banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 06:11

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1922 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 97  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: pik.ba
PostPoslato: 28 Avg 2012, 10:45 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 26 Avg 2012, 23:35
Postovi: 8
wizzy_bl je napisao:
@xxxmmmm

Vrlo jednostavno...uzimajuci svoj slucaj...imam telefon koji je bolji od 80% telefona sto nudi mtel,nema potrebe da ga menjam,istekao mi ugovor...uzimam tamo neki huawei za 1km,prodajem ga za 150km i to je to...

Ja imam neku srednju pretplatu,neki ljudi imaju vece pretplate,firma.im pokriva tel racun itd...i onda on za cc100-200km uzme telefon koji vredi 600-700...i zaradi 500km ,najopustenije...a koristi i dalje neku nokiu i ne treba mu bolji :)


znaci ti fakticki uzmes samo ugovor ( preko tog telefona koji ces kupiti ) tj kupis taj telefon uz ugovor koji bi svakako koristio, a onda prodas telefon i kes uzmes sebi ?
ali opet ne kontam kako se pravi neka zarada ( osim ako ti firma ne placa ) jer ti ako uzmes recimo evo huawei ovaj za 1km na 12 mjeseci, ti ces morati njima preko ugovora ( ako uzmes recimo preko paketa XL ) isplatiti cak 600 KM za tih 12 mjeseci jer je mjesecna pretplata 50 KM ... a fon si prodao za 150 :-?


Poslednji put menjao xxxmmm dana 28 Avg 2012, 10:52, izmenjena 7 puta

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pik.ba
PostPoslato: 28 Avg 2012, 10:46 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 26 Avg 2012, 23:35
Postovi: 8
mangia je napisao:
A kad firma traži telefon nazad ?

e onda si se s*eb'o :lol: :lol: mada ja sam cuo da ljudi to rade, msm prodaju te telefone sto im firma uzme i nikad jos nisam cuo da su trazili nazad ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Re: pik.ba
PostPoslato: 28 Avg 2012, 10:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6193
xxxmmm je napisao:
wizzy_bl je napisao:
@xxxmmmm

Vrlo jednostavno...uzimajuci svoj slucaj...imam telefon koji je bolji od 80% telefona sto nudi mtel,nema potrebe da ga menjam,istekao mi ugovor...uzimam tamo neki huawei za 1km,prodajem ga za 150km i to je to...

Ja imam neku srednju pretplatu,neki ljudi imaju vece pretplate,firma.im pokriva tel racun itd...i onda on za cc100-200km uzme telefon koji vredi 600-700...i zaradi 500km ,najopustenije...a koristi i dalje neku nokiu i ne treba mu bolji :)


znaci ti fakticki uzmes samo ugovor ( preko tog telefona koji ces kupiti ) tj kupis taj telefon uz ugovor koji bi svakako koristio, a onda prodas telefon i kes uzmes sebi ?
ali opet ne kontam kako se pravi neka zarada ( osim ako ti firma ne placa ) jer ti ako uzmes recimo evo huawei ovaj za 1km na 12 mjeseci, ti ces morati njima preko ugovora ( ako uzmes recimo preko paketa XL ) isplatiti cak 600 KM za tih 12 mjeseci jer je mjesecna pretplata 50 KM ... a fon si prodao za 150 :-?


Ja tih 50km ostavim mtelu bez obzira bio na pretplati ili ne..jer me zivot diktira da.koristim mobilni telefo...ako im svakako ostavljam 50km mesecno,onda bolj da uzmem tih 150km sto mi se nudi

*a za firmu da trazi telefon,za taj slucaj.jos.nisam cuo,obicno to ide u rashod...ali ne sumnjam da se i to ne dogadja,samo kazem da ja nisam imao dodira sa takvim slucajevima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pik.ba
PostPoslato: 28 Avg 2012, 11:06 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 26 Avg 2012, 23:35
Postovi: 8
eee pa to ti kazem ;) tebi fakticki treba SAMO ugovor, a kad vec mozes, sto ne bi uzeo telefon uz ugovor pa ga prodao i bar od tih para ublazio taj trosak sto ti ide na racun za fon ... da daaaa, sad mi je jasno :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pik.ba
PostPoslato: 28 Avg 2012, 13:04 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2005, 16:02
Postovi: 1035
Jes da nije tema mtel al kad ste se vec raspisali...
Extra je ova fora sa telefonima!Ja sam dosad poprilicno profitirao na mtelu,ali i oni imaju svoju zaradu tako da ih boli taki!U prvom navratu kad sam presao na post pejd rijesio sam dva sonyja k810i,oni sa okruglim tipkama,za 640 marki,placeni po markui!A pretplata za dva broja,u toku ugovora,je otplilike oko 350-400!Al kaad dobijes kes u komadu u ruke druga prica!Ostatak je bio pokrivanje pretplate jer su poceli zabusavati sa modelima telefona!A ljetos sam jedan telefon platio 19 km prodao za 160,a sebi uzeo za 150 od mtela drugi,a svoj stari isto prodao!Ma samo nek se vrti da ne dajes svoj kes i super!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pik.ba
PostPoslato: 11 Sep 2012, 08:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6193
Sta je sa pikom?nema osvjezavanja ,novih artikala zadnjih 18 sati??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pik.ba
PostPoslato: 11 Sep 2012, 08:42 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39482
Lokacija: Месечева икра
Kako prijaviti određenog korisnika zbog vrijeđanja na piku? Postoji li kakva forma za to?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pik.ba
PostPoslato: 11 Sep 2012, 09:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23511
Dole lijevo, na dnu stranice, Informacije/Kontakt. Meni su brzo odgovorili.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pik.ba
PostPoslato: 16 Sep 2012, 18:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9343
Kakva su vasa iskustva sa ostavljanjem negativnih dojmova na PIKu? Covjek je prije 10 dana kliknuo da kupuje artikl od mene, i sad nikako da plati (dogovorili da plati unaprijed u banci). Te na terenu je, ne stize, nema vremena za sebe. Dva puta sam se cuo sa njim, sve ok, platice, sve prihvata, samo nikako da uplati. Ono - ev` sam` sto nije, pa nikako.
Kontam ga upozoriti pa ako ne plati za koji dan ostaviti mu negativan dojam, ali koliko kontam onda i on meni ni krivom ni duznom moze za uzvrat isto ostaviti negativan dojam i napisati sta hoce? Ili to ne ide tako?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pik.ba
PostPoslato: 16 Sep 2012, 19:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5807
Lokacija: Banja Luka
Ma i on tebi moze ostaviti los utisak,najbolje zaboravi to i stavi artikl ponovo na prodaju

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pik.ba
PostPoslato: 16 Sep 2012, 21:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2007, 10:40
Postovi: 1568
Lokacija: Banja Luka
Ja sam nekoliko puta zaboravio artikl, izbrisao notifikaciju i mirna Bosna. Međutim, imao sam nekoliko kretena kojima sam sa MERAKOM ostavio negativan. I kada "prvi" ostavi negativan dojam, drugi ne može ostaviti njemu nikakav, eventualno može ostaviti obrazloženje ili odgovor na dojam prvoga. Dakle, blaffe, ispljuj gada ako je zaslužio, ne možeš ti dobiti negativan.
I još jedna dobra stvar, ukoliko misliš da si neopravdano dobio negativan dojam, javiš se administraciji pika, obrazložiš, i oni ga uklone.

_________________
Have you ever burried a face in your hands?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pik.ba
PostPoslato: 16 Sep 2012, 23:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9343
Eeee, to sam htio cuti. Pa to jedino i ima logike, da ne mozes iz osvete dobiti negativan samo zato sto si ga ostavio nekome ko to zasluzuje.
Dvojica su me namucili, jedno 15 dana sam tako cekao da uplate. Smotani ljudi nevjerovatno, samo me takvi baksuzi potrefe. Kaze u poruci "posalji mi" i onda danima cekam da odgovori na koju adresu. Treci nikad nije ni uplatio, a svaki put odgovori "hocu, pa obecao sam, dogovorili smo" i nikad. Ali nisu bili kliknuli da kupuju artikl pa im nisam mogao nista. Zato cu se iskaliti na ovome ako za koji dan ne uplati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pik.ba
PostPoslato: 17 Sep 2012, 07:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
Treba ostaviti negativan dojam da se drugi ljudi ne prevare radeći sa istima.

Nama se često desi da platiš reklamu za artikal, neko klikne Kupi, ostali odustaju a ovaj nikada ne plati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pik.ba
PostPoslato: 17 Sep 2012, 09:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9343
Ajoj, znaci moze i gore od ovoga.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pik.ba
PostPoslato: 17 Sep 2012, 16:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9343
Je li neko od vas potvrdjivao adresu - koliko ste cekali onaj kod ili sta vec salju postom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pik.ba
PostPoslato: 17 Sep 2012, 18:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2005, 00:10
Postovi: 2211
Lokacija: Banja Luka
zavisi, 5-10 dana, uglavnom stigne

_________________
Prodaja original parfema po povoljnim cijenama.
Tema na forumu
Facebook profil sa ponudom
PIK Radnja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pik.ba
PostPoslato: 17 Sep 2012, 20:10 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39482
Lokacija: Месечева икра
Ja sam čekao skoro dvije nedelje.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pik.ba
PostPoslato: 17 Sep 2012, 21:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2007, 10:40
Postovi: 1568
Lokacija: Banja Luka
Ja još nisam, ne dam im pikredit. Btw, jel iko obratio pažnju da je Pikredit, a ne pikkredit?

_________________
Have you ever burried a face in your hands?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pik.ba
PostPoslato: 18 Sep 2012, 00:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9343
Primjetio sam da je jedno k.
Ja ih imao 63, skinuli mi 60 za verifikaciju adrese, i dobicu ih nazad kad je verifikujem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pik.ba
PostPoslato: 18 Sep 2012, 06:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2007, 10:40
Postovi: 1568
Lokacija: Banja Luka
Pa i nije baš neki podsticaj za verifikaciju ako je 60.. Svako malo izbacuju onu reklamu VERIFIKUJ ADRESU ZA 20p, I DOBIĆEŠ 60", što je jedina meni prihvatljiva opcija.

_________________
Have you ever burried a face in your hands?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1922 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 97  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs