banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Jun 2024, 08:22

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3
Autoru Poruka
PostPoslato: 25 Maj 2010, 12:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Peticiju protiv emisije potpisalo je 115 znanstvenika, među kojima su Đikić i akademik Silobrčić


ZAGREB - HTV u sklopu znanstveno-obrazovnog programa emitira pseudoznanstvenu emisiju “Na rubu znanosti”, čime se krši Zakon o HRT-u i Zakon o elektroničkim medijima, tvrdi fizičar dr. Dejan Vinković sa Sveučilišta u Splitu.


Vinković je prije nekoliko dana programskom vijeću HRT-a, Saboru, Hrvatskom novinarskom društvu i Vijeću za elektroničke medije uputio pritužbu zbog popularne emisije “Na rubu znanosti”, tražeći da se ona iz znanstveno-obrazovnog prebaci u zabavni program.
Šteti institucijama

Vinković je u pismu optužio institucije koje obavljaju nadzor nad radom HRT-a da ne razlikuju znanost od pseudoznanosti te nisu svjesne štetnosti pseudoznanosti za razvoj institucija.

Vinkovićevo pismo izazvalo je pozitivnu reakciju među nizom hrvatskih znanstvenika koji u znak podrške njegovim pritužbama potpisuju peticiju. Tu peticiju dosad je potpisalo preko 115 znanstvenika, među njima i javnosti poznata imena poput prof. Ivana Đikića, akademika Vlatka Silobrčića i Stjepana Marčelje, dr. Borisa Lenharda, prof. Hrvoja Kraljevića i drugih.
‘Teorije nisu apsolutne’

- Znanstvene teorije nisu apsolutne istine nego modeli. Ako me netko želi kritizirati zbog pseudoznanosti, neka pregleda svaku od 250 emisija ‘Na rubu znanosti’ i navede što je bilo pogrešno u njima, a ne da me se optužuje da promoviram astrologiju i parapsihologiju - rekao je Mišak. Na pitanje je li njegovoj emisiji mjesto u zabavnom programu, Mišak je odgovorio:

- O terminima emisije i njezinu svrstavanju u određeni program, ne odlučujem ja nego uredništvo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2010, 17:03 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 08 Jun 2010, 19:36
Postovi: 83
Lokacija: Gracanica
Gledo sam ja kad je bilo nesto o ovim piramidama u Bosni.
Reko budalastina cista kakve piramide u Bosni nisam ni vjerovo jos sam bio tamo u Visokom na jednom mjestu al bilo onako malo otkriveno, al kad sam vidio u ovoj emisiji koje je slike i dokaze donio Semir onda stvarno stvar postaje ozbiljna.
Ev ko hoce nek pogleda stvarno je zanimljivo.

www.piramidasunca.ba

Imate slike(ima dobrih slika) i video. U video pronadite 'Na rubu znanosti' i gledaj te.
Sretno

_________________
Djela se vrednuju prema namjerama i svakom čovjeku pripada ono što je naumio


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs