banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Jun 2024, 03:06

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Kometa sinoc
PostPoslato: 06 Jun 2010, 01:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
Pre nekih sat vremena sjedio u autu na parkingu kod parka, taman otvorio siber kad proleti kometa. Prvo sam pomislio da je zvjezda padalica, ali je ovo islo mnogo sporije i iza nje poveci plamen, isto tako fino se vidila dok nije zasla medju oblake...Mogu li se negdje na netu naci informacije o ovakvim pojavama ? Prelijepo je izgledalo...a plamen je bio najveca fora :)

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kometa sinoc
PostPoslato: 08 Jun 2010, 09:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Možda ipak jesi vidio meteor (padalica) jer je ipak brzo prošla.
Ako se neko sjeća Halejeve komete ona se danima vidjela, skoro se činilo da je nepomična na nebu.

Meteor ostavlja trag iza sebe jer u dodiru sa atmosferom se zapali i ostavlja "rep", a opet zavisi i pod kojim uglom upadne u atmosferu (u odnosu na mjesto posmatranja).
Na netu nema ništa o pojavljivanju komete a ni nekog većeg meteora.

Ovako nešto?

Meteor
http://scienceblogs.com/startswithabang ... meteor.jpg

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kometa sinoc
PostPoslato: 08 Jun 2010, 15:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36432
@Talija, omatorilo se, ali se jako dobro sjecam tih dana... Trajalo je citav mjesec, a?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kometa sinoc
PostPoslato: 08 Jun 2010, 15:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
To talija, ali znaatno dalje.

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kometa sinoc
PostPoslato: 10 Jun 2010, 08:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Da, omatorilo se, zadnji put je bila 1986. godine :D pa i čini mi se da je bila skoro mjesec dana vidljiva, tako nešto.

Frenki, pretpostavljam da je meteor ušao u atmosferu pod nekim oštrijim uglom i bio vidljiv izvjestan period (dok pod pravim uglom brže sagori i brže padne na zemlju).
Jesi ti našao nešto na netu u vezi toga? Ja sam tražila ali ništa nije pisalo o nekoj nebeskoj pojavi ovih dana.

(Jednom sam ljeti u noći bez mjesečine iz ležećeg položaja posmatrala nebo i skoro vidjela kišu meteora, jer su u veoma malom razmaku svjetlucali na nebu u raznim pravcima. :D )

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kometa sinoc
PostPoslato: 10 Jul 2010, 09:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Десет година касније, дакле 1996, или је 1997 ако се неко сјећа, била је нека друга комета која се јавља сваких 3000 година. Кажу да је била још сјајнија него Халејева. Али Халејева се јавља сваких 76 година па је зато познатија. Сјећам се да је била око пар мјесеци на небу и видјела се добро чак и из града, при јаком свјетлу, што значи да је била сјајна.
Ево пише да се могла видјети 18 мјесеци и да је најсјајнија комета двадесетог вијека

http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%A5%D0%B5 ... 1%82%D0%B0

То што је видио Френки је вјероватно метеор, јер да је комета о томе би се чуло. Сјећам се 1996 да су брујале и новине и тв о томе стално.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kometa sinoc
PostPoslato: 10 Jul 2010, 10:10 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Nov 2008, 17:47
Postovi: 653
Lokacija: Banja Luka
1986, 1996..... :x
Il me nije bilo il sam bila preiše mala.... što ja moram propustti sve ultra zabavne stvari na nebu?! :angry3:
Kad je sljedeća neka super svjetlucava i poznata?! :D

_________________
Maybe I just wanna touch U feel your warm inside again.
Maybe I just wanna hurt U the sweetest pleasure is me
I don't know why but I love to see U cry
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kometa sinoc
PostPoslato: 14 Jul 2010, 10:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
jellyfish je napisao:
Десет година касније, дакле 1996, или је 1997 ако се неко сјећа, била је нека друга комета која се јавља сваких 3000 година. Кажу да је била још сјајнија него Халејева. Али Халејева се јавља сваких 76 година па је зато познатија. Сјећам се да је била око пар мјесеци на небу и видјела се добро чак и из града, при јаком свјетлу, што значи да је била сјајна.
Ево пише да се могла видјети 18 мјесеци и да је најсјајнија комета двадесетог вијека

http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%A5%D0%B5 ... 1%82%D0%B0

То што је видио Френки је вјероватно метеор, јер да је комета о томе би се чуло. Сјећам се 1996 да су брујале и новине и тв о томе стално.

E sad si me zbunio :oops: i meni se čini da je bila kasnije nego 1986. jer mi se ne čini da je bilo davno. Pogledala sam na Google i kaže da je Halejeva zadnji put bila vidljiva 1986. a meni se čini da je bila kasnije.... možda smo gledali ovu drugu?? :D

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kometa sinoc
PostPoslato: 18 Jul 2010, 23:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Talija je napisao:
jellyfish je napisao:
Десет година касније, дакле 1996, или је 1997 ако се неко сјећа, била је нека друга комета која се јавља сваких 3000 година. Кажу да је била још сјајнија него Халејева. Али Халејева се јавља сваких 76 година па је зато познатија. Сјећам се да је била око пар мјесеци на небу и видјела се добро чак и из града, при јаком свјетлу, што значи да је била сјајна.
Ево пише да се могла видјети 18 мјесеци и да је најсјајнија комета двадесетог вијека

http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%A5%D0%B5 ... 1%82%D0%B0

То што је видио Френки је вјероватно метеор, јер да је комета о томе би се чуло. Сјећам се 1996 да су брујале и новине и тв о томе стално.

E sad si me zbunio :oops: i meni se čini da je bila kasnije nego 1986. jer mi se ne čini da je bilo davno. Pogledala sam na Google i kaže da je Halejeva zadnji put bila vidljiva 1986. a meni se čini da je bila kasnije.... možda smo gledali ovu drugu?? :D


Da. Vjerovatno. Jer ipak je 1986 bila davno, prije 25 godina, prije rata i nije se mogla vidjeti u gradu. Ja se nje i ne sjecam jer sam bio mali. Dok je 1997 bila sjajna i cak se vidjela iz grada i to sedmicama i polako pocela da blijedi i nestala nakon par mjeseci. Tako da ako ste je gledali bez instrumenata, onda je to vjerovatno bila ta iz 1997. :D

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kometa sinoc
PostPoslato: 19 Jul 2010, 08:02 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2010, 12:29
Postovi: 111
Lokacija: Banjaluka
Frenki je napisao:
Pre nekih sat vremena sjedio u autu na parkingu kod parka, taman otvorio siber kad proleti kometa. Prvo sam pomislio da je zvjezda padalica, ali je ovo islo mnogo sporije i iza nje poveci plamen, isto tako fino se vidila dok nije zasla medju oblake...Mogu li se negdje na netu naci informacije o ovakvim pojavama ? Prelijepo je izgledalo...a plamen je bio najveca fora :)



Jesi li zamislio želju? :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs