banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 05:52

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1922 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 97  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: pik.ba
PostPoslato: 23 Avg 2012, 16:34 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39482
Lokacija: Месечева икра
Koja im je minimalna cijena za pošiljku ako znaš?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pik.ba
PostPoslato: 23 Avg 2012, 16:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23511
Ja sam slao, ali i dobijao pakete preko
http://www.cityex.ba/slike/letakA4_2%20-%20CityEX.pdf

10KM + PDV za pakete do 10 kg. Za teže pakete mislim da je za svaki kg dodatno 1.17 KM. Jednom sam primio paket teži od 10 kg pa se ne sjećam tačno. Imaš onaj besplatan broj pa...

Ali imaš ovdje cijene za EuroExpress

http://www.euroexpress.ba/index.php?opt ... Itemid=169

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pik.ba
PostPoslato: 26 Avg 2012, 23:49 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 26 Avg 2012, 23:35
Postovi: 8
e ljudi, imam ja jedno pitanje, pa ovako .... primjetio sam puno fonova kupljenih kod provajdera ( mtel ) koji se prodaju na piku dosta jeftino ... znam da ljudi to rade jer su dobili fon od firme, zbog cake oko kesa itd itd, medjutim ono sto me zanima je sledece ....
1. ako ja kupim taj fon od nekoga ko ga je uzeo u mtelu npr i ta osoba prestane da placa racune vezane za ugovor, da li postoji sansa da mi blokiraju koristenje telefona i da mi ga oduzmu ili ce krivicno da se goni taj sto je potpisao ugovor pa da mu konfiskuju imovinu i ostala sranja s ciljem izmirenja dugova od momenta kad je ta osoba prestala da placa racune tj pretplatu ?
2. ako kupim telefon, da li ta osoba moze da prijavi taj telefon kao ukraden pa da opet bude ovaj scenario odozgo (tj da mi lociraju fon i uzmu ga ) ili pri kupovini obavezno treba da trazim racun, garanciju, kopiju licne karte, da pravim neke ugovore gdje cemo se obojica potpisati ( ta osoba kao prodavac i ja kao kupac ) ?
3. na sta jos po vama ( koji imate iskustva sa kupovinom ovakvih telefona koji su uzeti preko provajdera ) treba da se obrati paznja pri kupovini ?

unaprijed hvala ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pik.ba
PostPoslato: 27 Avg 2012, 00:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9343
1. ne moze. Ugovor je vezan za broj a ne za aparat.
2. ne moze, telefon lociraju ako je u pitanju provalna kradja ili pljacka ili tako nesto, za obicnu kradju ili gubljenje nece to da rade (ako nemas stelu).
3. vidi (na salteru u Boriku) da li vazi garancija sa tudjim racunom ili je svejedno na kome je racun.
4. I, jebote, jesi li koristio ista protiv paranoje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pik.ba
PostPoslato: 27 Avg 2012, 00:27 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 26 Avg 2012, 23:35
Postovi: 8
brate da se radi o 50, 60 km lako bih ja, nego je fazon sto se o malo vecoj svoti novca radi koju bih dao za fon i sta onda, platim covjeku on prijavi fon da je ukraden ili neko slicno sranje, ja nikakvog papira kod sebe nemam da mogu dokazati suprotno, jos mu vrate telefon, uzme mi kes i hocu jos u cuzi zavrsiti haha :)
pa ako rade lociranje ako je pljacka u pitanju moze reci i da sam ga opljackao, kakve razlike ima ?
a moze imati i stelu :s
kakvih prevaranata na piku ima i sta ljudi sve rade ovo je mala maca sta sam ja skontao da bi se moglo desiti, pa zato pitam da neko nije imao slicnih iskustava da znam .. ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pik.ba
PostPoslato: 27 Avg 2012, 00:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9343
Zasto onda pitas to sve kad si toliko plasljiv i imas toliko razloga protiv? Mislis da ce te neko ovde ubjedjivati u suprotno?
Evo ti pjesma za laku noc od mene
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=r9ObLGRq33o[/youtube]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pik.ba
PostPoslato: 27 Avg 2012, 00:43 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 26 Avg 2012, 23:35
Postovi: 8
ne mislim da ce me neko ubjedjivati u suprotno, vec mislim da ce se naci neko KO IMA ISKUSTVA sa kupovinom polovnih telefona preko pik-a i dati mi neki koristan savjet (pored ova 4 ) ;)
usput, mozda ima jos xx ljudi koji bi uzeli fon kao i ja ali se 2 puta zapitaju prije nego sto ga kupe, da li se to isplati raditi bas zbog ovoga sto sam gore napisao ;)
i ne shvatas ti, nije to do plasljivosti i paranoje nego jednostavno necu da me neko pokrade i napravi mi jos sranje uz to ( da ja ispadnem kriv ), aj jebes pare koje bi mi lik uzeo, ali realno ... jos me moze optuziti za kradju i sta onda, platis i naebes :S


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pik.ba
PostPoslato: 27 Avg 2012, 12:18 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2005, 16:02
Postovi: 1035
Ako kupis telefon koji je jos pod garancijom dobices garantni list!!!A ako si ga ukrao tesko je pomisliti da neko u torbici u autu ili gdje vec stalno nosi sa sobom garantni list da ako bi ga neko ukrao moze iskoristiti garanciju!!!!!Koliko sam vidio na mtelovim,bar mojim,jedno 10 sam ih rijesio,garancijama nema licnih podataka!Jos uzmes broj licne karte,telefona i miran si!Najveci problem je sto ti polovan tel sutra crkne i donji si!Prodavac ti nece vratiti novac!Ko je prosao proceduru reklamacije kod mtela zna o cemu pricam!S druge strane mozda budes sretan pa dobijes novi telefon!
Za slucaj da je neko prodao pa prijavio da je ukradeno da bi se okoristio prvi put cujem!
Malo konfuzno ali nadam se da ces razumjeti!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pik.ba
PostPoslato: 27 Avg 2012, 12:34 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2005, 16:02
Postovi: 1035
_зока je napisao:
Prodao nešto preko Pika, poslao pouzećem i danas mi se vratilo, primaoc odbio da preuzme. Kaže kupac da mu je poštar uz cijenu proizvoda koja je 29KM htio naplatiti još 41 marku poštarine.
Koja je najjeftinija brza pošta btw?


Nemoguce!
Iz razloga sto se na otpremnici pise konacna cifra tako da neko ne moze traziti vise!Ja kad saljem ukalkulisem postarinu koju placa kupac u cijenu proizvoda!Platim postarinu na licu mjesta ali je kupac plati po prijemu robe!Sve dosad sto sam slao od 20 grama do 4 kile,raznih vrijednosti od 10 do 200 maraka, postarina nije presla 10 maraka!
To je najvjerovatnije covjek odustao pa izmislio da postar trazi tolike pare!Najvjerovatnije!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pik.ba
PostPoslato: 27 Avg 2012, 13:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6193
Slobodno uzmi telefon od mtela,jer tu imas sve papire...onaj ko ti proda,daje ti papire(garantni list),jer sa ce njemu...za kradju,prvi put cujem...proslo je i kroz moje ruke 10ak mtel telefona,bogu hvala nikad nisam imao nikakvih problema,ganjao garanciju..za to sam cuo da znaju praviti probleme..ali uz argumentovanu raspravu,cesto se mozes izboriti...jer ako ti mtel ne ispostue garanciju,tesko ce te bilo koja druga prodavnica ispostovati...jer mtel ima najbolju mogucu pozoviju kod generalnog uvoznika,a oni pokrivaju i garanciju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pik.ba
PostPoslato: 27 Avg 2012, 17:25 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39482
Lokacija: Месечева икра
princo je napisao:
_зока je napisao:
Prodao nešto preko Pika, poslao pouzećem i danas mi se vratilo, primaoc odbio da preuzme. Kaže kupac da mu je poštar uz cijenu proizvoda koja je 29KM htio naplatiti još 41 marku poštarine.
Koja je najjeftinija brza pošta btw?


Nemoguce!
Iz razloga sto se na otpremnici pise konacna cifra tako da neko ne moze traziti vise!Ja kad saljem ukalkulisem postarinu koju placa kupac u cijenu proizvoda!Platim postarinu na licu mjesta ali je kupac plati po prijemu robe!Sve dosad sto sam slao od 20 grama do 4 kile,raznih vrijednosti od 10 do 200 maraka, postarina nije presla 10 maraka!
To je najvjerovatnije covjek odustao pa izmislio da postar trazi tolike pare!Najvjerovatnije!

Tako sam i ja uradio...Roba košta 22 marke, 7 maraka poštarine za koju sam dogovorio sa kupcem da je on plaća prilikom preuzimanja i sve je trebalo biti ok. Ja sada ne mogu saznati šta je tačno bilo ali ako sledeći put hoće nešto da kupi prvo će mi pare morati uplatiti na žr.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pik.ba
PostPoslato: 27 Avg 2012, 17:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9343
To je ono cega sam se ja bojao, raspravljali smo nedavno na temi o brzoj posti. Na kraju je kupac dosao iz Dervente u BL po telefon. Ma ne mozes svakom ni poslati, moras gledati ima li pozitivne dojmove, je li ista kupovao uopste, mada ni to ne garantuje pretjerano.
I, koliko te kostalo to na kraju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pik.ba
PostPoslato: 27 Avg 2012, 18:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
Joj ljudi ima i do pošte ...

Prvo radili preko City EX-a... Oni sve račune koje smo slali na starčevicu i paprikovac bacali u smeće (cca 200 računa mjesečno u periodu od 6 mjeseci)

Mi imamo premium radnju na PIK.Ba... Robu slali preko Pošta srpske... Žena u pošti falsifikovala naš rukopis i povećala i umjesto 7.nesto izaslo 17.nesto... Gore od svega je što smo poslali pritužbu u poštu. 3 puta sam išao davati neke izjave, donosio originale... Srećom momak skroz dobar, platio koliko je pisalo i onako usput javio mailom. Za nagradu je dobio besplatnu SD mem. karticu.

Onda pređemo na 24VIP.... u 15 dana poslali par foto aparata koji nikada nisu stigli na odredište niti su se vratili... Srećom nisu bili zadnji primjerci pa smo kupcima poslali druge a njih gnjavili 3 mjeseca da nadoknade štetu koju su dužni nadoknaditi po ugovoru...

Neki dan stiže nama pošiljka preko obične pošte i cijena dostave 61KM umjesti 6.1KM ... Ladno odbijemo da primimo jer sama roba ne vrijedi toliko...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pik.ba
PostPoslato: 27 Avg 2012, 18:59 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39482
Lokacija: Месечева икра
blaf77 je napisao:
To je ono cega sam se ja bojao, raspravljali smo nedavno na temi o brzoj posti. Na kraju je kupac dosao iz Dervente u BL po telefon. Ma ne mozes svakom ni poslati, moras gledati ima li pozitivne dojmove, je li ista kupovao uopste, mada ni to ne garantuje pretjerano.
I, koliko te kostalo to na kraju?

Vidi, imao sam ja par transakcija preko pošte na taj način, sa pouzećem, i do sada nije bilo nikakvih problema. Na poslu sam imao bezbroj slanja knjiga pouzećem i samo jednom nismo dobili novac, a knjiga nam se još ni jednom nije vratila. Ja imam par transakcija na piku, kao kupac i kao prodavac i 100% povjerenje i ovo je prvo loše iskustvo.
Na kraju sam pao tu cijenu poštarine od 7 maraka ali ako on bude htio ponovo da uzme nešto od mene, pored toga što ću tražiti da uplati novac na žr, tražiću i da popolovimo ovu poštarinu.
@mangia
Kako funkcionišu te premijum radnje na piku? Koje su tvoje obaveze prema njima?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pik.ba
PostPoslato: 27 Avg 2012, 21:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
Pardon, kod nas je premium plus. 117 KM mjesečno

http://www.pik.ba/radnje/premium

Dobiješ neke kredite za promociju ali da budem iskren raditi sa firmom na PIK-u je ludnica.. Ljudi samo nude trampu, polovnog golfa, crijep, kauč, .... Volio bih i ja da mogu tek tako trampiti ali to ne pije vode... Kirija, režije, porezi, dobavljači, radnici... Sve se plaća novcem a ne robom kao u srednjem vijeku...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pik.ba
PostPoslato: 27 Avg 2012, 22:07 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2011, 12:38
Postovi: 147
Lokacija: Banja Luka
xxxmmm je napisao:
2. ako kupim telefon, da li ta osoba moze da prijavi taj telefon kao ukraden pa da opet bude ovaj scenario odozgo (tj da mi lociraju fon i uzmu ga )


U jbt dao si mi ideju za biznis! xD :D :D :D :D :D

_________________
Ono što ste započeli nikad ne ostavljajte nedovr


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pik.ba
PostPoslato: 27 Avg 2012, 23:39 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 26 Avg 2012, 23:35
Postovi: 8
hax0r je napisao:
xxxmmm je napisao:
2. ako kupim telefon, da li ta osoba moze da prijavi taj telefon kao ukraden pa da opet bude ovaj scenario odozgo (tj da mi lociraju fon i uzmu ga )


U jbt dao si mi ideju za biznis! xD :D :D :D :D :D


ma ideja za biznis je prejaka :lol: samo ako uz fon, kao sto je princo vec napisao, ne budes dao i racun ili garantni list, a i podatke :D
nego princo, da u pravu si, toga sam se i ja sjetio i definitivno ili racun ili garantni list ako mi da ne moze prijaviti kradju jer otkud meni ta 'dokumentacija' ako sam vec ukrao telefon, a i uz to jos kopiram licnu kartu i to je to ... jos mi rekose u mtelu da bez obzira na kome je telefon tj ko je kupac, ako je fon kod mene i imam garanciju, mogu ga donijeti ... e sad, znam da su truli sto se tice garancije, mada mi ovaj lik kaze da je prije 'par dana' ( sad koliko je vjerovati ) uzeo fon i da ga nije ni palio ... ne znam ...
wizzy_bl u argumentovanim raspavama sam najbolji :lol: :lol: ima da ga prave ne bude li valjalo nesto, a bude pod garancijom inace ce da gori mtel :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pik.ba
PostPoslato: 27 Avg 2012, 23:44 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 26 Avg 2012, 23:35
Postovi: 8
a i da, koji im je fazon sa tom nekom 'zaradom' kad uzimaju telefone preko mtel-a i prodaju ? to ne mogu da shvatim nikako :-?
'ladno mi x ljudi na pik-u kad sam ih pitao sto prodaju telefon koji su 'kupili prije par dana i nisu ga uopste koristili' reklo da je uzet na pretplatu i da im ne treba :-?
u cemu je fazon ?

kao sto sam vec napisao, ae ovi sto uzimaju preko firme, boli ih uvo, firma otplacuje paket i ugovor, oni dobiju fon, prodaju ga uzmu kes i cao, ali ne kontam ove sto oni licno kupe telefon i onda ga prodaju :confused4:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pik.ba
PostPoslato: 28 Avg 2012, 04:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6193
@xxxmmmm

Vrlo jednostavno...uzimajuci svoj slucaj...imam telefon koji je bolji od 80% telefona sto nudi mtel,nema potrebe da ga menjam,istekao mi ugovor...uzimam tamo neki huawei za 1km,prodajem ga za 150km i to je to...

Ja imam neku srednju pretplatu,neki ljudi imaju vece pretplate,firma.im pokriva tel racun itd...i onda on za cc100-200km uzme telefon koji vredi 600-700...i zaradi 500km ,najopustenije...a koristi i dalje neku nokiu i ne treba mu bolji :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pik.ba
PostPoslato: 28 Avg 2012, 09:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
A kad firma traži telefon nazad ?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1922 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 97  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs