banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 08:37

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1326 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 26 Maj 2023, 19:56 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2030
Bankomati su npr na optici 128/128 ili 192/192 Kbps. Cijena sitnica, tricavih 300-400 KM kod mtela.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jun 2023, 13:16 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2005, 00:21
Postovi: 614
Lokacija: BL-BG
Epska saga sa uvođenjem mtel optičkog interneta konačno je završena. :)

Proces kao kakav sulud rijaliti ili skrivena kamera.

1. Prvi tim prokopao ulicu, provukli kablove do kuće, i odoše.

2. Nekoliko dana kasnije došao drugi tim, probušio na kući gde da prođe kabl, i odoše.

3. Par dana kasnije stiže treći tim, stavili priključak na kuću. Pitam jel to to, gde ćemo da stavimo modem, kažu "ne radimo to mi, doći će druga ekipa za maksimalno mesec dana".

4. Pola godine kasnije, niko ne dolazi. Poganjam neke šeme, i kao biće to brzo sve sređeno, stiže ekipa na teren. Dođoše neki momci, kažu "mi došli da proverimo tehničke mogućnosti". Rekoh, pa imam tehničke mogućnosti, priključak je napravljen na kući pre pola godine, utičnica, sve, samo treba da se stavi modem i pusti signal. Ovi tužno pogledaju i kažu: "pa da, ti imaš tehničke mogućnosti, ali ne puštamo mi internet, to radi drugi tim"... i odoše.

5. Deset dana kasnije zove mtel tehničar, dolazi on da završi posao... I eureka - završi, aktivira. Međutim, iznervirao se što je udaljenost od utičnice nije odgovarajuća za dužinu kabla koji on ima (3 metra, a trebao bi kabl od 5 metara), ostavi taj od 3 metra zategnut kao štrik u sobi, i kaže da će da se javi ako pronađe kabl od 5m.

6. Nikad se ne javi, ja kabl nađem samostalno, i pomislim to je konačno to. Ali ne lezi vraže... Ja imam i mtel fiksni telefon koji je ostao neaktiviran kada su prebacili sa VDSL-a na novi optički modem. Niko ne zove za to (tehničar rekao da će se javiti za par dana, pa nije). Nazovem korisničku podršku, kaže ovaj pisaćemo nalog, biće sređeno.

7. Zove tehničar par dana kasnije, kaže: "fiksni vam ne radi jel tako? verovatno je modem stradao u grmljavini"... Rekoh: modem radi, kakva crna grmljavina, internet radi, ništa nije stradalo, samo ne radi fiksni telefon koji je spojen na taj modem. Kaže "dobro da si mi rekao, nije to za mene da ne dolazim uzalud, javiće se neko odozgo".

8. Javlja se dan kasnije neko odozgo, i kaže sređeno je. I jeste sređeno, svaka čast, pomislim, konačno je to to. Aaaali, ne lezi vraže part 2 - u drugom portu imam priključen dodatni ruter, međutim sad iz nekog razloga taj drugi port ne radi. U prvom je računar i to radi, u drugom ruter koji je radio i na tom novom modemu, ali od kako pustiše fiksni telefon, više ne radi.

9. Zovem opet podršku, pitam da me provede kroz postupak da otključam te portove u modemu ako su kojim slučajem opet zaključani, kaže "ne može to sad tako, nemamo mi uputstva za optički modem, javiće vam se neko, pišem nalog".

10. Zove dan kasnije tehničar (onaj što nema kabl od 5 metara), objasnim mu šta je, kaže srediću danas... I svaka čast, sredi, otključa uredno sve portove za internet.

Sad konačno sve radi - internet, dodatni ruter, fiksni telefon. Da se ne radujem prerano, ali valjda je konačno to to. :D

Sumiranje cele priče u jednu reč - ludilo. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jun 2023, 13:22 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2846
Hahaha..nasmija me..cuj ko strik

Kakva smecarska firma puna nesposobnjakovica..
Ja sam imao srece doduse zgrada u centru, ali od postavljanja mini centrale u garazi do puscanja optike god dana sigurno...gledam u stanu u BG SBB kako je lijepo skrio kablove a Mtel ko da je 19.vijek i kazu ne moze se skriti..
Koliko je trajala ta saga na kraju?

Sent from my DN2103 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jun 2023, 13:33 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2005, 00:21
Postovi: 614
Lokacija: BL-BG
Više od pola godine. :) Ma da se ne bavim ničim nego samo s njima kontaktiram, i dočekujem ih kući, pa i nekako. Ovo sve ne znam kako bih objasnio. Očigledno jako slaba komunikacija između službi i sektora, ne zna se ko šta radi, ko je šta započeo, a ko šta završio... Možda je tako u svim većim operaterima, ali ovoliko ljudskih resursa i timova trošiti na nešto što može da se odradi za 10ak dana max, to mi nije jasno...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jun 2023, 13:44 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2846
Sbb u BG, jedna ekipa dovela do zgrade optiku, druga ekipa dosla i sve zavrsili za 30 min, sve povezano, uredno

Sent from my DN2103 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jul 2023, 16:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6134
Masala..evo novog poskupljenja u Mtelu.Dizu cijene interneta za 30%


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jul 2023, 16:40 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Feb 2021, 12:02
Postovi: 1000
Gdje to? Imas neki link sta koliko poskupljuje


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jul 2023, 16:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6134
Ma dobio racun, pa u njemu obavjestenje.
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jul 2023, 16:45 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Feb 2021, 12:02
Postovi: 1000
Hvala. Divno, biće i gore kako je krenulo..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jul 2023, 16:46 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17134
Lokacija: Q5HW+6W
Kojom računicom dođe do 30% poskupljenja?
U svakom slučaju, krasno, sjajno, bajno...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jul 2023, 16:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6134
Premor materijala :/ ...hvala na ispravci


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jul 2023, 16:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
wizzy_bl je napisao:
Masala..evo novog poskupljenja u Mtelu.Dizu cijene interneta za 30%
Baš 30%? Meščini da nije toliko...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jul 2023, 16:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6134
Moja greska..nemam objasnjenja zasto mozak zakljuci tako.Dok enter nije napisao...to je bilo to (u mom mozgu)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jul 2023, 18:50 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1187
Pa majka mu stara, dokle više?
Šta je sa ADSL korisnicima? Da plaćaju S+ paket 34,50KM za bijednih 15/0,7Mbps u najboljem slučaju?

Kamo lijepe sreće da Trion ne ode njima... Čovječe, najjeftiniji paket interneta kod m:tel-a će sada biti skoro 35KM a Kod Trion-a za 20KM optika 30/15Mbps.

Suludo je ovo od m:tel-a... Mislim da je krajnje vrijeme da RAK postavi neko ograničenje tj. da se donese neka odluka o obavezi postojanja nekih najminimalnijih paketa, kako interneta tako i televizije pa i fiksne telefonije. Pogotovo da se u osnovni tv paket ne guraju silne Arene, Pink kanali i ostale gluposti...

Sevap je uzeti m:tel karticu u Crnoj Gori i uplaćivati 2x mjesečno m:roming tiket za BiH i tako za 10eura imati neograničen 4G internet. Zbaviti neki 4G ruter i vozi...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jul 2023, 19:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2361
Hahaha. Koji RAK, koje institucije?
U ovoj zemlji samo je privatna institucija jaka institucija. Samo se oni pitaju. Pogledaj samo to što su zaključali mreže u BiH za korisnike druge nacionalne mreže. Dan danas ja to ne mogu da shvatim ali eto


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jul 2023, 06:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9211
Daj objasni to "zaključali mreže u BiH za korisnike druge nac.mreže.. ".


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jul 2023, 06:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
Ne možeš se zakačiti na mrežu drugog operatera ukoliko tvoja mreža nije dostupna.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jul 2023, 06:09 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2846
bogata_sirotinja je napisao:
Pa majka mu stara, dokle više?
Šta je sa ADSL korisnicima? Da plaćaju S+ paket 34,50KM za bijednih 15/0,7Mbps u najboljem slučaju?

Kamo lijepe sreće da Trion ne ode njima... Čovječe, najjeftiniji paket interneta kod m:tel-a će sada biti skoro 35KM a Kod Trion-a za 20KM optika 30/15Mbps.

Suludo je ovo od m:tel-a... Mislim da je krajnje vrijeme da RAK postavi neko ograničenje tj. da se donese neka odluka o obavezi postojanja nekih najminimalnijih paketa, kako interneta tako i televizije pa i fiksne telefonije. Pogotovo da se u osnovni tv paket ne guraju silne Arene, Pink kanali i ostale gluposti...

Sevap je uzeti m:tel karticu u Crnoj Gori i uplaćivati 2x mjesečno m:roming tiket za BiH i tako za 10eura imati neograničen 4G internet. Zbaviti neki 4G ruter i vozi...
Ja to odavno radim na vikendici, iako mi je ADSL pristup dosao do kuce, ali ne dam lopinama

Sent from my DN2103 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jul 2023, 07:52 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1187
@dadotb
Kako ti radi? Nisam odavno koristio ovo?
Zna li se mreža zagušiti? Prolazi li uplata dopune sa našim karticama putem njihove moj mtel app?

Ima i opcija sa mts karticom za mjesec dana 30KM ali samo se može koristiti 3G.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jul 2023, 08:33 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2021, 21:22
Postovi: 296
Lokacija: Источно Сарајево
Prolazi naša bankovna kartica za dopunu. Ja sam koristio mtel cg 4g karticu 3,4 mjeseca posle povratka u BiH međutim samo je izgubila signal i nikad se vise nije vratio. A racun sam uredno dopunjavao.

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1326 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs