banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 16:21

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1449 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 73  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Feb 2012, 00:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Pošto u Bosni možemo sada primati novac preko PayPal-a gdje taj novac "legne"? PayPal nalog je vezan za kreditnu karticu, da li se taj novac onda diže sa bankomata pomoću kreditne kartice ili se prebacuje na tekući račun za koji je vezana debitna kartica? Gdje se može pogledati stanje računa na kreditnoj kartici da se vidi koliko je stiglo preko PayPal-a?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2012, 04:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
Jojj stvar je jako jednostavna, a vi ste ga ovde zamsili totalka, doduše tako je i meni komplikovano izgledalo pre 4 godine, a sad mi jednostavnije nego keš koristiti. :)
Prvo, ipak vi naglasite da vam VISA Electron treba za bezgotovinsko plaćanje i plaćanje na internetu, a možete uzeti i e-bankarstvo (to vam je plaćanje računa i svega ostalog i za transfer novca sa računa na račun, konverzije i sl. preko interneta od kuće uz pomoć kartice i mini token aparatića, ali ta usluga se plaća 4KM mesečno + 2KM za karticu i račun ispadne 6KM mesečni trošak u RF banci, ja je koristim), neće vam otpasti jezik od te rečenice. Kad Vam pare legnu na karticu one se automatski konvertuju u KM valutu i možete ih podići na bankomatu, ali to se plaća (mislim 3KM i nije 100% bezbedno), najpametnije je podići na šalteru u banci (besplatno i bezbedno), ako ih nećete odmah podizati preporučujem da uz taj tekući račun koji je vezan za karticu otvoriti i devizni račun i KM račun (oni na knjižicu, zovu se štedni) i na njih sa kartice pare prebacite i tu će biti 100% bezbedne (osim ako banka ne propadne :D ), otvaranje ih računa je besplatno, samo ima više papira za potpisati i preko njih konverzija Evro-KM je besplatna. Kad vam pare opet zatrebaju na kartici sa tih računa ih prebacite na karticu i koristite ih, ovo je osiguranje, da vam neko veću svotu para ne mazne sa kartice prilikom gubitka ite ili krađe podataka, što je moguće, ali retko se događa, otprilike toliko retko kao i gubljenje novčanika, meni se nije desilo, ali dešavalo se ljudima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2012, 09:26 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17115
Lokacija: Q5HW+6W
Naravno da je stvar jednostavna, samo ljudi ne razumiju neke pojmove. Pare se ne nalaze na kartici već na računu, kartica je vezana za račun i omogućava da se izda nalog za prebacivanje para sa svog na tuđi račun bez posjete banci (bezgotovonsko plaćanje). Banka određuje na koje sve načine je moguće izdati nalog za isplatu (lično u banci, ATM) i transfer na drugi račun (POS, Internet); neke omoguće sve načine plaćanja, neke ne, potrebno je raspitati se u banci. Meni lično ne odgovara da kartica koja je vezana za moj račun na koji primam platu ima omogućeno Internet plaćanje zbog moguće zloupotrebe te zato koristim prepaid karticu, a ne isplati mi se otvarati drugi račun, za koji takođe moram mjesečno plaćati vođenje i ostale gluposti, da bih mogao plaćati preko Interneta.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2012, 14:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2011, 15:13
Postovi: 1719
Vader je napisao:
Pošto u Bosni možemo sada primati novac preko PayPal-a gdje taj novac "legne"? PayPal nalog je vezan za kreditnu karticu, da li se taj novac onda diže sa bankomata pomoću kreditne kartice ili se prebacuje na tekući račun za koji je vezana debitna kartica? Gdje se može pogledati stanje računa na kreditnoj kartici da se vidi koliko je stiglo preko PayPal-a?


Legne ti na racun koji si naveo u podesavanju PayPal naloga.
Ta kartica ti je samo sredstvo racuna za bankomate.
Stanje racuna mozes vidjeti na bankomatu, a ako hoces detaljan izvjestaj, da znas od koga, koliko i kad si primio novac, to ti dolazi na kucnu adresu mjesecno, ako nisi naveo da ti ne dolazi izvjestaj.
Nedavno je RF aktivirala online izvjestaje, pa mozes i tako pregledati izvjestaj...

_________________
I am Alpha & Omega, the beginning and the end, the first and the last...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2012, 16:21 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2325
Ne liježe automatski sa PayPala na tekući račun (odnosno karticu). Kada se plaća preko PayPala on odmah povlači pare sa računa/kartice. Međutim, kad se prima novac na PayPal taj novac stoji na vašem PayPal nalogu dok ne zatražite prenos tog novca sa PayPal naloga na račun/karticu i tu uslugu PayPal naplaćuje ili možete sačekati prvi u mjesecu kada PayPal automatski i bez naknade prenosi sva sredstva sa naloga na račun/karticu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2012, 00:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Bahamut je napisao:
detaljan izvjestaj, da znas od koga, koliko i kad si primio novac, to ti dolazi na kucnu adresu mjesecno

U tom izvještaju samo stoji obavjest o transakcijama za taj mjesec, nema nekog ukupnog stanja računa gdje bih vidio koliko sam do tog trenutka dobio preko PayPal-a. Sa druge strane za tekući račun u izvještajima stoji koliko ukupno imam na računu ali uz mjesečni izvještaj za VISA kreditnu karticu nema podatka o ukupnom stanju na računu.


Forty Two je napisao:
ili možete sačekati prvi u mjesecu kada PayPal automatski i bez naknade prenosi sva sredstva sa naloga na račun/karticu.

Znači način da podignem taj novac koji je stigao preko PayPal-a je ili da ga podignem na bankomatu ili da ga podignem u banci, i to su dva načina da ujedno vidim stanje na računu?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2012, 16:53 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Feb 2008, 11:28
Postovi: 1234
koliko je meni poznato mnoge banke imaju opciju provjere stanja racuna preko sms poruke, a isto tako ti mogu poslati i obavjest o promjeni stanja racuna tj kad ti je uplaceno/isplaceno,
a sto se paypala tice trebalo bi negdje u paypalacountu da ti pise evidencija o prometu i sredstvima na racunu,,,, 8) :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2012, 17:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2011, 15:13
Postovi: 1719
@Vader: To ces znati preko paypala i provjerom stanja na svom racunu.

Za ovo drugo - da.

@avatar: ma ima milion nacina, sms, e-mail, kucni izvjestaj, online, bankomat, direktno u banci...

_________________
I am Alpha & Omega, the beginning and the end, the first and the last...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Feb 2012, 00:06 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Feb 2008, 11:28
Postovi: 1234
sto jes jes, al nekima je malo teze objasnit,,, :fadein: :fadein: :fadein: :fadein:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Mar 2012, 17:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
Toliko informacija a zaboravili ste reći da se pare ne mogu dici 30dana od trenutka primanja na paypal... S druge strane moneybookers ide bez cekanja. Inace za povlacenje pare paypal uzima 5$ provizije. I ono sto je jako lose jeste da sa parama koje stoje na paypalu ne mozes raditi nista, moras ih prvo prebaciti na karticu, tako ti uzmu 5$ i tek onda platiti.

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Mar 2012, 18:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Nije 30 dana, nego do 1. u narednom mjesecu plus nekoliko dana za prebacivanje. Dakle, ako ti je nesto placeno 30-tog, ti pare dobijas kroz nekoliko dana na svoj racun.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Mar 2012, 18:26 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2325
Prije PayPal nije uzimao nikakvu proviziju ako čekaš prvi u mjesecu kada je automatski prebacivao sredstva na tvoj račun.
Sada sam gledao na njihovoj stranici i izgleda da nema više uopšte provizije bilo kad da se povlače sredstva
https://www.paypal.com/webapps/helpcenter/article/?currentIssueID=11982&topicID=11500014&m=TCI


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Mar 2012, 18:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Ma ima, pogledaj dobro. Ma to nije neka provizija.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Mar 2012, 19:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
"Payments you receive go to your pending balance for 30 days. Payments in your pending balance belong to you, but you can't use or withdraw them. After 30 days, pending payments go to your available balance, "

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Mar 2012, 20:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
To ima veze sa ebay-om?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Mar 2012, 20:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
Nope, tako stoji u mailu kada mi neko posalje pare, a nije vezano za ebay. Posaljem racun za svoju uslugu sa paypala, on uplati taj racun i meni stigne mail, u mailu izmedju ostalog pise i to. Inace nisam nikako primao pare na paypal pa sam tek od nedavno poceo malo vise da se bavim doticnim.

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Mar 2012, 21:32 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2325
The_new_Statesman je napisao:
Ma ima, pogledaj dobro. Ma to nije neka provizija.

Gledao sam opet i nisam pronašao nikakvu proviziju za povlačenje sredstava.
Evo i link kolike su sve provizije:
https://cms.paypal.com/cgi-bin/marketingweb?cmd=_render-content&content_ID=ua/UserAgreement_full&locale.x=en_US#6.%20Withdrawing%20Money.
Piše da je zadnji apdejt pravila bio 24. januara 2012. Možda je tad i izmijenjeno. Doduše, nisam nikad primao ništa preko Paypala pa ne mogu provjeriti da li sam u pravu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Mar 2012, 22:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
provizija je 5$, tako pise kada pokusam podici

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Mar 2012, 01:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
NEMA provizije od 5$ kad čekaš da ti oni automatski pošalju pare na karticu 100%!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Mar 2012, 16:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2004, 16:33
Postovi: 3620
Lokacija: Roma
Ima li neko od vas moneybookers?
Meni treba samo za primanje novca, ne za plaćanje.

Mora li se otvoriti devizni račun ili je dovoljan moj uobičajeni tekući račun u KM, a banka sama pretvara stranu valutu u KM?
Je li bezbjedno povezati račun koji inače koristim, ili da otvorim novi za te potrebe?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1449 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 73  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs