banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Poslednja poseta: 24 Jun 2026, 00:31 Danas je 24 Jun 2026, 00:31

Sva vremena su u UTC [ DST ]




 [ 84 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Sep 2025, 20:40 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 28 Nov 2003, 20:30
Postovi: 121
Zar Mtel izdaje račune sa QR kodom, meni dolaze sa običnim bar kodom i kad sam ih zvao kažu ne rade račune sa QR.


Vrh
  
 
PostPoslato: 14 Sep 2025, 21:03 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 18390
Lokacija: Q5HW+6W
Bar kod i QR kod nose istu informaciju, samo kodiranu na drugi način.

_________________
Slika


Vrh
  
 
PostPoslato: 14 Sep 2025, 21:04 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 28 Nov 2003, 20:30
Postovi: 121
Znam ali ova njihova lova.ba aplikacija očitava samo QR kod. Bar kod sam pokušao nekoliko puta i ne može.


Vrh
  
 
PostPoslato: 14 Sep 2025, 21:47 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1747
pandemonium je napisao:
Zar Mtel izdaje račune sa QR kodom, meni dolaze sa običnim bar kodom i kad sam ih zvao kažu ne rade račune sa QR.


Ako ti račun stiže na kućnu adresu u štampanom obliku, isti na sebi ima QR kod, dok ako račun primaš putem email-a ili ti ga oni odštampaju u poslovnici, na računu je bar kod.
Ne znam zašto ovo rade...

Uostalom, davno sam se pitao zašto svaki režijski račun nema QR jer bi to bilo veoma praktično za sve bankarske aplikacije, a npr. i za neke skenere/platomate banaka i sl. Ali, očito je da previše očekujem...


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Sep 2025, 08:11 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:56
Postovi: 23
Kartice, i virtuelne i fizičke stižu do kraja godine. Virtuelne se izdaju instant u aplikaciji, a fizičke će se moći kupiti na kioscima i pumpama. Što se tiče QR kodova problem je u standardizaciji, jer trenutno svaki izdavalac računa ima neki svoj format, a radimo na tome da svi implementiraju isti format QR koda pa će vremenom biti više opcija.


Vrh
  
 
PostPoslato: 22 Sep 2025, 16:59 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1747
@nklak Super za kartice i nadam se da će što prije stići. A šta je sa Paypal uplatama? Vidim da te opcije više nema...
Bilo bi dobro, ako se može uvesti i dopuna putem prepaid brojeva telekom operatera.
Takođe, zašto kod opcije plaćanja parkinga, nema većine gradova?


Vrh
  
 
PostPoslato: 22 Sep 2025, 19:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6940
Nije direktno vezano za temu, ali mozda jeste indirektno...ulazi i mtel na ovo tržište : https://mtelblog.ba/mtel-dobio-dozvolu- ... kog-novca/


Vrh
  
 
PostPoslato: 22 Sep 2025, 20:10 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1747
Konkurencija je uvijek dobro došla jer tjera onog drugog da bude bolji, inovativniji itd. Eto, imamo Lova, Aircash (ako ikad počne u punom kapacitetu) a stiže i nešto slično od m:tel-a (vjerovatno m:plati ili m:wallet).
No, m:tel-u bi bilo bolje da se zabavi unapređenjem svojih primarnih usluga, kao npr. iptv platformom ili proširenjem kapaciteta mobilne mreže.


Vrh
  
 
PostPoslato: 22 Sep 2025, 20:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6940
Pa kad vise para mogu ovdje zaraditi :)


Vrh
  
 
PostPoslato: 23 Sep 2025, 21:31 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:56
Postovi: 23
Paypal je ukinuo sve naloge većini kompanija za emoney i kripto prije par mjeseci, tako da smo morali ovu opciju izbaciti. Što se tiče parkinga imamo samo jednog partnera koji je voljan shareovati sistem naplate, a da je dovoljno tehnološki pismen. Nažalost u BL Lanaco bukvalno ne želi da omogući plaćanje drugim putem već forsira svoju aplikaciju. Mtel takođe. U FBiH jos gora situacija npr. Sarajevo se sastoji od nekoliko manjih opština i svaka ima svoju parking firmu. Katastrofa. Radimo na tome ali ide sporo...


Vrh
  
 
PostPoslato: 23 Sep 2025, 21:35 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:56
Postovi: 23
BTW za koji dan puštamo isplate na bankomatima. Za sada od jedne banke ali će uskoro biti više...


Vrh
  
 
PostPoslato: 24 Sep 2025, 14:08 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1747
@nklak Nadam se niskim provizijama za podizanje novca na bankomatima.
Dajem savjet da kontaktirateNovotel mobilnu mrežu radi omogućavanja plaćanja računa i dopune.
Šteta za parking, i pretpostavio sam da je u pitanju to što navodiš.


Vrh
  
 
PostPoslato: 25 Sep 2025, 18:10 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:56
Postovi: 23
Provizije za dizanje na bankomatima su inače povisoke, nažalost najmanje zavise od nas. Ali u svakom slučaju povećavaju dostupnost keša na cca 150 bankomata 24/7.
Novotel možemo brzo rješiti


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Sep 2025, 14:29 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Jul 2025, 12:18
Postovi: 115
nklak je napisao:
Kartice, i virtuelne i fizičke stižu do kraja godine. Virtuelne se izdaju instant u aplikaciji, a fizičke će se moći kupiti na kioscima i pumpama. Što se tiče QR kodova problem je u standardizaciji, jer trenutno svaki izdavalac računa ima neki svoj format, a radimo na tome da svi implementiraju isti format QR koda pa će vremenom biti više opcija.


Da li će kartice biti BiH VISA kartice, odnosno hoće li lova postati službeni izdavaoc VISA BiH kartica ili će to biti EU kartice (kao što je kod Aircasha bilo)? Odnosno, dopušta li naš zakon da nebankarske institucije izdaju kartice (mada u Zakonu o el novcu se spominju i kartice).


Vrh
  
 
PostPoslato: 28 Sep 2025, 09:17 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:56
Postovi: 23
Da, kartice ce biti "domaće", tj. Lova će direktno biti izdavaoc.


Vrh
  
 
PostPoslato: 05 Okt 2025, 09:07 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:56
Postovi: 23
Puštene su isplate na bankomatima Nove Banke...


Vrh
  
 
PostPoslato: 05 Okt 2025, 13:54 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 21 Maj 2008, 14:24
Postovi: 1090
Nije direktno z temu,a mozd i jeste...da li se moze placati fizickim licima u HR ( iban) ili Njemackoj, to koliko znam samo moze Paypalom ( ako obe strane imaju naravno )

Trazim neku online opciju za placanje a da nije Paypal


Vrh
  
 
PostPoslato: 05 Okt 2025, 14:56 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Jul 2025, 12:18
Postovi: 115
Aircash.
Uplatiš gotovinu na prodajnom mjestu (ima na svim trafikama, Tropic marketima itd) bez provizije i isplatiš na EU IBAN. Provizija za slanje na IBAN je 1%.


Vrh
  
 
PostPoslato: 05 Okt 2025, 17:49 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1747
nklak je napisao:
Puštene su isplate na bankomatima Nove Banke...


Meni sada nakon update app više nema opcije isplate putem bankomata. Samo isplata putem banke na račun i putem depozitrona.


Vrh
  
 
PostPoslato: 06 Okt 2025, 16:45 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:56
Postovi: 23
Ugasili su danas da nesto dodatno promijene..pustice u dan dva...update app je bio da omoguci tu opciju.

Sto se tice AirCash, iz BiH nece biti moguce placati na IBAN.


Vrh
  
 
 [ 84 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Anthropic [ClaudeBot] i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs