banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 19:39

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1449 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 73  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 20 Mar 2012, 17:23 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 19 Jun 2008, 15:44
Postovi: 158
points je napisao:
Ima li neko od vas moneybookers?
Meni treba samo za primanje novca, ne za plaćanje.

Mora li se otvoriti devizni račun ili je dovoljan moj uobičajeni tekući račun u KM, a banka sama pretvara stranu valutu u KM?
Je li bezbjedno povezati račun koji inače koristim, ili da otvorim novi za te potrebe?


Otvoris tekuci (ili se zove ziro) racun u valuti koja ti je na moneybookers. Taj racun mozes otvoriti za jedan dan, ne moras nista cekati. Od banke trazis SWIFT kod i to se tamo negdje unese na moneybookersu. I to radi, za nekih 10 dana cini mi se dobijes lovu, nisam odavno koristio pa se ne sjecam. Najveci problem ti je tu verifikovati taj racun, e to je bila patnja :lol: bar u mom slucaju

Ne znam kakva je procedura ako linkujes karticu, vjerovatno isto kao i na PayPal-u


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Mar 2012, 21:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2004, 16:33
Postovi: 3620
Lokacija: Roma
Meni se to sad nikako ne radi, ali mogu primiti uplatu samo na taj način.

Inače sam ja u Hypo banci, pa me zanima radi li moneybookers sa njihovim računom, ili da otvaram u Raiffeisenu, koji je provjereno OK za sve te internet transakcije? Ne treba mi za plaćanje, samo da primim novac. Ionako sam planirao otvoriti tekući u Raiffeisenu jer mi treba i PayPal, uvijek koristim tuđe naloge.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Mar 2012, 00:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
sava999 je napisao:
points je napisao:
Ima li neko od vas moneybookers?
Meni treba samo za primanje novca, ne za plaćanje.

Mora li se otvoriti devizni račun ili je dovoljan moj uobičajeni tekući račun u KM, a banka sama pretvara stranu valutu u KM?
Je li bezbjedno povezati račun koji inače koristim, ili da otvorim novi za te potrebe?


Otvoris tekuci (ili se zove ziro) racun u valuti koja ti je na moneybookers. Taj racun mozes otvoriti za jedan dan, ne moras nista cekati. Od banke trazis SWIFT kod i to se tamo negdje unese na moneybookersu.


Al' si ti sve pomešao :-?
Samo DEVIZNI račun ima SWIFT kod i samo devizni račun može biti u stranoj valuti. Ne postoji mogućnost tekućeg-žiro računa u nekoj drugoj valuti osim KM kod nas!
Imam ja Moneybookers (odnedavno Skrill) i slično je kao i sa PayPal-om samo lepše i jednostavnije i sam si gazda vojim parama, a ne da te zajebavaju kao PayPal da ti na silu isplaćuje pare svakog 1. u mesecu. Znači isto možeš koristiti i devizni račun i još ti je jednostavnija verifikacija istog, samo zatražiš prvu isplatu na njega, na svoju odgovornost i kad isplata bude izvršena uspešno tvoj račun će se smatrati verifikovanim. Verifikacija kartice ide malo komplikovanije zbog toga što kad zatražiš verifikaciju iste oni ti sa nje nasumično skinu između 1.01 i 2.99 Evra, a da bi je ferifikovao moraš u predviđeno polje upisati koliko su ti tačno skinuli, a to ćeš videti na izvodu računa, ali ćeš to videti u KM valuti, a tu nastaje komplikacija sa konverzijom, rešenje je da gataš i tu cifru u KM pomnožiš sa 1.95-2.00 i pokušaš upisati, ako promašiš, imaš novu šansu za 24h, drugo rešenje je da zoveš call centar svoje banke i da ih pitaš sam za tu cifru, znaće oni o čemu se radi, stalno ih ljudi zivkaju za to. Ja sam ugatao iz 1. pokušaja tako što sam cifru u KM pomnožio sa 1.96 (tako mi je cifra u Evrima izgledala najlogišnija jer je bila najokruglija, sa najmanje decimala). Mislim da ćeš morati verifikovati i kućnu adresu, upišeš adresu, oni ti na nju pošalju pismo sa verifikacionim kodom, koje stigne za 15ak dana i onda taj kod ukucaš i to je to.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Mar 2012, 08:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2004, 16:33
Postovi: 3620
Lokacija: Roma
Da, samo devizni račun može biti u stranoj valuti, to nije problem.
Nadam se da mi neće biti neki problem ta verifikacija i da neće predugo trajati.

Odlučio sam da otvorim skroz novi devizni u Raiffeisenu jer mi je tu blizu i kod njih uglavnom nema gužve.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Mar 2012, 09:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
dukicas je napisao:
Verifikacija kartice ide malo komplikovanije zbog toga što kad zatražiš verifikaciju iste oni ti sa nje nasumično skinu između 1.01 i 2.99 Evra, a da bi je ferifikovao moraš u predviđeno polje upisati koliko su ti tačno skinuli, a to ćeš videti na izvodu računa, ali ćeš to videti u KM valuti, a tu nastaje komplikacija sa konverzijom, rešenje je da gataš i tu cifru u KM pomnožiš sa 1.95-2.00 i pokušaš upisati, ako promašiš, imaš novu šansu za 24h, drugo rešenje je da zoveš call centar svoje banke i da ih pitaš sam za tu cifru, znaće oni o čemu se radi, stalno ih ljudi zivkaju za to.

Свашта, ја на извјештају Рајфајзена увијек имам и износ у КофолМаркама и износ у оригиналној валути, тако да сам за Манибукерс само морао да сачекам да добијем папирни извјештај (сад га скидам онлајн).

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Mar 2012, 17:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2004, 16:33
Postovi: 3620
Lokacija: Roma
Sad još jedno pitanje, za vas korisnike skrilla (moneybookersa).

Napravio sam devizni račun, unio ga u predviđeno polje. Sad stoji:
Bank account Registered

Mogu li sad jednostavno onima koji šalju novac dati svoju e-mail adresu i transakcija će uspjeti, ili je prethodno potrebna još neka verifikacija?
Kontam, verifikacija je možda potrebna za plaćanja, ali ja ću ga koristiti isključivo za primanje novca.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Mar 2012, 18:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Трансакција ће свакако успјети јер новац прво "лијеже" на твој Манибукерс налог. :) Ти треба да иницираш превлачење истог на девизни рачун, за разлику од Пејпала који то уради аутоматски и истовари ти новац у КМ-у на картични рачун.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Mar 2012, 18:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2004, 16:33
Postovi: 3620
Lokacija: Roma
sinip je napisao:
Трансакција ће свакако успјети јер новац прво "лијеже" на твој Манибукерс налог. :) Ти треба да иницираш превлачење истог на девизни рачун, за разлику од Пејпала који то уради аутоматски и истовари ти новац у КМ-у на картични рачун.


Ok, a onda ću vidjeti šta dalje, javim se ako nešto pođe po zlu :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2012, 03:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
Sigurno ćeš pare primiti na MB, to bi se desilo i da nisi otvorio devizni račun (mislim, nism 100% siguran), ali onda ne bi imao kud sa parama. A sad kad ti stignu pare zatraži isplatu, mada mislim da ćeš pre isplate morati verifikovati kućnu adresu.

sinip-e ja odavno ne primam ''papirnati'' izvod (izveštaj) transakcija na kućnu adresu pošto sam stornirao tu ''uslugu'' da mi mater ne virka na šta sam ja to ''bacao'' pare :D a i dok sam dobijao ne sećam se da je pisalo u Evrima. Sad samo gledam promet transakcija preko e-bankinga i tu ne piše u Evrima cifra, a da im plaćam za onlajn izvod nemam potrebe, pošto skoro sve isto vidim i besplatno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2012, 09:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
dukicas je napisao:
sinip-e ja odavno ne primam ''papirnati'' izvod (izveštaj) transakcija na kućnu adresu pošto sam stornirao tu ''uslugu'' da mi mater ne virka na šta sam ja to ''bacao'' pare :D a i dok sam dobijao ne sećam se da je pisalo u Evrima. Sad samo gledam promet transakcija preko e-bankinga i tu ne piše u Evrima cifra, a da im plaćam za onlajn izvod nemam potrebe, pošto skoro sve isto vidim i besplatno.

То доскора није било доступно у Рајфајзену, мислим да су увели негдје од јесени прошле године, па сам пребацио јер је знало да прође и 7 дана док извод стигне поштом из'сарај'ва... :) И редовно уписују прво износ у оригиналној валути, Долари, Фунте, Динари, небитно, па онда колико је то било у КофолМаркама.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2012, 17:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2004, 16:33
Postovi: 3620
Lokacija: Roma
dukicas je napisao:
Sigurno ćeš pare primiti na MB, to bi se desilo i da nisi otvorio devizni račun (mislim, nism 100% siguran), ali onda ne bi imao kud sa parama. A sad kad ti stignu pare zatraži isplatu, mada mislim da ćeš pre isplate morati verifikovati kućnu adresu.

sinip-e ja odavno ne primam ''papirnati'' izvod (izveštaj) transakcija na kućnu adresu pošto sam stornirao tu ''uslugu'' da mi mater ne virka na šta sam ja to ''bacao'' pare :D a i dok sam dobijao ne sećam se da je pisalo u Evrima. Sad samo gledam promet transakcija preko e-bankinga i tu ne piše u Evrima cifra, a da im plaćam za onlajn izvod nemam potrebe, pošto skoro sve isto vidim i besplatno.


Ma ubiću se ako još budem morao čekati na verifikaciju adrese! :o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2012, 23:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
Meni PayPal danas poslao ''upozorenje'' da mi kartica ističe uskoro i da treba da ''upload-ujem'' novi datum isteka kartice. A nova mi još nije stigla i ovaj lik iz RF banke mi reče da iako piše da mi ističe 04/2012 da mi važi do kraja aprila, a da će do tad nova stići.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2012, 13:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2004, 16:33
Postovi: 3620
Lokacija: Roma
dukicas je napisao:
Meni PayPal danas poslao ''upozorenje'' da mi kartica ističe uskoro i da treba da ''upload-ujem'' novi datum isteka kartice. A nova mi još nije stigla i ovaj lik iz RF banke mi reče da iako piše da mi ističe 04/2012 da mi važi do kraja aprila, a da će do tad nova stići.


Da, one uvijek važe do kraja mjeseca koji je naveden.

Ja sam na moneybookersu danas podnio zahtjev za verifikaciju adrese. Koliko je vama trebalo da vam stigne to pismo?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2012, 20:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Ако је све ок, 7-10 дана. АКо ти не стигне којим случајем, биће весело. :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2012, 20:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2004, 16:33
Postovi: 3620
Lokacija: Roma
sinip je napisao:
Ако је све ок, 7-10 дана. АКо ти не стигне којим случајем, биће весело. :)


Pa, kako imam dobrog poštara, ništa me ne bi čudilo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2012, 20:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
Pita drug da li se sa Maestro Card karticom može otvoriti PP nalog? I da li je moguće brisanje naloga nakon određenog vremena?

Hvala.

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2012, 23:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Колико ја знам, Маестро не може да се користи на нету - значи НЕ може. А за брисање ПП налога, немам појма, вјероватно пише у ТоС-у (Terms of Service).

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2012, 04:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
Meni je ver. pismo od MB stiglo za 15ak, a možda i 20ak dana, već sam mislio da neće ni stići.

PP nalog se može ugasiti, to su ''nedavno'' omogućili. A onomad kad sam ja hteo da ugasim od moje matere na koju sam otvorio jer sam bio maloletan nije moglo, a sad sam zaboravio šifru za njen nalog, pa mi na staru e-mail adresu dolaze obaveštenja vezana za njen nalog, ali nije ni bitan jer nije verifikovana kartica. Jer tad prilikom otvaranja njenog naloga sam napravio ''katastrofalnu'' grešku tako što sam u njeno ime i prezime ubacivao naša slova sa kvačicom-crticom (čćšžšđ), a na kartici je pisalo njeno ime sa ''ošišanom'' latinicom i nije moglo, a ja tad nisam znao zašto ne može i tako i ostalo, nisam ni koristio PP dok nisam postao punoletan i zbavio svoju karticu. Ma ustvari, bio sam punoletan, samo nisam imao svoju karticu. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2012, 16:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
Interesantno.... primio sam od klijenta pare u 2 navrata, razlika je u 2 dana, prvu transu mogu odmah prebaciti na karticu, za drugu moram cekati 30 dana.... Par dana prije toga sam primio jos jednu u gotovo istom iznosu ~150$ i nju isto mogu odmah prebaciti, ali ovu zadnju moram cekati 30 dana, iako su isti iznosi...?

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2012, 16:34 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
dzoonnii je napisao:
Koristi li neko NLB internet karticu preko PayPal-a, koliku oni proviziju uzimaju prilikom placanja i konverzije marke u evro?

Razlika u kursu u odnosu na zvaničnu kursnu listu je oko 2% (izračunto pješke); nazovi to provizijijom ili kako već... ;)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1449 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 73  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs