banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 17:38

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 22 Jan 2003, 08:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
Ehm, kod nekih su ovi zubići odlučili da se pojave malo kasnije i naprave rusvaj...
Već 2 dana funkcionišem samo dok ovi otrovi zavaravaju CNS, ne spavam, ne jedem (dobro, to mi i nije tol'ko žao :D), ne učim ( a ispit u utorak) ...
Kontala sam otići čika zubaru, al' ne znam kako bi mi on mogao pomoći...
Ima li mi spasa? Je l' ovo mora baš ovoliko da boli?


(Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!)

:cry: :cry: :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Jan 2003, 10:12 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Jan 2002, 01:00
Postovi: 441
Lokacija: Banjaluka
Ehmmmmmm, bozeeee kako te savrseno razumijem :roll: :cry: :roll:

Nisu mi jos nikli svi umnjaci, i nadam se da nece nikad, ni ne trebaju mi, a samo stvaraju dodatne probleme.

Moj savjet ti je da odes cika ili teta zubi da se to malo pogleda.

Umnjaci mogu zakomplikovati situaciju, nije da te plasim, samo ti pojasnjavam.
Sve zavisi koliko prostora imas u vilici, da li umnjak nice pravo ili krivo, da ne gura slucajno susjedni zub itd.
Ako je pravilno postavljen u vilici, nema nikakvih drugih pretnji, onda nema sta, moras to da pretrpis(uz analgetike kada vec ne mozes da izdrzis).
Ako nema prostora,ako se stvar zakomplikuje, onda se pristupa nekom zahvatu, poput vadjenja zuba,ortodontskog aparatica ili pak oralno-hiruske intervencije.
No,trebas konsutovati stomatologa u svakom slucaju.

A sto se tice analgetika, ja sam najvise koristila i inace koristim: "Combicaf" u praskastom obliku, kombinacija analgetika i analgopiretika. Brze djeluje, jer se brze rastvara (znas vec sigurno o cemu govorim :wink: ).

Srecno i ne daj se, bar dobijas "zube mudrost" postajes umna i premudra :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Jan 2003, 13:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
Znam ja u čemu je problem, samo neću da priznam...
Moja vilica je malčice neadekvatna za moje zube, ne mogu se oni svi tu pogurati, pa je tu bilo kojekakvih aparatića, vađenja zdravih zuba i pomjeranja ovih što su ostali, a to sve BOOOOOLLLLLIIIIIIIIIIIII!!!!!

Ovi novi, dugo očekivani, se sad kontaju ugurati tu, a mjesta nema...

I tako, dragi čika zubo, eto mene stižem opet... UH! :cry: :cry: :cry:

E da, da te pitam još nešto, Rosy... :)
Gledala sam na anatomiji one alveole u vilicama, čvrsta materija, pa me sad zanima šta bude sa njima kad izvadim zub, a ovi drugi popune to mjesto? Je l' se one deformišu, nestanu? Svaki zub vuče svoju okolinu za sobom ili?

Tnx! ;)

P.S. Želim vam normalne 'mudre' zube. Ovi nenormalni su prava noćna mora...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Jan 2003, 13:31 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Jan 2002, 01:00
Postovi: 441
Lokacija: Banjaluka
Najgora je napisao:
Gledala sam na anatomiji one alveole u vilicama, čvrsta materija, pa me sad zanima šta bude sa njima kad izvadim zub, a ovi drugi popune to mjesto? Je l' se one deformišu, nestanu? Svaki zub vuče svoju okolinu za sobom ili?


Nakon ekstrakcije(vadjenja) zuba, dolazi do jako brze regeneracije vezivnog tkiva i spuzvastog tkiva kosti, vrlo brzo rana zacijeli(ako nema infekcije), i nastane novo kompaktno tkivo, koje doduse nije tako cvrsto kao ono prvobitno,jedino se ta razlika moze primjetiti na rendgenskim slikama, ali u sustini je jako dobro tkivo.

Zub mozes pomjerati u samoj alveoli, ali u noramlnim granicama,zubi su kao amortizeri,stalno imaju lagane kretnje, nisu nepokretni.
Postoji odredjena granica do koje se zubi mogu pomjeriti,tj. ne mogu se oni kretati van alveole, niti extremno vuci tu alveolu i vlaknasta veziva koja okruzuju sam zub.

Ako si nosila aparatic znas vec kako to sporo ide, i koliko uposrnosti treba. Ja sam recimo uspjela da prosirim gornji zubni niz za 9 mm i to je veliki uspjeh, a dve godine nosila aparatic!
:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Jan 2003, 17:36 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Okt 2001, 01:00
Postovi: 496
Tek sada vidim koliko sam sretna bila jer nisam ni osjetila umnjake dok su pronalazili svoje mjesto u mojoj vilici. Najgore od svega je sto su oni toliko duboko smjesteni u vilici i jako se brzo kvare, a kako je meni moj zubar objasnio ponekad se ne isplati ih ni popravljati jer ti zubi su jako slabi i vecina ljudi ih izgubi vec nakon samo par godina.
Moji umnjaci su narasli prije 10 godina..... danas .... nemam vise ni jedan, svi su napolju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Jan 2003, 17:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
Hvala Rosy :)

BE, kako je malo potrebno da čovjek bude sretan, samo da zubi ne bole... :D

Nije me još vidio zubar, sutra će vjerovatno, a tek ću onda kukati da boli... :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Jan 2003, 19:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Najgora je napisao:
kako je malo potrebno da čovjek bude sretan

Da, ljudi tek kad su bolesni vide koliko je blaženstvo biti zdrav.

Za sreću je zaista potrebno malo...ali čitav današnji sistem uči ljude da traže mnogo, pa budu nesretni...iako mnogi koji su prisilno učinjeni nesretnima (od strane sebe i drugih) već imaju dovoljno da bi bili sretni...ali to ne znaju. Nešto malo o tome nauče kad budu bolesni...ali brzo zaborave :(

_________________
Blagosloven neka je onaj koji nema šta reći, a ipak ćuti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Jan 2003, 19:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5073
Lokacija: Banja Luka
A mogu li se zubi pokvariti od puno pranj? Pitam posto imam neki trip da su mi zubi pokvareni, pa ih perem 6-7 puta dnevno. :fadein:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Jan 2003, 01:09 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Jan 2002, 01:00
Postovi: 441
Lokacija: Banjaluka
SiCkNeSS je napisao:
A mogu li se zubi pokvariti od puno pranj? Pitam posto imam neki trip da su mi zubi pokvareni, pa ih perem 6-7 puta dnevno. :fadein:


:D od puno cetkanja se sigurno tvoju zubici nece pokvariti,naravno ne treba pretjerivati ni u cemu , tako da je najbolje cetkati zube poslije svakog obroka,a posebno pred spavanje navece!

A taj svoj trip da su ti zubi pokvareni, mozes samo da razotkriijes, redovnim kontrolama svom stomatologu! :wink:

Recimo kontradiktorno je istrazivanje da mnoga plemena u Africi imaju jako dobre i zdrave zube, a termin oralne higijene im je potpuno nepoznat.
Karijes ima multifaktornu etiologiju, bakterije, losa higijena, genetika, ishrana, pice, zdravsteni status itd. itd.

Ma mogla bih o ovome dugo .....
:wink:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2009, 15:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Da ne otvaram novu temu, pa cu da nastavim ovde.

Ja sam danas isla vaditi umnjak, grozno!!! Evo i sad me jos boli, a rana ne prestaje da krvari. Stavljam na ranu "spuzvice" sto mi je zubar dao da upija krv, i rekao je da stavljam dok god ne prestane da krvari. Skoro sam sve spuzvice potrosila a rana jos krvari. Moze li mi neko reci kad bi trebalo da prestane krvarenje, nakon koliko? U cetvr. imam kontrolu a iduce nedelje bi trebala ici vaditi konce. Nisam stvarno mislila da je to tolika procedura oko vadjenja umnjaka. :-?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2009, 17:16 
Manjak leukocita... :confused3: :confused3:


Vrh
  
 
PostPoslato: 24 Avg 2009, 17:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
rakije mu na dusu.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2009, 17:31 
cicak je napisao:
rakije mu na dusu.

Domaci ljek...


Vrh
  
 
PostPoslato: 24 Avg 2009, 17:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Trazim privremeni ban za ovu dvojicu. Nisam zadovoljna odgovorima. :angry1:

:P
Skoro da je prestalo krvarenje. Ima jos malo. Znam samo da vise necu vaditi ni jedan umnjak.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2009, 17:47 
Nikad ih zadovoljiti...


Vrh
  
 
PostPoslato: 28 Avg 2009, 08:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Bas lijepo. Sinoc mi se otvorila rana. Jedan konac popustio. :angry3:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Avg 2009, 12:56 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2005, 12:34
Postovi: 323
E ne znam kakvih ti problema imas sad (zao mi je sto ih imas) ali ja sam prosle godine vadila jednu osmicu, bilo je vrijeme kao sad (citaj vrucina), sto svakako ne ide u prilog, i frajer mi je rekao, hladan oblog. I onda keva pokvasi krpu, stavi u zamrzivac, kad se zaledi meni na obraz. Mislila sam da ce mi se smrznuti citava desna strana lica. Ali nije, kravarenje je stalo u roku par sati, a ja sam neprekidno hladila dokle god sam osjetila da gori. Kontrola je bila za 7 dana, kad je frajer i vadio konce.
Ali pretpostavljam da to opet zavisi od osobe do osobe, mislim od organizma do organizma...

_________________
...i nista nije onako kako izgleda...i sve je upravo onako kako treba biti...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Avg 2009, 13:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Ma ne krvari rana vise, to je samo bilo onaj prvi dan, a to je bilo prije 4 dana. :) Jest da sam morala hladiti a i godilo je. Ne valja ni puno hladno stavljati, ja sam uzela u apoteci "jastucice za hladjenje", punjene gelom ili cime vec, stavim sat vremena u zamrzivac i onda salavetu preko da ne bude prehladno i na lice. To mi je malo ublazilo bolove a i pomogne da ne natekne lice.
Sad imam problem sto mi se sinoc rana otvorila! A juce prijepodne isla na kontrolu i sve bilo ok, i navece vidim otvorila se rana. Sad ne krvari, nadam se da ce zarasti i ovako .
Imam osjecaj da mi je bilo lakse poroditi se nego durati ovu rupu u glavi. :angry3:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Avg 2009, 13:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2009, 13:22
Postovi: 5018
Lokacija: Banja Luka
Nekada se desava da ti ostanu mali fragmenti zuba koji poslje sami izlaze iz desni i otvaraju ranu ali to nije nista strasno.
I prestanite toliko da kukate, nije toliko strasno!

_________________
Eins, zwei, eins, zwei build an empire, very Prussian!
Exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Avg 2009, 18:37 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Feb 2008, 02:17
Postovi: 826
Meni su donje osmice obe izrasle, nisam ni osetio... :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs