banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 06:18

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Maj 2002, 10:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Kako da postavim counter na mojoj stranici u DW4?
Skontao sam da se to radi preko skripti jer nema insert counter kao u FP. Ima nekih na netu i probao sam jedan ali ima reklamu u vidu linka (koji sam ukinuo u kodu) i u vidu teksta ispod countera. Znate li za neki sajt gdje ima finih countera po mogućnosti bez reklama za DW4 i sa lakom instalacijom jer sam početnik pa se ne razumijem mnogo u sve ovo?

Skinuo sam jedan counter ali nisam najbolje shvatio uputstvo koje kaže ovako

1. Create an empty file, called count.txt, and then
upload count.php and count.txt to your server.

u koji folder mog sajta da stavim counter.txt i counter.php?

2. CHMOD 777 count.txt - In most FTP programs you can change
properties (chmod) of a file by right clicking on it.

ovo sam valjda dobro uradio u CuteFTP jer Crystal FTP valjda nema tu opciju

3. Add ONE of the following lines to your page, where you want the counter
to apear, depending on the style you want to use.

Graphical: <? $type = "gfx"; $dir = "DIRECTORY"; include("count.php"); ?>
(replace DIRECTORY with the directory your images are stored in)

E ovaj grafički me interesuje, šta da stavim umjesto ovog DIRECTORY ako slike stavljam u folder koji se zove 'slike'? Da li stavljam samo 'slike' ili '/slike' ili nešto treće?

Remember to save your file as .php, not .htm or .html

Koji php? Ja sam u zip fajlu dobio ovo uputstvo, slike (gifove cifara) i već napisan fajl count.php pa ako njega u koraku 1. stavljam na server koji onda fajl treba da snimim kao .php a ne kao .htm?

Kažu da ovo hoće li counter raditi zavisi i od servera na koji se postavlja. Da li će raditi na blicu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Maj 2002, 12:46 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
Zavisi do servera, da li dozvoljava izvrsenje tog scripta ...
kopiras ga u toor ili napravis neki novi dir (tipa script ili tome sl. a mozes i u cgi-bin ako ga ima) ta 2 fajla ... dodas onom fajlu te atribute .. A onda imas i dir sa slikama counter-a (0,1,2,..,9) ili ga napravis ili stavis u dir gdje inace stavljas slike .. i onda u kodu svoje stranice napises putanju do tog dir-a .. i onda bi sve trebalo da sljaka .. (naglasak je na atributima counter.php-a .. execute itd .. su bitni da bi se counter uopste pokrenuo :)
ako ima neko da me ispravi ili doda jos, slobodno neka to ucini... da pomognemo covjeku ...

Toliko od mene ... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Maj 2002, 13:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> kopiras ga u toor</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->

Šta je toor :smile:

<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> dodas onom fajlu te atribute</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->

Kom fajlu koje atribute? Koriste se count.txt i count.php. Ako misliš na ono CHMOD 777 count.txt to sam već uradio.

<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> onda u kodu svoje stranice napises putanju do tog dir-a</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->

E ovo mi nije jasno, koju putanju, da li onu sa lokalnog hard diska ili koju? Npr. na blic serveru imaš folder WWW u njega smještaš svoje foldere i fajlove sajta i ako u njemu (tom WWW folderu) imam folder SLIKE i u njemu gifove za brojač koja onda ide putanja u kodu index stranice?

<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> naglasak je na atributima counter.php-a .. execute itd .. su bitni da bi se counter uopste pokrenuo</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->

Gdje se ovo podešava?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Maj 2002, 22:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Pitanje je da li Blic omogucava izvrsavanja PHP skriptova ...
a ta strana gdje ti se nalazi brojac, mora da bude PHP a ne HTML
znaci ta iz koje je pozivas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Maj 2002, 23:09 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
toor: permutacija -> root (ne mora biti root, sali sam naveo primjer) odnosno dir gdje zelis :)
chmod .. da .. na to sam mislio ;)

putanja .. pa recimo slike/ (ako si tamo kopirao slike brojaca .. ili npr ako si napravio poseban dir za brojac u dir-u slike onda bi isla putanja slike/brojac/ i tome sl .. na to sam mislio (pise ti u scriptu da je to putanja do dir-a za slikama brojaca ;)

a kao sto sam naglasio na pocetku i kao sto je misk0 konstatovao - zavisi od servera do servera tj. od podrske za scripte, php, cgi itd ..

a opet s druge strane .. imas free countera .. samo prepravis kod koji unosis na stranicu i miran si .. (da se ne reklamira sam ..)

Toliko od mene ... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Maj 2002, 08:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> a ta strana gdje ti se nalazi brojac, mora da bude PHP a ne HTML</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->

To sam i mislio, znači ako stavljam brojač na prvu (index) stranicu ona treba da bude index.php a ne index.html. Ali na blicu stoji obavještenje da prva stranica mora da bude index.html. Šta sad?

A znate li za neki sajt koji ima free countere a koji ne zahtijevaju php i te ostale fazone ako ih blic ne podržava?

mIRCon free counteri često i jesu ti sa reklamama, to ti je free na internetu :smile: sve ti je free samo ili ima reklamu ili košta only $8.95 :grin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Maj 2002, 10:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
U sustini bilo koji free counter koristio ne treba ti PHP, znaci
mozes ladno da ga uvalis u svoj HTML,a na sajtu koji nudi taj free
counter ces naci upustvo kako ga "instalirati" u svoju stranicu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Maj 2002, 13:07 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
Vader .. hmmm mozda i ne treba index.htm imati ekstenziju .php vjerovatno sam taj fajl (counter) to ima ...
pa kako nema .. ja snam da je bio neki thecouner ili tome sl. i samo izbacis link is source-a i reklamicu i sljaka savrseno :))
potrazi .. google je zakon, lupis kratki search i dobijes ih mnogo ;)

Toliko od mene ... :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs