banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 23:48

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Urinarne infekcije
PostPoslato: 31 Jan 2009, 10:50 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 31 Jan 2009, 10:24
Postovi: 6
Da li mi neko moze preporuciti neki caj ili biljni preparat protiv upale mokracnih kanala i e.coli. Dugo godina imam problema s tim,a nikako se ne mogu izlijeciti, antibiotici mi vise ne pomazu. Moram priznati da sam se i pogresno lijecila, ali to nije samo moja greska, vec doktora.
Ako mi neko moze preporuciti nekog doktora u BL koji je nekome stvarno pomogao, bila bih zahvalna. Zaista sam postala ocajna nakon toliko godina koliko se mucim s ovom bolescu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2009, 11:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Uvin caj. Kopriva. I nesto sto sam cula da pomaze je.. kako god da se zove ona ljuskica koja se nalazi izmedju polutki oraha. To se skuha i pije.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2009, 11:55 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 31 Jan 2009, 10:24
Postovi: 6
Hvala, ali nece mi biti od pomoci, 3 godine neprekidno pijem razne cajeve, uvin i koprivu sam pila, a za "to" iz oraha ne znam ,nisam probala. Mozda i s tim pokusam.
Cini mi se da kod nas doktori nemaju mnogo iskustva sa takvom hronicnom bolescu, mislim na prvi pogled je to bezazleno, ali kad preraste u cistitis onda je zeznuto.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2009, 12:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Koji oblik E.colli imas? Jesi radila koprokulturu? Briseve? Koje antibiotike su ti davali?

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2009, 13:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Rekli su mi da ječam pomaže. Odnosno kupiš kilu ječma, i staviš 2 šake u litru vode i kuvaš dok ne prokuva kao čaj. Ne znam treba li još malo stajati nakon što prokuva. Dodaš šećer i piješ umjesto vode. Btw, još davno su mi rekli da trebam piti uvin čaj umjesto vode, da zaboravim bilo koju drugu tekućinu. Btw, probala sam taj čaj od ječma i stvarno je ukusan, nije odvratan kao uva. A jedini uslov da ga stalno moraš piti topao.
A da li su ti stalno hladne noge? Ako jesu, kupi si termofor i svako malo stavljaj vrelu vodu u njega.

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2009, 14:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9281
Brusnica ubija to sve sam` tako. Bolje nego onaj pit bul kung fu iz onog vica. Bez zajebancije, susena brusnica - najjeftinija je u Pevecu, 12.60KM je kilogram, na pijaci 15KM. Mozes je jesti osusenu, ukusna je. Mozes napraviti caj a pojesti one bobice poslije, nemoj ih baciti. Od mog poznanika cerkica je do pete godine imala neku infekciju koju nicim nije mogla izlijeciti dok nije pocela brusnicu koristiti. Mogu i ostali proizvodi od brusnice ali ovo ti je najbolje i najjednostavnije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2009, 14:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Bravo. Na brusnicu sam totalno zaboravila :oops: a moj pacijent se preporodio od brusnice.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2009, 17:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Meni ne pomaže, a kupila sam je koncentrovanu u apoteci, u kapsulama. Bolji mi je uvin čaj od brusnice...

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2009, 19:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9281
Maloprije sam cuo da ne treba ni slucajno kombinovati brusnicu i uvin caj. EiLeen, ne kazem direktno tebi, vec samo da spomenem ostalima kad sam vec preporucio brusnicu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2009, 20:03 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 31 Jan 2009, 10:24
Postovi: 6
Radila sam urinokulturu vise puta, a rezultati su bili razni, eserihija 10 na 4, klebsiela, enterokokus, enterobakter i jos neka, zaboravih. Znam, pokupila sam ih mnogo, nemam pojma otkud. Ne znam da li da pijem brusnicu, na nekim stranim sajtovima sam procitala da brusnica u mokraci stvara kiselu sredinu i tako jos vise pogoduje razvoju bakterija.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2009, 21:39 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Mar 2007, 18:54
Postovi: 484
Lokacija: Xizang
Kakvi crni cajevi od toga samo jos vise propisas,fino u apoteku po naturoplex...

_________________
"Daj više odmora jeziku nego rukama"
"Najbolja upotreba reči je ćutanje"
"Ako ste ućutkali nekoga niste ga i preobratili"
"Oni koji umeju da govore, govore kratko"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2009, 22:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
SOLUBITRAT- caj u prahu je jako dobar za upale mokracnih kanala. Pogledaj da li ga ima u apoteci.
Ja sam ga koristila i super pomoglo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2009, 00:48 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2006, 22:47
Postovi: 737
Lokacija: zanzibar
Ima onaj Urosal Lady, na biljnoj je bazi i moze se kombinovati sa antibioticima kad ih pijes. Na osnovu antibiograma doktor bi trebao znati na koje su antibiotike bakterije rezistentne ili osjetljive, pa ih tako propisivati.
Premda, iz licnog iskustva, znam da je Eserihiju coli tesko lijeciti, jer ona mutira i vrlo lako i brzo predje u rezistentni oblik prema antibiotiku na koji se pokazala kao osjetljiva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2009, 00:50 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2006, 22:47
Postovi: 737
Lokacija: zanzibar
jannet je napisao:
Kakvi crni cajevi od toga samo jos vise propisas,fino u apoteku po naturoplex...



Upravo se radi o tome da cajevima poput uvinog, sto vise uriniras i na taj nacin "isperes" mokracnu besiku od bakterija, zbog toga je preporucljivo uzimati sto vise tekucine kod urinarnih infekcija.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2009, 00:53 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2006, 22:47
Postovi: 737
Lokacija: zanzibar
nadja83 je napisao:
Hvala, ali nece mi biti od pomoci, 3 godine neprekidno pijem razne cajeve, uvin i koprivu sam pila, a za "to" iz oraha ne znam ,nisam probala. Mozda i s tim pokusam.
Cini mi se da kod nas doktori nemaju mnogo iskustva sa takvom hronicnom bolescu, mislim na prvi pogled je to bezazleno, ali kad preraste u cistitis onda je zeznuto.


Mislim da bih ti trebala napraviti detaljnu analizu krvi i ultrazvuk abdomena sa naglaskom na urinarni trakt, a bilo bi dobro uraditi i cistoskopiju. Tri godine je dug period. Zapaljenje mokracne besike se zove cystitis. Posavjetuj se sa svojim doktorom porodicne medicine.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2009, 00:58 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2006, 22:47
Postovi: 737
Lokacija: zanzibar
Probaj Acidofil jogurt koji je probiotik, sadrzi korisne bakterije koje remete rast i razvoj E.colli, procitala sam to negdje davno, nekom je pomoglo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2009, 14:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Meni npr. nema nikakve infekcije. Al čim ostanem malo na hladnom (čak i ako se naveče smrznem kad izađem), odmah me počne peckati... Zato moram stalno piti te glupe čajeve.
Je l ikom pomogao taj Urosal Lady? Reći ću momku da mi donese ako stvarno pomaže.
Ovo što ja imam je jedno obično sranje, platila sam ih 30€ i uopšte mi nisu pomogle. Te kapsule što pomenuh...
A što se tiče uvinog čaja, pa da i meni pomogne jer, kako reče 11 mins, sve "isperem"... :D
Al očito trajno rješenje ne postoji...

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2009, 17:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Sep 2006, 23:41
Postovi: 1597
Lokacija: banja luka
i caj od PERSHUNA sam cula da je dobar.. bolji od uve valjda.

_________________
Truth indeed rather alleviates than hurts, and will always bear up against falsehood, as oil does above water.
-Miguel de Cervantes


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2009, 23:57 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2006, 22:47
Postovi: 737
Lokacija: zanzibar
Meni cim stanem na hladne plocice tjera na cesce mokrenje, ali bez peckanja, a to se zove tzv.neurogena mokracna besika. Mojoj ujni je taj Urosal Lady pomogao, ona mi ga je preporucila, ali ga nisam koristila. Mislim da kosta oko 10km u apoteci, pa probaj


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2009, 22:02 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2008, 23:36
Postovi: 951
Lokacija: Banjaluka
Ima neki caj zove se Urostop i ima ga kupiti u apoteci u onoj zgradi kod stanice milicije Mejdan,kosta 35KM,moja mama ga je pila i pomogao joj je a godinama se muci i stalno je pila neke lijekove i cajeve,ovaj caj treba piti onako kako je preporuceno i pomaze,pored mame jos nekoliko zena iz moje familije ga je pilo i svima je bilo puno bolje,Nije neugodnog ukusa i kolicinski se ne konzumira u litrama


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs