banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 00:33

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 86 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Dežurna apoteka u BL
PostPoslato: 31 Jan 2009, 11:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
Može li se na netu ili nekako saznati koje su i kad dežurne apoteke u gradu Banja Luci?

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2009, 11:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
1.maj je uvijek dezurna

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2009, 12:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
ajkula je napisao:
1.maj je uvijek dezurna


A ona se nalazi gdje?
:oops:

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2009, 12:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Kod Americke ambasade.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2009, 12:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
Hvala teto. :D

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2009, 13:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
ajkula je napisao:
Kod Americke ambasade.

Kakva orijentacija :lol: :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2009, 15:59 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2006, 22:47
Postovi: 737
Lokacija: zanzibar
Nije valjda samo apoteka 1 maj dezurna? Na cijeli grad??? Pa sta da se uradi ako doticna apoteka nema nesto sto nam zatreba ili nestane?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2009, 17:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Nov 2007, 23:30
Postovi: 2060
Lokacija: somewhere in the BL
Nazalost :-?
Apoteka 1maj je jedina dezurna...Koliko sam ja upucena.... :-? 8)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2009, 12:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
Jeste jedina dežurna apoteka 1.maj i bila bi sasvim dovoljna ovom gradu kad gužvu ne bi pravili oni koji se nedjeljom popodne sjete da nisu kupili šampon i sapun ...
Uglavnom su dobro snabdjeveni, a ako nešto nemaju, može se možda naći paralela, mada pacijenti sa specifičnom hroničnom terapijom najčešće vode računa na vrijeme ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2009, 13:08 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2006, 22:47
Postovi: 737
Lokacija: zanzibar
to nema opravdanja, nije mi nikakav razlog sto ne ukljuce u dezurstvo apoteku u svakom naselju. Zamisli nekom iz Budzaka zatreba djecija hrana ili lijek, a covjek je bez auta.
U Sarajevu imas minimum 6 dezurnih apoteka 24 sata.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2009, 13:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
Imamo i jednu Hitnu pomoć, to je izgleda dovoljno?
Dalje, imamo hronični nedostatak farmaceuta, a i kad bi ih bilo dovoljno, zar misliš da je svakome životni san da radi nedjelje popodne i noćne smjene, da bi bio na raspolaganju svakome ko je zaboravio da mu dijete jede i vikendom?
Hitni slučajevi postoje i zato i postoje dežurstva, samo se kod nas zloupotrebljavaju za svašta. Na kraju krajeva, gradski prevoz (+taxi) funkcioniše i vikendom/noću.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2009, 11:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Vala baš, čitaš mi misli, čuj ako nekom zatreba dečija hrana :roll: dečija hrana se može kupiti i u dragstoru koji radi 24h...
Dežurna apoteka je smeštena u centru i blizu kruga bolnice, poliklinike i SHMP i u te svrhe se i koristi, za hitne slučajeve(kad je dežurna)...
11 minuta je napisao:
U Sarajevu imas minimum 6 dezurnih apoteka 24 sata.

Ejs, pa Sarajevo je .... Velegrad... Čudno kako samo 6 apoteka....
11 minuta je napisao:
Pa sta da se uradi ako doticna apoteka nema nesto sto nam zatreba ili nestane?

Ako čovek dozvoli da mu preko vikenda ili noći nestane nešto od čega mu život zavisi onda i treba da umre a u suprotnom sakačekaćeš radni dan ili jutro pa kupiti to nešto u drugoj apoteci :D
A ako je "čovek iz budžaka" toliko bolestan da nemože doći do apoteke onda će nazvati SHMP(čiji je broj besplatan) pa će onda ekipa izaći u kućnu posetu i rešiti problem... :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2009, 11:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9281
A nisi nikad u apoteci vidio/la ljude koje posalju iz hitne pomoci da kupe za pacijenta neki lijek koji oni nemaju? Ja jesam i to mi je prilicno cudno, ne znam jel` oni stvarno nemaju ili na neki nacin stede, i sta ako nema ni u dezurnoj apoteci???


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2009, 12:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Očigledno gradjani nemaju pojma šta je domen SHMP!
Kada sam rekla da ekipa izadje na teren i reši problem to NEpodrazumeva ordiniranje odredjene i potrebne terapije nego i transport na neku od klinika specijalizovanih za taj problem...
SHMP ima 50-ak lekova koji se koriste za hitne slučajeve i u svrhu trenutne simptomatske terapije a za dalje lečenje se upućuju na neku od klinika.
SHMP se bavi isključivo vitalno ugroženim pacijentima ali to gradjani nikako da shvate i to da vikendom i državnim praznicima u Poliklinici postoje 4 ambulante dežurne porodične medicine koji rade od 7:00h-20:00h i bez obzira kojem naselju pripadaju i odakle su(mislim na druge gradove) za sve probleme koje nisu od vitalnog značaja(prehlade, visoke temperature, hunjavice, glavobolje, opštu slabost i probleme koji traju više od jednog dana) mogu da se obrate na Polikliniku i tamo će biti primljeni!!!
SHMP ne štedi lekove, nego nema lek koji je u domenu porodičnog lekara i lečenja hroničnih bolesti...
Zna se ko, gde i šta radi! Da nije tako svi bi se lečili na jednom mestu...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2009, 13:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
Nicole je napisao:
Ako čovek dozvoli da mu preko vikenda ili noći nestane nešto od čega mu život zavisi onda i treba da umre...


:D :D :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2009, 22:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Uzecu primjer mog oca. Zdrav kao dren ali invalid. U pola noci.. razboli se.. nebitno sta je u pitanju.. Pa dok se dovuce do 1. maja :-? Bitno da imamo napajliste za krave u centru grada koje je kostalo "16 miliona" a koja apoteka vise.. Potpuno nebitno :roll:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Feb 2009, 13:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
E jbg sad... Pa ako ne postoji osoba koja bi za invalida otišla do apoteke onda nek sve ide u ....
Svakom je njegova muka najveca...
Jbt ispade da je ceo grad bolestan i niko nista ne radi nego se leči...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Feb 2009, 14:37 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2008, 23:36
Postovi: 951
Lokacija: Banjaluka
ajkula je napisao:
Bitno da imamo napajliste za krave u centru grada
:lol: :lol: :lol: i sama sam ogorcena zbog toga ali mislim da je jos uvijek jedna apoteka dovoljna, ima vecinu najcesce potrebnih lijekova a i rijetko je bas velika guzva u periodu o kome se govori,jedino sto bi ljudi trebali je otici doktoru prije ponoci tj ne cekati da im bude bas slabo tako bi ustedili na mnogo cemu a ponajvise bi postedili sebe.Mada razumijem sve koji su bolesni i narocito one sa malom djecom(istina ne kada je hrana za bebe u pitanju)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2009, 00:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
Najgora je napisao:
Jeste jedina dežurna apoteka 1.maj i bila bi sasvim dovoljna ovom gradu kad gužvu ne bi pravili oni koji se nedjeljom popodne sjete da nisu kupili šampon i sapun ...
Uglavnom su dobro snabdjeveni, a ako nešto nemaju, može se možda naći paralela, mada pacijenti sa specifičnom hroničnom terapijom najčešće vode računa na vrijeme ...

pa ne znam ko ce ti uopste dati sampon u dezurstvu,meni kokoska nije htjela dati uvin caj sve uz th vikendom predvece u 1.maju,a mom bratu sensodyne pastu za zube a nije bio u ponoc nego je bila nedjelja po danu jos ga napala apotekarka :lol:
ma cinjenica je da kod nas sve naopako pa i apoteke,ne znam sto se cudite opste
e da,jedna pozitivna stvar sto sad u priv apotekama mozete uzeti ljekove na recept,naravno koji idu,a ugl imaju sve ,ne moras ici na 100mjesta,npr u Biljani,tamo ugl idem,ako nemaju u roku od 24h ti nabave,od sapuna za lice do citostatika...

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2009, 08:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
Pa da, mi smo kokoške ako ne damo pastu za zube nedjeljom kada rade svi tržni centri, a vi nemate problema sa shvatanjem termina "dežurstvo" što se tupi na cijeloj temi ... :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 86 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs