banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 21:04

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 77 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 13 Feb 2011, 16:50 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Čitao sam neku temu ali nisam našao ništa konkretno...

Dakle, interesuje me koje to škole Engleskog jezika postoje u Banjaluci.
Ja sam upoznat sa Cambridge-om i Dialogos-om, pričaju da su poprilično dobre škole, mada ne toliko dobre koliko su skupe (čini mi se da je jedan kurs preko 1000km).
Takođe znam i za Radnički univerzitet, ali ne znam za njihov kvalitet i način rada. Cijenom su povoljniji, čini mi se oko 500km.
Koliko znam, Oxford i Byblios više ne postoje, a Marco Polo mi djeluje poprilično neozbiljno...

Kakva su vaša mišljenja o svemu tome? :roll:

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2011, 23:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 12 Avg 2001, 01:00
Postovi: 4102
Lokacija: Izmedju istoka i zapada
ja sam ponosni polaznik kembridza u bl, kurs je fantastican. ti preko 1000 su ti zavrsni kursevi (FCE, CAE, CPE). u cijenu je vjerovatno uracunata i cijena zavrsnog testa (da, ta tri kursa imaju zavrsni test koji se posebno naplacuje). imas i onaj oxford, sta li je, preko puta biblioteke. imas i edukativni centar. imas i privatne casove.
svi imaju svoju cijenu. radnicki je smece (isao na njemacki, prestao nakon mjesec dana, gola voda), kembridz je fantastican (isao dve i po godine, zalio sto vise nisu imali kurseva da zavrsim jos neki.)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2011, 19:42 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Dec 2010, 23:27
Postovi: 11
Slazem se da je Kembridz odlican, mozda i najbolji po meni. Dialogos je skuplji, ali ne i kvalitetniji. Ja zavrsavam FCE na Kembridzu i prezadovoljna sam! Imas mogucnost placanja na rate, sto je velika prednost! Znaci, mjesecno je 75 KM, s tim da mozes na rate placati i zavrsni ispit. On je 235 KM. A mozes i odjednom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2011, 20:12 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Okt 2009, 14:16
Postovi: 803
Lokacija: oko zelenog mosta
kad smo vec kod engleskog,ako neko ima preporuku za dječiju polazniu skolu.u pitanju je dijete od 7 godina...
hvala

_________________
pokaži da možeš,da si najbolji ti


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2011, 08:34 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
VeLiKi je napisao:
ja sam ponosni polaznik kembridza u bl, kurs je fantastican. ti preko 1000 su ti zavrsni kursevi (FCE, CAE, CPE). u cijenu je vjerovatno uracunata i cijena zavrsnog testa (da, ta tri kursa imaju zavrsni test koji se posebno naplacuje).

Kad sam ja isao, nisu bili.
Cambridge je dobar (valjda je i dalje); ja sam isao na Dialogos na njemacki 2 godine i bio sam zadovoljan i njima.

Inace, samo da se osvrnem na Cambridge ESOL certifikate kratko... nesto i ne znace puno kasnije, cak ni odlaskom u inostranstvo. Svi traze svoje da se polozi (i.e. TOEFL/IELTS za evropske faksove, SAT za USA i sl.).

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2011, 19:38 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Apr 2010, 16:00
Postovi: 1518
FLASH je napisao:
VeLiKi je napisao:
ja sam ponosni polaznik kembridza u bl, kurs je fantastican. ti preko 1000 su ti zavrsni kursevi (FCE, CAE, CPE). u cijenu je vjerovatno uracunata i cijena zavrsnog testa (da, ta tri kursa imaju zavrsni test koji se posebno naplacuje).

Kad sam ja isao, nisu bili.
Cambridge je dobar (valjda je i dalje); ja sam isao na Dialogos na njemacki 2 godine i bio sam zadovoljan i njima.

Inace, samo da se osvrnem na Cambridge ESOL certifikate kratko... nesto i ne znace puno kasnije, cak ni odlaskom u inostranstvo. Svi traze svoje da se polozi (i.e. TOEFL/IELTS za evropske faksove, SAT za USA i sl.).


Gdje se moze u BL polagati TOEFL test? I koliko markica?

_________________
Zaradite iznoseći svoje mišljenje! ;)
JaZnam online panel za popunjavanje anketa.
Registrujte se ovde


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2011, 22:17 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Feb 2008, 02:17
Postovi: 826
Ja sam polagao u Sarajevu, iBT verziju, mislim da je bio oko 260 KM. Inace, cuo sam da se moze polagati u BL na Americkom univerzitetu i u Edukativnom centru, ali na http://www.ets.org/toefl/ibt/register/centers_dates/ pise da za BL nema datuma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Mar 2011, 18:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3358
Ja sam polagala u Edukativnom centru, kosta $180. Btw, TOEFL je americki test, tako da se ne trazi samo za evropske fakultete.

Koga interesuje moze ovdje da pogleda termine polaganja u BiH.

_________________
sometimes you go la di da di da di da da
til your eyes roll back into your head


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Mar 2011, 22:29 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Feb 2008, 02:17
Postovi: 826
IELTS jos nema u Banjaluci? Ja imam TOEFL, mada ce isteci sledece godine pa sam planirao IELTS polagati, ali, koliko sam video poslednji put, ima ima samo u Sarajevu u BiH.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Mar 2011, 23:42 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Apr 2010, 16:00
Postovi: 1518
Jos me nesto zanima... ISIC studentska kartica... na listi popusta koje se s njom mogu ostvariti izmedju ostalih je i Cambridge centar BL i pise popust 60% preko Studentskog parlamenta?!?

Sta, kako?!

_________________
Zaradite iznoseći svoje mišljenje! ;)
JaZnam online panel za popunjavanje anketa.
Registrujte se ovde


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2011, 13:35 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Apr 2010, 16:00
Postovi: 1518
z0ki (: je napisao:
Jos me nesto zanima... ISIC studentska kartica... na listi popusta koje se s njom mogu ostvariti izmedju ostalih je i Cambridge centar BL i pise popust 60% preko Studentskog parlamenta?!?

Sta, kako?!


Neki dan na onom sajmu praksi pitao sam tetu, rekla je da to vise ne vrijedi... :cry:

_________________
Zaradite iznoseći svoje mišljenje! ;)
JaZnam online panel za popunjavanje anketa.
Registrujte se ovde


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2011, 08:20 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 12 Sep 2011, 08:07
Postovi: 8
Da li mi neko može pomoći?
Želim da upišem kurs engleskog, ali nisam trenutno u mogućnosti plaćati 535 KM koliko traže u cambridge centru. Dailogos je jeftijini al neznatno. Čula sma za neku školu The Hope, da li je neko išao, da li ima iskustava. Marco Polo ne bih.
Najviše me i zanima ta The Hope, kažu da kurs traje 3 mjeseca i košta 180 KM, pa kontam da je to prihvatljivo, ali ako škola nije dobra onda je i to bacanje para.
Hvala unaprijed,


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2011, 11:06 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Apr 2010, 16:00
Postovi: 1518
kustravo je napisao:
Da li mi neko može pomoći?
Želim da upišem kurs engleskog, ali nisam trenutno u mogućnosti plaćati 535 KM koliko traže u cambridge centru. Dailogos je jeftijini al neznatno. Čula sma za neku školu The Hope, da li je neko išao, da li ima iskustava. Marco Polo ne bih.
Najviše me i zanima ta The Hope, kažu da kurs traje 3 mjeseca i košta 180 KM, pa kontam da je to prihvatljivo, ali ako škola nije dobra onda je i to bacanje para.
Hvala unaprijed,


Znam za:
Cambridge
Dialogos
Marco Polo
Koteks (Edukativni centar)
Language bar

Sta da ti velim... Da necemu valja, valjda bi cuo za nju...

_________________
Zaradite iznoseći svoje mišljenje! ;)
JaZnam online panel za popunjavanje anketa.
Registrujte se ovde


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2011, 12:00 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 12 Sep 2011, 08:07
Postovi: 8
e sada je nisma čula za te dve poslednje škole engleskog, pa ne znači da nisu OK. A taj languabe bar ima ekstra stranicu, ništa ne radi. Što znači da neću odlučivati na prečac...ako imate kakvih kontakata, molim vas pošaljite


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2011, 12:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2009, 19:25
Postovi: 3711
Ja sam učio na radničkom i šta mi fali, pričam ko engleska kraljica poslije šoljice čaja...
Šta je ona zgrada gdje je nekad bio radnički ja sam čuo da je neka pop kancelarija. Ustvari nemam pojma..

_________________
Ljubomorne dushe mogu da ga pushe! Alky je unikat zoka je dooplikat :P <3 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2011, 12:19 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 12 Sep 2011, 08:07
Postovi: 8
da li radničku uopšte postoji?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2011, 20:54 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Postoji, tamo kod parkinga stare autobuske stanice... Lako je za naći.

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2011, 12:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
Ja bih možda za koju godinu polagao TOEFL test ali samostalno uz literaturu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2011, 13:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4364
kustravo je napisao:
Da li mi neko može pomoći?
Želim da upišem kurs engleskog, ali nisam trenutno u mogućnosti plaćati 535 KM koliko traže u cambridge centru. Dailogos je jeftijini al neznatno. Čula sma za neku školu The Hope, da li je neko išao, da li ima iskustava. Marco Polo ne bih.
Najviše me i zanima ta The Hope, kažu da kurs traje 3 mjeseca i košta 180 KM, pa kontam da je to prihvatljivo, ali ako škola nije dobra onda je i to bacanje para.
Hvala unaprijed,


ma kakvi Hope, ja isao prije par godina, neka zena drzi to a nije bas najbolja sa glavom.
Na casu od 45 minuta, 5 minuta je prica u vezi engleskog a 40 minuta ona davi o svojim zivotnim problemima.

oxford je bio nekad ok ali se zatvorio.

Isao sam na cambridge i sto jes jes, najskuplji i najbolji.

Vidi jos u eduk.centar milslim da imas popust 20% sa pika karticom.

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2012, 01:57 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 31 Jan 2012, 01:50
Postovi: 1
Postoji i OKC, tu ja predajem od oktobra prosle godine. Odrzava se popodne u zgradi Masinskog fakulteta. Moze se doci na jedan besplatan probni cas.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 77 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs