banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 15:38

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1278 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 64  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 27 Dec 2010, 10:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Ovo su vijesti sa njuz.net koje naravno nisu autentične već su pisane sa namjerom da budu duhovite, ismijavajući i kritikujući stanje u društvu, politici, sportu...




Najavljeno poskupljenje mita u državnim institucijama
Unija državnih institucija Srbije najavila je od Nove godine drastično povećanje visine mita u svojim ekspoziturama širom Srbije.

Kako objašnjava Nenad Jezdić, predsednik unije, na ovaj potez su se odlučili zbog još uvek aktuelne ekonomske krize, ali pre svega zato što postojeće visine mita nisu menjane u poslednjih šest godina.

- Stanje u državnim instirucijama je zabrinjavajuće. Prosečan radnik u državnoj firmi praktično je postao osuđen da živi samo od svoje plate, a svi znamo da je to nemoguće – rekao je Jezdić za Njuz.

Kako saznajemo, prema novom tarifnom sistemu od Nove godine najveća poskupljenja biće zabeležena u prosveti. Tako će za ocenu više u srednjoj školi roditelji od sada morati da izdvoje 250 umesto dosadašnjih 100 eura.
Na fakultetima će tarife skočiti u zavisnosti od vrste plaćanja. Ukoliko se plaća novcem, ispiti će koštati preko 1000 eura umesto dosadašnjih 300-600.

Ukoliko se studentkinje odluče za plaćanje ispita u naturi u profesorovom kabinetu, od sada će morati da povedu sa sobom bar još jednu drugaricu.

Ništa bolja situacija nije ni u zdravstvu. Za običan prijem preko reda u državnoj bolnici, umesto dosadašnje kesice C kafe od 200 grama, pacijenti će morati da izdvoje kutiju Nescafe Gold Premium.

Za izdavanje lažnih zdravstvenih opravdanja, umesto tradicionalne čokolade „Najlepše Želje“, sada će biti potrebna Milka od 300 grama sa celim lešnicima ili punjena jogurtom od jagode.

Od svih državnih institucija, jedino u MUP-u Srbije, bar do daljnjeg, neće biti ovih poskupljenja. Naš sagovornik iz MUP-a rekao je da su za sada tamo zadovoljni prihodima od mita policajaca, jer im je novi zakon o saobraćaju omogućio da imaju mnogo više prostora i prilike za prikupljanje istog.

Navedena povišenja tarifa stupiće na snagu od 1. januara, a Vlada Srbije poručila je građanima da do Nove godine požure i završe sve poslove koje imaju po starim cenama.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Dec 2010, 10:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Ova ideja je zanimljiva :)


Ministarstvo finansija uvodi porez na pristup Fejsbuku
U cilju što efikasnijeg popunjavanja poreskih prinosa u narednim godinama, Ministarstvo finansija je iskoristilo Zakon o elektronskim komunikacijama i u saradnji sa Službom za visoku tehnologiju MUP-a Republike Srbije pustilo je danas u probni rad specijalni softver pomoću kojeg će se pratiti i naplaćivati broj pristupa građana Srbije na popularnu društvenu mrežu Fejsbuk. Sledeće godine se očekuje da će porez na Fejsbuk biti treći najznačajniji poreski prihod.

Građani Srbije će počevši od januara 2011. g. na svojim računima za usluge Internet provajdera dobiti dodatno opterećenje od stotinak dinara, u odnosu na broj pristupa populanoj društvenoj mreži.

Pomoćnica u Ministartsvu finansija za finansijski sistem Zorica Dunavić je objasnila za Njuz kako će funcionisati u praksi sprovođenje u delo naplate novog poreza na Fejsbuk, za koji navodi da će omogućiti slivanje u budžet dodatnih 3 milijarde dinara u 2011. godini.

- U saradnji sa Odeljenjem za visoko tehnološki kriminal razvijen je jednostavan, ali specijalan softver koji će iz podataka ovdašnjih Internet provajdera izdvajati podatke o broju pristupa Fesbuku, i te podatke će pridruživati računu za usluge Internet pristupa po ceni od 5 dinara po pristupu. Na taj način računato – navodi Zorica Dunavić – ako se po jednom računu za usluge Internet pristupa uđe na Fejsbuk jednom dvnevno, građani će plaćati oko 120 dinara mesečno dodatnih troškova za usluge Internet pristupa.

Predsednica Saveta za borbu protiv korupcije Verica Barać je povodom informacije o novom porezu i novom uplivu službi, ovog puta u finansijski sistem Srbije, za Njuz napomenula da njena molba za što urgentniju izmenu Zakona o elektronskim komunikacijama, koji upravo sada doživljava svoju potpunu aktuelizaciju, jer se pokazalo da su svi strahovi koji su postojali oko tog zakona stvarni i dobijaju otelotvorenje u ovom potezu Ministarstva finansija.

Očigledno je da je Ministarstvo finansija iskoristilo uspešnu ideju povezivanja računa za TV pretplatu sa računom za struju. Na ovaj način, ističe gospođa Dunavić, biće omogućeno da se iskoristi fundus od preko 2 miliona osoba koje sada mesečno pristupaju Fejsbuku, i da se ostvari značajan poreski prihod, koji bi se po procenama za 2012. godinu mogao pojaviti i kao treći najvažniji prihod Države Srbije (posle akciza za cigarete i gorivo).

- Prihodi od ovog poreza biće iskorišćeni za povećanje subvencija svim socijalnim kategorijama stanovništva u Srbiji, navodi Zorica Dunavić, a jedan deo će svakako biti usmeren na unapređenje kulturnih vrednosti i vratiće se u Internet kroz finansiranje profitabilnih Internet projekata, kao što je globalna promocija srpskih pejzaža na CNN-u i na mreži.

Specijalni savetnik u Ministartvu telekomunikacija i informacionog društva Slobodan Marković slaže se sa gospođom Barać da je potrebno što pre onesposobiti negativne odredbe Zakona o elektronskim komunikacijama, da bi se zabranio neovlašćeni pristup raznim službama u lične podatke korisnika usluga Internet pristupa.

- Sama tehnologija pristupa podacima o korišćenju Fejsbuka od strane građana – kaže Marković – je realno jednostavno urađena, što je verovatno i opredelilo Ministarstvo finansija na ovaj korak.

Novi direktor BIA Saša Vukadinović nije još upoznat sa ovim zajedničkim projektom Ministarstva finansija i službi, obzirom da je nedavno stupio na ovu funkciju.

- Tvrdim da će bez obzira na sve navodne negativne posledice koje se navode u javnosti, ovaj zadatak biti sproveden sa svim pozitivnim odredbama Zakona o elektronskim komunikacijama, i da će ovim budžetskim prihodom biti na kraju zadovoljni svi oni građani kojima je pomoć definitivno potrebna u teškim godinama koje nam dolaze.

Analitičari procenjuju da je Ministarstvo finansija bilo prinuđeno na ovaj korak pošto dizanje PDV-a na kompjutere sa 8 na 18% po proračunu neće dovoljno napuniti budžet. Ostaje nam samo da se nadamo da naredni porez koji će kreirati Ministarstvo finansija neće biti usmeren na još (za sada) posećeniji Web sajt od Fejsbuka u Srbiji – Gugl.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Dec 2010, 10:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Snimljen film bez Nikole Koje
Nakon ”Srpskog filma” koji je ove godine šokirao domaće korisnike Rapidšera i torent klijenata, iz dobro obaveštenih izvora saznajemo da je snimljeno još jedno revolucionarno delo domaće kinematografije.

Reditelj Srđan Božidarević, poznat po onom filmu sa onim glumcem koji se pojavljuje u onoj reklami za „Ofsajd“ uloške, snimio je film u kojem se ni u jednoj sceni ne pojavljuje naš proslavljeni glumac Nikola Kojo. Budući da je to prvi film te vrste kod nas, gospodin Božidarević kaže kako ne bi mogao da ga svrsta ni u jedan poznat žanr.

- Znali smo da neće biti nimalo jednostavno snimiti film u kome Nikola Kojo ne igra apsolutno nikakvu ulogu, kaže u intervjuu za Njuz Božidarević, kome je ovo drugi debitantski film. – Gospodin Kojo je temelj naše kinematografije, i snimiti film u kome se on ne pojavljuje makar na sekund je predstavljalo pravi izazov za celu ekipu, od scenografa preko kostimografa pa sve do onog lika što drži mikrofon. Nisam siguran kako će publika reagovati kada vidi da ni glavni glumac, a ni bilo ko od sporednih glumaca jednostavno nije Nikola Kojo.

Nikola Kojo je od svog rođenja nezamenljiva figura u jugoslovenskoj a potom i srpskoj kinematografiji, poznat najpre po širokom rasponu likova koje je igrao, od namrgođenog trapavka, preko opuštenog drkoša pa sve do ćudljivog debeljka koji izvaljuje najbolje fore u filmu. Pored svih filmova snimljenih u poslednjih pedeset godina na ovim prostorima, Nikola Kojo se pojavljuje i u većini domaćih reklama, a pozajmljivao je glas nekim od naših najpoznatijih pevača.

Reditelj Božidarević smatra kako to nije ništa čudno za malo tržište kakvo je srpsko, gde se po zakonu verovatnoće u svih pet filmova koji se snime svake godine mora pojaviti svih naših dvadesetšest glumaca i glumica.

– Svetski trendovi, međutim zahtevaju da se malo eksperimentiše i da se granice pomeraju kad god je to moguće. Ne treba, naravno, preterivati, i zbog toga smo u filmu koristili replike koje su svima već poznate iz nekih ranijih filmova i serije „Bolji život“. Takođe, sve scene su, kao i obično urađene iz prvog pokušaja zato što nemamo mnogo trake, a i zvuk je očajan, tako da sa te strane gledaoci ne bi trebalo da budu previše šokirani, kaže Božidarević za Njuz.

Filmski kritičar Dimitrije Vojnov smatra da srpska javnost nije spremna na ovakve eksperimente i da Božidarevićev film neće imati uspešan bioskopski život ukoliko uopšte nađe distributera.

- Naravno, to ne znači da film ne poseduje svoje kvalitete – ističe Vojnov. – Odsustvo Koja se skoro i ne primećuje u erotskim scenama. Ali, mislim da to nije dovoljno za komercijalni uspeh već pre vidim formiranje nekog malog kruga ljudi koji će citirati svaku rečenicu koju Kojo nije izgovorio.

Film u kojem ne igra Nikola Kojo još uvek nema zakazanu premijeru.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Dec 2010, 11:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
:lol: Sjajno!
Citiraj:
Znali smo da neće biti nimalo jednostavno snimiti film u kome Nikola Kojo ne igra apsolutno nikakvu ulogu, kaže u intervjuu za Njuz Božidarević, kome je ovo drugi debitantski film. – Gospodin Kojo je temelj naše kinematografije, i snimiti film u kome se on ne pojavljuje makar na sekund je predstavljalo pravi izazov za celu ekipu, od scenografa preko kostimografa pa sve do onog lika što drži mikrofon. Nisam siguran kako će publika reagovati kada vidi da ni glavni glumac, a ni bilo ko od sporednih glumaca jednostavno nije Nikola Kojo.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Dec 2010, 12:08 
Ipak ono sa ajkulom je imalo najjaci odjek. :D


Vrh
  
 
PostPoslato: 27 Dec 2010, 14:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5843
Možda bi bilo dobro da u svakom postu navodite link, jer će se vremenom povećati broj strana i ispašće da izmišljate sami :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2010, 10:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Pokrenuo privatan biznis bez podmićivanja!
Marko Todorović iz Babušnice uspeo je da izgradi poslovnu zgradu i pokrene privatnu firmu potpuno legalno, bez ijednog podmićivanja službenika u državnoj administraciji.

Ovaj preduzetnik javio se Njuzu sa svojom neverovatnom pričom, a naša ekipa je tragom vesti otišla u Babušnicu u Todorovićevu novoosnovanu špeditersku firmu da se i lično uveri u ovu nesvakidašnju priču.

- Pripremio sam dosta novca za potrebe podmićivanja, jer su me ranija lična i tuđa iskustva naučila da je u Srbiji takav način „saradnje“ sa državnim organima sasvim uobičajen. Međutim, zaprepastio sam se. Niko mi nikakav novac nije tražio, ni za građevinske, ni za upotrebne dozvole, a ni za druge papire koji su potrebni. Plaćao sam samo ono što je zakonom propisano, niko mi čak ni poklone nije tražio – započinje svoju priču zgranuti Todorović.

On kaže da je očekivao troškove od nekoliko hiljada evra za podmićivanje, a kada je to izostalo, na trenutke se osećao čak poniženo i uvređeno.

- Imao sam utisak da nisam dovoljno vredan u očima tih lokalnih činovnika i da moj novac za podmićivanje nije dovoljno dobar za njih. Sada ne znam šta da radim sa tim novcem. Ne znam šta se u međuvremenu promenilo, do sada nikada nisam imao problema prilikom podmićivanja – čudi se Todorović.

Prema rezultatima nedavno obavljenog istraživanja, 49 odsto ispitanih građana smatra da se nivo korupcije u protekle tri godine povećao, 37 da je ostao nepromenjen, a 14 odsto da je smanjen. Marko Todorović smatra da je korupcija značajno smanjena u poslednje vreme i da to može da umanji i efikasnost ionako neefikasne privrede.

- Ne kaže se džabe za mito da je „podmazivanje“. Kad se nešto podmazuje, to se čini da bi bolje išlo, da bude sklisko. Naša privreda neće biti skliska ako je redovno i dobro ne podmazujemo – objašnjava Todorović.

U lokalnoj gradskoj administraciji kažu da naizgled smanjeni stepen korupcije i podmićivanja neće bitnije uticati na efikasnost u radu i da je slučaj Marka Todorovića zapravo izuzetak od pravila. Pojedini službenici, sa kojima je ekipa Njuza pričala, rekli su da državne službe funkcionišu normalno uprkos tome što je načinjen ovaj propust. Na pitanje zašto se to desilo, oni kažu da je reč o grešci uslovljenoj ljudskim faktorom i izrazili uverenje da se to više neće ponoviti.

- Nedavno smo zaposlili nove ljude u administraciji, rodbinu i prijatelje rukovodilaca, tako da oni još nisu uspeli najbolje da se prilagode. Taj propust nastao je isključivo zbog njihovog neiskustva, ali očekujemo da će već tokom narednih nekoliko meseci sve doći na svoje mesto i da se više neće ponavljati slučajevi poput Todorovićevog. Mi mu se ovim putem u ime cele lokalne samouprave iskreno izvinjavamo i obećavamo da ćemo mu sledeći put kad nam se bude obratio uzeti duplo već mito – rekli su naši sagovornici.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2010, 10:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Ovo sledeće je super super ideja koju bih ja stvarno sproveo da sam na vlasti:


Država uvodi porez na besmislene reklame
Vlada Republike Srbije donela je odluku da uvede dodatni porez u iznosu od 15 odsto na sve reklame za koje posebno državno telo bude ocenilo da ne zadovoljavaju osnovne kriterijume zdravog razuma i prosečne ljudske inteligencije, saopšteno je danas na vanrednoj konferenciji za novinare u Nemanjinoj 11.

Osnovni razlozi za uvođenje ovakvog poreza su, s jedne strane, punjenje budžeta koji je trenutno u velikom deficitu, a sa druge zaštita građana od, kako je rečeno na konferenciji, „glupih i besmislenih reklama koje vređaju sve gledaoce čiji je koeficijent inteligencije iznad nule.“

- Stručnjaci iz Republičke radiodifuzne agencije (RRA) su pregledali na desetine sati reklamnog materijala koji se emituje na domaćim televizijama i zaključili da se veliki broj reklama može svrstati u kategoriju sadržaja uvredljivog za intelekt. Dakle, reč je o sadržajima koji su uvredljiviji čak i od scena eksplicitnog nasilja i seksa, koje u nekoj meri mogu biti, recimo, edukativne. Reklame, pak, koje smo mi pregledali nemaju u sebi ni trunke edukativnosti ili smislenosti, a o dobrom ukusu da i ne govorimo – rekao je ministar kulture u Vladi Srbije Nebojša Bradić.

On nije želeo da precizira o kojim je konkretno oglašivačima i reklamama reč, ali je Njuz od svog izvora iz RRA saznao da će se na udaru najpre naći reklame o šamponima, kućnoj hemiji, kao i one o deterdžentima za veš, omekšivačima, sredstvima za pranje posuđa, te reklame pojedinih banaka.

- Biće sankcionisana i jedna strana konditorska kompanija koja gledaoce obmanjuje tvrdnjama da kocka čokolade ima teleportacione moći. Takođe, razmatramo slučaj kompanije koja tvrdi da njenim lepkom gledalac može da se zalepi za krila aviona ili bazensku skakaonicu, što je po mom skromnom mišljenju, pogubnije čak i od američkog MTV serijala Jackass. Štaviše, preporučuje se ljudima da sebe lepe gde god stignu, čak i za lustere. To je nečuveno. Čak i reklame koje naglase da ljudi ovo ne pokušavaju kod kuće su besmislene. Reklamiraš nešto a onda im kažeš da to ne rade. – rekao je stručnjak iz RRA koji je zbog delikatnosti cele situacije želeo da ostane anoniman.

Prema njegovim rečima, Vlada Srbije i RRA će osnovati Agenciju za intelektualne standarde u javnom oglašavanju, koja će biti zadužena za procenu kvaliteta reklama i naplatu poreza svim kompanijama za koje bude utvrđeno da emituju „besmislene, glupe i iritantne sadržaje“ u elektronskim i štampanim medijima. Poseban namet biće stavljen na reklame koje sadrže audio pozadinu u vidu smeha. – Svi znamo da tamo nema publike i nema ko da se smeje što znači da je smeh kasnije nasnimljen i time šalje podsvesnu poruku da je sadržaj reklame duhovit – dodaje naš izvor.

- Država je rešila da stane na put beskrupuloznoj marketinškoj mentalnoj degradaciji gledalaca i usput ostvari značajne budžetske prihode naplatom dodatnog poreza od onih koji očigledno imaju čak toliko novca da su u stanju da ga troše na potpuno prazne i besmislene marketinške poruke. Najznačajniji deo sredstava biće uložen u srpski obrazovni sistem kako bismo kroz nekoliko godina dobili prave stručnjake u svim oblastima, pa i u oblasti marketinga i advertajzinga – rekao nam je sagovornik iz RRA.

On dodaje da će u ceo poduhvat biti uključeni i sami gledaoci koji će na sajtu buduće Agencije moći da glasaju za najlošije reklame na nedeljnom, mesečnom i godišnjem nivou, posle čega će Agencija te reklame razmatrati i dati preporuku za uvođenje dodatnog poreza na njihovo emitovanje, ukoliko proceni da je to potrebno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2010, 10:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Trezan čovek se dobro proveo u noćnom izlasku
Nakon što je na svom blogu napisao da se u petak uveče dobro proveo u gradu, iako je tokom cele večeri popio samo jedno malo pivo, Mladen Janovski (25) ne uspeva da odgovori na sve mejlove, a morao je da promeni i broj mobilnog telefona, jer „nije mogao da živi od poziva i poruka“. Na stotine njegovih vršnjaka žele da im Mladen odgovori u čemu je njegova tajna?

- Svega sat-dva nakon što sam u subotu napisao blog, stigle su mi poruke od nekoliko drugara. Sadržina je bila skoro ista, pisalo je „na koju foru“, „matori, kako“, ili nešto tog tipa. U početku sam mislio da su se namerno dogovorili da me zezaju, tako da sam ih ignorisao – kaže Mladen, po čijim rečima je broj poruka iz sata u sat rastao, da bi nedugo zatim počeo da dobija poruke sa nepozntih brojeva i mejlove od ljudi koje ne poznaje.

- Ceo blog je iskopiran na više foruma, na kojima je neko ostavio moj mejl i broj telefona. Toliko sam poruka počeo da dobijam, da sam jutros odlučio da promenim karticu, rekao je Mladen.

Novinara Njuza takođe je zanimalo da li Mladen ume da odgovori na pitanje koje mu svi postavljaju.

- Nemam pojma i verujte mi da bi mi život bio mnogo lakši kada bih znao odgovor! Lepo bih napisao novi blog u kom bih rešio misteriju – rekao je Mladen i dodao da je ovako pod pritiskom jer svi od njega očekuju veliku mudrost. Priznao je da je i sam bio šokiran koliko se dobro proveo i da je osećaj bio sličan onom koji bi u normalnim okolnostima imao nakon petog, eventualno u kombinaciji dobrog društva i iste takve muzike, četvrtog piva.

- Gužva je bila ogromna i mrzelo me je da se probijam do šanka. U nekom momentu je naišao konobar, ali kada sam popio pivo, nisam ga više video – rekao je Mladen, koji kaže da je bio toliko raspoložen da nije više imao potrebu da pije.

- Svi su bili užasno veseli, na sve strane se đuskalo. Devojke su bile baš lepe, ranije mi je takođe trebalo barem pet piva da bi mi sve tako delovale, i muzika je bila sjajna. Jedan od najboljih izlazaka poslednjih meseci. Razmenio sam broj sa jednom devojkom i trebalo bi večeras da se vidimo, baš sam joj malopre poslao svoj novi broj – rekao je Mladen i dodao da razmišlja da još jednom rizikuje, ali da će ipak za svaki slučaj stati negde blizu šanka.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Dec 2010, 22:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Predmet Biro od sledeće godine na svim fakultetima
Ministarstvo prosvete odlučilo je da od školske 2011/12 na završnim godinama svih fakulteta u Srbiji, uvede novi predmet Biro, saopštio je danas Žarko Obradović. Uvođenje ovog predmeta, prema Obradovićevim rečima, biće jasan odgovor ministarstva na učestale kritike da je fakultetsko obrazovanje u Srbiji svedeno samo na teorijsko učenje i da akademci ne dobijaju veštine koje su im potrebne nakon sticanja diplome.

Posle novogodišnjih praznika zasedaće Odbor koji je Ministarstvo prosvete oformio sa ciljem da utvrditi tačan plan i program ovog predmeta, tako da ministar nije mogao da saopšti sve detalje o Birou. Ono što se za sada zna, rekao je Obradović, jeste da se diplomci na birou suočavaju sa dva osnovna problema; kako ispuniti slobodno vreme i kako se izboriti za dobijanje privremenih poslova „dok ne iskrsne nešto u struci“.

- Jedan od bitnih segmenata Biroa biće i obučavanje studenata kako da svog potencijalnog poslodavca ubede da nisu prekvalifikovani za posao za koji su aplicirali. Budući diplomci će učiti kako da se služe manjim fondom reči, poštapalicama, koje će, u kombinaciji sa gestikulacijama koje će vežbati sa profesionalnim glumcima, kompletirati sliku njih kao prosečno sposobnih ljudi – otkrio je Obradović.

- U okviru predmeta – dodao je ministar – velika pažnja će se posvećivati i savetovanju kako da što kreativnije ispune slobodno vreme. Tako će akademci dobijati savete kako da usklade sve emisije koje žele da pogledaju na televiziji. U predavanja će biti uključeni i brojni gostujući predavači, pored spomenutih glumaca, biće tu i kompjuterskih stručnjaka, koji će savetovati studente kako da što kreativnije urede svoj Fejsbuk profil, a otkriće im i pregršt zanimljivih sajtova koji nedeljama mogu da okupiraju njihovu pažnju. Među gostujućim predavačima biće i bivših fudbalera, koji će otkriti svoju strategiju prilikom igranja tiketa u kladionici, dok će manekenke savetovati devojke kako da što lakše dobiju posao promoterki.

Pored ovog obaveznog predmeta, ministarstvo je najavilo i izborni predmet „Volontiranje, što da ne“, čiji, kako ga je ministar okarakterisao, sugestivni naziv, ima za cilj da mladima približi ideju volontiranja, jer „što je pre prihvate, lakše će se sutra nositi sa brojnim ponudama koje ih očekuju“.

- U moje vreme ovoga nije bilo, i morali smo da se snalazimo. Sada će diplomci odmah znati gde može bez posledica da se ukrade jogurt a gde pivo. Hands-on vorkšopovi će im pokazati kako da steknu poverenje starijih kolega koji već godinama sede ispred supermarketa. Profesorima i naučnicima je trebalo mnogo trial-error eksperimenata 90ih godina prošlog veka da utvrde u kojim kontejnerima ljudi ostavljaju nešto korisno. Sada će diplomci na ulice izaći spremni, sa potrebnim znanjem i iskustvom – završio je ministar.

Upitan da li će studenti učiti i kako da što ispravnije napišu CV, Obradović je samo odmahnuo glavom i rekao da nema potrebe za tim.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Dec 2010, 11:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Državna firma greškom zaposlila stručnjaka
U državnom preduzeću za izgradnju lokalnih puteva „Udarnik“ iz Amerića nesvakidašnja afera izaziva negodovanje i ogorčenje kod zaposlenih. Prema izjavama koje smo uspeli da dobijemo iz radnog kolektiva „Udarnika“, sve je počelo pre dve nedelje kada je na mesto nadzornika radova greškom došao dr Milan Obradović, inženjer koji je svoju titulu stekao na prestižnom univerzitetu Ilinois u Čikagu.

Gospodin Milan Obradović je na ovu poziciju došao a da ne poznaje nijednog člana upravnog odbora, a nije morao nikoga ni da potplati kako bi bio izabran. Da stvari budu još čudnije, gospodin Obradović tvrdi kako uopšte nije u srodstvu sa bilo kim od svojih kolega ili nadređenih.

- Završio sam fakultet u Americi pre sedam godina, sa najvišim ocenama, potom sam stažirao i radio u nekim od najpoznatijih građevinskih kompanija u Ilinoisu, da bih pre godinu dana rešio da se vratim u zemlju i pokušam da svoja znanja i iskustva iskoristim kako bih pomogao bržem razvitku Srbije – objašnjava Dr Obradović.

Zaposleni tvrde da se greška dogodila jer je kompjuter pomešao dva kandidata koji imaju isto ime i prezime. Drugi Milan Obradović, sinovac jednog od članova upravnog odbora kome je ovo radno mesto i bilo namenjeno na nameštenom konkursu, tvrdi da još ništa nije gotovo i da će slučaj dobiti sudski epilog.

- Ovo je nečuveno, da neki ekspert koji nema nikakvu vezu dođe na jedno takvo dobro plaćeno mesto kao što je predsednik upravnog odbora. Ako ćemo od sada tako svuda zapošljavati ljude, pitam se čemu uopšte rodbinske i prijateljske veze služe? - čudi se Obradović.

Dr Milan Obradović tvrdi da je i sam bio iznenađen kada su ga obavestili da je dobio posao. - Iskreno, nisam očekivao ovu poziciju jer, iako imam sve kvalitete i predispozicije za ponuđeno radno mesto, nisam poznavao nikoga iz te opštine ko bi mogao da utiče na direktora ili nekog drugog odgovornog za zapošljavanje novih radnika a svi su mi govorili da to tak ide. Postojala je i mogućnost da platim pet hiljada evra kako bih povećao svoje šanse za dobijanje te pozicije, ali u tom trenutku nisam imao tolike pare u gotovini jer sam prethodno već veliku sumu novca morao da dam dekanima na fakultetu kako bi mi verifikovali diplomu, za koju se kasnije ispostavilo da mi nije ni potrebna. Žao mi je što je sve tako ispalo jer izgleda da su sve moje kolege ovde došle preko veze ili davanjem mita, kao i da niko nema nikakvog radnog iskustva ni teorijskog znanja iz oblasti izgradnje puteva, pa se pitam da li ćemo uopšte moći da sarađujemo. Možda i ima smisla ovaj sistem zapošljavanja jer bi uobičajenom procedurom došao neko ko bi se odmah uklopio – zaključuje Dr Milan Obradović.

Direktor preduzeća Veljko Ilić kaže da su se i ranije dešavale greške zbog toga što su svi zaposleni u administraciji na svoje pozicije došli normalnim putem preko veze, pa nemaju iskustva u radu sa kompjuterima, ali da nikad nije došlo do ovako drastiče zabune.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Dec 2010, 12:15 
Epski tekst!!!


Vrh
  
 
PostPoslato: 31 Dec 2010, 15:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
hahahhahahahhaah prejako:)

Ovo je nečuveno, da neki ekspert koji nema nikakvu vezu dođe na jedno takvo dobro plaćeno mesto kao što je predsednik upravnog odbora. Ako ćemo od sada tako svuda zapošljavati ljude, pitam se čemu uopšte rodbinske i prijateljske veze služe? - čudi se Obradović.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Dec 2010, 16:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
:lol: :lol: :lol:
bas tako,
ni ironija, ni satira, ni cinizam
nego smijesna strana vijesti

ja sam nesto, uslovno receno, slicno pisala, poodavno
ako nadjem to-postavljam

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Dec 2010, 16:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
aha, evo ga:

Citiraj:
BlicVijesti (autor: skitnica :) )

...Тридесетогодишњи О.Г(2195лдхфг5) је најзад, након исцрпне истраге, проглашен кривим за покушај самоубиства без ваљаног разлога те је осуђен на 12 година редовног похађања течаја штрикања и то трипут седмично: понедјељком, сриједом и петком( док недјељом може присуствовати на добровољној основи)...
...Радијаторе можете и ове зиме користити у сврху хлађења јогурта у случају да струју извозимо непријатељским сусједним државама, или ако сте већ, у наступу љубави према себи, продали фрижидер да бисте купили виолину (она је ионако увијек у правим рукама)...
...Амерички научници су након темељног, вишегодишњег истраживања у које је Влада уложила 20 000 $, зарађених продајом законито заплијењених пилула за мршављење, а помоћу опита извршених на бијелим мишевима, црвеном луку и планктону Сјеверног мора најзад на своје највеће запрепаштење установили да редовно конзумирање марихуане изазива помањкање жеље за сексом истовремено појачавајући склоност ка контемплацији...
...Министри самоодбране и генерали контранапада Земаља у развоју су на синоћњем, редовном засједању, у паузи између двије партије преферанса, одлучили да се подлим намјерама Великих сила супротставе иритирајућом равнодушношћу и мудрим изгладњивањем сопственог народа...
...Агенција «ПРИЈАТЕЉСТВО» Вам нуди, по много повољнијој цијени од осталих, прилику да примите новогодишњу честитку са пригодним текстом. Љубавне изјаве, шаљиве доскочице и патетичне пјесмице се сматрају посебном услугом и плаћају се додатно. Ми на најбољи могући начин гријемо Вашу илузију да неко мисли на Вас. Недјељом, те за вријеме празника и кишних периода радимо нон-стоп...
...Продајемо ваге. На оне тачне попуст 30%...
...Основана је нова феминистичка организација под називом «Адамова маћеха». Чланице истичу да ће нарочиту пажњу посветити борби за право жена да не депилирају ноге.Такође се наглашава да ће ускоро бити организован течај вршења нужде у стојећком положају а планирана је и обука у вјештини уздржавања од њежности у току сполног односа а у корист агресивних садо-мазо игара. При учлањењу попуст за калуђерице које то нису, мушкарце који се осјећају као еманциповане жене као и за сва она сирота, трајно несретна створења оба спола која се још нису пронашла ни у једној сатанистичкој секти...
...Агенцији «ПРИЈАТЕЉСТВО» потребни теренски радници који би нашим клијентима слали пошиљке из најегзотичнијих дијелова свијета: Сахара, Гренланд, Балкан, Пусто острво...У обзир долазе и избјеглице са лажним пасошем и једним аутистичним дјететом...
...Становници једног малог, забаченог мјеста у Бившој Држави су одлучили да искористе прву повољну прилику да свјетску јавност, а и сами себе, увјере у своје (и даље веома сумњиво) постојање тако што је већина њих потписала петицију којом би да из своје средине изопште једног свог суграђанина који по читаве ноћи проводи на тераси своје куће гледајући звијезде ни најмање не марећи што таквим својим понашањем изазива нервозну несаницу код осталих. Тај човјек има и ничим изазван обичај да се при сусретима смјешка у лице и гледа у очи што је код неких његових сусједа убило сваку жељу за онанисањем док је код других додуше нестало перути али се зато појавио каријес...
...Овећа група студената Филозофског факултета је једног раног прољетног јутра, за вријеме одржавања испита из Теорије синтаксе Њемачког језика, успјела извести performance на најпрометнијој новосадској раскрсници. Општи хаос у саобраћају, кашњење људи на посао, лакше повријеђени пјешаци, овлаш окрњени аутомобили, као и улазак полиције у завршну сцену- све то је, како кажу они судионици представе који су успјели избјећи хапшење одлетјевши балоном у непознатом правцу, заправо било предвиђено као дио представе, а у циљу буђења код људи смисла за сумњу и талента за патњу. Између осталог...
...Госпођица С.К.(јнр855548) зна Француски. Сада учи Енглески и Италијански. Онда ће знати причати глупости на три свјетска језика...

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Dec 2010, 16:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Možeš i njima poslati da objave, posebno ako je aktuelno. Na sajtu im stoji: "Umeš da pišeš? Sa obe ruke? Trebaš nam!"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Dec 2010, 16:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
a koji je sajt?

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Dec 2010, 16:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Stavio sam na početku teme

http://www.njuz.net


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Dec 2010, 16:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Primljeni prvi pacijenti u kliniku za odvikavanje od "lajkova"
Rano jutros primljeno je prvih pet pacijenata u nedavno otvorenu novosadsku kliniku „Prima“, prvu medicinsku ustanovu za odvikavanje od lajkova na Fejsbuku u ovom delu Evrope. Prema rečima dr Dragana Stefanovića, njihova terapija će trajati minimum mesec dana, nakon čega će konzilijum lekara odlučiti da li je potreban produžetak.

Da podsetimo, dr Stefanović je na otvaranju klinike prošle nedelje, izjavio da je problem zavisnosti Fejsbuk korisnika od lajkova svakim danom sve ozbiljniji, i da će otvaranje ove ustanove biti značajno zbog pomoći onima kojima je ona neophodna, kao i zbog skretanja pažnje javnosti na ovu novu bolest. On se osvrnuo na godišnji izveštaj Svetske zdravstvene organizacije po kojem u Srbiji živi između dve i tri hiljade osoba koje se mogu svrstati u kategoriju zavisnika od lajkova, a njihov broj bi, pre ovom izveštaju, mogao da se učetvorostruči tokom naredne dve godine.

Srpska javnost po prvi put se sa ovim problemom suočila kada su pre tri meseca lekari jedva spasili život maloletnoj J.Š. iz Prokuplja, koja je isekla vene nakon što joj 20 minuta niko nije lajkovao status na Fejsbuku. Prema rečima dr Stefanovića nije mnogo slučajeva sa ovako ekstremnom manifestacijom, što ne znaći da treba umanjivati pogubno delovanje ove zavisnoti po ljudsku psihu.

Od primljenih pacijenata, samo je najstarija A.P. (33) pristala da porazgovara sa reporterom Njuza. Ona je ispričala da joj je u početku Fejsbuk delovao bezazleno i da uopšte nije razmišljala o lajkovima. Kako je vreme odmicalo sve joj je više značio broj lajkova i komentara, da bi ubrzo zatim počela da stavlja samo linkove za koje bi znala da će imati dobru prođu kod njenih najaktivnijih Fejsbuk prijatelja. Sledeća faza bilo je takmičenje sa njima i stavljanje klipove sličnog sadržaja onom koji je neko od njih postavio, nakon čega bi poredila ko je bolje prošao. U poslednje vreme često joj se dešavalo da postavi neki klip pred spavanje, i da se po dva-tri puta u toku noći probudi i ustane ne bi li proverila da li je dobila neki lajk.

- Često bih u autobusu tokom vraćanja sa posla razmišljala šta će me zateći kad dođem kući i uključim kompjuter. Teško je opisati koliko mi je značila crvena brojka u gornjem levom uglu, od nje bi mi preskočilo srce, osetila bih leptiriće u stomaku, onakvu reakciju nikada nijedan muškarac nije u meni probudio. S druge strane, ne postoji ništa strašnije i praznije od plavog okvira vašeg profila, od statusa i linkova koji su svi ignorisali. Takvu odbačenost jednostavno nisam mogla da izdržim! Satima bih gledala u svoj profil, rifrešovala ga na svakih nekoliko minuta, često bih plakala pitajući se u čemu sam pogrešila? To bi samo još dodatno povećavalo pritisak prilikom biranja sledećeg klipa – priča A.P.

Program odvikavanja zamišljen je tako da pacijenti kroz koletkivnu terapiju, bavljenje sportom, čitanje knjiga, gledanje filmova, i drugim aktivnostima, spoznaju alternativne mogućnosti ličnog ispunjenja. Ipak, terapija neće proteći bez kompjutera i Fejsbuka, ali će njihovo korišćenje biti pod strogom kontrolom dr Stefanovića i njegovog saradnika.

- Svi pacijenti će morati da ugase svoje profile i otvore nove. Među prijateljima će smeti da imaju samo ostale pacijente, kao i medicinske radnike u ovoj ustanovi. Zamisao je da svakodnevno postavljaju po nekoliko statusa i linkova, ali da svakome bude zabranjeno da bilo kome udeli lajk. Na taj način biće prinuđeni da gledaju u svoj profil na kojem neće videti nikakvu reakciju svojih prijatelja, što će u početku zasigurno proizvesti burne reakcije, rekao je dr Stefanović, i naglasio da će jako bitan segment biti i zajednička terapija, gde će pacijent pred ostalima govoriti o sebi i svojim problemima. Svaki monolog prisutni će morati da otpozdrave, ali ne onom čuvenom frazom „volimo te“, već „sviđaš nam se“, ne bi li dokazali da je Fejsbuk efekat moguće ostvariti i u verbalnoj komunikaciji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Dec 2010, 16:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
tu vijest su kreteni sa red carpeta objavili,pa kad su skontali da je saj zajebancija ,cupali se ono kao znali smo od pocetka:)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1278 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 64  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs