banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 08:56

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 46 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: CD shop
PostPoslato: 19 Jul 2012, 10:39 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2003, 17:28
Postovi: 475
Lokacija: BanjaLuka
Tpojka je napisao:
Kakva navlakuša, ne slušaj ga. Fajl se zove hosts.
Ima li procjene koji procenat korisnika ostane na Mintu?


ja ostao na mintu( probao masu edicija i ova mi se čini kako dosta kompletna i jednostavna), mislim da ima, ev: http://community.linuxmint.com/country/all

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i toljagom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CD shop
PostPoslato: 19 Jul 2012, 10:45 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 22 Maj 2012, 17:10
Postovi: 11
Piroga je napisao:
TinaBambina je napisao:
shakal je napisao:
A zar nije lakse skinuti sa neta?


Ne moze. Sve neke trial verzije :S


Nije to trijal, vec treba krekovati kako treba, a iste verzije ces dobiti i ako kupis piratski. Isti fajlovi ali samo na cdeu.

AKo hoces napisacu ti kako da krekujes
nije tesko, ja sam vec uradio.


Pa moze, ako ti nije tesko :) bila bih ti zahvalna :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CD shop
PostPoslato: 19 Jul 2012, 11:44 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 17 Jul 2012, 09:57
Postovi: 108
Tpojka je napisao:
Kakva navlakuša, ne slušaj ga. Fajl se zove hosts.
Ima li procjene koji procenat korisnika ostane na Mintu?




Hosts se i mjenja. A treba i .dll da se izmjeni


Poslednji put menjao Piroga dana 19 Jul 2012, 11:50, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CD shop
PostPoslato: 19 Jul 2012, 11:46 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 17 Jul 2012, 09:57
Postovi: 108
Citiraj:

Pa moze, ako ti nije tesko :) bila bih ti zahvalna :wink:


Prvo jesili skinula Photoshop i koju verziju imas? Ja imam za CS6 instrukcije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CD shop
PostPoslato: 19 Jul 2012, 12:29 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 22 Maj 2012, 17:10
Postovi: 11
Piroga je napisao:
Citiraj:

Pa moze, ako ti nije tesko :) bila bih ti zahvalna :wink:


Prvo jesili skinula Photoshop i koju verziju imas? Ja imam za CS6 instrukcije.


Ja imam CS5.1 :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CD shop
PostPoslato: 19 Jul 2012, 12:32 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 17 Jul 2012, 09:57
Postovi: 108
TinaBambina je napisao:
Piroga je napisao:
Citiraj:

Pa moze, ako ti nije tesko :) bila bih ti zahvalna :wink:


Prvo jesili skinula Photoshop i koju verziju imas? Ja imam za CS6 instrukcije.


Ja imam CS5.1 :)


Vidjet cu kad zavrsim posao, pa cu ti poslati postupak.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CD shop
PostPoslato: 19 Jul 2012, 13:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Tpojka je napisao:
Kakva navlakuša, ne slušaj ga. Fajl se zove hosts.
Ima li procjene koji procenat korisnika ostane na Mintu?


C c c... Dobro, jeste da je moj smisao za humor malo čudan, ali mogao si ti bar malo pročitati za*ebancije između redova. :-)

Što se tiče procjene, bolje da ti ne govorim. Vrlo male brojke su u pitanju. Ali više je faktora zašto je to tako. Navešću ti samo par:
- Generalno gledano, mi smo stoka kao narod. Kad neko kupi telefon i plati ga momački, a na njemu Android (koji je u sušitni Linux distro), onda je to "svemir", "nema dalje", "vrh", "prejako i predobro" i sl. Kad kupi jeftinjak komp na kojem se nalazi isto tako neka linux distribucija, e onda ide "kakvo je ovo smeće" i sl.
- Ako te od malih nogu u školi uče M$, zatim to nastave i u srednjoj i na faksu, a onda ti još na 90+% konkursa stoji obavezno poznavanje rada u Win okruženju te rad u M$ Office paketima, moram se složiti sa konstatacijom da uopšte ne čudi kad neko želi da ima samo Windows i sve ostalo na šta je navikao na kompu.
- 20 i više godina totalne piraterije ne nestaje preko noći. Ako si navikao da nešto dobiješ džabe, ne vidim silu koja će našeg čovjeka natjerati da to plati sve dok još uvijek ima šeme da to dobije džabe (makar u kućnoj varijanti). Kad ovo bude pravna država po mnogo više osnova (po kojima trenutno nije ni blizu pravne države) onda možemo pričati i o legalizaciji software-a u punom obimu. Do tada sam jako skeptičan po tom pitanju.
- Klinci kad žele da dobiju mašinu za igranje igrica, "prisiljeni" su da matorce nagovaraju na kupšovinu računara. Jer ako traže konzolu, onda je očigledno da im to treba samo za igrice. AKo traže komp, onda prolaze fore i ubjeđivanja o edukativnom elementu, korištenju u školske svrhe i tome slično. I onda je Windows na mašinama neminovnost. Igre i Windows su ruku pod ruku (jbg, DirectX i M$ monopol je učinio svoje).
- Neka rješenja za rastersku grafiku postoje, ali ljudi su navikli na Photoshop. Kad je vektorska grafika u pitanju, tu već imamo problem. A o CAD/CAM paketima da i ne pričamo. Ali tu bi se tek razvezla priča o legalizaciji jer cijena M$-a je čak pi*kin dim, koje su cijene pomenutih software-skih paketa. Ali ko nam je kriv kad naučimo rad recimo u AutoCAD-u, a ne pitamo se odakle i koliko košta.

Ima toga još, ali da ne razglabamo na temi gdje nije mjesto za priču o tome. Uglavnom, ko ne koristi računar za igre i za rad u nekom usko-namjenskom software-u, ne vidim niti jedan jedini pametan prijedlog zbog kojeg ne bi koristio neku linux distribuciju, naročito danas kad postoje GUI-i koji liče na Windows u tolikoj mjeri da bi se već i teški laik mogao snaći.

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CD shop
PostPoslato: 19 Jul 2012, 13:39 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
dtb_pro je napisao:

Ima toga još, ali da ne razglabamo na temi gdje nije mjesto za priču o tome. Uglavnom, ko ne koristi računar za igre i za rad u nekom usko-namjenskom software-u, ne vidim niti jedan jedini pametan prijedlog zbog kojeg ne bi koristio neku linux distribuciju, naročito danas kad postoje GUI-i koji liče na Windows u tolikoj mjeri da bi se već i teški laik mogao snaći.


Prica ti je na klimavim nogama, na vise mjesta :wink: ..Btw, ja isto tako ne vidim ni jedan jedini pametan razlog zasto se ne bi koristio WIN, u tim istim situacijama, osim stavke -cijena licence (ali to je tek opsirna prica). Strasno bih volio cuti makar jedan razlog.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CD shop
PostPoslato: 19 Jul 2012, 14:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
MuskoBre je napisao:
Prica ti je na klimavim nogama, na vise mjesta :wink: ..Btw, ja isto tako ne vidim ni jedan jedini pametan razlog zasto se ne bi koristio WIN, u tim istim situacijama, osim stavke -cijena licence (ali to je tek opsirna prica). Strasno bih volio cuti makar jedan razlog.

Tek s tobom ne želim raspravljati na temu jer bi te vjerovatno natjerao da platiš pivu pa da ko ljudi negdje u parkiću posmatrajući kako prolaze razne što legalne što nelegalne distribucije tražimo razloge za i protiv.

MuskoBre je napisao:
Strasno bih volio cuti makar jedan razlog.

Ali pošto bi stražno volio čuti bar jedan razlog :P , hajde ovako:
- Računar koji služi isključivo za internet (FB, YT, Google search, eventualno Wiki pa čak i Skype te u trenucima dokolice XXX), zatim za rad u "office" paketima (za koje će i Libre i Open Office poslužiti više nego dobro), i multimediju (muzika i film) uz eventualno amatersko korištenje alata za osnovnu obradu slike, zvuka i videa (da ne nabrajam) koristiću Linux, a ne Windows. Zašto? Najjeftinija licenca Windows-a je OEM Windows 7 Starter, koji košta 99KM (isključivo uz nov računar). On je osakaćen sam po sebi. Ko ne zna, neka se informiše: Windows 7 Edicije.
Uz njega dođe M$ Office Starter besplatno, što podrazumijeva osakaćene Word i Excel. Word i Bože pomozi, Excel je neupotrebljiv za ozbiljniji rad. Sav ostali software ne navodim jer i za Windows postoji ogroman broj besplatnih aplikacija koje rade posao. Gore opisan računar sa Linuxom na sebi će mi donijeti apsolutnu upotrebljivost kao i OEM Windows 7 Starter (uz dodatke) s tim što ću uštedjeti 100 KM. Ko tvrdi suprotno - laže!
"One good reason it is..."

P.S.
A to da mi je priča na klimavim nogama, možda i stoji, ali sam ti naveo iskrene razloge zbog kojeg će ljudi ladno oboriti Linux sistem i staviti pirata. Nisam rekao da to podržavam ili se slažem s tim. Daleko bilo...
P.P.S. I da, vidim da pišeš kako si već naveo "osim stavke cijena". Izvini, a zar je moguće zanemariti tu stavku? Nije to cener pa da ga zanemarim.

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CD shop
PostPoslato: 19 Jul 2012, 14:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2012, 16:14
Postovi: 3161
Lokacija: Ratio, Logic
dtb_pro je napisao:
C c c... Dobro, jeste da je moj smisao za humor malo čudan, ali mogao si ti bar malo pročitati za*ebancije između redova. :-)

Pa ja sam i pokušao da se pridružim istom da bi na perfidan način zaobišli temu piraterije i stavili drugima do znanja da za tim stvarno nema potrebe javno raspravljati, ali ok.
Na dosta drugih foruma, onakav upit bi uzrokovao warn/ban.

_________________
-A Tpojke su Đuro šta?
-Osnovne jedinice diverzantskih grupa.
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CD shop
PostPoslato: 19 Jul 2012, 14:49 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
dtb_pro je napisao:
Spoiler:
Tek s tobom ne želim raspravljati na temu jer bi te vjerovatno natjerao da platiš pivu pa da ko ljudi negdje u parkiću posmatrajući kako prolaze razne što legalne što nelegalne distribucije tražimo razloge za i protiv.

MuskoBre je napisao:
Strasno bih volio cuti makar jedan razlog.

Ali pošto bi stražno volio čuti bar jedan razlog :P , hajde ovako:
- Računar koji služi isključivo za internet (FB, YT, Google search, eventualno Wiki pa čak i Skype te u trenucima dokolice XXX), zatim za rad u "office" paketima (za koje će i Libre i Open Office poslužiti više nego dobro), i multimediju (muzika i film) uz eventualno amatersko korištenje alata za osnovnu obradu slike, zvuka i videa (da ne nabrajam) koristiću Linux, a ne Windows. Zašto? Najjeftinija licenca Windows-a je OEM Windows 7 Starter, koji košta 99KM (isključivo uz nov računar). On je osakaćen sam po sebi. Ko ne zna, neka se informiše: Windows 7 Edicije.
Uz njega dođe M$ Office Starter besplatno, što podrazumijeva osakaćene Word i Excel. Word i Bože pomozi, Excel je neupotrebljiv za ozbiljniji rad. Sav ostali software ne navodim jer i za Windows postoji ogroman broj besplatnih aplikacija koje rade posao. Gore opisan računar sa Linuxom na sebi će mi donijeti apsolutnu upotrebljivost kao i OEM Windows 7 Starter (uz dodatke) s tim što ću uštedjeti 100 KM. Ko tvrdi suprotno - laže!
"One good reason it is..."


Kako bi bilo da se malo bacis na citanje, to je inace divan dar Bozji? :wink: :D
MuskoBre je napisao:
Prica ti je na klimavim nogama, na vise mjesta :wink: ..Btw, ja isto tako ne vidim ni jedan jedini pametan razlog zasto se ne bi koristio WIN, u tim istim situacijama, osim stavke -cijena licence (ali to je tek opsirna prica). Strasno bih volio cuti makar jedan razlog.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CD shop
PostPoslato: 15 Maj 2013, 20:49 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Maj 2012, 14:05
Postovi: 76
Posto ne mogu otvoriti novu temu u forumu Muzika, da pitam ovdje.
Gdje u Banjaluci ima CD shop sa originalnim muzickim CD i DVD-ovima, domacim i stranim (osim CD shopa KEC u starom zanatskom centru)?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CD shop
PostPoslato: 15 Maj 2013, 21:50 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Imaš u Merkatoru, u njihovom hipermarketu, solidan izbor CD-ova....Šta tražiš?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CD shop
PostPoslato: 15 Maj 2013, 23:13 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Maj 2012, 14:05
Postovi: 76
Uglavnom domaci rock. Noviji naslovi nisu problem, ali neki malo stariji su problem. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CD shop
PostPoslato: 16 Maj 2013, 08:06 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Pogledaj u ArtMusic-u, oni su negdje u Kralja Alfonsa XIII, rade veleprodaju sigruno, a mislim i maloprodaju...Što se tiče stranih izdanja, probaj ovde http://www.tropik.ba/pocetna.html

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CD shop
PostPoslato: 17 Mar 2015, 09:39 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Sep 2014, 08:11
Postovi: 80
Jel ima u BL ijedan CD shop? Tek sam neki dan vidio da je Kec zatvoren :( Sto bi rekao jedan moj prijatelj "Prati malo muziku iz studija"

_________________
http://staznacisanjati.xyz
http://porukeza.xyz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CD shop
PostPoslato: 17 Mar 2015, 14:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2892
Lokacija: još mAlo i tU smo
Zar iko još kupuje CD-ove?

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CD shop
PostPoslato: 17 Mar 2015, 15:14 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2012, 21:18
Postovi: 574
krajo je napisao:
Zar iko još kupuje CD-ove?

Vjerovatno ovi sto imaju konzole :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CD shop
PostPoslato: 17 Mar 2015, 16:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2009, 09:41
Postovi: 3657
Lokacija: House of Pejin
bobo_1 je napisao:
Jel ima u BL ijedan CD shop? Tek sam neki dan vidio da je Kec zatvoren :( Sto bi rekao jedan moj prijatelj "Prati malo muziku iz studija"


ima ona baba kod pravnog faxa.

_________________
Ne idem više u školu, idem samo u džamiju i na igranke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CD shop
PostPoslato: 18 Jun 2015, 12:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Interesuje me neki cd/dvd shop...kakvo je stanje s tim? Postoji li ijedan u sirem centru? :) Molim malo detaljnije objasnjenje posto sam losa s prostorom...:-?

I nemojte se cuditi sto to trazim, radi se o poklonu...I ne mogu narucivati posto mi treba odmah.
Ima li ista u Merkatoru? (da ne tabanam dzaba do tamo)

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 46 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs