banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 15 Maj 2024, 10:30

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 325 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 28 Nov 2011, 23:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
tako je, ali u profesionalce se ulazu stotine hiljada maraka iz gradskog i drzavnog budzeta...
za "sjajne" sportiste ne bi trebalo da bude toliko para, a pogotovo ne 4-cirfene plate.

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Nov 2011, 23:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Ja mislim upravo obrnuto - profesionalci su baš to - profesionalci, a ne državni činovnici, i na njih ne treba trošiti ni marke. Amaterski sport podsticati u vidu infrastrukture, pomoći oko priprema i odlaska na takmičenja onima koji ostvaruju dobre rezultate, nikako kroz "četvorocifrene iznose. A o modelima organizovanja sporta na nivou države i ulaganjima smo već pričali, pa ne bih da se ponavljamo. I, čemu navodnici kod sjajnih sportista? Misliš da van profesionalnog sporta (što je kod nas ionako upitna kategorija) nema sjajnih sportista?

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2011, 00:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
Popokatepetl je napisao:
Ja mislim upravo obrnuto - profesionalci su baš to - profesionalci, a ne državni činovnici, i na njih ne treba trošiti ni marke. Amaterski sport podsticati u vidu infrastrukture, pomoći oko priprema i odlaska na takmičenja onima koji ostvaruju dobre rezultate, nikako kroz "četvorocifrene iznose. A o modelima organizovanja sporta na nivou države i ulaganjima smo već pričali, pa ne bih da se ponavljamo. I, čemu navodnici kod sjajnih sportista? Misliš da van profesionalnog sporta (što je kod nas ionako upitna kategorija) nema sjajnih sportista?

definisi sjajnog sportistu.
po meni su kod nas i oni koji su placeni i oni koji su amateri sa vrlo jadnim rezultatima.
postali smo tranzitno podrucje za ponekog africkog fudbalera ili tako neka gladna usta koja bi da sisaju vime nekog od vecih evropskih klubova. ulaganja, bar do sad, nisu bila opravdana...
u tom smislu su i moja razmisljanja u vezi rekreacije i univerzitetskog sporta.
jasno je da u evropi i svijetu ne mozemo parirati u ekipnim sportovima jer za to nemamo ni pare, a bogami ni tu infrastrukturu... kad pridodamo nas mentalitet, dobitne kombinacije nema.

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2011, 00:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Sjajan sportista je neko ko redovno trenira, dobro je fizički pripremljen, ima smisla za sport kojim se bavi, ali ne živi od toga niti su mu rezultati u prvom planu. U boljim uslovima bi možda postao vrhunski sportista, profesionalac, ali u zemlji u kojij takve možeš izbrojati na prste, to nije toliko ni bitno.

U širem smislu, svi koji se sportom bave češće od "povremeno", dakle svi koji nisu oni totalni rekreativci. Nisu svi sjajni, ali to nije ni bitno, jer u samoj suštini sporta je nadmetanje, a ne rezultat. Rezultat je zlo koje jeste zakonitost profesionalnog sporta, koji odrednicu "sport" nosi samo još iz tradicionalnih razloga. Ono veze sa sportom nema, već sa cirkusom. Samo duh starog olimpizma, "važno je učestvovati", i slično. To jedino ima nekog smisla.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2011, 01:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
eh pa to sto si ti naveo nema kod nasih npr. rukometasica, jer su one profesionalke koje zaradjuju od tog sporta.

a taj "sjajni" sportista, za njega postoji definicija - amater (ne u pogrdnom smislu).
i to je citava poenta, osim par, ali zaista par (i procentualno zanemarljiv broj) sportova, sve treba svesti na amaterizam, tj. mozda je bolja rijec entuzijazam, bar sto se tice sportista koji ne studiraju ili su zavrsili faks.
malo intenzivniji amateri ili kako ih sav svijet naziva - poluprofesionalci, treba da budu pri univerzitetima. ako sa tih univerziteta ne mogu da se lansiraju vani da igraju u velikim klubovima gdje zaista ima para (ili da se bar par univerziteta bori za njih nudeci im razne pogodnosti), tj. do neke 25e godine, onda ne treba ni ovde da budu na teret drzave - naglasavam: ne na teret drzave! ja prvi ne bih branio zavrsenom studentu/studentici da igra rukomet i za to prima platu, ali o trosku i poslovanju kluba, a ne kao sportista finansiran vecinski sa drzavnog/gradskog budzeta.

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2011, 03:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Ma, taj njihov "profesionalizam" je poput klinički mrtvog lika, kojeg samo aparati održavaju u životu.

A ovi o kojima sam govorio i jesu sportisti amateri, i to uopšte nije pogrdno. Pa čitava ideja olimpizma počiva baš na tom, amaterskom duhu. Ali to nije prepreka da neko bude odličan sportista, atleta, da trenira što češće može, bez obzira na stvari kojima je limitiran. Uostalom, takav pristup je i zdraviji od profesionalnog sporta (zdraviji u fizičkom smislu), i jedini kojem mi realno možemo težiti.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2011, 12:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
s obzirom, popokatepetl, da ne vidim da se neko ne slaze s nama ovde, postavlja se pitanje ko onda sjedi u pravoj fotelju iz koje se odlucuje koliko stotina hiljada maraka ide u nepovrat takvim "sportistima"...

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Dec 2011, 19:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2011, 14:43
Postovi: 1247
http://pressrs.ba/sr/vesti/banja_luka/s ... na+KM.html

veoooooooma interesatno, a tice se buzdeta...

najzanimljivije
Citiraj:
Prema saznanjima Pressa, pravobranilac kome je bio poveren slučaj propustio je da u zakonskom roku podnese žalbu na presudu, zbog čega je odmah suspendovan sa posla.


pazi molim te, zaboravio, zakasnio frajer..jes jes hau jes nou...sada mu racunu pregledati i vidjeti za koliko se podebljao odkada je Kobilj dobio pare.

A i ovaj Marinko iz PDP je pametan, koga boli za Milojevicem, nije on sam sebi to uzeo, covjeku je ratna skusptina tj. SDS dodijelio...hajmo sada da vidimo sud, hoce ganjati coru (ne sjecam se imena) ako se ne varam, tada je bio presjednik skupstine grada...

Sa ovim parama ladno bi igrali grupnu fazu lige sampiona 8)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2011, 12:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
treba li sta vise reci na ovako nesto? osim pobiti gamad

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2011, 00:36 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10461
Jos jedna vijest na ovu temu:

Citiraj:

Одјељење за душтвене дјелатности Административне службе Града организовало је протекле седмице састанак са деветнаест представника гранских спортских савеза града. Састанку су присуствовали и представници градског Савјета за спорт, а тема састанка била је организација и функционисање спортских савеза града и израда годишњих планских докумената тих организација.

Како је наведено из Одјељења за друштвене дјелатности, представници спортских савеза су као највећи проблем истакли финансирање спорта, затим проблеме планирања развоја спорта и ангажовања одговарајућих стручних радика у спорту, те проблеме недостатка одговорајућих и адекватних спортских објеката за тренинг и такмичење.

Закључено је да Одјељење за друштвене дјелатности и Савјет за спорт, у складу са реалним могућностима буџета Града, покушају плански ријешити поједине проблеме кроз Програм финансирања спорта и физичке културе за 2012. годину.

Договорено је и да се годишњи планови рада гранских спортских савеза и спортских организација града за 2012. годину, те извјештаји о раду за 2011. доставе надлежном Oдјељењу најкасније до 15. децембра ове године.



http://www.banjaluka.rs.ba/front/article/5078/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2012, 20:58 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10461
Da ozivimo temu, jer od danas vazi ovo: :evil3:

Prva kategorija - sportske organizacije od interesa za grad:

Slika

Druga kategorija:

Slika

Ostali:

Slika

Invalidna lica:

Slika

Sportski objekti:

Slika

Svjeze je, potrudih se da dodjem sto prije do ovoga, stoga sorry sto kvalitet fotki nije bas najbolji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2012, 22:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Imaju i Gromovi, najebao sam od RSbpBiH :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2012, 23:22 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
E ja ga jbm ako je normalno da tamo nekakav penjacki klub i teniski klub koji organizuje jedan od 5-6 najjacih turnira na prostoru bivse YU dobiju skoro pa iste pare.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Mar 2012, 00:04 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2009, 15:20
Postovi: 489
MuskoBre je napisao:
E ja ga jbm ako je normalno da tamo nekakav penjacki klub i teniski klub koji organizuje jedan od 5-6 najjacih turnira na prostoru bivse YU dobiju skoro pa iste pare.


Зашто није нормално видиш да се ради о спортском објекту, прочитај фусноту.

_________________
Тромо се вријеме вуче, и ничег новог нема, данас је као јуче, сутра се исто спрема.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Mar 2012, 00:12 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Bolje da nisam ni procitao. Nekom se vazdigo da se pentra po necemu, od toga napravio sport, i mi treba da placamo to.

Sad ocekujem talase replika kako je to penjanje ustvari jedan pravi sport, samo smo mi zaostali, nemamo mi pojma kako su Evropa i svijet ustvari totalno otkacili za tim pentranjem, i to kao sportom, ne kao zabavom, hobijem, rekreacijom, i da su ostali sportovi sa loptom ustvari prevazidjeni, i njih vole i prate samo neki cobani kao ja. Tacno znam i ko ce se javiti sa tom teorijom, i to kojim redoslijedom :D

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Mar 2012, 00:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
Koliko je do sada dobijao godišnje rukometni klub?

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Mar 2012, 00:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
Nista novo u raspodjeli sredstava, osim da nema nigdje streljackog saveza grada (a ni tih klubova), ko je bolje upucen u to zna kakva je situacija tamo.
A ovako komentar je jasan: kome god izgleda da je neko dobio vise nego sto je zasluzio, da u pravu ste - u pitanju je lobiranje, tj. sposobnost da je neko nesto sebi sredio.
Ovih par malih klubova sto je dobilo izmedju 1000 i 3000km (ukljucujuci i Floorball) su klubovi koji manje-vise nemaju nikakvu "vezu" u gradskoj upravi i to malo para je znak da nesto rade, pa eto gradska uprava MORA da da nesto. Ne, nisam promijenio misljenje o floorball-u kao bezveze sportu, ali ako momci rade treba ih podrzati pa makar sa tih hiljadu-dve, sreca je pa neko u gradskoj upravi baci koju mrvicu takvim klubovima.

I da, BL Rukomet :roll:

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Mar 2012, 00:28 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2009, 15:20
Postovi: 489
Не треба ти то уствари то је тако морамо пратити трендове :D. Ово се прави у универзитетском центру и осталима је омогућено да користе ту инфраструктуру тако да није то лоша ствар. Спорт је глобална ствар, а наше поимање спорта је прича за себе.

¨drug¨ хвала ти за ове информације.

_________________
Тромо се вријеме вуче, и ничег новог нема, данас је као јуче, сутра се исто спрема.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Mar 2012, 21:40 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10461
Rikas je napisao:
¨drug¨ хвала ти за ове информације.


Nema na cemu. Pokusavam doci i do onog drugog dokumenta u kojem se finansiranje sportskih manifestacija, ali ga jos nisam dobio. Btw, upravo na Simicu ide gradska skupstina i pricaju o parama za sport. Onaj iz Beme je u pljuvackoj akciji :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Okt 2012, 19:56 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Kaze Ljubo Cubic maloprije na ATV "Strajkaju!? Molim! Kakvi su to igraci,da nisu BARSELONCI"??!! :( :( :(

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 325 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs