banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Poslednja poseta: 24 Jun 2026, 22:01 Danas je 24 Jun 2026, 22:01

Sva vremena su u UTC [ DST ]




 [ 84 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 21 Okt 2025, 06:51 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:56
Postovi: 23
To je rješeno...ide update app danas/sutra.


Vrh
  
 
PostPoslato: 22 Okt 2025, 16:19 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1747
@nklak
Stigao update app, ali opet postoji problem sa plaćanjem računa Elektroprivrede.
Skeniranjem QR koda, uredno popuni sva polja ali kad se ide na plati, izbaci poruku da "Iznos mora biti veći od 0".
A iznos definitivno nije 0.


Vrh
  
 
PostPoslato: 25 Okt 2025, 15:49 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:56
Postovi: 23
Rješeno je ovo sa updateom, testirano...ako tebi i dalje ne radi pošalji mail na podrska@lova.ba pa da provjerimo o cemu se radi.
BTW..U sledecih 10-15 dana pustamo sa partnerima jos jedna novu uslugu.


Vrh
  
 
PostPoslato: 25 Okt 2025, 17:52 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1747
Sad izbacuje grešku "Server Eror" .


Vrh
  
 
PostPoslato: 28 Dec 2025, 13:09 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1747
@nklak Ništa od Visa virtuelnih i fizičkih kartica?


Vrh
  
 
PostPoslato: 18 Jan 2026, 19:19 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Jul 2025, 12:18
Postovi: 115
Popravljena greška oko plaćanja računa za EP RS.
Dodata mogućnost apliciranja za brzi kredit.


Vrh
  
 
PostPoslato: 18 Jan 2026, 21:21 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1747
Evo sutra će biti tačno tri mjeseca kako je član foruma @nklak napisao na prethodnoj strani, da intenzivno rade na uvođenju Visa kartica i da im je to prioritet broj #1. Nažalost, još ništa...
S druge strane, Aircash uveo Mastercard a po glasinama, i m:tel bi od 01.03. trebao startovati sa svojom uslugom digitalnog novčanika a vjerovatno i kartica.

Vidjećemo, koliko ćemo mi "Lovatori" čekati na kartice, ali izgleda da ćemo se još načekati.


Vrh
  
 
PostPoslato: 19 Jan 2026, 13:04 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Jul 2025, 12:18
Postovi: 115
Previše je optimističan bio oko tog očekivanog datuma. Treba prvo dobiti licencu od VISA-e za izdavanje kartica, pa napraviti same kartice, uvezati ih u svoje sisteme.
Aircash je 2 mjeseca testirao bosanske kartice, iako su već uhodani sa karticama na drugim tržištima i već imaju licencu od Mastercarda.


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Jan 2026, 21:12 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:56
Postovi: 23
Pozdrav svima...

Ide sve po planu, iako sa određenim kašnjenjem. Licenca je dobijena, integracija je završena, virtuelne kartice su aktivne na development platformi, a uzorci fizičkih kartica su odavno tu.
Forum ne dozvoljava da uploadujem slike tako da ne mogu da vam šaljem teasere :)
Treba još vremena da se sve spakuje i pusti u produkciju, ali evo od skora smo u završnoj fazi na ovom projektu i biće to pušteno u relativno kratkom roku.

Od novih servisa, u zadnjoj verziji pušteni su brzi mikrokrediti na app za iOS, a i android update ide uskoro.

Osim kartica, ide u paketu još novina, ali o tome više kad sve bude spremno...


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Jan 2026, 21:27 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Jul 2025, 12:18
Postovi: 115
Drago mi je da ide sve po planu :D Napokon prepaid VISA kartica za PayPal!

Znaš li šta će biti sa uplatama putem bonova kada stignu kartice, hoće li biti prepreka kao kod Aircasha koji je morao ukloniti te opcija?

Btw, slike se mogu uploadovati i na postimages i link zalijepiti ovdje :wink:


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Jan 2026, 23:11 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1747
@ nklak To su dobre vijesti. Nadamo se da će nam ti noviteti stići do kraja februara.
Da li ste pokrenuli pregovore sa ZEV servisom u vezi uvođenja mogućnosti plaćanja njihovih računa unutal Lova app?
Takođe, imate i Supernovu i njihove račune - kao prijedlog (kad već imate m:tel).

@marko31 Da li je Aircash BiH izašao sa zvaničnim obavještenjem zbog čega su ukinuli xbon kao način uplate?
Ja ipak mislim da to nije uslovljeno izdavanjem kartica i one priče o pranju novca.
Evo svuda po Evropi imaju kartice a imaju i ABon-ove za uplatu.

A stiže i m:tel kao igrač na ovom polju i oni će koristiti m:bon i s:bon.

EDIT: Evo i nekog članka https://6yka.com/ekonomija/kraj-25-godi ... kurencija/


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Jan 2026, 23:14 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Jul 2025, 12:18
Postovi: 115
Nema u Hrvatskoj abona, tj. može se kupiti, ali se ne može zvanično Aircash HR račun dopuniti abonom, po nalogu HNB. U ostatku EU ima abon za uplatu na Aircash.

A što se tiče BiH, nisu izašli sa obavještenjem, ali šta drugo može biti po srijedi, punih 5 mjeseci su imali uplatu gotovinom, pa uplatu bonom, hvalili se o tome bukvalno par dana pred puštanje kartica i baš na taj dan kad su kartice puštene uklonjenje su obje te opcije uplate.


Vrh
  
 
PostPoslato: 27 Jan 2026, 12:00 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:56
Postovi: 23
Da, ostaće i dalje opcije uplate i dopunama i bonovima, ali će se pojaviti i neke nove opcije koje će pojednostaviti i automatizovati tj. ubrzati uplate i to sve po još povoljnijim uslovima. U članku koji si postovao, kolega Boris je objasnio predstojeće izmjene koje donosi novi Zakon o platnim institucijama, koji za nas predstavlja osnov da se sve više profilišemo kao recimo Revolut, naravno u saradnji sa ostalim partnerima ali i bankama koje razumiju promjene koje dolaze i žele da se pozicioniraju na vrijeme. U suštini, sve ovo je u stvari dobitak za krajnje korisnike koji će konačno dobiti nove opcije za upravljanje novcem i koje će biti i ugodnije i brže i jeftinije nego što je bio slučaj do sada. I još će moći da biraju provajdera, tako da i konkurencija između banaka ali i između FinTecha sigurno ima koristi na duže staze.

Šte se tiče ZEV servisa, kontaktirali smo ih prošle godine, ali bez feedbacka. U principu, odustali smo od opcije da pregovaramo sa svakim pružaocem usluga tj. komunalnim preduzećem (zamislite da moramo posebno da instruišemo i integrišemo svaki vodovod ili komunalno preduzeće u RS/BiH) već smo spremili sistemsko rješenje koje je kompatibilno sa SEPA, tako da onda mogu ići svi u paketu. Uključujući prihvat LOVA plaćanja kod SVIH trgovaca ;)


Vrh
  
 
PostPoslato: 12 Mar 2026, 12:44 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1747
Drugari iz Lova tima su se ipak nešto uspavali...
Još uvijek nije pušten update za Android korisnike koji donosi opciju mikrokredita; na sajtu im i dalje stoji da su plaćanja režijskih računa bez provizije do kraja 2025. godine a mi smo već pri kraju 1. kvartala 2026. godine. Dakle, ni sajt ne ažuriraju... Da ne pričamo o virtuelnim i fizičkim karticama...

S druge strane, konkurencija, pored kartica uvela i Google Pay.


Vrh
  
 
PostPoslato: 17 Mar 2026, 19:14 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:56
Postovi: 23
Ne spavamo..naprotiv, udaramo jako na svim frontovima :)
Šalu na stranu, radi se paralelno na mnogo veoma bitnih integracija, a koje su međusobno dosta povezane i ne mogu se pustiti parcijalno. Na frontendu aplikacije rađen je djelimični refactoring i SDK upgrade na Android strani kako bi mogli ići sa ovim novitetima, ali i ubrzati aplikaciju te poboljšati user experience. Sve ovo je u finalnoj fazi tj. trenutno intezivno testiramo jer je bilo vrlo mnogo promjena i u backendu . Većinu navedenog korisnici neće vidjeti kao neke nove funkcionalnosti ali je podloga da se sada mogu implementirati noviteti koji stižu.

Konkurencija gura svoje, što i nas tjera u pun gas i nakucavanje prekovremenih. Nekad je i dobar takav zdrav pritisak :)
Uglavnom pojačavamo tempo, a samo ovaj mjesec smo dobili još troje novih kolega.

Plaćanje računa je i dalje bez provizije.

Što se tiče websajta, ovaj je odavno zreo za recycle bin, a par mjeseci već inkyy ekipa radi na novom za koji mogu reći da grmi.

Ne bih da licitiram nekim rokovima, trenutno je mnogo toga u toku, a mnoge stvari idu u paketu. U svakom slučaju tu sam za sva pitanja, prijedloge ali i konstruktivne primjedbe.

Ako vas nešto interesuje samo pucajte.


Vrh
  
 
PostPoslato: 04 Maj 2026, 12:56 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Jul 2025, 12:18
Postovi: 115
Da li ima kakvih novosti o ovome?


Vrh
  
 
PostPoslato: 04 Maj 2026, 21:38 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 13 Maj 2007, 20:17
Postovi: 362
Lokacija: Prijedor
Izgleda da to sistemsko rješenje za plaćanje komunalnih usluga kompatibilno sa SEPA koje je spremljeno u januaru nije ni do dan danas ugledalo svjetlo dana..Šta da ih čovjek pita dalje..?


Vrh
  
 
PostPoslato: 05 Maj 2026, 12:06 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1747
hahaha pa ljudi testiraju...
Njihovo uskoro je duže od 6 mjeseci ali pojam uskoro i jeste relativan pojam tako da se njime može smatrati i rok od godinu dana.
Od VISA kartica takodje ništa još uvijek. Ne znam čemu uopšte najavljuju bilo šta, ali i ako najavljuju, onda trebaju reći da je u planu to i to, a ne uskoro...


Vrh
  
 
PostPoslato: 15 Maj 2026, 10:23 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 13 Maj 2007, 20:17
Postovi: 362
Lokacija: Prijedor
Kako to da na aircashu ako hoćeš da dopuniš putem banke samo ukucaš iznos i potvrdiš dopunu te nema provizije, a na lova ba kreiraš nalog sa podacima koje onda moraš u mobilnom bankarstvu banke ukucati kao bankarski nalog za uplatu na koji ide PROVIZIJA (lova ba nema provizije, međutim ima banka, ne možeš dopuniti putem banke bez provizije)?


Vrh
  
 
PostPoslato: 15 Maj 2026, 10:56 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1747
To na aircash-u je uplata putem bankovne kartice.
Imaš i na Lova app opciju uplate putem bankovne kartice ali je provizija 3,99% a uplata putem banke (koju ti spominješ) je bez provizije tj. samo ti banka naplaćuje proviziju za izvršenje naloga.

Nego, najjednostavniji način uplate na Lova app je Lova dopuna. Imaju akciju do 07.06. gdje na Lova dopune ne naplaćuju proviziju, a Lova dopunu možeš kupiti online https://www.ackrila.com/lova-dopuna


Vrh
  
 
 [ 84 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Anthropic [ClaudeBot] i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs