banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 15 Maj 2024, 05:45

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6401 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207 ... 321  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 24 Avg 2015, 08:09 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17176
Lokacija: Q5HW+6W
Što se tiče CGN-a, to je lako ustanoviti, pogledaj "javnu" adresu koju je dobio modem (provjeravanje na Internetu tipa http://ip4.me/ ne pomaže); ako je adresa iz opsega 10.64.0.0/10, ideš preko NAT-a. U tom slučaju zaboravi na port forwarding, zovi ih da te puste mimo NAT-a.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 24 Avg 2015, 19:58 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 24 Avg 2015, 02:59
Postovi: 6
<Enter_name> je napisao:
Što se tiče CGN-a, to je lako ustanoviti, pogledaj "javnu" adresu koju je dobio modem (provjeravanje na Internetu tipa http://ip4.me/ ne pomaže); ako je adresa iz opsega 10.64.0.0/10, ideš preko NAT-a. U tom slučaju zaboravi na port forwarding, zovi ih da te puste mimo NAT-a.

U neke se stvari razumijem u neke baš i ne posve. Što se tiče adrese na internetu ona je 31.xxx.xxx.xxx s tim da mislim da se zadnji oktet mijenja prilikom ponovnog paljenja router-a (dinamička, jel...?). U podešavanjima HG552d uređaja pod WAN>Network pa onda "IP Information" na zadnjem redu WAN5_INTERNET_R_ATM1_8_35 na kojem je inače internet konekcija piše da je adresa 100.xx.xx.xxx a da je Gateway (u istom tom redu) 100.81.0.1
Ma šta to značilo... Eto samo me čudi kako je sve prestalo da funkcioniše samo od sebe... valjda...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 24 Avg 2015, 20:55 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2004, 22:13
Postovi: 1141
Lokacija: BL
Eh to, to je cgn.

_________________
Infostan - Online portal za zajednice etažnih vlasnika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 25 Avg 2015, 01:31 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 24 Avg 2015, 02:59
Postovi: 6
Da li su svi m:tel ADSL korisnici pod CGN-om ili samo određen dio nas "nesrećnika"? Da li se može uraditi šta po tom pitanju? Dobro je bar da sam riješio tu dilemu da se ne patim oko konfigurisanja i isprobavanja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 25 Avg 2015, 06:31 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17176
Lokacija: Q5HW+6W
Vecina. Nazovi ih i reci da imas video nadzor kojem moras pristupati sa Interneta i pustice te mimo CGN-a.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 25 Avg 2015, 08:41 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 24 Avg 2015, 02:59
Postovi: 6
<Enter_name> je napisao:
Vecina. Nazovi ih i reci da imas video nadzor kojem moras pristupati sa Interneta i pustice te mimo CGN-a.

Suzdržaću se, ne vjerujem da imam živaca za tu operaciju. Uostalom momentalno i nije strašno, može se i bez toga preživjeti. Ranije je to više igralo ulogu. Ako bude kakvih novosti u vezi toga i sl. javite.
Pomalo je kilav net, od juna/jula kao što spomenuh. Na "prvu loptu", ono kad otvara neki sajt, nikako ga učitati tek poslije 2-3 refresh-a ide glatko, ne uvijek i sve sajtove, ali ponekad. Ali samo nek ne prekida, dobro je...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 25 Avg 2015, 17:09 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Dignes dzabni dyndns,i mirna bosna,ja sam tako rijesio.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 25 Avg 2015, 17:10 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17176
Lokacija: Q5HW+6W
Kako dyndns rješava forward portova iza CGN-a?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 25 Avg 2015, 17:15 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Lijepo:wink
A mtel otvara portove na zahtjev bez problema.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 29 Avg 2015, 11:33 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 24 Avg 2015, 02:59
Postovi: 6
Ok, hvala vam svima na informacijama. Još nešto da upitam...
1. Koristite li ručno ukucane DNS-ove ili ste to ostavili na automatskom podešavanju? Ja sam juče za probu stavio za primarni neki m:tel-ov što počinje sa 8, a sekundarni Google DNS. I ako koristite da li kucate gore i IP adresu računara (adaptera) i gateway-a (adresu router-a) i ili to ostavljate na automatskom?
2. Na modemu sam dodijelio permanentlease da mi je IP primarnog uređaja uvijek 192.168.1.2 Da li da ostavim tako ili?
U suštini koja kombinacija je najbolja za performanse i funkcionalnost ako to i igra veliku ulogu...?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 29 Avg 2015, 12:28 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17176
Lokacija: Q5HW+6W
Automatika je OK, m:telovi DNS-ovi rade OK (sad će da se javi sinip sa OpenDNS-om); ako hoćeš da se osiguraš, stavi primarni m:telov, sekundarni Google ili neki drugi (može i OpenDNS). Ako imaš volje, skini DNS Benchmark, pa vidi koji ti je "najpovoljniji"; može i namebench u tu svrhu.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 04 Sep 2015, 21:44 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Dec 2014, 17:54
Postovi: 38
Moze li neko da u CMD pinguje i okaci sliku ali da ostavi jedno 30-40s da radi test ovako sa ovom komandom:
ping -t 193.104.68.49
Jer meni je ping uredu 10-11ms koliko i treba da bude,ali odjednom skoci i zalaguje mi,nekad toliko ping skoci da zalaguje sve i kad se vrati u normalnu ja vec mrtav to traje po 1sekundu taj lag i vrati se na narmalno.Od skoro ima mozda 10-ak dana pocelo da zeza.Takodje kada otvaram stranice i kad dodje taj skok pinga oseti se da sporije otvori stranicu,recimo fb.Dok je normalno ocita ga odma momentalno,ali kad taj ping skoci onda cekam onaj kruzic usporen bude za ucitavanje i posle sekundu ucita.Isto imam problem sa nestajanjem interneta,nije cesto ali zabaguje i nece nista da otvara po minutu,ni na PC ni na telefonu.Dok igram cs to se ne desava da nestane protoka,nego samo lag.Kad nestane protok na modemu gore sve zelene lampice,nije da se iskljuce,a nekad se i iskljuce pa onda dodju.Jet speed iad 2 modem.
A ovaj ping isto skace i kada ugasim wifi na modemu,tako da nije do toga da neki uredjaj koristi internet preko wifi-ja.Skeniro sam komp sa antivirusom,malwarebyts,spubot s&d,lavasoft adware...
Slika
Kako da proverim da li je nesto do kablova u kuci ili je do njih u mte:l-u? :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 04 Sep 2015, 21:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9245
Sumnjaš u mtel? Muahaha


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 07 Sep 2015, 04:08 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 24 Avg 2015, 02:59
Postovi: 6
<Enter_name> je napisao:
Automatika je OK, m:telovi DNS-ovi rade OK (sad će da se javi sinip sa OpenDNS-om); ako hoćeš da se osiguraš, stavi primarni m:telov, sekundarni Google ili neki drugi (može i OpenDNS). Ako imaš volje, skini DNS Benchmark, pa vidi koji ti je "najpovoljniji"; može i namebench u tu svrhu.


Ok, hvala na odgovoru i sugestijama. Tek sada se sjetih napisati ti odgovor.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 07 Sep 2015, 08:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2010, 00:48
Postovi: 1678
Lokacija: banja luka
Dva ugovora, dva prikljucka na jednu paricu?

Naime, starci na spratu imaju open trio uslugu, sve to manje vise fercera ok, internet korektan-pa sam htio sebi na sprat povuci novi ugovor, da li može preko jednog broja-jedne parice dva ugovora ?

_________________
наш клуб наш град само нама припада Л '87


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 07 Sep 2015, 10:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23499
Ako jedan open paket manje -više ok fercera, onda teško da će moći još nešto na istu paricu da se nakači. Problem je dodati još jedan STB, a tek još i Internet... To je što se tiče tehničkih mogućnosti.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 08 Sep 2015, 18:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
baki je napisao:
Dva ugovora, dva prikljucka na jednu paricu?

Naime, starci na spratu imaju open trio uslugu, sve to manje vise fercera ok, internet korektan-pa sam htio sebi na sprat povuci novi ugovor, da li može preko jednog broja-jedne parice dva ugovora ?

Ништа од тога док не добијеш још једну парицу.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 10 Sep 2015, 14:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Znaju li nedojebani idioti u mtelu reci nesto drugo osim ''resetujte ruter'', a net vec drugi dan k'o da imam dial up...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 10 Sep 2015, 14:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Pa jesi li resetovao...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 10 Sep 2015, 19:12 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1875
Lokacija: Источно Сарајево
Ma samo treba biti uporan, jeste da ne bi čovjek trebao da sa zajebava oko njih ali šta da se radi kada imaju monopol. Ja sam ih evo zvao u zadnji mjesec jedno 10 puta ali sam istjerao svoje. Dobio sam najbolju paricu što su mogli naći, i sredili su mi brzinu neta koja nije bila ona što plaćam.

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6401 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207 ... 321  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs