banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 12:24

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 09 Maj 2010, 08:57 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 09 Maj 2010, 08:12
Postovi: 35
Interesuje me ima li u Banja Luci ili negdje u BiH trgovina ili sl. koja u svojoj prodaji posjeduje prah za tonere za laserske štampače?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Maj 2010, 09:23 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2010, 21:33
Postovi: 835
dobrodošo na forum. ne vjerujem da ima pošto su te stvari kancerogene van tonera.

_________________
Bože, oprosti nam.
Pruži ruku i pomiluj nas.
Ovo je moja molitva.
Ne zaboravi nas.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Maj 2010, 09:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Toljaga, nadimak ti pristaje milion posto. Stvarno lupas gdje god stignes.

Provjeri u Alfomu, oni imaju za fotokopir aparate, pa mozda imaju i za stampace. Ima negdje u gradu sigurno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Maj 2010, 12:07 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 09 Maj 2010, 08:12
Postovi: 35
Hvala.Pošto mi je u opisu posla da se malo više služim štampačem a toner mi nekako izbaci malo stranica i obnovljeni košta 60KM, prinuđen sam da pokušam sam da ga malo osvežim.Inače mi ni jedan toner do sad ne izbaci željenu,obećanu od strane prodavača količinu.Kao za štampač Samsung ML 1640 je zagarantovano 3000 stranica a kod mene ako izbaci 1000,to je premija,i pri tome je svaki dokument u exelu.Hvala na informaciji,inače sam čuo za štetnost praha ali ne u tolikoj mjeri,u svakom slučaju hvala!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Maj 2010, 15:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
U toneru koji dodje sa stampacem stavljaju samo 30% punjenja, zato su tako jeftini stampaci u odnosu na cijene tonera i ketridza. To je taman 1000 stranica ako je deklarisano 3000. Pise to negdje u silnoj dokumentaciji koja dodje uz stampac, vjerovatno nisi vidio. Cuo sam da ti fabricki toneri za laserske stampace (mislim na ove koji dodju uz novi stampac) znaju biti takvi da se i ne moze vise od tih 30% nasuti ni kasnije, tako su napravljeni (neki), pa mozda zato samo tako malo stampa i kad ga dopunis (a punjenje naplacuju isto bez obzira na kolicinu koju naspu). Raspitaj se. Mozda bi se isplatilo kupiti jedan nov originalan pa ga kasnije puniti ako je to slucaj kod tebe.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Maj 2010, 17:15 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Jul 2006, 06:45
Postovi: 441
Blizanci d.o.o (iza kafića Fejs).
Inače nije kancerogen (:)) ali nije ni zdrav (mikroprašina!)...
Toneri se deklarišu na broj stranica pri pokrivenosti stranice od 5% (1/20 površine stranice zacrnjena), ako je veći procenat stranice pokriven i broj odštampanih kopija se smanjuje.
Inače toner za Samsung ML 1640 je deklarisan na 1500 stranica a strartni kao i obično na 50% od toga (700), ne znam gdje si vidio 3000?
Nije dovoljno samo napuniti rezervoar za toner već se pri tome mora i isprazniti i tzv hopper, odnosno rezervoar za odbačeni toner, Uglavnom se uputstva za punjnje većine tonera mogu naći na net-u, tu je naravno i problem reseta čipova ili novi čipovi...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Maj 2010, 18:15 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2010, 21:33
Postovi: 835
blaf77 je napisao:
Toljaga, nadimak ti pristaje milion posto. Stvarno lupas gdje god stignes.

Provjeri u Alfomu, oni imaju za fotokopir aparate, pa mozda imaju i za stampace. Ima negdje u gradu sigurno.

uaaaaa. samo da znaš da ona izvala nije bila iz moje glave, nego kad sam ja neke 2002. ili 2003. ili 2004. (ne sjećam se tačno) ušo u radnju i postavio pitanje slično ovom sa tem,e dobio sam onaj odgovor što sam ja izvalio ovom liku. izgleda da su ljudi branili svoj poso. to mi je nešto najmrže.

_________________
Bože, oprosti nam.
Pruži ruku i pomiluj nas.
Ovo je moja molitva.
Ne zaboravi nas.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Maj 2010, 19:32 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 09 Maj 2010, 08:12
Postovi: 35
Ma nisam vidio nigdje za tih 3000 stranica nego mi je prodavac kod kojeg sam kupio predložio taj štampač i opisao u kratkim crtama i između ostalog da štampa 3000 stranica pa da ću na startu u odnosu na neke jeftinije štampače sa jeftinijim tonerom uštedjeti,i ja kupim i tako dalje,prvi originalni mi je izvukao oko 400 stranica a ovaj dopunjeni oko 1000.Ne tražim ja nikad dlaku u jajetu samo mi ide na živce što kad kupuješ sve može,a kasnije je to sve kriv proizvođač i...,a nikad nepismeni prodavac.(čast izuzecima)
A za čipove ima caka,na ovom mom štampaču na zadnjem dijelu ima čip kod kojeg sa prespoje prva četvrta nožica,sačekaš pri paljenju sa tako spojenim nožicama čipa i resetuje se,pa opet počinješ iz početka,samo što ti tad javlja da ti je toner pun 100% bez obzira na napunjenost tonera,ali bar te ne zeza što se tiče štampanja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Maj 2010, 20:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Toljaga je napisao:
blaf77 je napisao:
Toljaga, nadimak ti pristaje milion posto. Stvarno lupas gdje god stignes.

Provjeri u Alfomu, oni imaju za fotokopir aparate, pa mozda imaju i za stampace. Ima negdje u gradu sigurno.

uaaaaa. samo da znaš da ona izvala nije bila iz moje glave, nego kad sam ja neke 2002. ili 2003. ili 2004. (ne sjećam se tačno) ušo u radnju i postavio pitanje slično ovom sa tem,e dobio sam onaj odgovor što sam ja izvalio ovom liku. izgleda da su ljudi branili svoj poso. to mi je nešto najmrže.

Treb'o si ga mlatnut toljagom odma'. Uf sto to mrzim - trazim Angi Sept u apoteci i cude se sto ih trazim jer toga "odavno nema u prodaji" i naravno nude nesto svoje. Odem u sljedecu apoteku a tamo milion vrsta najnormalnije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Maj 2010, 08:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:16
Postovi: 4065
Lokacija: Banja Luka - Starcevica
Fabrički toner koji dolazi uz štampač je, kao što je neko rekao, pun svega 30-45%.
Svaki toner može da se dopuni i do 30% preko onog što je zagarantovano.

Prodavač garantuje da će njegov toner ispisati onoliko stranica koliko je i napisao (1500, 2500, 3000) na 5% pokrivenosti na A4 formatu. (e sad koliko je to... :wink: )

Što se tiče punjenja tonera, moja preporuka je da to prepustiš nekom ko zna to da radi.
Treba da se isprazni odpadni toner, da se pregleda bubanj (ako dolazi sa tonerom- HP Toneri) pa tek onda da se napuni. i naravno mjenjanje čipa ako postoji.

Toljaga je u pravu kad kaže da je toner kancerogen. To nije laž. Ali ako se neko ne pridržava pravila, onda može da nastane problem sa plućima. Naravno neće se ništa desiti ako sam napuniš jedan-dva tonera, ali konstantno punjenje bez zaštite može da znači rak pluća.

_________________
Srednjevekovni naucnik je tvrdio da je zemlja okrugla i da se okrece oko sunca. Za to je cula Sveta Inkvizicija i on beše izveden pred Sud i osuden. Kazna je bila strašna. Odveli su ga do kraja Sveta i gurnuli u ambis.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2010, 18:31 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 15 Okt 2010, 18:21
Postovi: 4
Prah mozete da kupite Printer&Toner Shop Gunduliceva 46.Tel 230-111 i mozete dobiti sve informacije vezane za punjenje tonera.Kontakt osoba Dario.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2010, 20:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Jel' to Dario sa Starcevice, i radnja iza Face-a?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Okt 2010, 19:19 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 15 Okt 2010, 18:21
Postovi: 4
Jeste Dario.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Okt 2010, 21:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Hajde da pitam ovde, mozes odgovoriti i na pp - imam Lexmark E232 laserski stampac, u njemu je toner s kojim je kupljen. Odstampao oko 1500 stranica i moze jos malo, pri kraju je. Posto bi bilo punjenje, a posto je pakovanje praha i koliko ga dodje u 1 pakovanju da pokusam sam napuniti. Hvala!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2010, 18:55 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 15 Okt 2010, 18:21
Postovi: 4
Cijena praha je oko 18 km+cip10km.A sto se tice tvog prvog tonere lexmark e 232 mislim da nosi oznaku 2k,to jeste 2000 kopija sa 5%pokrivenosti na A4 formatu.A kada se napuni moze 3000-4000 kopija.Mozes i sam da ga napunis nije komplikovan,uz moje instrukcije,samo se javi pozdrav Dario.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2010, 20:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
OK, hvala ti, navraticu kad se potrosi. Mozda me se i sjecas, jednom sam navracao, ostavio ti onaj Canon stampac sto lici na HP5L jer ga nisam mogao instalirati na XP.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2010, 16:41 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 15 Okt 2010, 18:21
Postovi: 4
Ok,javise!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2012, 16:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2008, 10:47
Postovi: 1915
Lokacija: bajna luka
da ne otvaram novu temu
zna li ko kako se sada krecu cijene punjenja tonera za laserske stampace???


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2012, 09:03 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 09 Maj 2010, 08:12
Postovi: 35
Imaš druže na Pik.ba ponuda i po30 KM ali bi ti predložio čovjeka u Incelovom krugu PC info tako se zove firma,oko 40-50km,kvalitetan prah i otisak,pa po želji,pozzz


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2012, 10:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2008, 10:47
Postovi: 1915
Lokacija: bajna luka
trokut je napisao:
Imaš druže na Pik.ba ponuda i po30 KM ali bi ti predložio čovjeka u Incelovom krugu PC info tako se zove firma,oko 40-50km,kvalitetan prah i otisak,pa po želji,pozzz


bas sam pogledao na piku. trebao bih toner za HP 1100 laser jet. tu ide onaj HP 92A, tako nekako. nasao sam nov za 29 KM.
sad ne znam jel to moguce posto neki prodaju za 75 KM.
jel bolje kupiti nov ili puniti stari toner? koliko vidim isplatnije je kupiti nov.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs