banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 19:44

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 22 Nov 2016, 22:02 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Nov 2010, 00:28
Postovi: 92
Uglavnom: odlucim da kupim jednu stvar od 8o evra, imam na kartici oko 100. Pokusam platiti preko Paypala kao i TOLIKO puta do tada... ali kartica je odbijena. Nikom nista, prodavac niej dobio, rekao da ce sacekati dok vidim sta je

Sest sati nakon toga doalzi SMS od banke (NLB) da je novac poslan. Na PayPal racunu o tome ni rijeci, nikakav doakz, nikakav mail...

Odem u banku i na PAPIRU ima svih 100 evra, ali na artici ih nema. KAzu transakcija je prosla....

Sta mi se desilo s novcem, sta da radim dalje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Nov 2016, 00:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Banka, naravno. Trazi da poniste tu transakciju.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Nov 2016, 00:44 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Nov 2010, 00:28
Postovi: 92
Oni u banci kazu da treba kao 15 dana i da ako ne budu dobili potvrdu od PayPala da ce se novac povuci...

Ne znam sta da mislim. Jer to je ipak banka (tancije Customer Service za onlajn trgovinu( i koliko im je vjerovati..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Nov 2016, 08:30 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Nov 2016, 15:44
Postovi: 582
Meni se slično dogodilo. Prvo, ako prodavac potvrdi da transakcija nije obavljena i ako nema ništa na Paypal-u, provjeri u banci da li su sredstva rezervisana? Ako su na računu ali rezervisana to je onda do banke. Pričekaćeš 10-15 dana, u međuvremenu ih posjeti još jednom da ih podsjetiš (čitaj da im malo dosađuješ), poneseš izvod sa Paypal-a kao dokaz da nije izvršena transakcija i neće biti problema. Barem kod mene nije bilo.

Razmišljaj logički, ako si kupovao preko Paypal-a, a tamo ne postoji nikakav dokaz o kupovini, onda nemoguće da su sredstva nestala. Banka mora imati u izvodu ako je novac otišao, gdje je otišao. Nije ispario, a nije ti ni haker počistio račun. :) I savjet, nemoj narednih dana ništa kupovati, pričekaj da se ovo završi da ne bude zbrka. Ne bi trebalo imati veze, ali ja bih tako postupio čisto iz predostrožnosti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Nov 2016, 08:42 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Nov 2010, 00:28
Postovi: 92
Mare_zz,

meni su tako i rekli...

da su sredstva "rezervisana"

Bas ta rijec.

Jesi li i ti cekao tih 15 dana?

Sta je onda bilo?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Nov 2016, 08:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Neugodna situacija, ali tesko da ces zavrsiti brzo. Svaki put kad se napravi neka transakcija preko kartice, iznos se vodi kao "rezervacija" dok banka ne primi potvrdu da je novac prebacen i ostale podatke. To obicno traje dva do tri dana, nekad i duze.

Mada kontam da je moguce da tvoj problem ima veze sa blokadom BiH za ino platni promet koja se vec provodi. Bilo je na medijima.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs