banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 19:32

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 01 Avg 2008, 18:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
http://www.pincom.biz/vjesnik/opsirnije ... &rub=izbor Unicredit banka

Jeste li zadovoljni sa uslugama banaka u RS ili u BL?
Mislim da jedino banke profitiraju u ovako tuznim vremenima. Krediti se nude i na vjetrobranima vozila.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Avg 2008, 12:07 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 15 Jun 2003, 01:17
Postovi: 374
Zadnjih mjesec dana sam bio u x razlicitih banaka i stekao utisak da oni veze nemaju ni o cemu, bar u Gradisci. Naime, interesovao sam se za stambene kredite IRBRS-a i na pitanje o tim kreditima dobio sam odgovore tipa "Pa jeste nasa banka je potpisala ugovor sa IRBRS-om ali mi jos uvijek ne primamo zahtijeve za te kredite" u nekoliko banaka. U Novoj banci a.d. Banja Luka scena:
Ulazim u banku, "Dobar dan", "Dobar dan", "Treba mi par informacija o kreditima.", "U redu, ucicete na ona vrata kod direktora pa ce vam on objasniti.", "Hvala.". Udjem tamo, sjedi neki fini ciko u koznoj fotelji i ja mu postavim to kompleksno pitanje o stambenim kreditima IRBRS-a. Kaze on meni "Pa jeste , da, nasa banka daje te kredite, to su krediti za mlade bracne parove sa visokom strucnom spremom..." Ja onako gledam u njega "Izvinite, ali to nije bas tako, kredite moze podici svako ko je kreditno sposoban a kome je to prva stambena jedinica, a ne samo parovi sa visokom strucnom spremom". On me onako pogleda preko naocara pa kao "Jeste vi sigurni u to?" Reko "Jesam siguran, kopam po internetu vec 15 dana a i zadnjih nekoliko sam bio u 10 banaka tako da sam jako upucen." "Pa dobro, mi ovdje jos nismo imali zahtjeva za te kredite..." Kontam, ko ce ti predati zahtijev kad veze nemas o cemu se radi. Ja njemu objasnjavam negove kredite! ALOOOO!!!
Reko, hvala dovidjenja.
Napokon izaberem banku, kao najpovoljniju sto se tice uslova obezbijedjenja ali mi oni promijene 3 stavke u zadnjih mjesec dana. Te moze ovo, te ne moze ovo...
Katastrofa!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Avg 2008, 12:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
malizarko je napisao:
Zadnjih mjesec dana sam bio u x razlicitih banaka i stekao utisak da oni veze nemaju ni o cemu, bar u Gradisci. Naime, interesovao sam se za stambene kredite IRBRS-a i na pitanje o tim kreditima dobio sam odgovore tipa "Pa jeste nasa banka je potpisala ugovor sa IRBRS-om ali mi jos uvijek ne primamo zahtijeve za te kredite" u nekoliko banaka. U Novoj banci a.d. Banja Luka scena:
Ulazim u banku, "Dobar dan", "Dobar dan", "Treba mi par informacija o kreditima.", "U redu, ucicete na ona vrata kod direktora pa ce vam on objasniti.", "Hvala.". Udjem tamo, sjedi neki fini ciko u koznoj fotelji i ja mu postavim to kompleksno pitanje o stambenim kreditima IRBRS-a. Kaze on meni "Pa jeste , da, nasa banka daje te kredite, to su krediti za mlade bracne parove sa visokom strucnom spremom..." Ja onako gledam u njega "Izvinite, ali to nije bas tako, kredite moze podici svako ko je kreditno sposoban a kome je to prva stambena jedinica, a ne samo parovi sa visokom strucnom spremom". On me onako pogleda preko naocara pa kao "Jeste vi sigurni u to?" Reko "Jesam siguran, kopam po internetu vec 15 dana a i zadnjih nekoliko sam bio u 10 banaka tako da sam jako upucen." "Pa dobro, mi ovdje jos nismo imali zahtjeva za te kredite..." Kontam, ko ce ti predati zahtijev kad veze nemas o cemu se radi. Ja njemu objasnjavam negove kredite! ALOOOO!!!
Reko, hvala dovidjenja.
Napokon izaberem banku, kao najpovoljniju sto se tice uslova obezbijedjenja ali mi oni promijene 3 stavke u zadnjih mjesec dana. Te moze ovo, te ne moze ovo...
Katastrofa!!!

Ja sam odustao od IRB. Traze previse stvari. Tu su samo dobrodosli mladi parovi koji kupuju stan u novogradnji na otpr. 25 godina i koji su budzetski korisnici. Kakva pljacka. Ako uzmes npr. 100.000 KM na 25godina ispadne da ukupno placas 225.000KM bog te hebo. Treba zaraditi toliko rapa. A za stotku u BL kupis neku garsonjeru. Ebes zivot :fist:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Avg 2008, 12:23 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 15 Jun 2003, 01:17
Postovi: 374
Pa traze puno ali 2% niza kamata na 15 godina znaci prilicno... Najvise me je iznerviralo sto je odnos kredita i hipoteke 1:1.5 pa ne mozes podici love koliko ti treba osim ako nemas nesto drugo da stavis pod hipoteku...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Avg 2008, 12:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
malizarko je napisao:
Pa traze puno ali 2% niza kamata na 15 godina znaci prilicno... Najvise me je iznerviralo sto je odnos kredita i hipoteke 1:1.5 pa ne mozes podici love koliko ti treba osim ako nemas nesto drugo da stavis pod hipoteku...


Jesi li probao sa Unicredit bankom imaju 6,99% kamatu


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Avg 2008, 12:33 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 15 Jun 2003, 01:17
Postovi: 374
Mislim da kod njih nisam bio, nema ih u Gradisci... Ali kod ovih ostalih (Hypo, NLB, Raifaizen, Woksbank, Nova, Nova BL...) su svi stambeni od 8% pa nadalje... Nova BL banka je clanica te Unikredit grupe a kod njih cu ganjati ovaj IRBRS-a pa valjda bi mi rekli da imaju oni taj od 6.99%. Mada koliko su upuceni nista me ne bi cudilo. Gradiska je jedno malo vece selo... Naplata tel racuna i krediti do 10 000 su njihov krajnji domet.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Avg 2008, 20:11 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Avg 2008, 20:02
Postovi: 61
malizarko je napisao:
Mislim da kod njih nisam bio, nema ih u Gradisci... Ali kod ovih ostalih (Hypo, NLB, Raifaizen, Woksbank, Nova, Nova BL...) su svi stambeni od 8% pa nadalje... Nova BL banka je clanica te Unikredit grupe a kod njih cu ganjati ovaj IRBRS-a pa valjda bi mi rekli da imaju oni taj od 6.99%. Mada koliko su upuceni nista me ne bi cudilo. Gradiska je jedno malo vece selo... Naplata tel racuna i krediti do 10 000 su njihov krajnji domet.


Do 26.07. u UniCredit Banja Luka (bivša Nova banjalučka banka) trajala je akcija Dom Sweet Dom, pri čemu se mogao uzeti stambeni kredi sa KS 6,99% i Grace periodom do 12 m.
Gore navedena banka je jedna od banaka koja ima potpisan sporazum sa IRB-om pri čemu je startna KS 6% (koja se umanjuje u zavisnosti od beneficirane grupe kojoj klijent pripada), maksimalni iznos IRB stambenog kredita je 100.000 KM a maksimalni rok je 20 g.
:) Loša vest :mad: da su sve banke podigle KS na stambene kredite (oko 8 - 8,5%), tako da je najbolja varijanta stambeni kredit iz kreditne linije IRB-a, s tim da se on plasira onima koji kupuju prvu stambenu jedinicu ili proširuju postojeću.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2008, 09:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
BayernLB prodaje Hypo Group Alpe Adria
Objavljeno u kategoriji:Bankarstvo i finansije, Vijesti iz svijeta Datum: 27.09.2008

BEČ, Hypo Group Alpe Adria, koju je u oktobru prošle godine preuzela njemačka Bayerische Landesbank (BayernLB) za oko 1,6 milijardi evra, mogla bi uskoro ponovo promijeniti vlasnika.
Kako navode austrijski mediji, pozivajući se na izvore u domaćim poslovnim krugovima BayernLB, koju je snažno pogodila međunarodna kreditna kriza, traži investitora koji bi preuzeo Hypo Group Alpe Adria, koja posluje i u BiH.
Strahuje se da bi kupac Hypo Groupa mogao biti jedan od takozvanih fondova skakavaca, koji bi uložili u Hypo Group Alpe Adria, a nakon toga razbili grupaciju.
Predstavnici BayernLB i Hypo Group Alpe Adria su, međutim, opovrgli navode austrijskih medija.
BayernLB je u vlasništvu grupacije bavarskih banaka Sparkasse i savezne pokrajine Bavarske. Njemačka banka vlasnik je 57,49 odsto udjela u Hypo Group Alpe Adria, 26,45 odsto akcija drži grupacija “Grawe”, 16,04 koruški “Landesholding”, a 0,02 odsto radnici. Hypo Group Alpe Adria ima oko 7.400 zaposlenih i djeluje u 12 država.
:salute:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2008, 00:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Ne samo da nisam zadovoljna, nego mogu reći samo najgore o Unicredit banci... Prije sedmicu dana na račun mi je položeno 220 maraka koje ne mogu podići. Pare su blokirane (?!) iz nepoznatog razloga i neću ih moći dići do iduće sedmice. Kartica X puta nije prolazila iako je na njoj bilo para. Još uvijek nisam sigurna da li uzimaju proviziju na Unicredit bankomatu. Bojim se da su me uvjerili da nema provizije jer kontaju da ljudi ne dižu pare u inostranstvu... Budem li vidjela proviziju od 4%, ima da ih bičujem čim stignem u BL! Zatim, ubijedili su me da ću moći da provjerim stanje računa na bilo kojem Unicredit bankomatu. E ne može. I dalje ću da živim u neznanju.
Još uvijek ne mogu da vjerujem da ne mogu da podignem faking pare! Čovjek može da crkne od gladi čekajući na njih! Koji kreteni! To mi se s Razvojnom nikad nije desilo, kartica je uvijek funkcionisala perfektno. Stvarno su kreteni...
Zna li neko sigurno ima li provizije van BiH ili ne?

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2008, 09:35 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 14:20
Postovi: 185
Lokacija: Banja Luka
Pa uvijek uzimaju proviziju samo je pitanje koliku i da li ti to kazu... :wink:

_________________
Zaintresovan za sve, samo me pitajte


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2008, 10:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Pa ako dižem na Unicredit bankomatu u bilo kojoj zemlji Evrope ne bih trebala imati proviziju. Bar su mi tako oni rekli... Zato i pitam je l se neko uvjerio...

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2008, 14:07 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 14:20
Postovi: 185
Lokacija: Banja Luka
ja sam primao stipendiju preko unicredit zagrebacke banke i posto zivim u bl. uvijek su mi skidali proviziju... :(

_________________
Zaintresovan za sve, samo me pitajte


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2008, 16:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Na kojem bankomatu su ti skidali?
Otvorila sam račun ljetos u BL banci koja je kao postala Unicredit.
Ne kontam kakve veze ima stipendija s provizijom na bankomatu... Skidali su ti neki porez sa stipendije?
Mene isključivo zanima provizija na bankomatu u inostranstvu. I da li se ikome desilo da mu "blokiraju" pare? Bože, koji kreteni...

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2008, 18:36 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 02 Jan 2008, 16:14
Postovi: 297
Lokacija: bana luka
www.unizaba.ba

_________________
idi vidi...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2008, 20:39 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Avg 2008, 20:02
Postovi: 61
EiLeen je napisao:
Ne samo da nisam zadovoljna, nego mogu reći samo najgore o Unicredit banci... Prije sedmicu dana na račun mi je položeno 220 maraka koje ne mogu podići. Pare su blokirane (?!) iz nepoznatog razloga i neću ih moći dići do iduće sedmice. Kartica X puta nije prolazila iako je na njoj bilo para. Još uvijek nisam sigurna da li uzimaju proviziju na Unicredit bankomatu. Bojim se da su me uvjerili da nema provizije jer kontaju da ljudi ne dižu pare u inostranstvu... Budem li vidjela proviziju od 4%, ima da ih bičujem čim stignem u BL! Zatim, ubijedili su me da ću moći da provjerim stanje računa na bilo kojem Unicredit bankomatu. E ne može. I dalje ću da živim u neznanju.
Još uvijek ne mogu da vjerujem da ne mogu da podignem faking pare! Čovjek može da crkne od gladi čekajući na njih! Koji kreteni! To mi se s Razvojnom nikad nije desilo, kartica je uvijek funkcionisala perfektno. Stvarno su kreteni...
Zna li neko sigurno ima li provizije van BiH ili ne?

EiLeen, je li misli na UniCredit Bank Banja Luka (ex-Nova Banjalucka banka) ili na UniCredit Bank Mostar ?
Sta je bilo objasnjenje za to sto ne mozes podici svoje pare, morali su ti dati neki odgovor?
Iz licnog iskustva mogu reci da nikad nisam imao problema sa karticama UniCredit bank Banja Luka, sirom zemlje, regiona, Evrope a bome i ostatka sveta :D
Nemas proviziju na podizanje gotovine na bankomatima banaka koje su clanice UniCredit grupe, kako u zemlji tako i u inostranstvu. (ovo isto govorim iz vlastitog iskustva), platices samo minimalnu kursnu razliku.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2008, 20:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Ovako... Ovo piše na sajtu:
Citiraj:
Banka ne naplaćuje naknadu za podizanje gotovine na 12.000 bankomata članica UniCredit Grupe u više od 20 zemalja.


A problem je iskočio sa ex Novom Banjalučkom Bankom. Objašnjenje koje su dali ne znam, samo mi je tata porukom javio da je novac blokiran i da ću ga moći podići za 7 dana. Mene interesuje kako se to može dogoditi. Koji razlog za blokiranje debitne kartice može da postoji?! Znači, ja ne mogu ići u minus, redovno se vrše uplate, ne vidim razlog da je blokiraju. I onda su mi stavili druge pare na račun koje sam mogla podići odmah (?!). WTF?!
Drugo - 2 puta mi ta ista kartica nije prošla u supermarketu, sreća da sam imala gotovine i da se nisam obrukala... S Razvojnom nikad nisam imala problema.

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2008, 20:57 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Avg 2008, 20:02
Postovi: 61
EiLeen je napisao:
Ovako... Ovo piše na sajtu:
Citiraj:
Banka ne naplaćuje naknadu za podizanje gotovine na 12.000 bankomata članica UniCredit Grupe u više od 20 zemalja.


A problem je iskočio sa ex Novom Banjalučkom Bankom. Objašnjenje koje su dali ne znam, samo mi je tata porukom javio da je novac blokiran i da ću ga moći podići za 7 dana. Mene interesuje kako se to može dogoditi. Koji razlog za blokiranje debitne kartice može da postoji?! Znači, ja ne mogu ići u minus, redovno se vrše uplate, ne vidim razlog da je blokiraju. I onda su mi stavili druge pare na račun koje sam mogla podići odmah (?!). WTF?!
Drugo - 2 puta mi ta ista kartica nije prošla u supermarketu, sreća da sam imala gotovine i da se nisam obrukala... S Razvojnom nikad nisam imala problema.


To što piše na sajtu je istina, rekoh ti iz vlastitog iskustva. blokiranje novce nema veze sa blokiranjem kartice, tebi može biti blokirana kartica (npr. zbog kađe, gubitka, i sl.) ali ti račun normalno radi. Stoga pitanje da li je blokirana kartica ili je blokiran račun !? Ukoliko je blokiran račun, za to mora postojati objašnjenje od strane Banke, posebno kada ti se daje tako precizna instrukcija da će biti odblokiran za 7 dana, nešto tu ne štima ????
To što kažeš da ti nije prošla u supermarketu, pa šta da ti kažem to se dešava kad tad svakoj banci, jedini razlog toga je problem u vezi procesor - banka, naravno to tebe kao klijenta ne zanima, ali eto ja sa karticama UniCredit bank Banja Luka stvarno nisam imao problema (oni imaju samo VISA), dok mi se desio problem sa Maestro karticom od NLB Razvojne banke :D , mogu reći da po nekad deluje Marfijev zakon :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2008, 21:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
S obzirom da je moj tata vrlo škrt na slovima u sms-u, nije mi objasnio zašto. Samo je rekao da je stavio nove pare i da te mogu podići odmah (to je istina, digla sam ih isti čas), te da pare od prošle sedmice moram čekati 7 dana. Meni je čudno što sam uspjela dići ove druge pare prije prvih. Znači nije blokiran račun nego kao da nema para. To mi je i pisalo na bankomatima kad sam ih pokušala dići. A para ima - sem ako ih ovi iz banke nisu malo podigli, pa vršili malverzacije.... Mada ne kontam kako misle da ne bih primijetila. Valjda se na izvještaju vidi da je kartica stalno u upotrebi.


P.S. Imala sam i ja i Visa i Maestro u Razvojnoj :D I obe k'o po loju prolazile...

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2008, 22:04 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 02 Jan 2008, 16:14
Postovi: 297
Lokacija: bana luka
ma tata te farba, a ti se nemoj provaljivati sa ovakvim izjavama....pare ne mogu biti blokirane moze biti samo kartica.....
a sto se tice NBB banke tu je nastala mala komplikacija jer ona jeste postala clanica UniCredit Grupe ali je i dalje NBB ...sto znaci da nije uvezana sa UniCredit Bankom Mostar...te spajanje tek predstoji al budalasi su promjenili tablu ...tako da nema razlike u natpisu, a u stvari razlika je velika....

_________________
idi vidi...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2008, 22:39 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Avg 2008, 20:02
Postovi: 61
cink je napisao:
ma tata te farba, a ti se nemoj provaljivati sa ovakvim izjavama....pare ne mogu biti blokirane moze biti samo kartica.....
a sto se tice NBB banke tu je nastala mala komplikacija jer ona jeste postala clanica UniCredit Grupe ali je i dalje NBB ...sto znaci da nije uvezana sa UniCredit Bankom Mostar...te spajanje tek predstoji al budalasi su promjenili tablu ...tako da nema razlike u natpisu, a u stvari razlika je velika....

:D cink i jesi i nisi u pravu, prvenstveno mislim na ovaj drugi deo tvoga posta, a za prvi deo, pa recimo delimično da si u pravu, pare stvarno ne mogu biti blokirane ali može biti blokiran račun, a može biti blokirana i/ili kartica.
Što se tiče drugog dela, formlano i pravno gledano NBB nije više NBB već je UBBL (UniCredit Bank Banja Luka), ovo možeš proveriti i na sajtu banjalučke berze, znam da je u toj banci bilo malo organizacionog tumbanja, kako bi bili kao UniCredit Mostar.
Moje lično mišljenje je da se banke iz Republike Srpske ne trebaju ni spajati sa bankama iz federacije, i daj Bože da UniCredit Banka Banja Luka, još dugo vremena ostane "naša" banka jer u suprotnom ...
Najbolji primer delovanja dve zasebne banke na području BiH, jeste Hypo banka, koja ima Hypo Banja Luka i Hypo Mostar, pri čemu svaka deluje u svom dvorištu, a suma sumarum sve u plusu.

@EiLeen, mala je verovatnoća da je neko "mešetario" sa tvojim novcem, dođi do malo više informacija šta se u stvari desilo !?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs