banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 21:43

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 831 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 42  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Ginekolog
PostPoslato: 24 Feb 2010, 13:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
U mom gradu ima isto i žena ginekologa i muškaraca ginekologa, pa po želji kod koga će.
Inače, svakom ginekologu ženski polni organi nisu ništa posebno privlačni nego što je npr. zubaru nečija usna duplja.
Prema tome, ne vidim razlog za stid ili ustezanje u povjeravanju problema nekome kome je to posao.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ginekolog
PostPoslato: 24 Feb 2010, 14:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2006, 23:59
Postovi: 2100
amidža je napisao:
Meni nikako nije jasno zašto ljekari muškarci doslovce se otimaju za specijalizaciju iz ginekologije.Pa majka mu stara,logičnije je tu oblast prepustiti ženama-ljekarima.
Valjda se žene lakše povjere i opuste ženi ljekaru nego muškarcu.Ili griješim? :roll:


I ja se to pitam, oduvek. Valjda najbolji studenti biraju specijalizaciju, a ostalima sta ostane? Jel tako bi?

Nazalost, zbog takvog ponasanja, nekog stida(jbg, i meni je i dan-danas neprijatno malo, iako oduvek idem kod zenskih ginekologa, ali sto se mora...) i zaostalog misljenja da ce neko misliti kako se ona krese 'sve u 16' ako ide kod ginekologa, dosta devojaka i ne sazna da ima neki problem sa reproduktivnim organima dok ne zatrudni ili ima problema sa zacecem.

Tu propust prave majke, koje svojim cerkama u pubertetu ne pristupe na odredjen nacin i ne priblize im se. Mislim da bi svaka majka trebala svoju cerku vec sa 16. godina (mozda i manje), lepo pod ruku, pa odvseti kod neke fine i ljubazne tete na pregled.

@Talija, ne mozes to objasniti nekome ko to ne shvata na taj nacin.
Isto tako, ne znam kako bi ja tebi objasnila, zasto mi je neprijatno ici kod muskog ginekologa.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ginekolog
PostPoslato: 24 Feb 2010, 14:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
HugoLina je napisao:
@Talija, ne mozes to objasniti nekome ko to ne shvata na taj nacin.
Isto tako, ne znam kako bi ja tebi objasnila, zasto mi je neprijatno ici kod muskog ginekologa.

Samo nek ti je na umu da je on mnogo toga vidio i mnogo toga čuo, pa prema tome ništa novo mu nećeš ni pokazati ni reći.
Treba se osloboditi tog straha (neprijatnosti) a najlakše je izabrati ginekologa (npr. ženu) po svojoj volji ako već ne možeš da prevaziđeš tu neprijatnost.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ginekolog
PostPoslato: 24 Feb 2010, 14:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Meni nije neprijatno ići kod muškog ginekologa - isto mi je...

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ginekolog
PostPoslato: 24 Feb 2010, 14:28 
Nije ni ginekolozima lako... :D :D :D :D


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Ginekolog
PostPoslato: 24 Feb 2010, 14:29 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
tensSa je napisao:
Nije ni ginekolozima lako... :D :D :D :D


Ali biti selektivan ginekolog, bez Hipokrata i ostalih zajebancija, to je vec nesto :lol: :lol:

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ginekolog
PostPoslato: 24 Feb 2010, 14:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Vidi vidi ko je došao na temu o ginekolozima? Sve jedan po jedan? :D

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ginekolog
PostPoslato: 24 Feb 2010, 15:01 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2004, 19:50
Postovi: 905
V@nja je napisao:
Iznenadila bi se kakva je situacija po tom pitanju. Ja znam par djevojaka koje u svojoj 25oj prvi put posjetile ginekologa i to samo zato jer su se prepale da su trudne.


hm...vjeruj zblanuta sam!!!

zblanuta sam i postovima o jebanju i posjeti ginekologa, wtf???
uvijek me rastuzi stepen emancipovanosti i kulture kod nas.
meme generalno prave propuste, ali danas je omladina ekstrovertija, pa toliki casopsi , pa obrazovne emisije, net da ne pricamo... posjet ginekologu je normalan od dobijanja menstruacije, valjda to i vrapci do sad znaju.

...odbijam vjerovati da to sto vanja govori postoji u vecem procentu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ginekolog
PostPoslato: 24 Feb 2010, 15:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Ne znam koliki je procenat ovakvih djevojaka o kojim ja govorim, ali (pisao sam vec negdje) ja licno znam par slucajeva gdje su djevojke seksualno aktivne, na visoj godini medicinskog fakulteta, a iznad glava im rastu upitnici na spomen npr papa testa :? Koji je razlog neodlaska ginekologu - zaista ne znam, al' vidio sam svasta - od ovih slucajeva, preko onih koje sam naveo u proslom postu do situacija gdje djevojke iz BL idu u Prijedor ili Gradisku kod ginekologa zbog 'sta ce reci selo' price.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ginekolog
PostPoslato: 24 Feb 2010, 16:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2006, 23:59
Postovi: 2100
Citiraj:
Samo nek ti je na umu da je on mnogo toga vidio i mnogo toga čuo, pa prema tome ništa novo mu nećeš ni pokazati ni reći.

Sve je meni to poznato... :D
Jbg, jace je od mene, a sve dok se moze birati, ja biram zenu.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ginekolog
PostPoslato: 24 Feb 2010, 19:34 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2007, 13:41
Postovi: 406
Lokacija: Banja Luka
boa je napisao:
zena ti ima 16 pa jos nema svog ginekologa, pa je ti vodis?


Buduca zena :wink: ... No, cura je isla na preglede na drzavnu kliniku...a, ja joj zelim samo najbolje, tako da cu je odvesti pred Deamedic-u, pa nek' ode sama kod te doktorice koju svi hvale... mozda ja pretjerujem i previse se namecem, ali meni je to normalnije nego da ide na takve preglede kad primjeti stomak u 3. ili 4. mjesecu trudnoce... a to koliko ju je majka ucila i savjetovala, ne znam... :)

_________________
http://www.pik.ba/profil/Srdjan014/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ginekolog
PostPoslato: 25 Feb 2010, 01:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
U jebote kod državnog... Čula sam da se čeka baš dugo i da je užasno...
Ja sam sad skoro bila i obavila sve.. Papa, bris i ultrazvuk mislim 90 km izađe. Mislim da svako može obavljati redovan pregled 2 puta godišnje. Skupo jest, al ipak je zdravlje u pitanju.

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ginekolog
PostPoslato: 25 Feb 2010, 07:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
zLo_krme je napisao:
U jebote kod državnog... Čula sam da se čeka baš dugo i da je užasno...
Ja sam sad skoro bila i obavila sve.. Papa, bris i ultrazvuk mislim 90 km izađe. Mislim da svako može obavljati redovan pregled 2 puta godišnje. Skupo jest, al ipak je zdravlje u pitanju.

Gdje si bila na pregledu? U BL?
Ja idem u državnu ambulantu, nema gužve jer se zakazuju pregledi i papa test, bris, UZ su me koštali bijednih 16 KM.

Na žalost, mnogo je slučajeva koje je V@nja naveo, čak se neke i hvale s tim, kao "ja bogami nikad prije trudnoće nisam otišla kod ginekologa!"
Što je najžalosnije niko skoro ne ode na pregled prije trudnoće, nego ode da ustanovi trudnoću i tek onda pita da li je sve u redu!?
Pa i prije vozačkog ispita se vadi ljekarsko, a kamoli ne prije ispita majčinstva! :confused2:

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ginekolog
PostPoslato: 25 Feb 2010, 07:52 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2004, 19:50
Postovi: 905
da li neko zna urbanu legendu u kojoj trudnice koje su isle u privatnu kliniku i vodile trudnocu "kod privatnika",dosle da se porode na paprikovac i tamo ih doktori nisu htjeli ni "pogledati"?

meni to zvuci ko sf, ali sto je najgore-prica se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ginekolog
PostPoslato: 25 Feb 2010, 09:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Poznanica moja je citavu trudnocu isla kod privatnika i porodila se pocetkom ove godine na Paprikovcu, bez ikakvih problema.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ginekolog
PostPoslato: 25 Feb 2010, 15:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Talija je napisao:
zLo_krme je napisao:
U jebote kod državnog... Čula sam da se čeka baš dugo i da je užasno...
Ja sam sad skoro bila i obavila sve.. Papa, bris i ultrazvuk mislim 90 km izađe. Mislim da svako može obavljati redovan pregled 2 puta godišnje. Skupo jest, al ipak je zdravlje u pitanju.

Gdje si bila na pregledu? U BL?
Ja idem u državnu ambulantu, nema gužve jer se zakazuju pregledi i papa test, bris, UZ su me koštali bijednih 16 KM.

Na žalost, mnogo je slučajeva koje je V@nja naveo, čak se neke i hvale s tim, kao "ja bogami nikad prije trudnoće nisam otišla kod ginekologa!"
Što je najžalosnije niko skoro ne ode na pregled prije trudnoće, nego ode da ustanovi trudnoću i tek onda pita da li je sve u redu!?
Pa i prije vozačkog ispita se vadi ljekarsko, a kamoli ne prije ispita majčinstva! :confused2:

Išla u Deamediku sad kad sam bila u Bl... Sad.. Prije nekih mjesec i po..
V@nja je napisao:
Poznanica moja je citavu trudnocu isla kod privatnika i porodila se pocetkom ove godine na Paprikovcu, bez ikakvih problema.

Moja sestra je vodila trudnoću kod privatnika i porodila se na Paprikovcu sad u januaru... Samo sam se ja pitala da l je moguće poroditi se kod privatnika i ovdje saznah da nije...

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ginekolog
PostPoslato: 26 Feb 2010, 15:50 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 15 Feb 2010, 11:16
Postovi: 5
Talija u koju drzavnu ambulantu si isla? U polukliniku?
Zar je moguce da su i tamo poceli da zakazuju preglede? :Fade-color


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ginekolog
PostPoslato: 26 Feb 2010, 19:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Hm....ovako..u BL u poliklinici se ne zakazuju pregledi...vec ujutro u 7 dodjes, uzmes broj i nadas se da ces stici na red do podne...prednost imaju trudnice (sto je i u redu) tako da ako si npr br 5, ubacice ti izmedju bar jos 5 trudnica i ako si srece, stices na red oko 11h.

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ginekolog
PostPoslato: 01 Mar 2010, 09:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Silver je napisao:
Talija u koju drzavnu ambulantu si isla? U polukliniku?
Zar je moguce da su i tamo poceli da zakazuju preglede? :Fade-color

Ginekološka ambulanta pri bolnici.
Zakazuju se pregledi radi gužve, pošto je veoma jaka kampanja borbe protiv raka materice mnoge žene su se odlučile na redovne preglede i vađenje papa testa.
Prošle godine (papa test radim jednom godišnje) nije bilo potrebno zakazivanje, jer nije bilo uopšte gužve, pogotovo u popodnevnim satima.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ginekolog
PostPoslato: 01 Mar 2010, 13:47 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 15 Feb 2010, 11:16
Postovi: 5
Ginekoloska ambulanta pri kojoj bolnici Talija? U Banja Luci? Izvini sto ispitujem, ali me bas interesuje, posto sam mislila ici u Deamedic-u ali nekako mi previse dati 90 km, za isti pregled za koji u drzavnoj mogu dati 20km! Izvini sto dosadujem i unaprijed hvala! :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 831 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 42  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs