banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 26 Apr 2024, 12:34

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2791 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120 ... 140  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 26 Mar 2017, 13:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jul 2013, 18:28
Postovi: 4857
Konačno došli i zamjenili ruter.. I to ne bih, da nije bilo neke veze.

Reče mi momak iz servisa da Thomson (sa bijelim antenama) ima neku grešku i zato prekida.

Sve u svemu, postavio mi je neki techicolor ruter, i sad fercera kako treba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2017, 22:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2194
Kako ti je prekidao taj Thomson i koje si naselje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2017, 14:37 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Sep 2011, 16:51
Postovi: 71
Moze li slika tog novog rutera sto si dobio, i tacan model i naziv.
Ja imam isto bijeli Thomson sa 2 antene, oko 7 8 sati mi internet se totalno uspori bude oko 1~5Mbita brzina, a inace imam oko ~20+. Gresaka na modemu ima previse, em ne dobijam nikada novu IP adresu, u logu pise Error DHCP Renew Failed, pa zato vjerovatno i ne dobijam. U ugovoru pise da je kod mene dinamicka ip adresa, ali mi se nije nikada promijenila. Zatim imam probleme sa stranicama, pola sata ih ucitava, otvorim wireshark i vidim brdo paketa koji traze retransmisiju ili su fragmentovani, kako god crveni se od errora.
Danas zvao da mi zamijene modem, trazio taj ko u tebe, ali oni kazu ovaj tomson i jest tehnicolor ovo ono bla bla bla, mi nemamo nikakav drugi...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2017, 15:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jul 2013, 18:28
Postovi: 4857
@pulja9

Donio mi je momak iz servisa Technicolor TC7200 (link http://www.upc.hu/content/dam/www-upc-h ... TC7200.png).
Takodje sam imao thomson sa bijelim antenama, i to je bilo neizdrzivo, sta se sve desavalo u jednom danu, od prekida, od nestajanja interenta itd.

Momak koji je dosao, rece mi da samo njih dvojica rade zamjene modema, a ovom drugom je otac umro, tako da je samo on jedan na terenu.
Pokusao mi je da spoji thomson sa crnim antenama, ali nije uspio da se nakaci, tako da mi je na kraju da ovaj Technicolor, i evo radi dobro.
Nema prekida kao sto je bilo na onom bijelom govnetu sto se zove ruter.

A sto se tice i.podrske vece folirante vidio nisam, samo gledaju kako da te odjebu...
Budi uporan, zovi svaki dan, napadni ih, jednom ce morati doci!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2017, 19:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2010, 13:09
Postovi: 1656
I ja imam odavno Technicolor,zvao ih zamjenili mi i sada sljaka za sve pare xD
Zato se i ja cudim sta pjenite na Eltu kada su solidni znaci modemi su kljucni xD


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2017, 20:46 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 09 Okt 2014, 22:29
Postovi: 641
Modemi su im mozda dobri, ali internet u udarnim satima je katastrofa @

Послато са SM-G900FD уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2017, 21:13 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jan 2005, 14:18
Postovi: 295
cekaj, koji modem ti imas?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2017, 08:27 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 15 Dec 2016, 14:15
Postovi: 68
Pa ja ne znam na sta jos ljudi kod nas mogu pristati. Modem NJIHOVA odgovornost (osim ako ga u naletu bijesa ne bacite kroz prozor), citajte ugovor i opste uslove poslovanja, pa zbog prava koristenja modema vas vezu ugovorom na godinu ili dvije. Usput receno ugovor koji ne mozete raskinuti prije vremena ako sve ne uplatite. Cak i je i Mtel, pritisnut konkurencijom (Telemachom) u ugovore stavio opciju prijevremenog raskida a da korisnik ne mora placati preostale rate ako pruzalac usluge krsi odredbe ugovora u smislu kvaliteta usluge.

Znaci svjesno distribuiraju modeme sa propustima, to je neka sema jeftine nabavke. Isto kao i sa zagusenjem navece, preopteretili link. Tamo gdje moze npr. 10 korisnika, oni nagruvaju 30 i zato se javljaju ljudi sa istim problemima navece. ispod link i komentar

Jedna opcija je sve na papir, prigovor pa prestati placati. Ruter kad se iskljuci, nemojte restartovati, neka oni dodju. Samo pokriti sve pismeno, prigovor, prigovor na iznos racuna i garantovano rjesavate problem. Prigovor je sve, neipravan modem, nejavljanje na korisnicki servis, los download...

Vi se vezete za ljude iz Elte, ok su oni vecinom, ali vama treba na umu da bude gazda. Njemu idu te pare od vaseg sisanja, ti radnici dobiju mrvice, a vidite da ih tlace. Pritisak 100% daje rezultat.

Ili imate opciju kuknjave na forumu, mozete i otvoriti servis modema da sami popravljate ili navijati sat u 2 nocu da koristite internet, tad je super brzina i ne prekida.

Evo jednog komentara u vezi opterecenja linka, na hrvatskom sajtu koji je postavio lik iz Srbije.

Citiraj:
Gledaj opste je poznata stvar da se internet nikada ne uzima od preprodavaca ako se moze uzimati direktno od snabdevaca. U ovom tvom slucaju mozda gresim jer nisam gradjanin HR nego Srbije i rekoh bih da je Iskon preprodavac internet usluga i kao takav oni ce uvek staviti vise korisnika na link da bi zaradili, ali propisano je koliko tacno moze ljudi na jedan link da ide da bi svima internet radio bez gubitka brzine i da veza ne puca. To pricam jer i kod nas ima tih pilicara koji kupuju internet od Telekoma Srbije i prodaju drugim korisnicima po nesto nizoj ceni ali ne mogu da garantuju brzine jer ako po zakonu mogu na jedan link da stave 10 korisnika oni ce staviti 12 korisnika i ta dva korisnika po linku su cista zarada para koju neko stavlja u dzep, zato sam ja i presao direktno kod Telekoma jer dobijam link direktno od njih a oni dobijaju link direktno od Deutsche Telekoma i mogu da mi u svakom trenutku garantuju VDSL brzine 50/2 Mb/s… jedina stavr koja nas u Srbiji zeza je mali upload mada ni kod kablovskih operatera nije nista bolje jer kod nas ja ne znam jel neko daje vise od 10 mega za upload ali zato download brzine kod nas idu isto jako visko mogu da idu linkovi do 1 gigabita ali uplad nije nesto sto mzoe da se pohvali.


http://www.hcl.hr/hardver-i-softver-teme/najbrzi-internet-za-gaming-u-hrvatskoj-98619/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2017, 14:32 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007, 02:36
Postovi: 919
Lokacija: Banja Luka - Woking
Tako su kolegi zamijenili ruter i vezali ga jos 24 mjeseca.. jer navodno novi ruter se moze dobiti samo novim ugovorom.. ljudi su prilicno naivni a ovi to koriste...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2017, 07:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
Zna li neko kako da restartujem ovaj glupi Eltin ruter, bez da čupam svaki put adapter iz struje ?
Slika
Kod mene su crne antene, ali ne mogu naći sliku takvog na netu.

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2017, 07:51 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 13 Jul 2010, 23:15
Postovi: 1414
Zar nema pozadi rupica gdje gurneš iglu pa se restartuje?


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
He's not a man, he's a holy half-dead who has seen the underverse.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2017, 09:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
Zapravo, mislio sam na reboot kao administrator. Preko tel ili kompa.

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2017, 13:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9228
Čupaj iz struje...

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2017, 19:45 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jan 2005, 14:18
Postovi: 295
Hej ekipa nesto ste mi utisali, da li je realno da je taj Technicolor modem toliko dobar da sad imate dobar internet?!?
Kakva je situacija u popodnevnim i vecernjim satima?!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2017, 20:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8505
Turio optiku 50/30, Huawei hardver. Za sada sve fercera po propisu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2017, 20:22 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jan 2005, 14:18
Postovi: 295
Hebe se tebi, kod tebe su je razvukli... Nego ima li iko ove vece brzine preko koaksijalca?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2017, 21:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8505
Jesu, ne mogu im A reći.
Provlačili su kablove zbog nas dvojice od 27 stanova u ulazu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2017, 21:28 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Nov 2014, 13:19
Postovi: 19
"the video could not be loaded either because the server or network failed or because the format is not supported"
Elta blokirala Brazzers ili je do mene? :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2017, 14:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jul 2013, 18:28
Postovi: 4857
@tomorad Radi tehnicolor odlicno.

@r4sho do tebe je


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Apr 2017, 18:17 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 22 Feb 2017, 07:07
Postovi: 75
Pozdrav svima, zanima me ukoliko mjesec dana se ima problem sa internetom (odradjena zamjena rutera) tj download je relativno dobar ( kako koji dan), ali upload je očajan od 3Mb/s mjeri se 61 Kbit/s do 200 Kbit/s. Postoji li mogućnost da uz pismeni prigovor raskinem prijevremeno ugovor? Sva mjerenja su uslikana.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2791 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120 ... 140  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs