banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 21:03

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 21 Sep 2010, 21:22 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 16 Sep 2010, 21:23
Postovi: 7
molim vas, da mi neko objasni da li se sve to moze zajedno ukomponovati ??? posto trebam sagorijevac masti, posto ga vec duze vrijeme koristim (l-carnitine), bio sam debel, a imam dosta misicne mase, pa sam malo i smanjio ishranu..(znate kako to vec ide)... pa bih sada htio da koristim proteine i creatin, al ne pune doze, nego samo mali dodatak, jer sam smanjio ishranu... npr: necu uzimati 2g proteina na kg svoje mase, neg cu uzeti samo po 1g, i i picu manje doze creatina... pa sada neznam kako to sve da ukomponujem:/// unaprijed hvala :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Sep 2010, 21:32 
Ne kreatin ako zelis spaliti salo.

Protein (whey pretpostavljam) i L-carnitine da, ali kreatin tu nema sta da trazi.

I zasto ne uzimas 2 gr proteina po kg mase, nemas love za hranu (a ne vjerujem da je to posto imas za supse) ili nesto drugo?
Ili mislis da treba 2 gr proteina po kg samo iz praska?


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Sep 2010, 21:44 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 16 Sep 2010, 21:23
Postovi: 7
-ja imam dosta misicne mase same, samo sam bio debel pa sam salo skido...obim mog bicepsa je 44cm (nije maleno, zar ne? ), nego zato sto sam odlucio da smrsam, malo sam smanjio ishranu ( relativno nisam pocetnik, treniram vec 13,5 mjeseci)... u sljed smanjena ishrane, bojim se da nebi poceo da slabim (bench press 130kg)... pa sam mislio da "prihranjujem misic" sa manjim dozama proteina... i zato sam mislio da uzimam samo po 1g (i nije zbog cijene, na svemu se treba stedjeti ali na sebi i na hrani nikada), to da mi bude nadoknada hrani koju ne unosim, znaci cista hrana za misice sa sto manje masnoca... a sada posto nisam to do sada koristio nista, nezz sta da mislim, da li je bolje da radim tako kako mislim ili da uzimam 2g po kg tezine, i kako je najbolje uzimati (prije ili psolije treninga, u kojem vremenskom razmaku, ili u nekim drugim terminima, i da li u isto vrijeme mogu uzimati i proteine i l-carnitine)... i hvala za ovo objasnjenje za creatin (a ionako mislim da mi nije potrebno toliko).. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Sep 2010, 21:52 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
Ma brate budi naturalac! Nista ljepse!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Sep 2010, 21:57 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 16 Sep 2010, 21:23
Postovi: 7
sve to stoji i bio sam do sada :) ali odlucio sam da smrsam , i kontam samo da " prihranjujem misic" dok sam smanjio ishranu... :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Sep 2010, 22:14 
PA mozes ti njega i hranom, nije protein samo u prahu, imas jaja, sir, mesinu...


Citiraj:
Ma brate budi naturalac! Nista ljepse!

Nemoj me razocarati i reci da gore nabrojano smatras hemijom?


Vrh
  
 
PostPoslato: 22 Sep 2010, 00:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
majkicmiodrag je napisao:
-ja imam dosta misicne mase same, samo sam bio debel pa sam salo skido...obim mog bicepsa je 44cm (nije maleno, zar ne? ), nego zato sto sam odlucio da smrsam, malo sam smanjio ishranu ( relativno nisam pocetnik, treniram vec 13,5 mjeseci:)


Ja cisto sumnjam da je tih 44cm misicna masa. Arnold je napredovao iznadprosjecno pa dok je dosao do 44cm bicepsa trebalo mu je nekoliko godina svakodnevne vjezbe. A ti mislis sa 13,5 mjeseci da si nabio tolike bicepse. Obim mozda imas, ali veci dio je u obliku masti, osim ako nisi neki totalno van standarda jer za 13 mjeseci se ne moze nabiti toliki obim u misicima, samo u masti.

tensSa je napisao:
PA mozes ti njega i hranom, nije protein samo u prahu, imas jaja, sir, mesinu...


Da, ali sa hranom se nabija i salo pa je zato bolje uzimati samo proteine ko hoce da skida salo. Odnosno da trosi svoju mast, umjesto da unosi mast sa mesom, sirom i sl.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2010, 06:45 
Slazem se sa Jellyijem za biceps.


Sto se tice hrane biraju se najfiniji izvori proteina, najcistija piletina, konjetina i ostala mesa sto sadrze veoma mali procenat masti, dovoljno da zadovolji proteinske potrebe, ali i da ne odvede u prekomjeran unos kalorija.
Ne vjerujem da ce samo proteine unositi na dijeti, mora i masti ili UH.


Vrh
  
 
PostPoslato: 22 Sep 2010, 08:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
majkicmiodrag je napisao:
-ja imam dosta misicne mase same, samo sam bio debel pa sam salo skido...obim mog bicepsa je 44cm (nije maleno, zar ne? ), nego zato sto sam odlucio da smrsam, malo sam smanjio ishranu ( relativno nisam pocetnik, treniram vec 13,5 mjeseci)... u sljed smanjena ishrane, bojim se da nebi poceo da slabim (bench press 130kg)... pa sam mislio da "prihranjujem misic" sa manjim dozama proteina... i zato sam mislio da uzimam samo po 1g (i nije zbog cijene, na svemu se treba stedjeti ali na sebi i na hrani nikada), to da mi bude nadoknada hrani koju ne unosim, znaci cista hrana za misice sa sto manje masnoca... a sada posto nisam to do sada koristio nista, nezz sta da mislim, da li je bolje da radim tako kako mislim ili da uzimam 2g po kg tezine, i kako je najbolje uzimati (prije ili psolije treninga, u kojem vremenskom razmaku, ili u nekim drugim terminima, i da li u isto vrijeme mogu uzimati i proteine i l-carnitine)... i hvala za ovo objasnjenje za creatin (a ionako mislim da mi nije potrebno toliko).. :)

Samo mi nemoj reći da imaš ispod 20 godina i da bi da se prihranjuješ tim praškovima??
Možeš lako izmjeriti koliko ti je debela naslaga sala, a kao što ti rekoše batali praškove i prihranjuj mišiće kroz hranu bogatu bjelančevinama.
L Karnitin imaš u organizmu i on topi masti, ali ne (sve i da ga uneseš preko mjere) ako ne radiš dovoljno da bi ga potrošio (pokrenuo da sagorjeva masti).
Osim teretane trči i ne očekuj preko noći rezultate.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2010, 09:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2009, 13:22
Postovi: 5018
Lokacija: Banja Luka
Ima i moja baba 44 cm obim bicepsa. :D
Inace, vise vjezbanja, a manje kenjanja.

_________________
Eins, zwei, eins, zwei build an empire, very Prussian!
Exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2010, 09:58 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
tensSa je napisao:
PA mozes ti njega i hranom, nije protein samo u prahu, imas jaja, sir, mesinu...


Citiraj:
Ma brate budi naturalac! Nista ljepse!

Nemoj me razocarati i reci da gore nabrojano smatras hemijom?

Smatram to precicom za ostvarivanje cilja, koja trazi vise truda nego prirodno bavljenje teretanom, a nerijetko ne da zeljene rezultate. A jednako kao sto je precica unaprijed, tako je i precica unazad kad krene da opada. Da li se to naziva hemija ili medicina ili kako god, nije vazno.
L-Karnitin sam i sam koristio i nije mi mnogo pomogao.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2010, 19:35 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 16 Sep 2010, 21:23
Postovi: 7
imam 18 god. sto se tice bicepsa, imam malo skroz sala na njemu, sto je to toliko cudno da je toliki biceps?? (pa nije prevelik, a genecki imam razvijena prsa i biceps)
neam problem sa masti na bicepsima, ni preko prsa, samo mi je problem "ljubavne drske", one su velike ( nezz kako bi se izrazio, nije stomak naprijed velik, nego ono sa strane) a cuo sam isto to da je to salo ili tkivo, kako god drukcije nego na ostalim djelovima tijela, i da se mnogo teze topi, a uspio sam fino smrsati, preko ljeta sam trco 6x sedmicno + 4x teretana, poslije treninga obicno trbusnjaci i step (30-45min)... sada sam tezak 90kg, imo sam 100kg.. visina 176cm (malen a nabijen, bass genecki tako mi je i stari samo on nije se bavio sportom)... | nesto me pogadja, bezze je da me neko osudjuje jer me nezna, pa govori kako toliki biceps, ovo ili ono, pa ljudi moji , ionako se neznmo, i nevidim razlog sto bi ja sada nesto glumio i lago :// (bez uvrede) ..
sada radim treninge isto ko i prije samo sto trcim 2-3x sedmicno, nmg zbog skole :/ i imo sam problem, i htio sam ga podijeliti sa ljudima sa foruma, jer nisam ja znao..

hvala vam ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2010, 20:51 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 24 Jul 2009, 01:28
Postovi: 72
Evo da ti ja kazem kada drugi nece. Mani se L karnitina, osim ako ga ne nabavljas za dzabe. Nikada niti jedna studija nije uspjela dokazati da karnitin u L formi pomaze topljenje masti. Njegova uloga u organizmu ima veze sa laksim koristenjem masti kao energetskih izvora, ali u praksi, izgleda da te dodatno kolicine i ne djeluju. Ono sto ce ti vjerovatno dati jeste "energy boost" sto je jako bitno ljudima na definiciji jer su zbog kalorijskog deficita cesto iznemogli i nemaju snage za kardio.

Kao i za masu, za definiciju je hrana alfa i omega, pa tek onda trening. Moraces unositi zdravije hidrate, jesti manje a cesce (barem 5-6 obroka dnevno), uz svaki obrok salata tj. mnogo vlaknaste hrane. To je najbezbolnija opcija, a ako stvarno hoces da skines masti, moraces ici na 8+ obroka dnevno i strogu dijetu.

Trening - ako zelis da poboljsas gubitak masti, povecaj volumen treninga. Pauze izmedju serija 30 do 40 sekundi. Na taj nacin ces postizati efekat dodatnog ubrzanja metabolizma tokom i nakon treninga, sto donosi vecu potrosnju kalorija unutar treninga kao i visi bazalni metabolizam narednih cirka 18 sati.

Ako vec imas novca za bacanje (a ako ga bacas na L karnitin ocigledno da imas ;) ), daleko bolji efekat ces dobiti kupovinom i koristenjem fat-burnera, bilo kojeg, cijene se krecu od 30 KM za 20 dana zalihe, pa do prilicno skupih oko 80 KM (animal cuts).

Ako nemas novca za burnere (a slicne su cijene kao karnitin), UVIJEK bi trebao uzimati riblje ulje (tablete, omega kiseline) jer su sjajne za tijelo u cjelini ali pomazu i razgradnju masti ukoliko treniras, bilo aerobno ili anaerobno + sprijecavaju da mascne celije postanu tvrdokorne masne celije.
http://www.t-nation.com/free_online_art ... t_loss&cr=


"Ljubavne rucke", cesto znaju biti problem osoba koje imaju jake bocne trbusne misice (transversus abd.), i tu ti nema pomoci. Kada nategnes trbusni zid, ako je sve to bocno cvrsto, moje saucesce. Ako je mekano i mlohavo, opet saucesce, jer je to "zadnja linija sala" i skida se najteze. Jedino ti mogu preporuciti da ih pokusas koliko toliko NE RADITI, dakle, kosa klupa za trbusnjake ni pod razno, ni slucajno raditi bilo sta sto aktivira bocne trbusne vise nego sto mora.

Da se dodirnemo i tvojih gabarita. Brate, da ti kazem kao neko ko se bavi godinama bb-om a ne kao neko sa ulice, pretjerao si za svoju visinu, i to debelo. Biceps preko nekih 40 cm na tu visinu izgleda krajnje neskladno i narusava ljepotu i simetriju tijela, osim ako nemas takmicarske ambicije ili ambicije "daj da sam sto jaci". Da bi pratio simetriju sa rukama od 44 cm, obim grudi bi trebao imati 123 cm, i obim butine 64 cm. Medjutim, to su super idealne mjere za osobu od 183 cm, dakle, mjere sa kojima mozes komotno na BB takmicenje (natural, naravno) a ne za tvoju visinu ;) Idealne mjere su za razliku od super idealnih znatno manje i prilagodjene su obicnim sportistima i osobama koje idu u teretanu amaterski, te bi osoba od 183 cm po idealnim mjerama trebala imati 40 cm biceps, sto mogu reci iz iskustva i dalje izgleda veoma snazno, pa cak i prilicno preveliko, dok bi neko tvoje visine najljepse izgledao sa bicepsom od 38.5 cm.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2010, 21:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5337
Lokacija: Wien, Österreich
...i kaze se " genetski" :wink: .

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2010, 22:27 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 16 Sep 2010, 21:23
Postovi: 7
hvala ti !!! :D
znas li gdje ima uzeti taj burner, i kako se konzumira, i nemam bas para za bacanje al bi htio probati... :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2010, 07:29 
giometar je napisao:
tensSa je napisao:
PA mozes ti njega i hranom, nije protein samo u prahu, imas jaja, sir, mesinu...


Citiraj:
Ma brate budi naturalac! Nista ljepse!

Nemoj me razocarati i reci da gore nabrojano smatras hemijom?

Smatram to precicom za ostvarivanje cilja, koja trazi vise truda nego prirodno bavljenje teretanom, a nerijetko ne da zeljene rezultate. A jednako kao sto je precica unaprijed, tako je i precica unazad kad krene da opada. Da li se to naziva hemija ili medicina ili kako god, nije vazno.
L-Karnitin sam i sam koristio i nije mi mnogo pomogao.

Nije precica, precica su steroidi, a ne whey, whey je prirodan izvor surutke iz kojeg su izbacene masnoce i seceri...nije to nista sto se inace ne unosi hranom, samo se whey koristi poslije treninga jer ima jako brzu apsorbaciju.

Nikako da shvatim nas narod, proteini u prahu (whey protein) je hemija, a vitamini u prahu (cedevita) su ok???


Vrh
  
 
PostPoslato: 23 Sep 2010, 07:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
tensSa je napisao:
Nikako da shvatim nas narod, proteini u prahu (whey protein) je hemija, a vitamini u prahu (cedevita) su ok???

Sagitarius mu je napisao opširan i odličan post.

A što se tiče hemije, za mene je Cedevita prava hemija, ako odmah ne operem čašu iz koje sam popila cedevitu čitava prostorija počne da smrdi na neku hemiju. :-? (neki dan mi se sva soba usmrdila od čaše)
A vitaminske šumeće tablete (obično imaju boju) ostavljaju fleke s unutrašnje strane čaše koje se teže uklanjaju (sa plastične flašice/čaše skoro nikako)!

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2010, 08:35 
Ok ti Talija, ali ostalih 80-90 posto misli drugacije.


Vrh
  
 
PostPoslato: 23 Sep 2010, 15:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Da. Realno gledajuci u whey nema vise hemije nego u obicnom mlijeku. Stavise whey (surutka) je zdraviji od obicnog mijeka jer ne sadrzi masti bogate zasicenim masnim kiselinama i umjesto masti sadrzi proteine koji su daleko zdraviji od masti.
Ljudi se plase "hemije" a ne znaju da je sve oko nas hemija. Cak i hljeb i hrana i sok i sve ostalo. Konkretno mnogi bi se iznenadili kad bi culi da je whey suplement korisniji od soka u tetru koji kupe u samoposluzi.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2010, 15:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5337
Lokacija: Wien, Österreich
Ipak amo mi odrasli na toj cedeviti, a na wheyu nismo.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs