeisen banke i otvorim nalog na Pay Pal-u.Kad hocu da kupi prvo uplatim iznos na karticu pa onda prebacim na pay pal jel to tako ide ili.....??????????????????????????

_________________
Ја не гледам да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети
него по томе колику Светињу браним!!!

Udruzenje linux korisnika Republike Srpske


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 28 Okt 2008, 15:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Nov 2004, 16:56
Postovi: 1652
***

_________________
Slika
http://www.banjalukacafe.com


Poslednji put menjao emeritus dana 22 Dec 2008, 02:44, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 28 Okt 2008, 16:44 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 20 Okt 2006, 09:00
Postovi: 94
E ovako

SAD ODMAH> odes na www.ebay.com i uclanis se, ne moras uneti tacne podatke.
Ali mi zivimo u Bosni, jos 5 godina smo mirni od kradje identiteta, jer jos uvijek imamo problema sa
licnim podizanjem, licne plate/ustedjevine, tako da nije frka ako ih i uneses.

Onda odes na www.paypal.com i takodje se uclanis, ovde je neophodno da uneses tacne podatke.

SUTRA - uzmes 5 i odes u Raiffeisen banku i zatrazis izdavanje debitne kartice VISA ELECTRON.
VISA ti je neophodna, jer ona ima na sebi 3-cifren kod koji ti omogucava registrovanje
i placanje preko PayPal-a. I ne zaboravi uplatiti na racun 10 KM, da ne moras kasnije, trebaceti zbog verifikacije
racuna kod PayPal-a.

KAD DOBIJES KARTICU> odes na Pay-Pal-ovu stranicu, na PROFILE pa na ADD OR EDIT CREDIT CARD
ukucas potrebne podatke; CARD VERIFICATION NUMBER ti je trocifreni kod sa zadnje strane kartice, ona
tri iskosena broja na kraju.

E, sad - neki ljudi su imali problema prilikom registracije, ali treba samo biti uporan. Da bi se registrovala kartica
potrebna je komunikacije izmedju PayPal-a i nase banke, opet mi zivimo u Bosni, pa to zna biti ponekada otezano,
potrebno je samo nekoliko puta pokusati, cak je najbolje nakon 2. neuspjesnog pokusaja sacekati, meni se desilio
da mi je sistem rekao da ne moze da prihvati karticu, ali nakon 15.min ispalo je da ju je ipak prihvatio.

NAKON SVEGA TOGA> otidji na E-Bay, loguj se na svoj profil, klikni na Account pa na PayPal account i
registruj svoj PayPal racun.
udji na PayPal, otidji na VERIFICATE credit card, to ti pise crvenim slovima, klikni na to,
plati, i kroz 3 dana otidji u Raiffeisen banku i zatrazi izvod sa racuna. Na racunu ce ti kod transakcije prema PayPal-u
pisati kod koji samo trebas uneti na PayPal stranici.


SVE JE OBJASNJENO, MORATE ZNATI BAREM OSNOVU ENGLESKOG ILI NJEMACKOG, FRANCUSKOG...KINESKOG,
AKO NE ZNATE, NEKA VAM POMOGNE NEKO KO ZNA.

Skupe stvari ne kupuj od prodavaca koji ne nude povrat, od onih koji imaju los feedback. Kod amerikanaca je sve
vecinom jeftinije, ali su skupe postarine. Najlakse ti je da prvo odes na global.ebay.com i da tu potrazis ono sto te interesuje,
jer ces tako dobiti pregled ponuda iz cijelog svijeta.

Otprilike treba oko 20 dana za dolazak paketa iz Amerike i Hong Konga. I UVIJEK NAKON KUPOVINE POSALJI
PRODAVACU TACNU ADRESU NA KOJU TI TREBA POSLATI PAKET, meni se desilo da sam greskom upisala pogresan broj
kuce prilikom registracije PayPal-a.

_________________
Bene legere saecla vincere.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 28 Okt 2008, 16:52 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 20 Okt 2006, 09:00
Postovi: 94
Nisam naglasila da im je pocetna cijena 5-30 dolara, a hvala bogu zbog velike ponude covijek moze proci jeftino,
jer ga kupi po pocetnoj cijeni. U Hrvatskoj sam kod prijatelja vec vidjela jedan "takav :lol: " laptop,
kupljen od istog prodavaca od koga cu i ja kupiti i nisam nista smijesno kod njega vidjela. Radi normalno,
jeste polovan, ali...to je bilo prije 6 mjeseci, i znam da je jos uvijek u upotrebi, nije riknuo.

Meni je bitno da moze da bez problema podrzi Windows XP i antivirus, da moze da se prikljuci na internet,
da bez problema pusta filmove. Sve ostalo je mom momku suvise komplikovano, a ja imam stoni racunar
za sve sto mi treba.

I DA INTERESUJE ME KOLIKO PLACAM NAKNADU-CARINU KAD GA PREUZMEM U GLAVNOJ POSTI!
Jer me je osoba koja tamo radi obavijestila da se za robu do vrijednosti od 100 KM, placa do 9KM,
ali da se za tehno robu, placa vise, ali ta osoba nije znala vise, jer carina u Sarajevu odlucuje
koliko cete da date para.

_________________
Bene legere saecla vincere.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 28 Okt 2008, 16:59 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 20 Okt 2006, 09:00
Postovi: 94
emeritus je napisao:
plaćaš normalno jer je paypal povezan sa karticom... a ti laptopi za 5-30$... :lol:



Molim te pojasni mi odakle ti ovaj komentar, mnogo me interesuje ovaj dio sa PayPal-om, na sta tacno
bi to trebalo da bude odgovor? :confused2:

_________________
Bene legere saecla vincere.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 28 Okt 2008, 17:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Nov 2004, 16:56
Postovi: 1652
***

_________________
Slika
http://www.banjalukacafe.com


Poslednji put menjao emeritus dana 22 Dec 2008, 02:43, izmenjena 4 puta

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 28 Okt 2008, 17:03 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Sep 2008, 00:09
Postovi: 114
Lokacija: U planinama Wu Tanga
Sve si nam super objasnila, ali sada mi reci da li ja to mogu sa VISA ELECTRON NLB (nova banjalucka)?

_________________
There'll be the breaking of the ancient western code, all the lousy little poets coming round tryin' to sound like Charlie Manson...
-The Future- Leonard Cohen


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 28 Okt 2008, 17:45 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 20 Okt 2006, 09:00
Postovi: 94
Zaboravila sam naglasiti da ako cete placati sa debitnom karticom a to je Visa Electron,
mozete placati samo sa karticom one banke koja ima na poledjini dodatni trocifren broj.

Kada okrenete debitnu karticu, kod Raiffeisen banke u nastavku mjesta za potpis su
ukucani brojevi vaseg racuna, i u nastavku tih brojeva, na kraju, imaju jos 3 broja

NPR, broj racuna je 1234 1234 1234 1234, na poledjini kartice je ukucano 1234123412341234[b]789
789 su kod koji Vam omogucava placanje sa debitnom karticom, to je CVV kod
[/b]
Ja ne podrzavam koristenje kreditnih/revolving kartica zbog velike svote novca koju vecina ljudi
drzi na tim racunima, a tehnologija koju koriste i ovdasnji prevaranti je na tom nivou da vam
mogu skinuti taj novac, ili vam napraviti dug. A to je jos lakse preko interneta. A i ovako ste
ograniceni, nemozete se baciti u suludu kupovinu, jer ste ograniceni postupkom. Morate naci sta zelite
kupiti i otici cak u centar grada, ili ako ste bas srecni, du najblizu poslovnicu i uplatiti novac.

Ja imam kartice Raiffeisena, Volksbank, Hypo, Komercijalne - i samo Raiffeisen ima taj kod, znam da hrvati
na svojim forumima spominju koristenje debitne od Zagrebacke banke, ali ne znam da li ih kod nas izdaju sa njim.

I DA, MOZETE OTICI U BANKU I PITATI SLUZBENIKA NA KARTICNOM ODJELJENJU (uz nadu da zna svoj posao :lol: )
I PITATE DA LI JE BANKA REGISTROVANA U MEDJUNARODNOM SISTEMU I DA LI IMAJU CVV BROJ ZA DEBITNE KARTICE.

_________________
Bene legere saecla vincere.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 28 Okt 2008, 17:45 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2007, 17:13
Postovi: 1266
Lokacija: Бања Лука
rastko je napisao:
E ovako

SUTRA - uzmes 5 i odes u Raiffeisen banku i zatrazis izdavanje debitne kartice VISA ELECTRON.
VISA ti je neophodna, jer ona ima na sebi 3-cifren kod koji ti omogucava registrovanje
i placanje preko PayPal-a. I ne zaboravi uplatiti na racun 10 KM, da ne moras kasnije, trebaceti zbog verifikacije
racuna kod PayPal-a.


Ovih 10 km placas SAMO da verifikujes racun na PayPal-u.Jeli pri kasnijim transakcijama palcas neku naknadu?
rastko je napisao:
NAKON SVEGA TOGA> otidji na E-Bay, loguj se na svoj profil, klikni na Account pa na PayPal account i
registruj svoj PayPal racun.
udji na PayPal, otidji na VERIFICATE credit card, to ti pise crvenim slovima, klikni na to,
plati, i kroz 3 dana otidji u Raiffeisen banku i zatrazi izvod sa racuna. Na racunu ce ti kod transakcije prema PayPal-u
pisati kod koji samo trebas uneti na PayPal stranici.

Jel to ta verifikacija? I jel kasnije pri svakoj kupovini nekog proizvoda moram otici u banku po taj kod???

_________________
Ја не гледам да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети
него по томе колику Светињу браним!!!

Udruzenje linux korisnika Republike Srpske


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 28 Okt 2008, 17:53 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 20 Okt 2006, 09:00
Postovi: 94
Verifikacija se naplacuje 1 i to 2.49 dol, i to ti se refundira, kada ukucas taj kod.

Ako ti je racun u KM, onda ce ti uzeti 2.5%, toliko ti uzima i banka kad placas npr u Beogradu karticom,
zbog promjene valuta. Ali iskreno, ja to do sada ni jednom nisam osjetila, a uvijek uplatim novca na knap.

Toliko ti se uzima i kada koristis bankovni racun ili kreditnu karticu.

Mislim da kod nas ti banka uzme ova 2 % ili 1.5% i konvertuje taj novac u dolare, tako da ti PayPal nista ne uzima.

_________________
Bene legere saecla vincere.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 28 Okt 2008, 21:17 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Jul 2008, 13:51
Postovi: 125
e rastko ajde platim ti ja da mi porucis preko ebay 2 xbox 360 da se ne zezam ja sa tim svim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 29 Okt 2008, 16:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2005, 00:10
Postovi: 2209
Lokacija: Banja Luka
posto nisam imao vremena da se cimam sa racunima i paypal-om

nadjem na netu momka koji nabavlja sa ebay-a
http://www.kupiusa.com/
10,00 KM platio uslugu
i roba mi dosla na kucnu adresu za 15 dana

_________________
Prodaja original parfema po povoljnim cijenama.
Tema na forumu
Facebook profil sa ponudom
PIK Radnja


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8789 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 440  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs