banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Poslednja poseta: 24 Jun 2026, 04:15 Danas je 24 Jun 2026, 04:15

Sva vremena su u UTC [ DST ]




 [ 977 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 45, 46, 47, 48, 49
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 23 Apr 2020, 10:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5011
Lokacija: Banja Luka
Ne "oko" vec "do". Operater ne obecava nigdje stalnu brzinu,vec "do" neke cifre. Osim naravno biznis korisnicima, oni imaju prioritet nad ostalima

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 23 Apr 2020, 18:20 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Apr 2010, 16:00
Postovi: 1540
To narod nikako da shvati... I da je po ugovoru operater dužan ispoštovati 50% od maksimalne ugovorene brzine...

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 24 Apr 2020, 18:35 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 20 Apr 2017, 06:18
Postovi: 36
Zapravo kod Blic-a je 80% od brzine paketa.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 16 Jun 2020, 12:38 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2011, 21:49
Postovi: 528
Taj "do" detalj je najgora stvar što je dozvoljena operaterima, pored uslovljavanja od 2 godine trajanja ugovora.

Čuj "do"... Kao da odeš u prodavnicu, tražiš 1kg jabuka, a dobiješ 700g, jer izražena cijena je "do 1kg jabuka". :-?

Ovo za 2 godine ugovora, može li iko objasniti kako im je to, i zašto, dozvoljeno? Dok svi moderni servisi na zapadu dozvoljavaju prekid korišćenja usluge od mjeseca do mjeseca, kod nas - ne 1, već 2 godine uslov za uvođenje usluga. Ludilo.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 16 Jun 2020, 13:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7792
Pa niko ne potpisuje SLA . . .
Logično da nije moguće svima garantovati max protok, bar ne svima istovremeno. Za pakete sa garantovanim protokom važe druge cijene . . .

Problem je u tome što ne postoji infrastruktura koja bi bila dostupna svima pod istim uslovima - mislim da u Cro imaju javno preduzece koje gazduje infrastrukturom i koje je izdvojeno iz telekoma kad su ga privatizovali.

Da se u BL na primjer vodilo racuna o tome, bila bi jedna opticka mreza do svake ulice/stana a koju mogu koristiti operateri, to isto su prakticno nametnuli za niskonaponsku mrezu (bar u teoriji) ne vidim razlog zasto samo mtel ima pravo raskopavati ulice i ostavljati blato . . .

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 16 Jun 2020, 17:14 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6871
Lokacija: BL / London
I kod mene se Blic ubi od brzine. Još je ovo dobro, kako zna biti. :lol:

Slika

Kad god sam na konferencijskim pozivima, moram da se kačim na 4G jer je Blic toliko nepouzdan.

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 16 Jun 2020, 17:57 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12600
Ja se preporodio kako sam prešao na Mtel. Samo da vidim na koji će mi način svezati m*da i to je to... :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 17 Jun 2020, 10:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2004, 16:33
Postovi: 3686
Lokacija: Roma
Inače u Italiji optiku sprovodi posebna firma i to je prostor za ogromne malverzacije. Dogovorili to sa Renzijevom vladom i sad lagano u beskonačnost na užasan način uništavaju gradove i pola Italijana svakako još uvijek nema pristup optici, čak i u velikim gradovima.

Možda da i naši smute posao za neku podobnu firmu po italijanskom modelu?


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 29 Sep 2020, 07:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2010, 15:48
Postovi: 2080
Lokacija: Dystopia
Imao sam skoro problem s Blicom, imam trio paket, doslo je do nekog kvara koji sam uredno prijavio i cekao sam mjesec i po dana da ekipa izadje na teren.
Juce sam otisao da raskinem ugovor, i oni su rekli da je isti automatski produzen prije 6 mjeseci, jer nisam tad dosao raskinuti, te da ako hocu da raskinem ugovor moram isplatiti preostalih 18 mjeseci koliko traje ugovor.
Postoji li mogucnost da se ovo dogovori na fin nacin, ili da probam preko tuzbe ?

_________________
Slika


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 29 Sep 2020, 07:21 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 40517
Lokacija: Месечева икра
Ne mogu ti produžiti ugovorenu obavezu bez tvog pristanka. Mislim da je Elta pokušavala nešto slično prije par godina.

EDIT
https://www.banjalukaforum.com/viewtopi ... 1#p2607691

_________________
Bubi frubi


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 29 Sep 2020, 07:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6288
Šejn je napisao:
Imao sam skoro problem s Blicom, imam trio paket, doslo je do nekog kvara koji sam uredno prijavio i cekao sam mjesec i po dana da ekipa izadje na teren.
Juce sam otisao da raskinem ugovor, i oni su rekli da je isti automatski produzen prije 6 mjeseci, jer nisam tad dosao raskinuti, te da ako hocu da raskinem ugovor moram isplatiti preostalih 18 mjeseci koliko traje ugovor.
Postoji li mogucnost da se ovo dogovori na fin nacin, ili da probam preko tuzbe ?
Ako ne može na fin način svakako tužba.
Prvo,operater je bio dužan otkloniti kvar za 48 sati.
Ako nisi imao uslugu mjesec dana imaš pravo na umanjenje računa odnosno da su korektni ne bi ni trebali fakturisati račun.

Kao što je зока napisao NEMAJU pravo da automatski obnove ugovornu obavezu nego ti moraš potpisati aneks ugovora.
Naravno ugovor je i dalje važeći dok se ne raskine.

Na sudu bi ih 100% dobio.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 29 Sep 2020, 08:57 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Sep 2017, 18:40
Postovi: 113
Izgleda da im je to selektivno, jer sam i ja skoro raskinuo ugovor zato što se nisu mogli sastaviti sami sa sobom (interneta manje nije bilo nego što ga je bilo). Isto tako, istekao ugovor, ali nije bio automatski produžen.

Uglavnom meni je usluga bila dobra, nije bio neki paket, ali net je bio uvijek stabilan, onoliko koliko je i plaćeno, jeftini paketi i tako dalje. Međutim, otkad ih je monopolistička bagra preuzela počeli su sami da podižu cijene, usluga sve gora, serviseri su im outsourcing firme koje nemaju pojma ni o čemu, tehnička služba radi na način kao i kod očinske im firme, znači ništa korisno od njih i sve u nedogled.

Ko pređe sa blica na m:tel, učinio je upravo ono što im je i cilj, da sve korisnike prebace iz ovih firmi u svoju i tako opravdaju novac koji su uložili kupovinom. Iz principa ako je to moguće prešao bih im u najveću konkurenciju, što i nije baš tako lako moguće pošto na većini mjesta možeš samo njima i preći.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 17 Jul 2023, 13:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4956
Lokacija: Yugoslavia
Zadovoljan korisnik godinama ali ovih dana su počeli brljaviti u večernjim satima.. i uporno zovem korisničku podršku kad ono ova situacija..

Miloš Milaković vjerovatno nikada nije napravio istinitiji klip!!!!! https://www.youtube.com/watch?v=FsqxcMt77Ec


EDIT: javili se čim sam postovao ovo. :lol:

A prije toga zvao XY puta, ali korektni su ispali.. pa će vidimo šta će da bude.

_________________
Vi svi pripadnici sekretarijata haškog tribunala možete samo da prihvatite da mi popušite kurac.
Moji pravni savetnici nisu moji branioci i zato ne moraju da ispunjavaju pravilničke uslove koji su predviđeni za branioce.
Oni samo moraju da ispune one uslove koje im ja propišem, a vi samo dalje ometajte pripremu moje odbrane, pa ćete na kraju morati da pojedete sva govna koja ste izasrali.
Jebem vam majku svima, počevši od Hansa Holciusa pa nadalje.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 12 Nov 2023, 22:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4956
Lokacija: Yugoslavia
Zaboravio sam se nadovezati na ovo, brzo su riješili.
Deklarisana brzina je 40/4, u praksi na Wi-Fi nikad ne ide ispod 38,5/3,8 (ok, u večernjim satima zna DL pasti na 20) i nema prekida osim svake prestupne.

_________________
Vi svi pripadnici sekretarijata haškog tribunala možete samo da prihvatite da mi popušite kurac.
Moji pravni savetnici nisu moji branioci i zato ne moraju da ispunjavaju pravilničke uslove koji su predviđeni za branioce.
Oni samo moraju da ispune one uslove koje im ja propišem, a vi samo dalje ometajte pripremu moje odbrane, pa ćete na kraju morati da pojedete sva govna koja ste izasrali.
Jebem vam majku svima, počevši od Hansa Holciusa pa nadalje.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 22 Jan 2024, 15:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4956
Lokacija: Yugoslavia
Ljudi, kakva vam je stabilnost Blic interneta?
Primijetio sam u posljednje vrijeme da svako malo "zastane" prilikom učitavanja stranica i to traje par sekundi i onda bude sve ok.
E sad, pošto nisam totalni laik, odem na ovaj sajt koji konstantno pinguje određeni server i računa prosjek pinga, ima timeline, a možete i filtrirati rezultate: https://packetstats.com/
I šta sam zaključio nakon 20 minuta pingovanja, otprilike svakih minut do dvije ping ode na preko 2000ms (to su jelte 2 sekunde, ali ponekad skoči i na 5-6 sekundi ili više) i to se manifestuje kao pomenuti kratki "zastoj" prilikom surfanja.
Je li još neko ima ovo? Nije naročito iritantno, bar ne za moje potrebe. Ali primijeti se. Može li biti stvar u nečem desetom (ruter, kablovi, Wi-Fi dongle, OS..) ili je isključivo do operatera?

Možete testirati i ako ste na drugim operaterima.
Dakle, bitno je da ping bude konstantan, bez velikih varijacija, kao ravna linija, bez velikih spajkova.. to je po definiciji zaista stabilan internet.
Ima dosta takvih sajtova, evo i ovaj: https://ping.canbeuseful.com/en#ping
Znam i za Command Prompt, naravno.
Isto se dešava i kada pingujem 8.8.8.8, svakih minut-dvije ping ode u tri lijepe.

_________________
Vi svi pripadnici sekretarijata haškog tribunala možete samo da prihvatite da mi popušite kurac.
Moji pravni savetnici nisu moji branioci i zato ne moraju da ispunjavaju pravilničke uslove koji su predviđeni za branioce.
Oni samo moraju da ispune one uslove koje im ja propišem, a vi samo dalje ometajte pripremu moje odbrane, pa ćete na kraju morati da pojedete sva govna koja ste izasrali.
Jebem vam majku svima, počevši od Hansa Holciusa pa nadalje.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 22 Jan 2024, 16:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4956
Lokacija: Yugoslavia
Never mind, izgleda je stvar u "ne može to bez kabla" tj. zeza me Wi-Fi dongle.
Testirao sam na telefoniću (Šaomi) i kada pingujem Amsterdam samo tu i tamo skoči na preko 100ms (max. 350ms), dakle potpuno druga priča (ili kada pingujem NY, potpuno stabilno osim jednog spajka od 500ms).
Dobro, i dalje je to bežično, ali pošto na telefoniću radi dobro, a na desktopu ne, sumnjam na ovaj stari dobri hepek TP-LINK TL-WN722N.
Mislim da nema čovjeka kod nas koji se nije susreo sa njim.. btw imam dva komada, pa ću probati ovaj drugi je li bolje radi, ako ne, onda ću kablom.

Slika

_________________
Vi svi pripadnici sekretarijata haškog tribunala možete samo da prihvatite da mi popušite kurac.
Moji pravni savetnici nisu moji branioci i zato ne moraju da ispunjavaju pravilničke uslove koji su predviđeni za branioce.
Oni samo moraju da ispune one uslove koje im ja propišem, a vi samo dalje ometajte pripremu moje odbrane, pa ćete na kraju morati da pojedete sva govna koja ste izasrali.
Jebem vam majku svima, počevši od Hansa Holciusa pa nadalje.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: BLIC TRIO
PostPoslato: 22 Jan 2024, 16:15 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 18390
Lokacija: Q5HW+6W
Ne može to bez kabla...

_________________
Slika


Vrh
  
 
 [ 977 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 45, 46, 47, 48, 49

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Anthropic [ClaudeBot] i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs