banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Jun 2024, 00:48

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 78 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 18 Sep 2015, 12:51 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 18 Sep 2015, 12:30
Postovi: 30
Hertzog je napisao:
Da ti nesto ne downloadujes dok meris protok, pa da toliko obori brzinu


Pusti ga zar ne vidis, da radi u totla tv i namjera mu je da pluje po elti jer on radi kao monter jedinice za total tv i za svaki prikljucak dobije 25 KM.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2015, 14:29 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Trenutno mi radi skroz prihvatljivo. Ako bude ovako i narednih dana, ostajem na Elti. Elta L 15 megabita.

Slika

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2015, 14:50 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Ono je bilo samo trenutno. Vratilo se na staro.

Slika

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2015, 14:55 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Uglavnom, korisnik sam vec deset godina, pa cu sacekati jos mjesec dana da vidim da li ce se rijesiti problem, pa ako bude sve ok, i dalje cu biti njihov korisnik.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2015, 15:31 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39469
Lokacija: Месечева икра
markot je napisao:
Hertzog je napisao:
Da ti nesto ne downloadujes dok meris protok, pa da toliko obori brzinu


Pusti ga zar ne vidis, da radi u totla tv i namjera mu je da pluje po elti jer on radi kao monter jedinice za total tv i za svaki prikljucak dobije 25 KM.

Kakve veze ima Eltin net sa TotalTV-om? Koliko ja znam TTV ne nudi usluge interneta kod nas.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2015, 15:38 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 18 Sep 2015, 12:30
Postovi: 30
korisnik je napisao:
Ono je bilo samo trenutno. Vratilo se na staro.

Slika



hahah smijesan si. Tebi je sve uredno, nego namjerno nesto download-ujes i to naravno kod tvog druga i pokazujes speed test. Nisi ni korisnik elte sigurno, nego neko od tvojih. Cijenim tvoj rad za total tv ali svojoj firmi neces nista sa time sto lazes o nekom drugom nista doprinjeti.

Molim te odjavi taj tvoj navodni internet od elte, jer samo trazis izgovore da pljujes po elti, kao sad radi pa onda nece opet samo da mozes nesto da slazes. To je tako jadno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2015, 15:40 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 18 Sep 2015, 12:30
Postovi: 30
_зока je napisao:
markot je napisao:
Hertzog je napisao:
Da ti nesto ne downloadujes dok meris protok, pa da toliko obori brzinu


Pusti ga zar ne vidis, da radi u totla tv i namjera mu je da pluje po elti jer on radi kao monter jedinice za total tv i za svaki prikljucak dobije 25 KM.

Kakve veze ima Eltin net sa TotalTV-om? Koliko ja znam TTV ne nudi usluge interneta kod nas.


Objasni to korisnik-u , on misli da ce sa tim sto pljuje po elti postici nesto za total tv. Izgleda da ima neke licne zamjerke do elte.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2015, 16:45 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39469
Lokacija: Месечева икра
Gdje je uopšte korisnik spomenuo TTV?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2015, 17:13 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
_зока je napisao:
Gdje je uopšte korisnik spomenuo TTV?


Ma pusti njega. Nemam ja veze sa totalom, i kako se uopste moze porediti kabel i bezicni total? Kabel je uvijek bolji. Preko deset godina sam korisnik Elte, i zbog korektnosti radnika Elte u Prijedoru, ostacu jos mjesec dana u Elti da vidim, da li ce uspjeti rijesiti moj problem, a ako uspiju, ostacu kod njih, a ako ne, odabracu drugog internet provajdera.
Puno znaci kad su ljudi korektni, a stvarno eltini tehnicari iz Prijedora su skroz korektni, i cine sve sto je u njihovoj moci kad god se desi neki problem. Ja govorim kako je u Prijedoru, a ne znam kako je u ostalim gradovima.

Slika

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2015, 13:19 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Slika

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2015, 02:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
Зато што маркот сумња у кoрисника, ја сумњам у маркота. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2015, 14:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7888
Lokacija: Mejdan
Kad god neko kritikuje Eltu, javi se svježe registrovani forumaš sa malo postova koji ga optuži da radi za konkurenciju. I to za Total :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2015, 18:02 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2009, 23:48
Postovi: 79
Lokacija: Banja Luka
Evo i moj doprinos, bio sam na blicu i m:tel-u. Prije 6 mj. preselim i hajde da probam eltu, vidim fine brzine imaju a cijene su ok. Što kažu koliko para toliko i muzike...Više nemam net nego ga imam. Za TV nemam šta reći, par puta sam ga upalio, radio je. A internet koji mi treba zbog posla je KATASTROFA!

Tehnička podrška, od 100 poziva jednom se neko javi. I onda te prespajaju ili ti diktiraju brojeve da zoveš nekoga drugog ko je nadležan. Danas išao lično kod njih da tražim raskid ugovora, kažu moram da platim ostatak (imam ugovor na 12 mj) znači još 6 mj. da im platim pa će me isključiti. Nije to toliki problem ionako plaćam već mjesecima NE PRUŽANJE USLUGE!

Pisao sam im mail na elta@elta-kabel.com tu su me uputili. Čakam odgovor pa ću javiti. Neće mi biti problem ni da se ganjam po sudu, sami su rekli da imaju snimanje telefonskih razgovora (u svrhu poboljšanja usluge), pa imaju snimak kako mi napušeni lik iz "tehničke podrške" nakon 10 poziva se javlja i govori kako on ne zna šta je problem (nema konekcije), poslaće ekipu u ponedjeljak da vidi šta je, naravno niko nije došao.

Vjeruejm da svi imaju problem što se tiče spore internet konekcije poslije 19h, od 7 dana u sedmici samo jednu veče normalno možda radi. Ali naravno piše 60% od obećane brzine da garantuju.

Sve u svemu, nikako ne preporučujem Eltu, obećavaju svašta za male pare a na kraju samo grizi nokte.

Ako je iko uspio raskinuti ugovor bez da plaća dodatno, nek javi svoje iskustvo. Neće mi biti problem ni po sudu da se ganjam s njima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2015, 18:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Prije prelaska na eltu samo si trebao odvojiti pola sata vremena i malo procitati teme. Lako je zakljuciti:

Elta - dobre brzine na papiru, u stvarnosti manje..jeftiniji, mnogo kvarova i losa veza.

Mtel - manjr brzine, skuplji i bolji kvalitet veze.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2015, 18:50 
Ja na mtelu skoro pa nikako nisam imao problema za zadnjih 5-6 godina, jednom je ruter krepao i dosli odmah drugi dan i stavili novi...


Vrh
  
 
PostPoslato: 22 Sep 2015, 18:54 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2009, 23:48
Postovi: 79
Lokacija: Banja Luka
Definitivno ste u pravu, na blicu sam bio 5 godina, bili su loši ali to je bio početak brzog interneta kod nas pa je oprostivo. Ne znam kako su sada. Nakon toga sam na m:tel-u isto oko 5 godina bio i nisam imao problema sa sporijim netom i što mi je jako bitno nije pucao, jedino se dešavalo oko 23h da pukne na par sekundi i to je to.

A elta katastrofa. Vraćam se na m:tel, čim se ovih idiota rjeršim, nadam se do kraja ovog mjeseca....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2015, 19:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Ja sam mtel prvi pljuvao kad je to potrebno ali korisnik sam ADSL mtel interneta od 2008 (tj kad je krenuo flat).. do danas sumnjam da je bilo vise od 3-4 kvara ili nestanka neta na duze od minut dva..

Radije biram stabilnih 5 mbps nego 15 nestabilnih.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2015, 19:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4356
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Ja sam bio na m:tel-u par godina i generalno je bio dobar, sa izuzetkom onih velikih problema prošlog ljeta kada nikome nije dobro radio.
Već godinu dana sam na Blic Trio i za sada je usluga odlična, non-stop imam stabilnih 12 Mbit/s sa pingom 8 ms bez obzira na vremenske uslove ili doba dana.
Faktički nije bilo prekida, osim ponekad zbog radova i održavanja koje su unaprijed najavili na svom sajtu.
Ne znam kako kod drugih radi, ali u mom naselju su tek postavili infrastrukturu i vjerujem da je to razlog zašto radi onako kako treba da radi.
A i slovenačka je kompanija, nije domaća smećarska kao Elta (nemoj sad neko da me optuži da radim za Blic :D).

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2015, 19:27 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Avg 2015, 16:28
Postovi: 77
Uzmi internet dopunu preko mobilne 5.5KM ,1.5GB 30 dana M:TEL ili preko Hallo mreze jos povoljnije samo ti treba USB modem koji se usteka u racunar brzina je OK ako negledas filmove preko interneta :) neces potrosit ,nemas ugovora pozivom odredjenog broja aktiviras opciju...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2015, 19:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Kako neces potrositi 1.5GB?

Pa ja dnevno na telefonu potrosim 400-500 MB prometa preko wifi a uopste ne budem puno.. na racunaru bi to islo duplo brze.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 78 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs