banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Maj 2024, 14:45

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 551 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 24, 25, 26, 27, 28  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Klima uredjaji
PostPoslato: 15 Nov 2023, 18:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1876
Ne otvaraš širom prozor već na kant.. Ventilator stvara nadpritisak.
Kao što kuhinjska napa ili kupatilski ventilator stvaraju podpritisak.. Zato kupatilska vrata su nekad sa malim rupicama da se može povući vazduh van kupatila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Klima uredjaji
PostPoslato: 16 Nov 2023, 21:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4347
Lokacija: Little Rock, Arkansas
jovic23 je napisao:
bitno da hladi kad je vruće i grije kad je hladno.
Ja sam podesio da hladi kad je hladno i grije kad je vruće, efikasnije je tako.

Spoiler:
Sarkazam, trolovanje.

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Klima uredjaji
PostPoslato: 20 Maj 2024, 16:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4398
Pozdrav, vrijedi li platiti 200KM više za LG u odnosu na Vivax, neki osnovni modeli, gledam sad katalog Tehnomaga.
Vidim da ste ovdje hvalili Vivax kao bestbuy, da li su to neki određeni modeli ili su i ovi ulazni do 700KM?
P.s. I koliko sad dodje ugradnja 12ke?

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Klima uredjaji
PostPoslato: 20 Maj 2024, 16:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2388
Ma što bi se isplatilo? Klima ko klima u tom cjenovnom rangu. Piči kako piči. Bolje te pare potroši na ugradnju. Prije 2-3 godine ugradnja je bila 250KM


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Klima uredjaji
PostPoslato: 20 Maj 2024, 16:24 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17197
Lokacija: Q5HW+6W
Svaka klima je dobra dok je ne uporediš sa boljom... tako je sa svim u životu.
Imam Panasonica starog preko 10 godina i radi kulturnije nego novi Vivax.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Klima uredjaji
PostPoslato: 20 Maj 2024, 16:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2388
Koliko si je tada platio? Koliko bi sada koštala takva nova?
Naravno da ima razlike izmeđ klime od 800KM i klime od 3000KM. Čovjek pita o razlici 200KM


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Klima uredjaji
PostPoslato: 20 Maj 2024, 16:46 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17197
Lokacija: Q5HW+6W
Tada je plaćena 1000 KM sa ugradnjom.
Pitaj majstora koji ugrađuje klime šta valja i koja je razlika.
Al nemoj pitati nekog ko prodaje klime, pošto su te njegove sigurno najbolje :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Klima uredjaji
PostPoslato: 20 Maj 2024, 19:09 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Sep 2009, 10:51
Postovi: 861
Prije par dana platio ugradnju 18-ke 270KM, ali vjerujem da je cesca cijena 300KM. Klima kupljena u Zeusu, pa je majstor koji njih prati ugradio.

Sent from my SM-G780G using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Klima uredjaji
PostPoslato: 20 Maj 2024, 19:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9332
Nerviraju me beteri koji toliko naplacuju ugradnju, a nemaju cime izbusiti cestitu rupu. I kad vec toliko naplatis par sati posla, uradi to kako treba, a ne polovicno i povrsno. Ali ima i normalnih, cestitih, nisu svi beteri.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Klima uredjaji
PostPoslato: 20 Maj 2024, 21:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9866
Lokacija: Далеко од раја
Жива истина. Момак који је монтирао код мене дошао са пуним кедијем алата, све посложио без грешке.
Пази на сваки детаљ, стара се одушевила кад је видјела да провјерава обућу да нема неки каменчић који ће огребати паркет. :)

Иначе, мени је препоручио мидеа климу да на њој нема неких већих недостатака За ЛГ рецимо је имао пар ставки које редовно доводе до застоја у раду.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Klima uredjaji
PostPoslato: 20 Maj 2024, 22:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2200
Kada sam ugrađivao prije 15ak godina kupio neku Elit, koju realno ne bi ni pogledao. Kolega mi je tada preporučio najviše radi kompresora koji je Toshiba, tako da radi dan danas bez greške.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Klima uredjaji
PostPoslato: 27 Maj 2024, 18:29 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2011, 23:46
Postovi: 229
Pozdrav. Ispade sad ko papagaj fraza, ali kad se covjek načita svega gore mu je… al Ajde.. elem.

Bio sam podstanar, pošto se nisam htio grijati na drva i sve to oko te priče na penny u sam naručio LG LG S12EQ - 999 KM plus ugradnja 200 KM. E sad nisam više podstanar sad sam u kreditu narednih 30 godina jelte- kao moje je. Zvao sam par ljudi i rekli su mi da je gore skinuti i staviti klio mu nego ugraditi novu i da se ne isplati, na šta je gazdarica rekla slažem se neka ostane ja ću ti uzeti istu novu kad je već sve montirano. E sad znači… zadovoljan sam klimom bio hladila je tako da se nije čula, a grijala je poprilično dobro, mada me nervirao defrost često. I dugo je trajalo… dakle imam mogućnost do 1090 da mi gazdarica kupi i ne bi bio nikakav problem da mene sad ne interesuje da li se šta promienillo na tržištu sada i da li uzeti za 1090 tu istu kliimu ili se može naći nešto bolje za te pare. Dakle skuplje ne samo jeftinije ili isto… HVALA!g


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Klima uredjaji
PostPoslato: 27 Maj 2024, 20:06 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1880
Lokacija: Источно Сарајево
То је прилично танка клима по данашњим стандардима. Ефикасност A++ / A+ (гријање/хлађење). Гледај да узмеш А+++/А+++. Или ако је прескупо, бар А+++/А++. Боље климе имају гријаче компресора чиме се продужује рад без дефроста и бржи је сам дефрост, као ова на примјер: https://www.ekupi.ba/bs/Ku%C4%87anski-a ... K000429504

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Klima uredjaji
PostPoslato: 27 Maj 2024, 20:26 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17197
Lokacija: Q5HW+6W
Nisu SEER i SCOP jedine bitne stavke kod klima uređaja.
To ko da kupuješ auto gledajući katalošku prosječnu potrošnju.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Klima uredjaji
PostPoslato: 27 Maj 2024, 21:08 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2011, 23:46
Postovi: 229
Zanimljivo da je Vivax ispred LG-u toj klasi 900-1200 km. Imam neku odbojnost prema hisenseu ne znam sto kao i prema Tesli, dok recimo TCL mi je ok, televizori su im zaista dobri. Poenta bi sto bi dr i grijao na klimu, stan je 62 kvadrata ali je stara zgrada samo dva vanjska zida, uvijek se ovde grijalo na jedan radijator u dnevnom i jedan mek tako da će i klima moći to iznijeti… a kojtwm i da će biti jeftinije od meka. Mek je bio 2kw na gusani radijator od 2 metra. Šta je sa onim Gree sjećam se bilborda po BL br 1 klima i to. A po kafanama se pričalo Bergen svicarac ovo ono.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Klima uredjaji
PostPoslato: 27 Maj 2024, 21:14 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17197
Lokacija: Q5HW+6W
Bergen je švicarac koliko i Vivax ili Tesla :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Klima uredjaji
PostPoslato: 27 Maj 2024, 21:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7863
Lokacija: Mejdan
Kakva Švica, Bergen je grad u Norveškoj jebbemmu sve.

A na našem tržištu Bergen je Gree sa drugom naljepnicom, bar je bio do prije par godina.
Ništa lošiji od Gree-ja (zapravo isti), a oba su, srećom po balkanske džepove, imala OK kvalitet.
Ne pratim toliko tržište u zadnjih par godina, pa ne znam na šta ove godine lijepe Bergen.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Klima uredjaji
PostPoslato: 27 Maj 2024, 21:26 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17197
Lokacija: Q5HW+6W
Bergen klime imaju srbijanski bar kod na kutiji ;)
Kineski klima uređaji su dostigli solidan nivo kvaliteta i nude dobar odnos uloženo/dobijeno.
Za male pare se dobije solidan uređaj, ali sam ja i dalje zagovornik da se da malo više para i kupi nešto bolje.
Imam klima uređaj koji veselo dere 12 godina i ne posustaje, a radi dosta kulturnije nego većina kineza.
Cijenim da se za toliki period eksploatacije isplati dodati malo para za kulturniji rad.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Klima uredjaji
PostPoslato: 27 Maj 2024, 21:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7863
Lokacija: Mejdan
<Enter_name> je napisao:
Bergen klime imaju srbijanski bar kod na kutiji ;)

Novosadski brend.
Ali, opet, Gree sa naljepnicom (bar je bilo do sad) što je sasvim OK kvalitet u toj cjenovnoj kategoriji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Klima uredjaji
PostPoslato: 27 Maj 2024, 21:43 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2011, 23:46
Postovi: 229
Naravno, volim sliušati tako i kafani priče, jer ovde kod mene u lokalnoj kafani su ovi radnici Elektromont a uvijek na kafi, i budu još dve ekipe svaka po otac i sin … ovde je neko napisao prodavac će u i jel preporučiti onu koja prodaje, a ja zato i volim forum. Raja zna najbokje, pogotovo na našem forumu, majstori domaći, lokacije prodavnica, podnevlje itd itd… elem apropo cijele ove priče je to što sam ja stavrno bio zadovoljan tom LG grijala je vlažno prizemlje bez ikakve izolacije bez problema, i stavrno je super stvar ona velika lopatica koja radi odozdo prema gore tako da se uvijek moglo sjediti ispod klime narodski rečeno - “nikad nije tukla u glavu” i to mi jako bitno kod klime, jer vidjam po kafanama a i kod punca, kontra lopatica ne može se biti u dnevnom boravku. Ali me isto tako nerivrala jeftina plastika lopatica za smijem lijevo - desno strujanja vazduha. Loša plastika loša završna obrada nikad nisam mogao nastimati da ide lijevo ili desno zrak, uvijek se vraćala na sredinu one lopatice. Dok recimo kod kolege elit klinika biog te mazo 15 god i više stara na daljinski smijer lijevo-desno.

Dakle zadovoljan jesan, ali imam priliku za popravni nakon godinu dana cijena do 1090 šta Najbokje uzeti. Ovo sa wifi je suoer stvar kad bolje skontam, znalo mi se desiti da legnem u krevet zaboravio klimu ugasiti a telefon nam je svima kraj glave i kad spavamo za to se ne brinem…- zgodno za ugasiti da se ne mora ustajati


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 551 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 24, 25, 26, 27, 28  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs