banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 19:25

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 113929 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3793, 3794, 3795, 3796, 3797, 3798, 3799 ... 5697  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: ФК Борац
PostPoslato: 04 Jul 2015, 08:30 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Parma vise ne postoji, osnovan je potpuno novi klub, Parma 1913...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ФК Борац
PostPoslato: 04 Jul 2015, 08:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16752
srdjanBL je napisao:
Opet kazem, bolje i u cetvrtu ligu i tavoriti par sezona ocistiti dugove povjeriocima pa onda nazad nego, FK Krupa-Borac. Ko razumije shvatice. Ako moze Parma moze i Borac.


Kako bi očistio dugove? Ko bi našao sponzore? Plan treba napraviti za takav jedan podhuvat.
Bolje da se ovako batrgamo u prvoj ligi, neće govno fuzionisati klubove, niti praviti ikakave franšize.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ФК Борац
PostPoslato: 04 Jul 2015, 08:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:01
Postovi: 4960
Lokacija: Republika Srpska
Dobro smo i pozivjeli kakva nas je stoka vodila. Nadam se da nije posljednji rodjendan.

Послато са GT-B5330 уз помоћ Тапатока

_________________
Nek' je tvojoj majci hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ФК Борац
PostPoslato: 04 Jul 2015, 08:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Sep 2011, 10:43
Postovi: 4021
Na koji to način može da se očisti 10 i više miliona maraka tavorenjem u četvrtoj ligi? Kako? Niti ima osnove da ih se otpiše niti možemo da ih vratimo.
Jasno je da bi troškovi takmičenja bili manji, ali bi vrlo lako mogli izgubiti i donacije od grada i ovih par jačih sponzora koje imamo.
U ovoj situaciji kada definitivno nema podrške politike i društva jedini način je likvidacija kluba, promjena imena, tj. ponovno osnivanje i novi početak. NK Olimpija je prije petnaestak godina preimenovana u Bežigrad, krenula iz beton lige, vratila se u prvu ligu i kasnije čak uspjeli da vrate ime Olimpija.
Iritantno je što se u taj plan u slučaju Borca instaliraju likovi koji spadaju u red onih koji su na razne načine doprinjeli ovom stanju u FK Borac. Ne samo svojim gazdovanjem u posljednjih godinu i po dana. Oni bi sad da sve to iskoriste da praktično privatizuju klub. Srećom da nemamo taj famozni zakon o sportu i privatizaciji klubova jer bi oni tu svoju akciju onda i zvanično mogli da ovjere.
Ovako ostaje slaba nada da će nakon političkih promjena i nestanka političke protekcije proći i njihovo i da ćemo ih moći otjerati iz kluba, iz ovoga ili nekog novog kojeg će stvoriti.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ФК Борац
PostPoslato: 04 Jul 2015, 08:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Okt 2013, 20:24
Postovi: 4169
Lokacija: Banja Luka
Neće on ništa fuzionisati.
Ugasiće Borac, i preimenovati Krupu. To više niti će biti Borac, ni Borčev grb, ni Borčeva istorija...
Eto to je famozna fuzija Borca i Krupe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ФК Борац
PostPoslato: 04 Jul 2015, 09:01 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Bas prije neki dan sam citao o Parmi, eto moze se reci da smo u istoj ili skoro slicnoj situaciji, samo recimo da je kod njih drzava uredjena, ali ipak je savez Italije sacekao da se zavrsi sezona zbog regularnosti takmicenja, a onda je sezona bila jos neregularnija, jer je ista ta Parma namjestila neke rezultate do kraja sezone. Razlika je u tome da je u Italiji klub firma kao i bilo koja druga, dok su kod nas FK udruzenja gradjana, kod nas po zakonu o stecaju, ako neko pravno lice ima blokiran racun duze od 90 dana, bilo ko od povjerilaca moze podnijeti zahtjevo pokretanju stecaja privrednom sudu. Naravno da kod nas to nebi bio slucaj jer klub nema imovinu i povjerioci znaju da nebi mogli naplatiti ni marku potrazivanja. Dakle Parma je otisla u stecaj i grupa privrednika je osnovala novi klub Parma 1913, sa pocetnim kapitalom od 8 miliona eura, kao i odlukom da novi klub nastavlja da njeguje tradiciju bivseg kluba. Pocinju sa takmicenjem iz lige D1 koja je najnizi profesionalni rang u Italiji, generalni sponzor je Parmalat. Nemam pojma sta bi se desilo da im neko ponudi mogucnost da krenu recimo iz serije B, tj da im neko ustupi mjesto.
Dakle kod nas stvari nisu iste, ali smo u velikim problemima jer licenciranje za Pl od sezone 2017 ce biti identicno sa licenciranjem za Evro kupove kakvo je sada na snazi...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ФК Борац
PostPoslato: 04 Jul 2015, 09:14 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Sta je po vama najbolje rjesenje u trenutnoj situaciji?

Po meni,iz svega ovoga sto ste objasnili zadnjih mjeseci,trenutno se kao najbolje rjesenje cini naci tih 300 000 i nastaviti borbu...takmiciti se u PL BIH koja postaje bas zanimljiva...

I sta ima Drasko da proglasava likvidaciju ili gasi klub,ko je on???!!!

Rodjace,mozes naci 300 000-nadji,ne mozes,povuci se nek pokusa neko drugi..Sta ima ti da gasis :angry4: ......Cak ne znam ni sta njemu licno treba to u zivotu,da ostane zauvijek zapamcen kao neko ko je pokusao ugasiti Borac :( :(

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ФК Борац
PostPoslato: 04 Jul 2015, 09:16 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Najveci problem je taj sto se za skoro dva mjeseca nije pojavio niko sa planom i ambicijom da preuzme vodjenje kluba, mislim da krenuti trebamo od toga...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ФК Борац
PostPoslato: 04 Jul 2015, 09:18 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
I to je tacno.

Sta je po tebi najbolje rjesenje trenutno?

Ili bolje receno,sta ti se cini kao najmanje lose rjesenje? :(

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ФК Борац
PostPoslato: 04 Jul 2015, 09:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16752
Iako je pitanje upućeno forumašu RBa, mislim da je jedino normalno igrati plbih, naći tih 300 000 i igrati kako znamo i umijemo, izboriti opastanak pa opet dogodine na ljeto ista priča 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ФК Борац
PostPoslato: 04 Jul 2015, 09:22 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2011, 18:38
Postovi: 2746
Jednostavno,mozda drasko nije ni htio da nadje taj kes,mozda namjerno koristi qrcobolju vlasti (sto je i realno) da svoj klub gurne u prvi plan....ne,on je PONUDIO ostavku!
majstore,ti ako ne zelis vise da budes tu,podneses neopozivu ostavku,svoj mandat vratis onome ko ti ga je dao (gradonacelniku) pa neka se on dalje bori i tako se operes pred svima i ne pridjes vise stadionu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ФК Борац
PostPoslato: 04 Jul 2015, 09:26 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Нова Варош je napisao:
Iako je pitanje upućeno forumašu RBa, mislim da je jedino normalno igrati plbih, naći tih 300 000 i igrati kako znamo i umijemo, izboriti opastanak pa opet dogodine na ljeto ista priča 8)



znaci bar ti i ja smo iskristalisali isti stav,citajuci sve ovo :D

300 000 se moze naci...i moralo je vec dosad,sa jednim,dva transfera...

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ФК Борац
PostPoslato: 04 Jul 2015, 09:28 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Nemam pojma zaista, zato sam jos ranije rekao da se ja nebih prihvatio da vodim klub. Ja zaista ne vidim rjesenja, ako vidimo da je citava drzava u rasulu, pocele su da kasne penzije i slicne stvari. Uglavnom situacija je skroz losa.
Ja sam predlagao da se klub likvidira one jeseni kada smo bili sampioni, vec tada smo bili zreli za to...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ФК Борац
PostPoslato: 04 Jul 2015, 09:31 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 17 Dec 2012, 21:34
Postovi: 22
u ovome sto si napisao visak je samo rijec MOZDA .

ako je vec dao ostavku i ne moze da rijesi problem, pa idi vise, covjek prica takve nebuloze i kontradiktorne stvari da je to strasno
ne moze me niko ubijediti da se ovo ne radi svjesno, da se oteze da klub dodje u situaciju da jednostavno nece dobiti licencu i onda ide njegov plan sa krupom

i stalno se poteze pricao o milionskim dugovima a problem je ustvari trenutno 300 000 , al mora da zvuci sto gore da jesdnostavno ljudi kazu ma gasite, radite sta hocete


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ФК Борац
PostPoslato: 04 Jul 2015, 09:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16752
Pa fuzija, 4.liga, neki frankenštajn projekti ala Čović ne dolaze u obzir.
Jedino nam to ostaje, igrati plbih, i biti u borbi za opastanak.
Najgore je što će on naći tih 300 000, samo kuka ne bili još novca dobio. Eno nas na pripremema u Sloveniji, a to košta poprilično, i pijani ruski milijardrii sa svojim klubovima dole bivstuju :D

Napisaću otprilike, uzeti neke primjere, hipotetički...
-Generalni sponzor (mtel recimo), 1milion km godišnje
-Grad 300 000
-Sponzor sportske opreme, 200 000.
-Još ako se nađu neki manji sponzori 100 000.
-To je 1 600 000 na godišnjem nivou.

Sve u vezi u kluba, svesti na nekih 1 200 000, a 400 000 ostalih davati povjeriocima, poreskoj, itd...

Napraviti neki plan vračanja 5-10-15 godina, koliko je potrebno.
- Krpiti ekipu koja će svake godine moći izboriti opastanak bez problema, mada sa 1 200 000, možemo i evropu ganjati.
- Ne igrati noćne termine, jedino kad je zvizgan ko danas.
- Prebaciti termin na nedjelju
- Da svi plate ulaznice (zapad 5, istok3)
-Smanjiti administraciju na broj koji je dovoljan za funkcionisanje kluba
- koliko toliko napraviti ozbiljnije mlađe kategorije
- Zaganjati one uefine projekte, pa od tog pokušati napraviti pomoćne terene.

Dobro, vjerovatno sam pretjerao sa onih 1 600 000, ali otprilike to je neki sistem.

Eto, plan sam napravio, sad ode u opštinu predočiti nadležnim :salute:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ФК Борац
PostPoslato: 04 Jul 2015, 09:37 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 11 Jul 2010, 17:30
Postovi: 3522
po starom srpskom obicaju, sve ce se uraditi u minut do 12, naci ce se(ako se vec nije naslo) tih 300 000 i opet ista prica ostaje, to je najrealnija opcija


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ФК Борац
PostPoslato: 04 Jul 2015, 10:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2010, 17:13
Postovi: 4831
Da ali tuga je to da on 6 mjeseci priča kako će ugasiti klub a da niko od veterana, bivših igrača, upravnih struktura i tako ne nađe se da formira neki odbor za spas i kažu neko se našao da priča o gašenju, to je alarm, nema više sjedenja klub moramo preuzeti mi i iskamčiti novac kako znamo i umjemo i napraviti nekakav plan za buduće. Dakle ljudi koje je Borac godinama i decenijama hranio ili im bio odskočna daska za velike stvari u životu sad ćute i sve to mirno gledaju čak ni ne dolaze na stadion jer da dolaze bio bi dosta puniji. A ti Draško pokazao si da ne možeš skupiti ili nećeš ili ljudi ne daju iz razloga što ti vodiš klub i još si našao da pričaš o gašenju kluba, Vozi. On je na primjeru MZ Krupa i FK Krupa pokazao kad hoće da može iskamčiti para koliko treba ali ovdje bliže je ipak da neće jer 300.000 može dati i iz svog džepa


Poslednji put menjao Borac u srcu dana 04 Jul 2015, 10:44, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ФК Борац
PostPoslato: 04 Jul 2015, 10:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Sep 2011, 10:43
Postovi: 4021
Upravo tako, neće.

Prave se budale, lažu, odvlače pažnju sa bitnih stvari, petljaju.
Zašto bi ta banda započinjala priču kakva je trenutno u RK Borac kada imaju sasvim druge planove i interese.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ФК Борац
PostPoslato: 04 Jul 2015, 12:57 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 25 Dec 2011, 17:39
Postovi: 229
Kakvi veterani Borca? Pa oni su jedni od najvecih krivaca za ovo stanje,oni su zadnjih 20 godina na svim funkcijama u klubu,oni su dobijali stanove,poslovne prostore,plate ni zasto i sl.I kako sad od njih ocekivati da nesto rijese a sve vrijeme su gledali kako dugovi rastu.

Prije par godina kada je Slager na ovoj temi pisao o nekoj fuziji i pravljenju novog kluba niste ga nesto popljuvali strasno,shvatam ja da je Ilic strasan majmun i seljak i da aga treba otjerati,ali sta cemo kad dodje neki gradski lik na celo kluba i kaze sve ovo sto Drasko govori? Pricati o nekim basnoslovnim ciframa koje ce da daju sšponzori (cuj mtl milion,cuj sportska oprema 200 000) mozemo do ujutro ali to su samo nasi pusti snovi i zelje.A kad se probudimo realnost je ili gasenje ili fuzija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ФК Борац
PostPoslato: 04 Jul 2015, 13:15 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Citiraj:
Prije par godina kada je Slager na ovoj temi pisao o nekoj fuziji i pravljenju novog kluba niste ga nesto popljuvali strasno



Mene nisu popljuvali zato sto su navikli da mijenjam stav svakih mjesec dana :lol: :lol:

Ja sam (i to ne prije nekoliko godina,kako kazes) vec do prije mjesec dana smatrao da mi mozemo krenuti od cetvrte lige sa istim imenom,isti klub,samo bez dugova,i da odjebemo sav ovaj polusvijet koji potrazuje milione od kluba...najcesce po nekim ceduljicama "koliko su dali klubu",ili ova skola fudbala,kao da nam je aguera i di mariu napravila :( :(

Pa da damo podrsku,i za dve-tri godine se vratimo u PL BIH,potpuno cisti..

Onda mi fino ljudi na temi objasne da sam budala 8)

da od toga nema nista i da dugovi ostaju....

nakon toga mislim drugacije,da je trebalo prodati igraca,dva,naci tih 300 000 i nastaviti igrati PL BIH...

I taj tvoj stav da je fuzija rjesenje je potpuno legitiman...Mozda se nakon izvjesnog vremena pokaze i da si bio u pravu...Bar si ga posteno iznio,jedini na temi koji se zalaze za tu opciju i ne krije to...posteno

Mene samo zanima,ko je Drasko Ilic da gasi klub????

Niti ga je stvorio,niti mu je cacevina....Dokopao se miliona u smutnim vremenima,snasao se...Nisam Bog da sudim ljudima,da li posteno,ili neposteno,imaju institucije koje to rade..Fali mu u mozaiku,samo drustveno priznanje,status...Kao Predsjednik Borca ga je i dobio...

Ali nije njegovo da gasi FK Borac!!

Ili napravi tih 300 000,obezbjedi da klub nastavi takmicenje,Predsjednikuj....Budi krema...Bices ovako svako malo u medijima,svako djete ce cuti za tebe...bices neko i nesto

Ili odstupi....Nisi ti NIKO I NISTA da bi uopste pominjao da mozes ugasiti klub...

Valjda to treba da uradi Poreska,ili FS RS,FS BIH,otkud znam...a ne da Drasko svaka dva dana prijeti da ce on to uraditi :(

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 113929 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3793, 3794, 3795, 3796, 3797, 3798, 3799 ... 5697  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs