banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 15:36

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8789 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 324, 325, 326, 327, 328, 329, 330 ... 440  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 19 Feb 2018, 13:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Meni se par puta desilo da mi stigne paket, ja potvrdim i ostavim feedback - pa tek kasnije pogledam/testiram i vidim da su me zajebali :D
Sad uopšte ne stavljam potvrdu da je roba stigla dok sve dobro ne testiram i utvrdim da je ok. Zadnji slučaj prevare su bili grijači za e-cig, 100% originalno izgledaju a unutra obična žica, umalo se nisam otrovao.
I na kraju sam ispušio jer je kinez tražio da mu pošaljem robu nazad, što je naravno neisplativo uzimajući u obzir cijene u našoj pošti.
Trenutno imam jedan dispute na aliexpress, vidjećemo kako će se završiti. Roba stigla ali fake, srećom nisam potvrdio . . .

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 19 Feb 2018, 14:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Sto ne motas sam grijace? :)

Ja potvrdim da je doslo, logicno je da se potvrdi kad vide da je stiglo al i kad potvrdim imam pravo na dispute, disputeao sam dosta puta al za sitnu lovu kad nesto nesto ne dodje ili nije ispravno, tipa zastitno staklo za mob duze od displeja jbg, par puta su mi priznali gresku i ponudili da vrate novac ili nesto drugo od robe al to shopovi kod kojih sam ostavio par milja i saradjujemo dugo, to je islo porukama, bez disputea
Ne znam kako cu proci s ovim sad, s ovima nikad nisam radio i mislim da ce biti problema, to ne kontam kod tih kineza, napravi da valja jbt i naplati i nemas probleme, kad si mogao sve iskopirati i provaliti zastitu pa ubodi jos tih par releja markiranih, to je 10usd razlike plafon, ja bih radije da umjesto 100 dolara platim 200 i imam 1:1 klon nego ovako, jebe i mene i sebe

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 19 Feb 2018, 14:34 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 26 Nov 2017, 22:54
Postovi: 95
Rocker je napisao:
I na kraju sam ispušio jer je kinez tražio da mu pošaljem robu nazad, što je naravno neisplativo uzimajući u obzir cijene u našoj pošti.
.


trazi da on plati postarinu pa da vidis ocel htjeti nazad robu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 19 Feb 2018, 14:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Nema tu šta da se konta, postoje "radnje" koje cijelo vrijeme operišu sa faličnom robom.
Nekad, prije dobrih 15+ godina je neko uvezao ogromnu količinu punjača za tel. koji su koštali 70 feninga na veliko.
Svaki bi eksplodirao čim ga uključiš u utičnicu, ali su kolege svejedno kupovale.
Mi smo probali napraviti BOM, da shvatimo kako je moguće da se to nekom isplati. Kabl, kućište, impulsni trafo sa jezgrom, diskretne komponente itd, i nikako se ne može uklopiti u cijenu od 70 feninga ovdje nakon plaćenog prevoza i bar simbolične carine i PDV-a.
U stvari, ti punjači su bili samo imitacije, nijedna ploča nije imala iste komponente - sve je bilo sa reciklažne sirovine, i samo su stavljali dijelove koji izgledaju kao na originalu. Nema veze što tamo ide neki visokonaponski mosfet, bitno je samo da je kućište isto.
Tako da, ne treba lupati glavu i razmišljati "kako im se isplati" jer je jako teško shvatiti principe na kojima funkcionišu ti kineski biznisi.
Znalo mi se desiti da nekom nešto platim, i nakon dva mjeseca dobijem refund bez problema, jer nikad nisu ni imali tu robu, ali su im trebale pare ili ko zna kakav deal je u pitanju.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 19 Feb 2018, 14:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ma to je kad je jeftinoza, ja sam kupio najskuplje i ceka me prepravljanje,a kupio sam najskuplje da ne prepravljam
Sad znaci naruci odnekud komponente pa cekaj mjesec dana pa daj nekom 50-100 km da skine smece a stavi markirano pa cekaj njega da zvarsi... U pravu su oni sto kazu kupi najjeftinije svejedno ces prepravljati

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 19 Feb 2018, 14:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
A šta si tačno kupio ? Ako dobro shvatih neki programator ?

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 19 Feb 2018, 15:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ma da, nesto za reprogramiranje ecu kod auta iiiiii naravno ne radi al i da radi bio bi rizik s ovim komponentama raditi jer su sklone tome da izgore prilikom rada a tek onda skuplja pita od tepsije, pogotovo meni koji to samo testiram za sad, nemam nikakvih prihoda od toga

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 19 Feb 2018, 15:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Jako teško ćeš kupiti klon koji radi. A i ako nađeš, radiće neke jako stare verzije.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 19 Feb 2018, 15:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ma ljudi to preprave i radi skoro kao original, zato ne kontam sto to kinezi odmah ne odrade i ne naplate, uslikaju kao da je odradjeno kako treba a posalju ti isto sto bi to dobio i da si kupio najjeftinije
Zajebah se sto ne kupih prave eu klonove al sve kontam da sam ionako potrosio previse na ovaj hobi pa da ne tonem dublje :)
Bice sladje ovako, veci rizik :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 19 Feb 2018, 15:22 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Rocker je napisao:
Nema tu šta da se konta, postoje "radnje" koje cijelo vrijeme operišu sa faličnom robom.
Nekad, prije dobrih 15+ godina je neko uvezao ogromnu količinu punjača za tel. koji su koštali 70 feninga na veliko.
Svaki bi eksplodirao čim ga uključiš u utičnicu, ali su kolege svejedno kupovale.
Mi smo probali napraviti BOM, da shvatimo kako je moguće da se to nekom isplati. Kabl, kućište, impulsni trafo sa jezgrom, diskretne komponente itd, i nikako se ne može uklopiti u cijenu od 70 feninga ovdje nakon plaćenog prevoza i bar simbolične carine i PDV-a.
U stvari, ti punjači su bili samo imitacije, nijedna ploča nije imala iste komponente - sve je bilo sa reciklažne sirovine, i samo su stavljali dijelove koji izgledaju kao na originalu. Nema veze što tamo ide neki visokonaponski mosfet, bitno je samo da je kućište isto.
Tako da, ne treba lupati glavu i razmišljati "kako im se isplati" jer je jako teško shvatiti principe na kojima funkcionišu ti kineski biznisi.
Znalo mi se desiti da nekom nešto platim, i nakon dva mjeseca dobijem refund bez problema, jer nikad nisu ni imali tu robu, ali su im trebale pare ili ko zna kakav deal je u pitanju.


Da li je ovo mozda istina i za kineske telefone, buduci da znamo nemas kontrolu koje ce komponente biti unutra? Na primjer, ciji displej ili cija kamera...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 19 Feb 2018, 15:25 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2013, 09:17
Postovi: 542
Za provjerene brendove nije istina.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 19 Feb 2018, 15:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5612
Lokacija: Banja Luka
super_koza je napisao:
Rocker je napisao:
Nema tu šta da se konta, postoje "radnje" koje cijelo vrijeme operišu sa faličnom robom.
Nekad, prije dobrih 15+ godina je neko uvezao ogromnu količinu punjača za tel. koji su koštali 70 feninga na veliko.
Svaki bi eksplodirao čim ga uključiš u utičnicu, ali su kolege svejedno kupovale.
Mi smo probali napraviti BOM, da shvatimo kako je moguće da se to nekom isplati. Kabl, kućište, impulsni trafo sa jezgrom, diskretne komponente itd, i nikako se ne može uklopiti u cijenu od 70 feninga ovdje nakon plaćenog prevoza i bar simbolične carine i PDV-a.
U stvari, ti punjači su bili samo imitacije, nijedna ploča nije imala iste komponente - sve je bilo sa reciklažne sirovine, i samo su stavljali dijelove koji izgledaju kao na originalu. Nema veze što tamo ide neki visokonaponski mosfet, bitno je samo da je kućište isto.
Tako da, ne treba lupati glavu i razmišljati "kako im se isplati" jer je jako teško shvatiti principe na kojima funkcionišu ti kineski biznisi.
Znalo mi se desiti da nekom nešto platim, i nakon dva mjeseca dobijem refund bez problema, jer nikad nisu ni imali tu robu, ali su im trebale pare ili ko zna kakav deal je u pitanju.


Da li je ovo mozda istina i za kineske telefone, buduci da znamo nemas kontrolu koje ce komponente biti unutra? Na primjer, ciji displej ili cija kamera...
Pa nemas ni u svakom autu iste komponente (delphi, bosch, siemens itd). Mada rekao bih da se kod Xiaomija radi o promjeni dobavljaca, npr za kameru, u pocetku je isla Sony, kasnije Samsung, a sad Omnivision (ovo vazi za note 4x, vjerovatno se sad drze jednog).

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 19 Feb 2018, 16:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
super_koza je napisao:

Da li je ovo mozda istina i za kineske telefone, buduci da znamo nemas kontrolu koje ce komponente biti unutra? Na primjer, ciji displej ili cija kamera...


Daću ti jedan primjer iz posla sa java karticama (e-gate, TOP itd).
Zvanične cijene su za nekih 300% veće od cijena koje možeš dobiti u HK. Ali, kad kupiš recimo 10K kartica u HK, dobiješ 3K sa jednom, 2K sa drugim a ostatak sa trećim fabričkim ključevima za programiranje.
Oni u stvari prodaju viškove ozbiljnih kupaca koji uzimaju po 100K i više.
Pretpostavljam da je slično i sa tim telefonima, obično se neki "model" pravi na osnovu raspoloživih viškova od neke ozbiljnije firme koja štanca milionske količine.

Odavno postoji praksa prodaje recikliranih komponenti, postoji čak slučaj FPGA čipova koje su naručivali za Lokid-Martin u US AF a nekako dobili reciklirane i reprogramirane (obrisane) iz Kine.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 19 Feb 2018, 16:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Kinezi dosta stavljaju i polovne komponente

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 20 Feb 2018, 04:46 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 26 Nov 2017, 22:54
Postovi: 95
kolko sam puta cuo "odo kupiti kod kineza, treba mi na par dana da radi a posle ko ga jebe"
nekazu to ljudi dzabe


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 20 Feb 2018, 09:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
isao produziti karticu u NLB, sada je 10KM.

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 20 Feb 2018, 10:34 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2013, 09:17
Postovi: 542
mocnibanjalucanin je napisao:
kolko sam puta cuo "odo kupiti kod kineza, treba mi na par dana da radi a posle ko ga jebe"
nekazu to ljudi dzabe
Hajde ne lupaj. Zato što smo sirotinja i odlično tržište za robu te cijene koju prati i taj kvalitet. Velika većina stvari se pravi u Kini, tako da ko hoce da plati razumnu cifru moze da kupi dobar proizvod. Druga stvar je sto hocete telefon ili tv za 20KM i onda Kinezi stoka. Kupi provjerene brendove, pročitaj recenzije i nema problema.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 20 Feb 2018, 12:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Stoka mamu im nego, ovaj jedan me zavlacio i proslo mi 15 dana za dispute, al zato sam drugog uspio disputati pa sam napola zalostan
Kineska roba je rizik, i njihove recenzije su rizik, mislim da ih sami sebi nabijaju
Btw, evo jedan kineski alat stigao danas i radi za sadSlika

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 20 Feb 2018, 21:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
Opa! Znači imamo za ćjuning jednog člana foruma! :-D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 20 Feb 2018, 23:04 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2013, 09:17
Postovi: 542
Sa znj kineskim alatom trebace nam i dobar majstor

Sent from my STF-L09 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8789 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 324, 325, 326, 327, 328, 329, 330 ... 440  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs